Autor Wątek: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019  (Przeczytany 144834 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline bibliotekarz

Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #585 dnia: Pt, 26 Czerwiec 2020, 00:23:20 »
No i? To pojawienie się New Mutants to historia na takim samym poziomie co Dark Phoenix Saga?
Batman returns
his books to the library

Offline Maragast

Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #586 dnia: Pt, 26 Czerwiec 2020, 00:44:10 »
Jedni by chcieli Claremonta i klasycznego pająka, a inni się cieszą Kapitanem Bru, Daredevilem, Punisherem Max i kosmosem - NIE DA SIĘ WYDAĆ WSZYSTKIEGO. Po prostu się nie da.

A po drugie Egmont też prowadzi badanie rynku i sprawdza wyniki sprzedaży więc wie co się lepiej sprzedaje, a co gorzej - żadne wydawnictwo nie wejdzie nie wejdzie w serie, na których mogą stracić bo nikt nie chce skończyć jak Mandragora: może i fajne dla niektórych były te czarno-białe Essentiale ale tak się sprzedawały, że wydawnictwo upadło - myślicie, że teraz te komiksy sprzedawały by się lepiej? No niestety ale osoby, które wołają o Claremonta i klasycznego Spidera to nisza - masowy odbiorca by tego nie kupował tylko by wybierał nowsze komiksy.

Po trzecie niech nikt nie wspomina nawet o pokoleniu Semica, bo fani Semica tak licznie kupowali komiksy o X-Men, że trzeba było przestać je wydawać, bo zainteresowanie było tak niskie. Fani klasycznego pająka, Batmana i Supermana też się wykruszyli, że trzeba było te serie zamknąć. Masa osób, które wtedy żyły komiksami Semica dziś nie czyta żadnych komiksów - mam wśród znajomych ze szkoły sporo osób, które czytały Semica w dzieciństwie, a ja jestem jedyną osobą, które wróciła do komiksów i kupuje od Egmontu i Muchy.

Dla kogo mają wydawać te klasyki???
Dla niszy zapaleńców i ponosić straty? Po co? By splajtować jak Semic czy Mandragora?
Też jestem w grupie osób, ktora by chciała mieć Claremonta po Polsku ale niestety jest nas za mało.
No takie są fakty i narzekanie na Egmont nic nie zmieni bo Egmont robi to co robi każde wydawnictwo.


Napiszę coś jeszcze - nie wiem czy ta część zostanie usunięte ale spróbuje to napisać jako opinię. Jeżeli moderatorzy forum stwierdzą, że taka wyrażenie takiej opinii jest niedopuszczalne to niech usuną tylko tą część wiadomości. Nie chce nikogo do niczego przekonywać ani namawiać ale wyrazić moją opinię.

Uważam, że tam gdzie wydawnictwo nie wejdzie może pomóc translacja.
Od fanów dla fanów - nie na sprzedaż, za darmo.
Translacjapobierana na własny użytek - jak to jest zapis w prawie polskim, że można pobierać treści na własny użytek.
Translacja tylko i wyłącznie komiksów nie wydanych w Polsce albo wręcz pominiętych.
Tak by translacja była ZACHĘTĄ do kupowania komiksów od Egmontu.
Egmont przerwał wydawanie serii z Odrodzenia (Latarnie, Aquaman) - gdyby powstała translacja dalszych tomów to by nie tylko uderzyła w wydawnictwo ale by była ZACHĘTĄ by kupić te kilka tomów od Egmontu i razem z translacją mieć cały run.
Egmont wydaje kosmos ale pominął serię o Novie - gdyby była translacja to nie stanowiła by zagrożeń dla wydawcy ale by pomogła wydawcy bo by uzupełniała serię.

