Autor Wątek: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019  (Przeczytany 144880 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online Bazyliszek

Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #630 dnia: Śr, 15 Lipiec 2020, 14:09:26 »
Hasło reklamowe Egmontu Polska o Tajnym Imperium to "Głośny Thriller Polityczny". Dobre. Ciekawe kto to wymyślił. ;)

Offline Pocztar

  • Wiadomości: 528
  • Polubień: 903
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Zobacz profil
    • Movies Room!
Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #631 dnia: Śr, 15 Lipiec 2020, 16:00:28 »
Hasło reklamowe Egmontu Polska o Tajnym Imperium to "Głośny Thriller Polityczny". Dobre. Ciekawe kto to wymyślił. ;)

Pewnie Remigiusz Mróz.

Offline Marvelek

Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #632 dnia: Cz, 16 Lipiec 2020, 11:11:59 »
Hasło reklamowe Egmontu Polska o Tajnym Imperium to "Głośny Thriller Polityczny".

Przeczytałem już ów "głośny thriller polityczny" i ogólnie wrażenia z lektury mam pozytywne. Cały run Spencera w Kapitanie uznaje za naprawdę udany, a sam event pokazuje, że jak ludziom w Marvelu się chce, są w stanie napisać wielkie wydarzenie na przyzwoitym poziomie. Jednak pomimo ogólnego dobrego wrażenia kilka rzeczy psuje lekturę. Po pierwsze akcja w tym evencie rozwiązuje się zbyt prosto.
Spoiler: PokażUkryj
 Bohaterom nic się nie udaje, Hydra i Kapitan przewidują kilka ruchów na przód i oto nagle pojawia się facet z rasy Inhumans, który potrafi wyrzygać przedmioty? Serio?
Po drugie cały wątek walki superbohaterów z Hydrą został przeraźliwie uproszczony. W takiej historii, która mogłaby rzeczywiście aspirować do thrillera politycznego, spodziewałem się raczej budowania jakiegoś państwa podziemnego, ścisłej konspiracji, kaptowania stronników i szykowania dobrze przemyślanego zamachu stanu. Tymczasem znów mamy wciśniętą zwyczajną marvelozę, czyli łubu dubu, koleś, który rzyga i po sprawie. Zabrakło tu trochę oryginalności (który to już raz zgorzkniali bohaterowie ze starej gwardii szkolą młodych zapaleńców traktując ich surowo?). Nie podobało mi się również samo zakończenie. Ogólnie rozmowa dwóch Kapitanów jest spoko - naprawdę fajny dialog, ale wolałbym żeby event tego typu przyniósł większe konsekwencje dla głównego bohatera. Kiedy pojawiły się pierwsze plansze, w których Rogers błądzi po jakimś lesie, wiedziałem jak to się skończy i jest to zakończenie, które rozczarowuje. W zasadzie jedyną konsekwencją dla Rogersa jest to, że stracił swoją reputację i utracił zaufanie społeczne. Wolałbym żeby Spencer pominął głupi i oklepany wątek zmaterializowania się prawdziwego Kapitana i naklepanie tego złego. W ten sposób zrzucił z niego odpowiedzialność za popełnione czyny, zupełnie tak jak zrobiono to z Daredevilem w przypadku Shadowland. To nie ty Matt, tylko bestia, to nie ty Steve tylko Kobik, która zmieniła Twoje wspomnienia. O ile lepszy wydźwięk miałby cały event, gdyby nie kończył się obecnością dwóch Kapitanów, ale jednego, który musi odpowiedzieć za swoje zbrodnie.
Kolejna sprawa to ludzie - w runie Spencera widzieliśmy, że reżim Kapitana cieszył się popularnością wśród niemałej części społeczeństwa. Tymczasem w czasie kluczowych wydarzeń w ogóle ich nie widzimy - to co się dzieje zlewają sobie zarówno zwolennicy jak i przeciwnicy Kapitana.
Trochę denerwowała mnie również narracja tego eventu stylizowana na to, co było w runie Hickmana. Tam jakoś to pasowało, tutaj te teksty typu straciliśmy nadzieję, ale wtedy nadzieja się pojawiła trochę mnie denerwowały.
Rozczarowaniem był dla mnie również wątek, który chyba najbardziej zaintrygował mnie w pierwszym tomie Kapitana, a mianowicie plan Steve'a obalenia Red Skulla. Spodziewałem się jakiejś skomplikowanej intrygi, a zamiast tego dostałem jakby na siłę rozwiązanie tego wątku - ot nagle Steve po prostu go zabija i dowiadujemy się, że umieścił obok Skulla zdrajców. Nie kupiłem tego. Podobnie nie kupiłem motywacji, którą kierował się Punisher przyłączając się do Kapitana. 
. Ale ogólnie czytało się to bardzo fajnie i płynnie. Według kryterium szkolnego sam event oceniam na mocną 4, run Spencera w Kapitanie na 4+
« Ostatnia zmiana: Cz, 16 Lipiec 2020, 11:15:13 wysłana przez Marvelek »

Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #633 dnia: Cz, 16 Lipiec 2020, 18:54:01 »
@Marvelek te zarzuty o których piszesz na początku to kwestia przerzucenia części historii do tie-inów, których pewnie zresztą nie uraczymy w wydaniu PL. A szkoda, bo np Thunderbolts byli bezkonkurencyjnie lepsi od tego co wyszło w Marvel NOW! 1.0. No i Deadpool dostał całkiem interesujący tie-in, który zresztą chyba wydał Egmont w ramach MN! 2.0.

Offline eridraven

Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #634 dnia: Cz, 30 Lipiec 2020, 09:02:22 »
Z małymi spoilerami o lipcowym pakiecie Marvel NOW! 2.0 wraz z prezentacją:

Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy

Offline Kadet

Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #635 dnia: Nd, 02 Sierpień 2020, 12:51:44 »
Spoiler: PokażUkryj
 Bohaterom nic się nie udaje, Hydra i Kapitan przewidują kilka ruchów na przód i oto nagle pojawia się facet z rasy Inhumans, który potrafi wyrzygać przedmioty? Serio?
.

Spoiler: PokażUkryj
Nie wiedziałem, że Rico z "Pingwinów z Madagaskaru" trafił do uniwersum Marvela :)
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #636 dnia: Nd, 02 Sierpień 2020, 19:50:43 »
Spencer pisze dalej Spider-Mana po 10 tomie i zeszycie 50. Ale nie wiem czy to dobra wiadomość  :)

Avengers Aarona też będzie co najmniej 8 tomów.

Online nori

Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #637 dnia: Nd, 02 Sierpień 2020, 22:05:36 »
Miałem rozpiskę "Jak czytać Marvel NOW 2.0!" dokończyć dopiero po zakończeniu wydawania tej linii przez Egmont, ale nadeszło Tajne Imperium, więc na szybko skleciłem grafikę do tego momentu, mam nadzieję, że komuś już na etapie Bety się przyda.



W przypadku Marvel NOW 2.0! Egmont niektóre pozycje wydawał nieco niechronologicznie. O ile w przypadku takich tytułów jak Moon Knight czy Mockingbird nie ma to większego znaczenia, to choćby w przypadku X-men już jest sprawa nieco problematyczna. Zdecydowałem się umieścić Śmierć X przed serią Extraordinary X-Men, gdyż w samej serii znajdziemy już odwołania do Śmierci, także opowieść ta wyjaśnia sytuację, która panuje w serii.

Impas umieściłem w kolumnie Kapitana Ameryki, gdyż ta historia głównie dotyczy tej postaci.

Należy pamiętać, że tomy Iron Man i II Wojna Domowa oraz Tajne imperium i Kapitan Ameryka 2 należy czytać odpowiednio razem, najlepiej przeskakując pomiędzy rozdziałami zawartymi między tymi tomami (stąd zależność zaznaczona na czerwono).

Będę wdzięczny oczywiście za wszelkie uwagi, jak macie jakieś zastrzeżenia, znajdziecie nieścisłości czy błędy, dajcie koniecznie znać!

