Autor Wątek: Marvel NOW!  (Przeczytany 34571 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline michał81

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #150 dnia: Wt, 21 Wrzesień 2021, 20:56:38 »
Możesz poszukać w necie Reading Order Tajnych Wojen, ale wg mnie najlepiej cały event (można to przeplatać Thorami i Oblężeniem, ale nie jest to obowiązkowe). Zakładam, że i tak znasz finał całej historii, więc taki wybór byłby najlepszy. Potem nadrabiać tie-iny, bo większa część i tak nie ma znaczenia dla serii głównej i mają własne osie fabularne (nieraz nawiązujące do ważnych wydarzeń lub alternatywnych Światów Marvela).

Offline WolfSazen

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #151 dnia: Śr, 22 Wrzesień 2021, 00:23:05 »
Przeglądałem różne reading ordery w necie i chyba skuszę na opcje TW + Thorowie + Oblężenie a resztę faktyvcznie doczytam po ;) Dzięki!

Offline Maragast

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #152 dnia: Śr, 22 Wrzesień 2021, 10:50:38 »
To dobry wybór - to zdecydowanie najlepsza opcja czytania drugich Tajnych Wojen.

Offline Deathect3D

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #153 dnia: Pn, 01 Listopad 2021, 20:31:03 »
Zauroczyłem się w Strażnikach Galaktyki po przejściu gry, więc postanowiłem nadrobić komiksy, możecie polecić co warto przeczytać, ponieważ widziałem skrajne opinie.

Z tego co udało mi się znaleźć jest 6 tomów z serii Marvel Now plus Proces Jean Gray oraz (chyba) 3 z Marvel Now 2.0. W grudniu też wychodzi tom 1 w ramach Marvel Fresh.

W co warto się zaopatrzyć? :D

Co prawda temat dotyczy Marvel Now, ale nie chce tworzyć kolejnego tematu - Wojny nieskończoności (Marvel Fresh) warto brać? Jeśli tak czy trzeba coś przed tym czytać aby się połapać? :)
 
 

Offline Sparnage

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #154 dnia: Pn, 01 Listopad 2021, 20:55:30 »
Warto przeczytać Strażników Galaktyki Dana Abnetta z Marvel Classic, 2 tomy. Tylko to.
Serie Duggana i Bendisa nie są warte żadnej uwagi, a seria Catesa jest spoko, ale tylko spoko.
Wojny Nieskończoności, ehh... omijaj je szerokim łukiem.
« Ostatnia zmiana: Pn, 01 Listopad 2021, 20:57:55 wysłana przez Sparnage »

Offline nori

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #155 dnia: Wt, 02 Listopad 2021, 09:24:56 »
Nie no, Wojny Nieskończoności można przeczytać, pamiętając, że to tak naprawdę dwa tomy zamykające serię Strażników z MN2. Nie jest to cudo, ale w miarę przyjemne czytadło, i nawet ma lepsze momenty. Ale jak Sparnage napisał, te dwa tomy z klasyki o wiele, wiele lepsze.
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline laf

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #156 dnia: Wt, 02 Listopad 2021, 09:49:37 »
Warto przeczytać Strażników Galaktyki Dana Abnetta z Marvel Classic, 2 tomy.
Zdecydowanie warto. Problem jednak jest taki, że run Abnetta łączy się z kosmicznymi eventami Marvela: tom 1. dzieje się po Anihilacji: Podbój, a tom 2. w trakcie Wojny Królów.
Link do chronologii marvelowskiego kosmosu - https://marveldcchronologia.wordpress.com/jak-zaczac-czytac-kosmos-marvela/ (zacznij od rozdziału KOSMOS W LATACH 2004-2011). Z tego co widzę nie zostało to niestety zaktualizowane i nie uwzględniono obu tomów Strażników Galaktyki Abnetta, ale za to jest zdjęcie z chronologią współczesnego kosmosu.
Natomiast na temat runu Bendisa napisano tam coś takiego: "Niestety jest to jedna ze słabszych serii wydawanych przez Egmont – ciężko znaleźć jakieś pozytywne recenzje czy opinie na jej temat (po prostu taki „średniak”, który szybko się zapomina). Moim zdaniem lepiej tę pozycję sobie odpuścić i sięgnąć do innych serii (ewentualnie możesz sprawdzić pierwszy tom, bo poziom kolejnych jest podobny)."

Offline Maragast

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #157 dnia: Wt, 02 Listopad 2021, 12:34:44 »
No właśnie muszę zaktualizować ten poradnik o Kosmosie Marvela.

Offline bibliotekarz

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #158 dnia: Wt, 02 Listopad 2021, 13:29:28 »
Akurat niedawno korzystałem z tego poradnika i w dużej mierze na jego podstawie przygotowałem sobie listę zakupów i kolejność czytania. Także aktualizacja mile widziana.
Batman returns
his books to the library

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #159 dnia: Wt, 02 Listopad 2021, 19:03:34 »
Ja bym tego Bendisa tak nie hejtował, ot przeciętne czytadło ale widziałem dużo gorsze gnioty spod szyldu Marvel. Jakby te komiksy były w promce za jakiś niewielki procent normalnej ceny to polecam, zawsze to trochę frajdy na jesienny wieczór.

Offline death_bird

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #160 dnia: Wt, 02 Listopad 2021, 20:59:09 »
To tzw. "hejtowanie Bendisa" to tak naprawdę nic innego jak okazywanie szacunku jemu i jego dorobkowi, bo jeżeli gość, który pisał J.J. i Daredevila tak jak ich pisał pisze teraz tak jak pisze to w jego własnym dobrze pojętym interesie należy go kopnąć w d..ę żeby sobie przypomniał kim jest i co potrafi.
Innymi słowy koledzy występują tutaj poniekąd w roli Petroniusza, który każe Neronowi cisnąć jego niegodne wierszydła w ogień żeby ten (Neron, nie ogień) przysiadł fałdów i się bardziej postarał, bo szkoda jego czasu i talentu na szmiry. ;)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline xanar

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #161 dnia: Wt, 02 Listopad 2021, 21:25:11 »
Dzisiaj tu przeczytałem, że Daredevila Bendisa nie da się czytać.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline death_bird

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #162 dnia: Wt, 02 Listopad 2021, 22:21:30 »
No i co zrobisz? Wolność opinii jest.  ???
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline jotkwadrat

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #163 dnia: Śr, 03 Listopad 2021, 17:35:21 »
Ale za New Avengers jestem mu wdzięczny.

Offline donT

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #164 dnia: Śr, 03 Listopad 2021, 17:52:34 »
Dzisiaj tu przeczytałem, że Daredevila Bendisa nie da się czytać.

No i co zrobisz? Wolność opinii jest.  ???

Dokladnie.
Dla jednych Marvel NOW to jakosc bardzo dyskusyjna, dla innych Daredevil Bendisa.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.