Możliwe jest takie przenikanie się tego co wydaje Egmont, a jakie translacje powstają. Tak by translacje działały na korzyść wydawnictwa.
Nikomu by się nie działa żadne krzywda - nikt by nic nie tracił, a my byśmy dostawali więcej komiksów, a wydawnictwo by zyskało promocje przez translacje - bo gdyby translacje kończyły bądź uzupełniały serie wydawane przez wydawnictwa to by zachęcały do zakupu tego co wyszło.
WSZYSCY BY ZYSKALI.

Nie ma szans na wydanie Claremonta czy powiedzmy Latarni Johnsa bo to nisza? Jedyna szansa to translacja.

Koniec opinii...

Offline xanar

Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #587 dnia: Pt, 26 Czerwiec 2020, 00:46:10 »
No i? To pojawienie się New Mutants to historia na takim samym poziomie co Dark Phoenix Saga?

To jest jeden czy dwa zeszyty, Brood Saga ma ok. 10. Przecież ty nawet tego nie czytałeś, ale wiesz, że to słabe bo w kolekcji nie było  ::)
 

Nie ma szans na wydanie Claremonta czy powiedzmy Latarni Johnsa bo to nisza? Jedyna szansa to translacja.

Jest jeszcze opcja czytania po angielsku  :)
« Ostatnia zmiana: Pt, 26 Czerwiec 2020, 00:50:23 wysłana przez xanar »
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Maragast

Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #588 dnia: Pt, 26 Czerwiec 2020, 01:14:03 »
Nie dla każdego.
Mało kto zna angielski na tyle by zrozumieć często zawiłą fabułę - pseudonaukowy żargon w Avengers Hickamana to i po Polsku trudno było zrozumieć. Ile osób ogarnie podobne komiksy po angielsku.

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #589 dnia: Pt, 26 Czerwiec 2020, 09:53:56 »
Milestones byłyby dobrym wyjściem, mamy zawarte najważniejsze wydarzenia z X-Men Claremonta i kontynuatorów. Egmont nie musiałby kombinować, wszystko gotowe, nawet jednolita szata graficzna. A dalej w serii jest nawet wyczekiwane mocno Messiah Complex
Ale po co jak wydadzą coś nowszego (nawet coś słabego) i im się lepiej sprzeda. Teraz i tak będą Ultimate X-Men to przez kilka lat nie będzie na pewno innej serii.

Wszystko co było najlepsze w Claremoncie wydali już TM-Semic i kolekcje. Egmont nie będzie więc brnął w jakieś ogony i to na dodatek na 150 tomów.
TM-Semic??? To że było w TM-Semic to właśnie duży + bo wielu osób ma do tego sentyment i nawet jak ktoś ma wszystkie te zeszyty to pewnie z chęcią by wymienił.

Jakiś nowy wariat mógłby to wydać drożej i w mniejszych nakładach a o Egmoncie i Musze to zapomnijcie.

Offline xanar

Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #590 dnia: Pt, 26 Czerwiec 2020, 10:27:58 »
Sideka może się tym zająć, zrobią kampanię na Indiegogo i będzie  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline angelscorpion

Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #591 dnia: Pt, 26 Czerwiec 2020, 10:54:35 »
Muszę przyznać rację kolegom @bibliotekarz i @maragast odnośnie wydawania całych runów i ich opłacalności dla wydawnictwa. Całe moje nastoletnie życie spędziłem na ganianiu do kiosku po komiksy i czytałem je z wielką radością, szczególnie lubiłem X-Men. Jednak po latach, gdy sobie uzupełniłem brakujące historie, których nie wydał TM-Semic omnibusami, to jednak muszę przyznać, że Semic wybrał dobre historie. To się naprawdę ciężko czyta, a czytania jest tam mnóstwo. I mnie, jako fanowi X Menów sprawiło to trudność, więc wątpię, żeby współczesnemu czytelnikowi to podeszło. Teraz przeważają duże plansze z dużo mniejszą ilością tekstu i to się sprzedaje, skoro wydawnictwa takie jak Egmont je wydają. Brnięcie w całe runy, szczególnie te długie to byłoby nieopłacalne, bo współczesny czytelnik by tego nie "przełknął". Taka jest moja opinia. Wspomniana wcześniej brood saga w X menach to była dla mnie droga przez mękę. Co i tak nie zmienia faktu, że chcę poznać historie, których nie wydano i czekam na czwartego omnibusa, który ma się ukazać w grudniu  :)

Offline bibliotekarz

Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #592 dnia: So, 27 Czerwiec 2020, 00:32:00 »
Po trzecie niech nikt nie wspomina nawet o pokoleniu Semica, bo fani Semica tak licznie kupowali komiksy o X-Men, że trzeba było przestać je wydawać, bo zainteresowanie było tak niskie. Fani klasycznego pająka, Batmana i Supermana też się wykruszyli, że trzeba było te serie zamknąć. Masa osób, które wtedy żyły komiksami Semica dziś nie czyta żadnych komiksów - mam wśród znajomych ze szkoły sporo osób, które czytały Semica w dzieciństwie, a ja jestem jedyną osobą, które wróciła do komiksów i kupuje od Egmontu i Muchy.
Pokolenie Semika kupowało komiksy i zrobiło boom komiksowy w latach 90-ych i przestało kupować kiedy dorosło. A kiedy pokolenie Semika przestało kupować komiksy to rynek komiksowy w Polsce padł. Teraz mamy boom komiksowy, bo pokolenie Semika ma kryzys wieku średniego i zarobioną kasiorkę wydaje na bmw, dupeczki i komiksy (w twardej oprawie, na kredowym papierze i powiększonym formacie). A kiedy za kilka lat pokolenie Semika przerzedzi nadciśnienie i rak prostaty rynek komiksowy w Polsce znów padnie.

To jest jeden czy dwa zeszyty, Brood Saga ma ok. 10. Przecież ty nawet tego nie czytałeś, ale wiesz, że to słabe bo w kolekcji nie było  ::)
To w końcu jest naprawdę ten debiut New Mutants tak samo dobry jak DPS czy nie jest?
Nigdzie nie pisałem, że jest to słabe dlatego, że w kolekcji tego nie było. Jak język polska dla Ciebie ocień trudna to tym bardziej nie ma sensu tego wydawać po polsku.

TM-Semic??? To że było w TM-Semic to właśnie duży + bo wielu osób ma do tego sentyment i nawet jak ktoś ma wszystkie te zeszyty to pewnie z chęcią by wymienił.
Niezaprzeczalnie plus. Natomiast czy ludzie powymieniają stare semiki na run Claremonta wątpię. Jak pokazał casus AvP są ludzie, którzy pozostaną przy wydaniu Semika i nie kupią nowego wydania. Ja sam Dark Phoenix Saga kupiłem w nowym wydaniu, ale starego wcale się nie pozbyłem i leży sobie dalej honorowo i czeka na ponowną lekturę. Silver Surfer: Przypowieść mam w starym wydaniu, komiks świetny, ale nowe wydanie do niczego mi nie potrzebne. Zamieniał nie będę.
Batman returns
his books to the library

Offline eferce

Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #593 dnia: So, 27 Czerwiec 2020, 09:01:22 »
Pokolenie Semika kupowało komiksy i zrobiło boom komiksowy w latach 90-ych i przestało kupować kiedy dorosło. A kiedy pokolenie Semika przestało kupować komiksy to rynek komiksowy w Polsce padł. Teraz mamy boom komiksowy, bo pokolenie Semika ma kryzys wieku średniego i zarobioną kasiorkę wydaje na bmw, dupeczki i komiksy (w twardej oprawie, na kredowym papierze i powiększonym formacie). A kiedy za kilka lat pokolenie Semika przerzedzi nadciśnienie i rak prostaty rynek komiksowy w Polsce znów padnie.

Dzięki :-* poczułem się częścią czegoś większego i że mam na coś wpływ.
Niezależnie czy i na ile wypowiedź jest oparta na faktach - będę do niej wracał (w oczekiwaniu na raka prostaty... ;), nadciśnienie już się zameldowało).