Dla przypominania, rozpiskę dotyczącą Marvel NOW! znajdziecie w tym wątku lub na blogu.
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline stachel

Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #638 dnia: Nd, 02 Sierpień 2020, 23:10:05 »
Wiadomo ile mniej więcej tomów Egmont jeszcze wyda w ramach Marvel Now 2.0?

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #639 dnia: Pn, 03 Sierpień 2020, 08:14:31 »
Już nie licząc sierpnia:

Astonishing X-Men 3
Avengers 6
All-New GotG 1
All-New Gotg 2
All-New Gotg 3
All-New Wolverine 5
All-New Wolverine 6
Amazing Spider-Man 8
Amazing Spider-Man 9
Amazing Spider-Man 10
Deadpool 11
Deadpool 12
Deadpool 13
Doktor Strange 3
Doktor Strange 4
Hawkeye (Thompson)
Pokolenia
Phoenix Zmartwychwstanie
Potężna Thor 5
Staruszek Logan 6
Thanos

+Ms.Marvel chyba do 9 tomu (z 11) oraz bardzo prawdopodobnie:

Avengers 7 (No Surrender)
X-Men Red 1
X-Men Red 2

Offline Maragast

Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #640 dnia: Pn, 03 Sierpień 2020, 14:15:52 »
A czym są te Pokolenia???

Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #641 dnia: Pn, 03 Sierpień 2020, 14:32:25 »
https://marvel.fandom.com/wiki/Generations

starzy wyjadacze spotykają się ze swoimi następcami - Hulk Banner z Cho, Iron Man z Ironheart itd. Opinie są raczej umiarkowanie entuzjastyczne, plus z tego co wyczytałem to historie są wymyślone na potrzeby tego pomysłu i nijak nie mają się do wydarzeń z głównego nurtu.

Offline stachel

Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #642 dnia: Pn, 03 Sierpień 2020, 14:41:14 »
@JanT Dzięki!

Offline OokamiG

Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #643 dnia: Pn, 03 Sierpień 2020, 15:23:38 »
https://marvel.fandom.com/wiki/Generations

starzy wyjadacze spotykają się ze swoimi następcami - Hulk Banner z Cho, Iron Man z Ironheart itd. Opinie są raczej umiarkowanie entuzjastyczne, plus z tego co wyczytałem to historie są wymyślone na potrzeby tego pomysłu i nijak nie mają się do wydarzeń z głównego nurtu.
Czyli można odpuścić. W ogóle po 2.0 chyba już porzucę miękkokładkowe Marvele, poza pojedynczymi tomami. Jakoś co raz mniej chce mi się śledzić tą linię, poza Thorem, który jest spoko i tomami typu Moon Knight. Przeczytałem ostatnio Impas przed lekturą Kapitana i Tajnego Imperium i było co najwyżej średnio. Pomysł wyjściowy może i ciekawy, ale rozlazł się pośród zeszytów pojedynczych serii, które znalazły się chyba tam tylko, żeby podbić cenę. Myśle tu głównie o New Avengers i Howling Commando, które nie wniosły prawie nic. Kontynuuje tylko Hawkeye, All New Wolverine, nadrobię jeszcze tomy Old Man Logana i Spider-Mana, którego od końcówki runu Slotta zbieram w zeszytach, a do tego momentu zostało pare tomów do wydania u nas. Reszty nawet nie chce mi się nadrabiać. Po prostu za dużo serii, które są średnie i po lekturze, których nie mam nawet odczucia miło spędzonego czasu, a po półgodzinie zapominam co właściwie przeczytałem skutecznie mnie zniechęciło do Marvel Now i skutkiem tego do 2.0. Może wrócę w okolicach mutantów Hickmana.

Online Bazyliszek

Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #644 dnia: Pn, 03 Sierpień 2020, 15:50:29 »
https://marvel.fandom.com/wiki/Generations

z tego co wyczytałem to historie są wymyślone na potrzeby tego pomysłu i nijak nie mają się do wydarzeń z głównego nurtu.

Serio to jest wyjęte z continuuty? I to jeszcze bardziej niż Mockingbird lub Moon Knight? To może też sobie odpuszczę i kupię Powrót Jean Gray.