Autor Wątek: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019  (Przeczytany 143860 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Antari

Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #825 dnia: Wt, 16 Luty 2021, 10:24:37 »
Nie no, jasne, przez cały tom relacja Masque z Kate, wygląda jak wygląda, ale uznaj ją za "kolejną żeńska postać", bo to pasuje do twojej wizji, że Thompson wciska propogande feministyczną :)

Pewnie gdyby przyjrzeć się tak wnikliwie innym komiksowym, wyszłoby, że w zdecydowanej większości,  "pomniejsi łotrzy, pomagierzy pomagający i oblechy prześladujący dziewczyny", to mężczyźni :) Musisz przyjrzeć się innym komiksom pod tym kątem. Być może okazałoby się, że taka propogande wciskają ci od lat.

Nie uznaję, tylko tak jest. Ich relacja ma długą historię od czasu runu Fractiona i jest analogiczna do tej z Jessicą Jones, tylko Masque jest jej (Kate) lustrzanym odbiciem i trochę kompasem moralnym fabuły, kim mogłaby się stać gdyby przekroczyła granicę. Nie potrafisz zrozumieć, że to co innego, niż tabuny kukieł do maltretowania - twój problem. Albo nie czytałeś i piszesz na podstawie jakichś opisów z neta albo świadomie trollujesz. Chcesz zadaj sobie trud i prześledź moje recenzje na forum, gdzie jeszcze "dostrzegam" propagandy feministyczno-mniejszościowe. Dostrzegam tam, gdzie są i tyle. Chcesz, zaprzeczaj rzeczywistości ile wlezie :)


Offline moai

Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #826 dnia: Wt, 16 Luty 2021, 10:33:15 »
Ale żeście mi smaka zrobili na ten komiks, muszę go przeczytać :)
Nie czytaj, to dosc nijaki komiks i rzekomo propagandowy... :D

ramirez82

  • Gość
Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #827 dnia: Wt, 16 Luty 2021, 10:35:28 »
Dobra, to skoro już tak obiektywnie oceniasz (zabawne, że sam sobie przypisujesz obiektywne spojrzenie, a innym trollerkę i to, że nawet nie czytali komiksu), wymień mi te tytuły, w których "tabuny kukieł do maltretowania" nie są wyłącznie mężczyznami?

Ja nigdy na to nie zwracałem uwagi, ale gdyby się zastanowić, w klasycznych tytułach, ninja w DD Millera, czy strażnicy Hellfire Club w Dark Phoenix Saga, to pewnie wszyscy faceci. Szpony w Batmanie Snydera? O tym właśnie mówię panie Obiektywny - "propagandą feministyczną" bombardowali cię, zanim się jeszcze urodziłeś.

Z takim podejściem obaj panowie (a może Panie? kto was tam wie) by się świetnie w nim odnaleźli, więć jak najbardziej polecam ;*

Zarzucaj innym trollowanie, i sam trolluj  ::)
« Ostatnia zmiana: Wt, 16 Luty 2021, 10:48:02 wysłana przez ramirez82 »

Offline Antari

Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #828 dnia: Wt, 16 Luty 2021, 10:44:39 »
Nie czytaj, to dosc nijaki komiks i rzekomo propagandowy... :D

Z takim podejściem obaj panowie (a może Panie? kto was tam wie) by się świetnie w nim odnaleźli, więć jak najbardziej polecam ;*

Online michał81

Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #829 dnia: Wt, 16 Luty 2021, 10:53:51 »
Ja nigdy na to nie zwracałem uwagi, ale gdyby się zastanowić, w klasycznych tytułach, ninja w DD Millera, czy strażnicy Hellfire Club w Dark Phoenix Saga, to pewnie wszyscy faceci. Szpony w Batmanie Snydera? O tym właśnie mówię panie Obiektywny - "propagandą feministyczną" bombardowali cię, zanim się jeszcze urodziłeś.
To nie podchodzi pod propagandę bo nie pisała tego Kelly Thompson. ;)


Rozumiem, że komuś może nie przypaść do gustu konkretny twórca, ale @Antari jesteś chyba masochistą skoro katujesz się komiksami tej scenarzystki ;). Może po prostu ich nie czytaj.

ramirez82

  • Gość
Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #830 dnia: Wt, 16 Luty 2021, 10:58:35 »
On to robi, by ostrzec resztę przed propagandą  ;D

Edit: Antari, udało ci się uchronić jednego czytelnika! gratuluję  :-*
« Ostatnia zmiana: Wt, 16 Luty 2021, 12:00:32 wysłana przez ramirez82 »

Offline BillyButcher

Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #831 dnia: Wt, 16 Luty 2021, 11:05:40 »
Dzięki za odradzenie mi tego runu.
Zastanawiałem się nad kupnem (nie jakoś specjalnie ,ale jakbym gdzieś widział to bym kupił)
Gdybym przeczytał pewnie by stracił siły i nerwy (jestem bardzo wrażliwy na wszelką propagandę)


Offline xanar

Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #832 dnia: Wt, 16 Luty 2021, 12:05:49 »
Nie czytaj, to dosc nijaki komiks i rzekomo propagandowy... :D
Niestety kupiłem już jakiś czas temu, to będę musiał przeczytać tą propagandę.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline moai

Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #833 dnia: Wt, 16 Luty 2021, 12:31:49 »
Gdybym przeczytał pewnie by stracił siły i nerwy (jestem bardzo wrażliwy na wszelką propagandę)
Tylko, że tam żadnej nie znajdziesz... Co nie zmienia faktu, ze to slabawy komiks i tylko dla fanow mlodziezowej rozrywki. Obstawiam, ze mojej 18-letniej bratanicy by sie spodobal. Może jej sprezentuje :)

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #834 dnia: Wt, 16 Luty 2021, 12:32:27 »
Czytajcie bo fajne :)

ramirez82

  • Gość
Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #835 dnia: Wt, 16 Luty 2021, 12:34:55 »
Co nie zmienia faktu, ze to slabawy komiks i tylko dla fanow mlodziezowej rozrywki.

No, jeśli ktoś uważa, że na Ms Marvel, czy USM, jest za stary, to może faktycznie Kate Bishop nie jest dla niego.

A słaba, to była Mockingbird!
« Ostatnia zmiana: Wt, 16 Luty 2021, 12:36:48 wysłana przez ramirez82 »

Offline moai

Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #836 dnia: Wt, 16 Luty 2021, 12:41:18 »
No, jeśli ktoś uważa, że na Ms Marvel, czy USM, jest za stary, to może faktycznie Kate Bishop nie jest dla niego.
Ogolnie to masz racje. Ale tu nie chodzi o wiek, a o upodobania. Bo te komiksy byly twerzone pod konkretnego odbiorce, co nie zmienia faktu, ze i "starcy" moga miec przyjemnosc z ich czytania. Ja lubie np. kaczki w wydaniu Barksa i Rosy, ale odbilem sie od Mamutow, Gigantow itp. Podoba mi sie np. All-New Wolverine, ale przy Bishop sie mecze.

ramirez82

  • Gość
Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #837 dnia: Wt, 16 Luty 2021, 12:47:30 »
Podoba mi sie np. All-New Wolverine, ale przy Bishop sie mecze.

To ja mam akurat odwrotnie.

A liczyłem, że All New Wolverine sprawi mi frajdę podobną do tej, jak Bishop i Ms Marvel.

Offline Bazyliszek

Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #838 dnia: Śr, 17 Luty 2021, 12:07:29 »
All New Wolverine jest mocno średnie jak dla mnie. Sam Staruszek Logan by wystarczył. Tylko teraz pytanie ile będziemy czekać, aż Egmont doczłapie się do momentu, gdy będzie mógł puszczać serię ze wskrzeszonym , jedynym prawdziwym, naszym Wolverinem. Na to i na Savage Avengers czekam najbardziej.

A po lekturze Avengers: Zderzenie Światów jeszcze bardziej żałuję, że nie wydają u nas Champions. Te 12 pierwszych zeszytów spokojnie można by zmieścić albo w szybkich dwóch tomach, albo w jednym zbiorczym jak Invincible Iron Man. Kurde - gdyby kontynuowano WKKM, to byśmy to mieli. No i zakończenie
Spoiler: PokażUkryj
Vision przez chwilę nie miał żadnej córki, a teraz ma dwie. Ale nie będzie ciągu dalszego, bo nie ma polskich Champions.


No i czemu nie dostaliśmy komiksu jak Kingpin wygrywa wybory na burmistrza?? Jest przeskok od pomagającego Fiska w Tajnym Imperium od razu do tego jak jest w ratuszu, bez wyborów. Też mnie to frustruje. Poczytałbym wszystkie te zahaczające o politykę serie - jak Luthor został prezydentem, jak Loki startował, jak Jameson wygrał wybory i jak Kingpin też się dorwał. W ogóle - gdzie JJJ odkrył tożsamość Spider-Mana?? Czytam te wszystkie AMS Egmontu i sobie tego nie przypominam.

Czyli mamy All New Wolverine, mamy Hawkeye, mieliśmy Ant Mana one shot. A masa innych ważnych i dobrych komiksów z Marvel Now nam ucieka. Egmont nie wyrabia. Aaaaaa jakie to frustrujące, że nie ma już WKKM z dodatkowymi najnowszymi historiami!

Offline eridraven

Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #839 dnia: Śr, 17 Luty 2021, 16:19:34 »
Aaaaaa jakie to frustrujące, że nie ma już WKKM z dodatkowymi najnowszymi historiami!

Nie wiem czy natrafiłeś już na informacje, ale kolekcję mają na celu zachęcić do kupowania komiksów, racząc nas próbkami komiksów. Jeśli zbierasz komiksy od wielu lat, znasz wiele historii, to nie jesteś targetem Hachette. Oni celują w zupełnie inne osoby.

I duży spoiler, jeśli wystartuje kolejna kolekcja, nie będzie spełniała wymagań użytkowników tego forum, bo nie jesteśmy jej targetami. Kolekcje są jedynie dla nowicjuszy.
« Ostatnia zmiana: Śr, 17 Luty 2021, 17:37:15 wysłana przez eridraven »
Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy