Autor Wątek: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019  (Przeczytany 143927 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ThePinkFin

Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #375 dnia: So, 24 Sierpień 2019, 14:29:49 »
To raczej nie były szok i niedowierzanie, a poinformowanie, że pojawiły się zapowiedzi wykraczające poza ten rok. Przy okazji bogi1 podał nam polskie tytuły.

Offline nori

Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #376 dnia: So, 24 Sierpień 2019, 15:51:06 »
Czy ona w ogóle jest dobra?
W sumie to najważniejsze pytanie, i tak, jest dobra, a momentami bardzo dobra, choć oczywiście słabsze momenty się także pojawiają. Warto przeczytać od początku.
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline bogi1

Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #377 dnia: So, 24 Sierpień 2019, 18:02:12 »
To raczej nie były szok i niedowierzanie, a poinformowanie, że pojawiły się zapowiedzi wykraczające poza ten rok. Przy okazji bogi1 podał nam polskie tytuły.

Haha. Dokładnie! Dobrze wiem, że to na 2020 xD

Offline Maragast

Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #378 dnia: Pn, 26 Sierpień 2019, 12:44:09 »
Jakiś czas temu była dyskusja o Bendisie, a wracając do jego New Avengers przypomniałem sobie jak rewelacyjnie prowadził on tę drużynę.
Daredevil i Jessica Jones Bendisa są rewelacyjne i tego nikt nie zaprzeczy ale spójrzmy też na jego ogromną Erę Avengers.

Zaczął od Tajne Wojny i Upadku Avengers - dwa świetne wydarzenia, ktore potem dobrze wykorzystał. Upadek Avengers i jego konsekwencje dał innemu scenarzyście pole do pisania fajnej mini-serii Youg Avengers (jest na stronie CFC), a samemu Bendisowi pole do napisania Rodu M - eventu, który  wielu do dziś uważa za najlepszy.

Potem idzie seria New Avengers, która przez 4 tomy naprawdę fajnie Bendis prowadził. Świetny jest nowy sklad drużyny (Luke Cage i Spider-Man dużo wnoszą do ekipy - fajnie ich życie prywatne przeplata się z ich działalnością w drużynie) i dobrym pomysłem było przywrócenie Sentrego. Te 4 tomy może nie są jakieś rewelacyjne ale stanowią naprawdę przyzwoitą lekturę.

Potem jest ta Wojna Domowa, której Bendis nie pisał i która jest różnie oceniana ale Bendis przynajmniej napisał do niej przyzwoite tie-iny zebrane w 5 tomie New Avengers. Co do samej Wojny Domowej to świetnie wykorzystano poprzednie pozycje Bendisa (Tajną Wojnę i Ród M) by pokazać jaki był powód osłabienia zaufania opinii publicznej wzgledem superbohaterów - akurat to wyszło bardzo wiarygodnie.

Niezależnie jak oceniamy Wojnę Domową to Bendis w rewelacyjny sposób wyciągnął jej konsekwencje w swoich dalszych zesxytach New Avengers. Świetnie podzielił ekipę na dwie drużyny: dotychczasowi New Avengers działający tajnie i w ukryciu przed władzami oraz Mighty Avengers dowodzeni przez Starka. Do tego strzałem w dziesiątkę było wprowadzenie Inicjatywy 50 stanów - tak wiem, tej serii Bendis nie pisał ale o samym pomyśle Inicjatywy mówi Stark w ostatnim zeszycie 5 tomu New Avengers więc zakladam, że Bendis to wymyślił.

I teraz zaczyna się moja ulubiona część Ery Bendisa - event Tajna Inwazja i droga do niej. To jest poprostu kapitalne jak dobrze Bendis przygotował ten event - odkrycie ciala Skrulla, rodzacy się brak zaufania między bohaterami, a do tego pojawia się nowy i ciekawy przeciwnik Hood, z którym trzeba sobie poradzić. Samo planowanie i przygotowanie inwazji przez Skrulli jest świetnie rozpisane, także ich motywacja (przecież stracili planetę więc to ich jedyne ratunek). Do tego to "On Cię kocha" - fajne nawiązanie do wiary.

Sam przebieg Tajnej Inwazji też jest super - ta walka na kilku frontach, plan eliminacji Inicjatywy 50 stanów poprzez ukrytych agentów no i te twisty z Veranke w ciele Spider-Woman (prawie spadłem z fotela jak to pierwszy raz czytałem) czy Hanka Pyma albo Jarwisa. Jak dla mnie Tajna Inwazja najlepszy i najlepiej przygotowany Event.

