Autor Wątek: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019  (Przeczytany 144838 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Bazyliszek

Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #900 dnia: Nd, 25 Kwiecień 2021, 15:43:21 »
Moim zdaniem, patrząc na to co było wydawane w Polsce w ostatniej pięciolatce, to może zmieniać, jak jemu to pasuje. Jak mu nie pasuje, to mówi, że nie może.

Offline michał81

Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #901 dnia: Nd, 25 Kwiecień 2021, 16:59:27 »
Egmont nigdy nie układał w wydaniach po swojemu zeszytów. Jeśli już robił zmiany to albo składa z dwóch wydań jedno (Amerykańska Liga Sprawiedliwości, Dr Strange) lub kilku (DD Nieustraszony tom 0, 7 tom Punishera Max, Iron Man Bendisa) albo dzieli na dwa (Strażnicy Galaktyki) lub wycinał jak w JLA. Nawet wydany Daredevil Millera tom 3 to składach 2 wydań.
Zawsze też musiał mieć zgodę oryginalnego wydawcy na wprowadzenie takich zmian.

Offline Maragast

Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #902 dnia: Nd, 25 Kwiecień 2021, 17:37:54 »
Moim zdaniem, patrząc na to co było wydawane w Polsce w ostatniej pięciolatce, to może zmieniać, jak jemu to pasuje. Jak mu nie pasuje, to mówi, że nie może.

Patrząc na to co było wydawane tak???
To powiedz cwaniaku na jakie wydania patrząc? W jakich tomach Egmont zmieniał układ zeszytów? Albo wiesz co, nie musisz sprawdzać bo Ci odpowiem - w ŻADNYCH. Nigdzie Egmont nie zmieniał układu zeszytów bo nie może.
Te wszystkie tomy składaki to połączenie kilku tomów ale nigdzie układ zeszytów nie jest zmieniony bo tego wydawca nie może zrobić.
Metal czy Rok Łotrów to wydania kropka w kropkę na podstawie Urban Comics.

W przypadku takich tomów jak ten Strange czy Spisek Klónow Egmont wydaje to tak jak wyszło na zachodzie bo inaczej po prostu NIE MOŻE.

Być może są jakieś tak tomiki gdzie Egmont składa materiał jak chce ale w przypadku tych wymienionych pozycji (Strange, Spisek Klonów, Daredevil itp.) nie może tak po prostu zmienić sobie układu zeszytów bo dostał licencję na konkretne wydanie.

Offline Marvelek

Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #903 dnia: Nd, 25 Kwiecień 2021, 20:28:19 »


Być może są jakieś tak tomiki gdzie Egmont składa materiał jak chce ale w przypadku tych wymienionych pozycji (Strange, Spisek Klonów, Daredevil itp.) nie może tak po prostu zmienić sobie układu zeszytów bo dostał licencję na konkretne wydanie.

Niewątpliwie masz rację, co nie zmienia faktu, że taki "Spisek klonów" (nie wiem jak Strange bo nie czytam) czytało się koszmarnie. Nieustanne skakanie w było nie było dość grubym tomie jest bardzo niewygodne i doprawdy nie wiem dlaczego Marvel wydaje takie kwiatki zamiast wszystko ładnie ułożyć tak jak np. robi to w omnibusach. Chyba, że stoi za tym chęć pobudzenia czytelnika do ruchu a nie siedzenia na tyłku i zwykłego czytania komiksu :P
Ale fakt Bazyl - do Egmontu można czepiać się o różne rzeczy (np. jeśli idzie o jakość wydań), ale akurat nie o to.

Offline kosmoski

Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #904 dnia: Nd, 25 Kwiecień 2021, 23:05:16 »
Niewątpliwie masz rację, co nie zmienia faktu, że taki "Spisek klonów" (nie wiem jak Strange bo nie czytam) czytało się koszmarnie.

czyta się fatalnie, ale tam do tego dużym problemem jest też średnia jakość części zeszytów (i takie se jak dla mnie tłumaczenie)

Offline nori

Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #905 dnia: Pn, 26 Kwiecień 2021, 07:00:12 »
Niewątpliwie masz rację, co nie zmienia faktu, że taki "Spisek klonów" (nie wiem jak Strange bo nie czytam) czytało się koszmarnie.

Mnie się czytało dobrze, i ma to swój sens. Najpierw dostajesz główną historię, a później opowieści uzupełniające wątki. Może nie zawsze sprawdza się to idealnie, ale poznanie całej historii a później dodatkowych smaczków ma też swoje plusy. Tym bardziej, że momentami trudno byłoby to ułożyć sensownie, wątki zbyt dziwnie się splatają, więc zapewne jakiś sens w tym jest.
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline Penance

Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #906 dnia: Pn, 26 Kwiecień 2021, 09:25:11 »
doprawdy nie wiem dlaczego Marvel wydaje takie kwiatki zamiast wszystko ładnie ułożyć tak jak np. robi to w omnibusach.

Omnibus Absolute Carnage jest akurat złożony dokładnie w taki sam sposób, więc też nie jest to regułą

Offline xanar

Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #907 dnia: Pn, 26 Kwiecień 2021, 09:44:25 »
A jaki jest złożony inaczej ?
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Penance

Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #908 dnia: Pn, 26 Kwiecień 2021, 10:00:11 »
Na szybko z tego co mam pod ręką: Age Of Apocalypse, Onslaught, Heroes Reborn, X-Men Revelations, Annihilation: Conquest
« Ostatnia zmiana: Pn, 26 Kwiecień 2021, 10:12:12 wysłana przez Penance »

Offline xanar

Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #909 dnia: Pn, 26 Kwiecień 2021, 10:56:35 »
Większość wydają tak, że na początku jest główna seria.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Penance

Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #910 dnia: Pn, 26 Kwiecień 2021, 11:27:37 »
Większość wydają tak, że na początku jest główna seria.

Jestem tego samego zdania, dlatego podałem Absolute Carnage jako przykład
« Ostatnia zmiana: Pn, 26 Kwiecień 2021, 11:29:39 wysłana przez Penance »

Offline Maragast

Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #911 dnia: Wt, 27 Kwiecień 2021, 10:24:23 »
Ale to oczywiście wina Egmontu, że Marvel tak wydaje.

Offline Bazyliszek

Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #912 dnia: Wt, 27 Kwiecień 2021, 18:50:12 »
Egmont jak mu pasuje to tnie tomy na części, lub przenosi zawartość między tomami. Ale jak klientom by pasowało coś przenieść, to już tego nie robi.