Autor Wątek: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019  (Przeczytany 143809 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #735 dnia: Wt, 20 Październik 2020, 11:39:42 »
A w ogóle ten jego spider nada się dla kogoś kto odbił się od Superiora?

Offline Archie

Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #736 dnia: Wt, 20 Październik 2020, 13:35:15 »
Tak, bo Spencer pisze zupełnie inaczej niż Slott. Jego Spider-Man nie licząc drobnych głupotek (np. wątek z Boomerangiem) jest pisany przyzwoicie. Runu Slotta nie lubiłem, a run Spencera czytam. Nie jest to żadna rewelacja ale jest ok i bez przypału można w niego wchodzić jak chcesz poczytać o Pajęczaku.
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthafuckin' happens. And it can happen to you."

Offline gashu

Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #737 dnia: Wt, 20 Październik 2020, 14:14:06 »
Ja jestem po lekturze pierwszych 7 tomów i mam mocno mieszane odczucia.
Bardzo dobre momenty ("Hunted"!) przeplatają się tam z idiotyzmami przy których nawet 12-latek popukałby się w czoło
Spoiler: PokażUkryj
Np. wspomniany wątek Boomeranga, bar dla super-villianów gdzie grają oni w bingo, wątek aroganckiego klona Parkera i wiele innych

Niestety, te "drobne" głupotki to w moim przekonaniu jakieś 50% serii.

No i wkurza mnie ponowne odmłodzenie i cofnięcie bohatera w rozwoju do czasów studenckich, kiedy powinien on już być przynajmniej wykładowcą uniwersyteckim. Zresztą w którymś momencie w jednym z dialogów pojawia się dokładny wiek Petera, który jeżeli mnie pamięć nie myli wynosi obecnie
Spoiler: PokażUkryj
24 lata


Nick Spencer jeszcze chyba długo będzie pisał Spider-Mana bo dopiero zakończy się jego "pierwsza era" i potem ma być "nowe" https://comicbook.com/comics/news/marvel-amazing-spider-man-last-remains-ending/ Może numeracje skasują. "Pierwsza Era" to tylko 12 tomów  ;)

Czyli znowu będzie restart? Zieeeew....
« Ostatnia zmiana: Wt, 20 Październik 2020, 14:16:02 wysłana przez gashu »

Offline Archie

Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #738 dnia: Wt, 20 Październik 2020, 15:25:44 »
No i wkurza mnie ponowne odmłodzenie i cofnięcie bohatera w rozwoju do czasów studenckich, kiedy powinien on już być przynajmniej wykładowcą uniwersyteckim.
To jest klasyczny problem Marvela z tą postacią. Polityka wymyslona przez Stana Lee gdzie wszystko ma wracać do normy i być takie same. Tak było po One More Day i tak jest teraz. Wszystkie zmiany w życiu Petera są pozorne i to zabetonowana polityka wydawnictwa nie pozwala mu się rozwinąć na dłuższą metę. Podobnie jest u Starka, Kapitana Ameryki i reszty.
« Ostatnia zmiana: Wt, 20 Październik 2020, 15:30:49 wysłana przez Archie »
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthafuckin' happens. And it can happen to you."

Offline xanar

Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #739 dnia: Wt, 20 Październik 2020, 15:35:17 »
No, ale przecież zmieniają, to co u nas teraz wydają to już nie jest ten stary Spider i też się nie podoba. :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline PawelC

Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #740 dnia: Wt, 20 Październik 2020, 19:22:20 »
A w ogóle ten jego spider nada się dla kogoś kto odbił się od Superiora?

Jak dla mnie jest troszkę lepiej niż u Slotta, ale niewystarczająco żebym mógł polecić, tylko jak zawsze wszystko się rozbija o własne oczekiwania.

Dla mnie pająk skończył się praktycznie po OMD, a później jeszcze dodatkowo stopniowo uwsteczniano go w rozwoju do etapu bycia ponownie mentalnie nastolatkiem. Niestety historie gdzie biedny Peter musi dzielić mieszkanie ze współlokatorami i myśli o randce z MJ zaliczyłem lata temu i nie potrzebuje powtórki z takiej rozrywki. Czyli podsumowując jestem dinozaurem który wolał Spider'a trzydziestolatka z żoną i "poważnymi", cięższymi tematami których paradoksalnie było sporo w latach 90/00. Co się przeczytało i podobało lata temu, nie da się zapomnieć i wymazać, także jestem totalnie zbiasowany :).


ramirez82

  • Gość
Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #741 dnia: Wt, 20 Październik 2020, 19:33:01 »
Niestety historie gdzie biedny Peter musi dzielić mieszkanie ze współlokatorami i myśli o randce z MJ zaliczyłem lata temu i nie potrzebuje powtórki z takiej rozrywki. Czyli podsumowując jestem dinozaurem który wolał Spider'a trzydziestolatka z żoną i "poważnymi", cięższymi tematami których paradoksalnie było sporo w latach 90/00. Co się przeczytało i podobało lata temu, nie da się zapomnieć i wymazać, także jestem totalnie zbiasowany :).