A kiedy wydawaje się, że po Inwazji Avengers się w końcu zjednoczoną i będzie po staremu to Bendis serwuje nam rewelacyjny ojres Dark Reign. Stark, który był wielkim wygranym po Wojnie Domowej (naczelnik S.H.I.E.L.D i miał tą swoją Inicjatywę 50 stanów) teraz obarczony winą za Inwazję Skrulli sam staje się scigany przez prawo - tym razem jest wielkim przegranym.
Bendis oddaje Mighty Avengers Slotowi ale za to pisze Dark Avengers - kolejny kapitalny tytuł. Sam Dark Reign też jest świetnie prowadzony, Bendis świetnie wykorzystuje tu knowania Lokiego by doprowadzić do Oblężenia Asgardu - sam event nie jest tak dobry jak wcześniejszy ale stanowi fajne zjednoczenie Avengers i dobrze pokazuje do czego zmierza szaleństwo Osborna.

Dalej nie czytałem ale ta część Ery Bendisa w Avengers jest kapitalna.
Czy ktoś pisał tak dobrze Avengers?
Czy ktoś tak dobrze przygotował grunt i tak pomysłowo przeprowadził event jak Bendis Tajną Inwazję???
Ta część roboty, którą Bendis oddalił przy Avengers pojazuje jakim jest swietnym scenarzystą - nawet jeśli od jakiegoś czasu się wypalił.

Offline Lukop

Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #379 dnia: Pn, 26 Sierpień 2019, 17:01:43 »
Chciałem w końcu zabrać się za nadrobienie Marvel NOW, ale już na początku pierwszego tomu New Avengers uznałem, że przerwę lekturę z powodu braków w znajomości wydarzeń sprzed tej serii. Okazuje się, że Kamienie Nieskończoności
Spoiler: PokażUkryj
są strzeżone przez poszczególnych superbohaterów
ponadto
Spoiler: PokażUkryj
Profesor X
nie żyje. Które pozycje (najlepiej wydane w Polsce) powinienem jeszcze nadrobić, aby czerpać większy komfort z czytania NOW?

@EDIT
Jeszcze chciałbym się dowiedzieć czy gdzieś można zyskać pogląd na genezę napiętych stosunków pomiędzy Czarną Panterą a Namorem.
« Ostatnia zmiana: Pn, 26 Sierpień 2019, 17:13:00 wysłana przez Lukop »

Offline MarvelDCmaniak

Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #380 dnia: Pn, 26 Sierpień 2019, 17:06:36 »
Chciałem w końcu zabrać się za nadrobienie Marvel NOW, ale już na początku pierwszego tomu New Avengers uznałem, że przerwę lekturę z powodu braków w znajomości wydarzeń sprzed tej serii. Okazuje się, że Kamienie Nieskończoności
Spoiler: PokażUkryj
są strzeżone przez poszczególnych superbohaterów
ponadto
Spoiler: PokażUkryj
Profesor X
nie żyje. Które pozycje (najlepiej wydane w Polsce) powinienem jeszcze nadrobić, aby czerpać większy komfort z czytania NOW?
Avengers vs X-Men

Offline Crono

Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #381 dnia: Pn, 26 Sierpień 2019, 17:46:23 »
 Taa, a żeby ogarnąć AvX trzeba znać milion innych komiksów. Daj sobie z tym spokój. Czytaj tak jak czytasz. W Marvelu zawsze będziesz miał nawiązania do innych komiksów.

Offline nori

Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #382 dnia: Pn, 26 Sierpień 2019, 18:15:07 »
Lukop, zawsze trzeba będzie coś nadrabiać, komiksy z superbohaterami tak mają. Nie przejmuj się, zazwyczaj są tak skonstruowane, że tłumaczą co i jak, a jak bardzo się gubisz, wtedy dopiero kombinuj. Ogólnie, przed Marvel NOW warto zapoznać się z paroma historiami, ale będzie się robił łańcuszek, co jeszcze przeczytać, by była pełnia obrazu. I jest to łańcuszek nieskończony.

Akurat Avengers Kontra X-Men (WKKM 105, 111, 120) warto wydaje mi się przeczytać, do tego przed tym należałoby jeszcze zaliczyć X-Men Rozłam (WKKM 76). Wytłumaczy Ci to sporo zależności, do których odwołują się serie z mutantami oraz Uncanny Avengers.

Jeżeli pozwolisz, to swego czasu popełniłem parę notek z serii "Jak czytać Marvel NOW!", oczywiście to moje spostrzeżenia, więc absolutnie nie traktuj tego jak wyrocznię, ale może pomoże Ci to w lekturze. Podzielne są na kategorie: X-men i Guardians of the Galaxy, Spider-man, Ant-Man, Hawkeye, Moon Knight, Ms Marvel & Thor, Thunderbolts & Deadpool i skończyłem już pisanie najważniejszej części, czyli poświęconej Avengers, dziś albo jutro pewnie, podobnie jak wcześniejsze części, wrzucę do wątku o Marvel NOW!
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #383 dnia: Pn, 26 Sierpień 2019, 18:44:02 »
Akurat, łańcuszek jest jak najbardziej skończony. Dojedziesz gdzieś do lat 40-tych i wcześniej nic nie będzie.

