Autor Wątek: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019  (Przeczytany 144879 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline amsterdream

Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #120 dnia: Śr, 27 Marzec 2019, 11:18:43 »
Trochę złego naczytałem się o Extraordinary X-Men, ale po lekturze pierwszego tomu mogę napisać, że to całkiem niezły nowy początek. Na pewno jest lepiej niż u Bendisa. Mamy tu zbieranie nowej drużyny i walkę z Sinisterem. Mutanci są tu jeszcze bardziej ciemiężeni niż wcześniej, mgła terraginowa kastruje całą populację. Rysunki Ramosa o wiele lepsze i mniej karykaturalne niż w Spider-Manie.

Za to All-New Wolverine nawet nie doczytałem do końca. Komiks kompletnie bezpłciowy a scenariusze Taylora będę już omijał szerokim łukiem. Dziwię się, że Egmont po to sięgnął zamiast wydać np. Uncanny z ANAD.
« Ostatnia zmiana: Śr, 27 Marzec 2019, 11:32:02 wysłana przez amsterdream »

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #121 dnia: Śr, 27 Marzec 2019, 12:34:54 »
Dziwię się, że Egmont po to sięgnął zamiast wydać np. Uncanny z ANAD.
A ja się nie dziwię :) Jesteś chyba pierwszą osobą która stawia Extraordinary nad All-New Wolverine. Dużo widziałem pozytywnych opinii o Laurze które podzielam.

Offline bogi1

Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #122 dnia: Śr, 27 Marzec 2019, 12:42:28 »
Właśnie też miałem pisać o mutantach w MN 2.0. Przeczytałem wydane u nas serie i z ciekawości pierwsze trejdy All-New i Uncanny po angielsku. Szczerze powiem, że żadna z grupowych serii mi jakoś bardzo nie podeszła. Poziom gorszy niż serie z MN 1.0 według mnie. Za to Staruszka i Laurę czytało mi się bardzo przyjemnie. Trochę się obawiałem o tego pierwszego, bo ''Strefy Wojny'' mi się nie podobały. Rysunki piękne ale historia taka sobie. Ale przy ''Berserk'' czyli OML już w naszym świecie bawiłem się zacnie. Pani Wolverine ok pupy może nie urwała ale też była przyjemna i lepsza nie grupówki. Im dalej tym lepiej z tego co wiem. Rozwój relacji z Gabby jest ważnym elementem tej serii.

Offline Gascon200

Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #123 dnia: Śr, 27 Marzec 2019, 12:57:47 »

Za to All-New Wolverine nawet nie doczytałem do końca. Komiks kompletnie bezpłciowy a scenariusze Taylora będę już omijał szerokim łukiem. Dziwię się, że Egmont po to sięgnął zamiast wydać np. Uncanny z ANAD.


A szkoda, ominiesz przez to omijanie świetne Injustice 2 czy Friendly Neighborhood Spider-Man, nie wspominając o X-Men Red i samym głównym Injustice :>

Offline amsterdream

Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #124 dnia: Śr, 27 Marzec 2019, 15:03:14 »
Niestety X-Men Red trochę czytałem i jest to paździerz niesamowity. Tom Taylor to typowy scenarzysta spod sztandaru SJW dla którego od opowiedzenia dobrej historii ważniejsze jest wciskanie swoich poglądów ideologicznych. Tutaj fajnie rozłożono na czynniki pierwsze i wyciągnięto na wierzch wszystkie scenariuszowe głupoty w tej serii:
https://www.youtube.com/channel/UCrlzSqLSGj8GIOeT5jrQsJA/search?query=x-men+red

majkelus81

  • Gość
Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #125 dnia: Śr, 27 Marzec 2019, 16:50:28 »
No też uważam, że X-Men Red zawodzą, choć patrząc na wszystkie X-men z tego okresu to z grupowych chyba najlepsza seria. Nie zmienia to faktu, że Injustice Taylorowi wyszło świetnie, widać to szczególnie, kiedy odchodzi z serii (to poziom zdecydowanie spada).

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #126 dnia: Śr, 27 Marzec 2019, 19:45:09 »
Z opisu dziewiątego i chyba ostatniego tomu Spider-Man/Deadpool:

The "INFINITE HOUSE OF CIVIL yet SECRET CRISIS WAR INVASIONS" begins here!

 ;D ;D ;D


Offline LordDisneyland

Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #127 dnia: Cz, 28 Marzec 2019, 01:09:54 »
Nie cierpię DPoola, ale czasem im się coś uda. Przyznaję z bólem ;)
,, - Eeeeech.''

Offline Gascon200

Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #128 dnia: Wt, 02 Kwiecień 2019, 20:17:22 »
I jak, ktoś już przeczytał marcowy pakiet? Warto kupić 2 Tom Logana, czy Lemire pisze lepiej od Bendisa? Czy Impas ma sporo dodatków?

majkelus81

  • Gość
Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #129 dnia: Wt, 02 Kwiecień 2019, 20:20:48 »
I jak, ktoś już przeczytał marcowy pakiet? Warto kupić 2 Tom Logana, czy Lemire pisze lepiej od Bendisa?
Lepiej wg mnie, czytałem w oryginale, ale nadal dla mnie to zmarnowany potencjał czym mogła ta seria być. Lemire błyszczy kiedy pisze swoje autorskie serie, tu jest wg mnie zachowawczo i pod nadzorem Marvel Staruszek Logan to jest tak naprawdę Logan, nie znaczy to że jest źle, ale jednak pozostaje niedosyt.

Offline Gascon200

Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #130 dnia: Wt, 02 Kwiecień 2019, 20:24:15 »
Lepiej wg mnie, czytałem w oryginale, ale nadal dla mnie to zmarnowany potencjał czym mogła ta seria być. Lemire błyszczy kiedy pisze swoje autorskie serie, tu jest wg mnie zachowawczo i pod nadzorem Marvel Staruszek Logan to jest tak naprawdę Logan, nie znaczy to że jest źle, ale jednak pozostaje niedosyt.

Coś tak czułem. Generalnie czytając jego seriale od Marvela widać było, że pisząc dla Marvela spłacał długi, i w większości jego serie nie były tak dobre jak jego autorskie dzieła (Moon Knighta nie czytałem, podobno dobre, choć nie każdemu się spodoba).

Offline Crono

Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #131 dnia: Śr, 03 Kwiecień 2019, 07:39:00 »
Czy ja wiem... dla mnie ten nowy tom to poziom Bendisa, niestety. W dodatku to lektura na góra 40 minut...

Offline bogi1

Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #132 dnia: Cz, 04 Kwiecień 2019, 09:42:59 »
JanT przewiduje, że Civil War II w lipcu. Trochę tomików wokół tego eventu mamy. Bodajże 5 (samo Civil War II, Avengers, Ms. Marvel, All-New Wolverine, Deadpool). Iron Mana nie liczyłem jak wychodzi już w czerwcu. Widać, że i tak podzielą to na 2 miesiące. Ciekawe czy dojdzie dodatkowo to:



Dobrze, że chociaż pajączkowi nie nabruździli w jego głównej serii i wydali mini dotyczącą eventu ;)

Offline laf

Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #133 dnia: Cz, 04 Kwiecień 2019, 09:46:58 »



Taka ohydna okładka  :o aż strach pomyśleć co jest w środku

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #134 dnia: Cz, 04 Kwiecień 2019, 10:33:27 »
Ten tom 3 Iron Mana który będzie w tym zbiorczym to powinno się czytać po Civil War II?