No mam podobnie. Wychowywałem się na TM-Semic, to co pisał wtedy Michelinie i De Matteis to dla mnie kwintesencja pająka, ale też obaj odpowiedzialni byli za okres, w którym tamten pająk zaczął się pieprzyć - Maximum Carnage, klony. Straczynski przywrócił go na właściwe tory, ale wiadomo jak to się skończyło.

Mimo wszystko, pewnie dam szansę Spencerowi, jak już u nas wyjdzie. Ale bez wielkich oczekiwań.

Offline death_bird

Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #742 dnia: Wt, 20 Październik 2020, 20:37:51 »
To jest klasyczny problem Marvela z tą postacią. Polityka wymyslona przez Stana Lee gdzie wszystko ma wracać do normy i być takie same.

Ale to jest chyba generalny i ogólny problem zw. z komiksowymi telenowelami i ś.p. Stan nie ma tu za wiele do rzeczy. Pajęczak zaczął wychodzić ponad 50 lat temu i gdyby go nie cofali co jakiś czas w rozwoju a jedynie rozwlekali czas niczym tę gumę do życia to dzisiaj Parker i tak powinien być gościem pod czterdziestkę z nastoletnimi dziećmi i z perspektywą wnuków w ciągu najbliższej dekady. W efekcie jedyne co mogą robić to co jakiś czas cofać go. Przecież nie odstawią do formaliny jednej z najbardziej ikonicznych postaci. Kasa by się nie zgadzała.
Z Marvelem jest jak z międzynarodowymi bankami. I jedno i drugie powinno upaść, pozbierać się z gruzów i iść naprzód, ale przecież taki scenariusz jest niemożliwy. Tak jak nikt nie pozwoli upaść finansowym molochom tak Marvel nie pozwoli w zgodzie z prawami natury poumierać swoim dojnym krowom.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline amsterdream

Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #743 dnia: Wt, 20 Październik 2020, 21:29:15 »
Mimo wszystko, pewnie dam szansę Spencerowi, jak już u nas wyjdzie. Ale bez wielkich oczekiwań.

Szkoda twoich pieniędzy i czasu. Współczesny Spider-Man to jest dno i metr mułu. Trzydziestokilkuletni koleś cofnięty mentalnie do poziomu nastolatka. A klony to jest arcydzieło przy tym co robi Spencer a wcześniej Slott.
« Ostatnia zmiana: Wt, 20 Październik 2020, 21:31:12 wysłana przez amsterdream »

Offline gashu

Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #744 dnia: Śr, 21 Październik 2020, 08:54:52 »
Trzydziestokilkuletni koleś cofnięty mentalnie do poziomu nastolatka.

Lepiej bym tego nie ujął.
Chociaż tak jak wspominałem, w serii Spencera pojawia się info o dokładnym wieku Parkera i jest to sporo mniej niż 30 lat. Czyli mamy tu doczynienia z takim nieoficjalnym Ultimate ;).

Offline xanar

Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #745 dnia: Śr, 21 Październik 2020, 09:01:17 »
U Slotta doktorat chyba robił.
U JMS nauczał w szkole.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Frank_C

Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #746 dnia: Śr, 21 Październik 2020, 09:47:20 »
U Slotta doktorat chyba robił.

I od samego początku wiedziałem, że z tym będzie problem:
1. Doktorat robił Otto Octavius w ciele Spider-Mana, więc mamy tu konflikt etyczno moralny - bohater przywłaszcza sobie coś, co nie jest jego i czerpie z tego korzyści,
2. Było wiadome, że będą musieli to odkręcić wcześniej czy później, co zrobił ostatecznie Spencer na początku swojego runu.

U JMS nauczał w szkole.
I pracował dla Starka i mieszkał z ciocią i MJ w Wieży Avengers. Miał dostęp do nowych technologii i pomagał w ich tworzeniu.

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #747 dnia: Śr, 21 Październik 2020, 12:34:57 »
Od dawna wiadomo że Slott pisał bardziej dziecinnego dorosłego Parkera niż Bendis nastolatka w Ultimate :)

Offline Archie

Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #748 dnia: Pt, 23 Październik 2020, 11:01:49 »
No niestety, ale to takie podejście w którym Peterowi nie pozwala się dorosnąć i trzyma go się w roli "wiecznie młodego bankruta" jest polityką Marvela (mi też ona nie odpowiada). Porównując run Spencera to głupot Slotta to na prawdę w tych narzuconych ramach stara się wyprostować tę postać. Może kiedyś skumają w redakcji, że taką rolę może pełnić któryś z innych Pająków (jest ich sporo), a Peter będący w roli męża i nauczyciela jest najlepszym rozwojem tej postaci.
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthafuckin' happens. And it can happen to you."

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #749 dnia: Pt, 23 Październik 2020, 12:51:41 »
Jak już jesteśmy przy Spider-Manie to niedługo rusza nowa seria Joe Kelly:



Może NSC wyda?  ;)