Autor Wątek: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019  (Przeczytany 143805 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Online michał81

Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #750 dnia: Pt, 23 Październik 2020, 12:55:29 »
Może NSC wyda?  ;)
Może i by im się przydało coś takiego, aby nie skończyli jak Marginesy :P

Offline Bazyliszek

Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #751 dnia: Nd, 22 Listopad 2020, 00:21:23 »
Powiem tak, że nie podoba mi się co zrobiono z Samem Wilsonem na początku Tajnego Imperium. Takie robili halo jak on został nowym Kapitanem Ameryką. Jak się nadaje po tylu latach stania u boku Rogersa. Ale ledwo minęło paręnaście zeszytów, w chwili próby, zrobiono z niego oportunistę, który po prostu się poddał. Ta jasne - wyprowadzał ludzi z kraju. Ale godził się na system, który wprowadziła Hydra. Tak nie postępuje prawdziwy bohater. Znowu scenarzyści zniszczyli kolejnego herosa.

Acuna rysuje słabiutko. Wolałbym, żeby to Niven zrobił całą serię.

Champions stali się nowymi Młodymi Avengers. Szkoda, że o tamtej grupie zapomniano, bo mi się w tych paru historiach naprawdę spodobał.

Offline Brzon

Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #752 dnia: Pt, 27 Listopad 2020, 10:28:41 »
Ok, tyle zachwytów, tyle ochów i achów, dlatego poproszę o konkrety:

Venom by Donny Cates
The Immortal Hulk by Al Ewing

Dlaczego je warto przeczytać, i czy naprawdę to coś dobrego, czy tylko błyszczy na tle średniawki aktualnego Marvela?

Online michał81

Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #753 dnia: Pt, 27 Listopad 2020, 11:16:45 »
Jak dla mnie to średniaki, a wybijają się tylko na tle aktualnego Marvela. Może Immortal Hulk lepszy ze względu na pomysł wyjściowy, bo dawno nic z tą postacią nie zrobiono dobrego od czasów Planet Hulk. Ja też nie rozumiem jaraniem się Venomem Donniego Catesa.

Dla mnie jak na razie to tylko X-men Hickamana z obecnego Marvela są w topce. I pisze to osoba jako zachwycona HoX/PoX, kręcąca nosem na start i jakość tych wszystkich serii z mutantami, jakie zaczęły po nich wychodzić, to finalnie stwierdzam, że poziom i jakość historii trzyma całkiem niezły poziom. Po prostu potrzeba było czasu, aby się rozkręciła fabuła.

Ale odbiegam od tematu. Venom nie wzbudza w mnie takich ochów i achów. Immortal Hulk jest ok. Przy czym sprawdzałem kilka zeszytów i nie przyciągnęły mnie na tyle, abym został z seriami na bierząco.
« Ostatnia zmiana: Pt, 27 Listopad 2020, 12:05:10 wysłana przez michał81 »

Offline laf

Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #754 dnia: Pt, 27 Listopad 2020, 14:11:17 »
Przy czym sprawdzałem kilka zeszytów i nie przyciągnęły mnie na tyle, abym został z seriami na bierząco.
A nawet "bieżąco"  ;)
Dzięki za info. Ostatnio po odbiciu się od tak zachwalanego Green Arrowa w wykonaniu Lemire'a bardzo sceptycznie podchodzę do nowych serii w segmencie SH.

Offline PawelC

Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #755 dnia: Pt, 27 Listopad 2020, 19:20:44 »
Osobiście Immortal Hulk podoba mi się, bo czuję, że autorzy mieli konkretny pomysł na ten run. Powrót do horrowatych klimatów był fajnym odświeżeniem tej postaci jednocześnie bez próby rewolucji na siłę i z poszanowaniem tradycji. Sporo wątków i elementów fabularnych pojawiających się w serii nawiązują do Vol.2
Spoiler: PokażUkryj
Np. wiele osobowości alter-ego Bannera, relacje z jego ojcem, pojawienie się Xemnu
, oraz kontynuuje motywy z kolejnych, poprzedzających IH serii, np. ciągnie i rozwija to co działo się z pozostałymi postaciami.