Offline xanar

Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #594 dnia: So, 27 Czerwiec 2020, 09:48:31 »

To w końcu jest naprawdę ten debiut New Mutants tak samo dobry jak DPS czy nie jest?
Nigdzie nie pisałem, że jest to słabe dlatego, że w kolekcji tego nie było. Jak język polska dla Ciebie ocień trudna to tym bardziej nie ma sensu tego wydawać po polsku.


Wiesz, ja to wolałbym żeby ludzie sami przeczytali i oceni, ale ty wolisz jak ktoś za ciebie wybierze
Wszystko co było najlepsze w Claremoncie wydali już TM-Semic i kolekcje.
Ja wole sobie przeczytać wszytko od początku do końca, ale jak widać są ludzie tacy jak ty, którym wytnie się pięćdziesiąt czy sto zeszytów z runu i są uradowani.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline death_bird

Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #595 dnia: So, 27 Czerwiec 2020, 11:09:55 »
Pokolenie Semika kupowało komiksy i zrobiło boom komiksowy w latach 90-ych i przestało kupować kiedy dorosło. A kiedy pokolenie Semika przestało kupować komiksy to rynek komiksowy w Polsce padł. Teraz mamy boom komiksowy, bo pokolenie Semika ma kryzys wieku średniego i zarobioną kasiorkę wydaje na bmw, dupeczki i komiksy (w twardej oprawie, na kredowym papierze i powiększonym formacie). A kiedy za kilka lat pokolenie Semika przerzedzi nadciśnienie i rak prostaty rynek komiksowy w Polsce znów padnie.

I w tym momencie czuję się jak ta mrówka, która została zmielona kamieniami młyńskimi czasu... :(
Skądinąd bardzo dobre podsumowanie. W trybie czasu przeszłego mogłoby się znaleźć w historii polskiego komiksowa jeżeli ktoś napisze coś takiego np. pod koniec tego stulecia.  ;D
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #596 dnia: So, 27 Czerwiec 2020, 11:18:14 »
  Bez jaj, run Claremonta świetnie się czyta po całości, próbkę mieliśmy w Essentialach od Mandragory i obydwa tomy były naprawdę dobre, to bzdura że oprócz tego co wydawał tm-semic to reszta była słaba a można było takie głosy usłyszeć tak samo jak i to żeby nie czytać Mrocznej Phoenix bo stare i za dużo literek, jak ktoś nie lubi starszych komiksów, które jednak się różnią od współczesnych to takie rzeczy się później opowiada. Natomiast należy spojrzeć prawdzie w oczy u nas nikt tego nie wyda, tego jest po prostu zbyt dużo (kolejny dowód na jakość) a krąg potencjalnych zainteresowanych chociaż to większości byłby zapewne "stalowy elektorat" zbyt mały.

Offline gashu

Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #597 dnia: So, 27 Czerwiec 2020, 19:16:15 »
Słaba może i nie.
Sporo bardzo przeciętnych (a czasem jak dla mnie wręcz głupawych) historii jednak tam się trafia.
Zresztą nikt chyba nie oczekuje, że przez 16 lat tworzenia tej serii scenarzysta nigdy nie miał słabszych okresów.
« Ostatnia zmiana: So, 27 Czerwiec 2020, 19:18:15 wysłana przez gashu »

Offline Jigsaw

Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #598 dnia: Nd, 28 Czerwiec 2020, 01:05:46 »
Teraz mamy boom komiksowy, bo pokolenie Semika ma kryzys wieku średniego i zarobioną kasiorkę wydaje na bmw, dupeczki i komiksy (w twardej oprawie, na kredowym papierze i powiększonym formacie).
Co ten Semic z ludzi porobił...

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #599 dnia: Nd, 28 Czerwiec 2020, 09:48:35 »
X-Statix zaczęło wychodzić w Complete Collection to akurat jak się Egmontowi zrobi miejsce za 5 lat  ;)