Offline nori

Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #384 dnia: Cz, 29 Sierpień 2019, 10:50:38 »
Czytam sobie Marvel NOW2.0, tym razem staram się być na bieżąco, i wiem, że to niby nie najlepszy okres w Marvelu, ale niektóre pozycje naprawdę są niezwykle przyjemne w odbiorze. Po wielkich wydarzeniach z runu Hickmana, wreszcie mamy trochę więcej "lokalnych problemów", co jak dla mnie, wychodzi na plus. Taki moment na złapanie oddechu.

Przeczytałem także główny tom eventu Wojna Domowa II oraz powiązany z nim tom Iron-man - tyle słyszałem złego o tym, a tu zaskoczenie - całkiem dobrze się czyta! Scenariusz daje radę, wydarzenia nawet nakreślone są z sensem, jest parę naprawdę niezłych momentów.
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline eridraven

Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #385 dnia: Cz, 29 Sierpień 2019, 11:30:09 »
Czytam sobie Marvel NOW2.0, tym razem staram się być na bieżąco, i wiem, że to niby nie najlepszy okres w Marvelu, ale niektóre pozycje naprawdę są niezwykle przyjemne w odbiorze. Po wielkich wydarzeniach z runu Hickmana, wreszcie mamy trochę więcej "lokalnych problemów", co jak dla mnie, wychodzi na plus. Taki moment na złapanie oddechu.

Przeczytałem także główny tom eventu Wojna Domowa II oraz powiązany z nim tom Iron-man - tyle słyszałem złego o tym, a tu zaskoczenie - całkiem dobrze się czyta! Scenariusz daje radę, wydarzenia nawet nakreślone są z sensem, jest parę naprawdę niezłych momentów.

Mam bardzo podobne przemyślenia. Na chwilę obecną zaryzykuję stwierdzenie, że MN! 2.0 > MN! 1.0. Bardzo przyjemnie czyta się te opowieści. Nie mają tyle spinania tyłków, co poprzednio. Jedynie Avengers mają ciut zbyt lekki klimat, reszta o klasę wyżej. W szczególności Deadpool, który miał być nędzny, a jest lepszy. Idealny przykład, że trzeba samemu przeczytać a nie wierzyć w opinie obiegowe.
Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy

Offline xanar

Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #386 dnia: Cz, 29 Sierpień 2019, 12:05:22 »
Nie znacie się na youtubach mówią, że to słabe jest  ;)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline eridraven

Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #387 dnia: Cz, 29 Sierpień 2019, 12:18:13 »
Nie znacie się na youtubach mówią, że to słabe jest  ;)

Youtuby po kilku latach gadania straciły radochę z czytania/oglądania. Teraz to tylko:



Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy

Offline laf

Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #388 dnia: Cz, 29 Sierpień 2019, 12:33:42 »
Jakiś czas temu była dyskusja o Bendisie, a wracając do jego New Avengers przypomniałem sobie jak rewelacyjnie prowadził on tę drużynę.
Mamy bardzo podobnie odczucia, ponieważ erę Bendisa w Avengers również uważam za jeden z najlepszych okresów nie tylko w odniesieniu do tej ekipy, ale także w odniesieniu do wszystkich drużynowych komiksów Marvela i DC.

Zwróciłeś uwagę na kapitalne odświeżenie Luke'a Cage'a przez Bendisa, a ja jeszcze chciałbym przypomnieć o innej zapomnianej postaci, która u Bendisa grała nawet większe skrzypce niż Power Man, a mianowicie o Spider-Woman. To ją Bendis postawił na piedestale i to ona była główną bohaterką największej tajemnicy skrywanej przez Bendisa, a odkrytej dopiero na kartach Tajnej Inwazji. Zresztą Bendis popełnił ciekawą miniserię opowiadającą o losach prawdziwej Jessiki po wydarzenia ukazanych w TI (na szczęście mieliśmy możliwość zapoznać się z tą historią w jednym z tomów SBM)i widać, że zdecydowanie darzy tę postać swoistą estymą.

Do wymienionych przez Ciebie komiksów i eventów dodałbym jeszcze historię Pierwsi Avengers (WKKM 74), która rozpoczyna się na zgliszczach Asgadu zniszczonego po Oblężeniu. Historia kończy się wprawdzie nazbyt cukierkowo, ale uważam, że stanowi świetne zakończenie (w sumie to bardzo długiej) ery Bendisa w Avengers.

Offline Antari

Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #389 dnia: Cz, 29 Sierpień 2019, 15:05:06 »
Moim zdaniem nie da się powiedzieć MN 1.0 </> MN 2.0, chyba, że ktoś przeczytał wszystkie komiksy z oferty Marvela w tym okresie. Zarówno w jednym jak drugim czasie były pozycje dobre i słabe. Jeżeli ktoś przeczytał raptem kilka serii, które uważa za dobre i na tej podstawie twierdzi, że okres jest zły lub dobry to jest to mało oddające rzeczywistość stwierdzenie. Ale fakt faktem w MN 2.0 nie dostaliśmy eventu z takim rozmachem jak Secret Wars.