Seria jest dość brutalna i "graficzna" jak na Mervela, dla mnie to kolejny plus, czuję, że jest pisana dla starszego czytelnika. Rysunki, okładki, fabuła, wszystko się tu dla mnie zgadza i współgra ze sobą tworząc spójną wizję.
« Ostatnia zmiana: Pt, 27 Listopad 2020, 21:11:02 wysłana przez PawelC »

Offline Archie

Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #756 dnia: Nd, 29 Listopad 2020, 00:38:32 »
W przypadku Immortal Hulka dochodzi jeszcze jeden ważny czynnik - im dalej w las tym ciekawsze zwroty sytuacji i widać, że po tym jak sprzedażowo ta seria okazała się sukcesem to Al pozwala sobie na więcej i dzięki temu klimat horroru narasta. Mam nadzieję że nie zrobią wokół niej żadnego eventu (tak jak w średniaku Venomie), bo ten hermetyczny klimat Gamma uniwersum jest bardzo dobry.
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthafuckin' happens. And it can happen to you."

Online Maragast

Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #757 dnia: Pt, 11 Grudzień 2020, 07:57:20 »
Takie pytanie do zorientowanych: ile zostało tomów do końca pajączka Slotta oraz ile tomów Thorzycy do War of the Realms???

Online michał81

Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #758 dnia: Pt, 11 Grudzień 2020, 08:11:53 »
Takie pytanie do zorientowanych: ile zostało tomów do końca pajączka Slotta oraz ile tomów Thorzycy do War of the Realms???
W przypadku Spider-man został jeszcze jeden tom do wydania "Red Goblin".

W przypadku Thorzycy został jeszcze jeden tom do wydania "The Death of the Mighty Thor", potem startuje nowa seria z Thorem, tomy "God of Thunder Reborn" oraz "Road to War of the Realms" po tym jest dopiero  "War of the Realms" oraz 3 ostatni tom serii "War's End". Na zakończenie jest jeszcze mini seria King Thor. I to jest dopiero finał runu Aarona odnośnie tego bohatera.

« Ostatnia zmiana: Pt, 11 Grudzień 2020, 08:16:06 wysłana przez michał81 »

Online Maragast

Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #759 dnia: Pt, 11 Grudzień 2020, 16:03:45 »
Dobra, dzięki za info.

Offline sokratesik

Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #760 dnia: Pt, 11 Grudzień 2020, 19:49:21 »
Takie pytanie: czy cokolwiek stracę z historii II Wojny Domowej nie czytając  tomów pobocznych - Avengers, X-Men i Deadpoola?

Online Maragast

Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #761 dnia: Pt, 11 Grudzień 2020, 20:09:06 »
Nie.
Tie-iny dzieją gdzieś obok eventu, a z nich dotyczy wątku Ulisesa, a nie samego konfliktu poruszonego w II Wojnie Domowej.
Ten tomik z X-Men to też bardziej porusza wątki konfliktu mutantów z Inhumans niż samej II Wojny Domowej.

Offline sokratesik

Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #762 dnia: So, 12 Grudzień 2020, 01:57:58 »
Dzięki za odpowiedź  :)
Tak myślałem, mogę zaoszczędzić. Wcześniej kupowałem wszystko jak leci, ale teraz tego dobra tyle, że ani pieniędzy, ani czasu na lekturę wszystkiego.

Online Maragast

Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #763 dnia: So, 12 Grudzień 2020, 11:06:40 »
Najlepiej po prostu przeczytać tie-iny tych serii, które się czyta, więc przykładowo jak nie czytasz Avengers to odpuść ich tie-iny, jeśli przykładowo czytasz X-Men to przeczytaj tomik II Wojna Domowa X-Men bo wnosi on coś więcej do samej serii X-Men (lepiej zarysowuje konflikt z Inhumans) ale jeśli nie czytasz serii o X-Men to tomik ten sobie odpuść.
I generalnie taką zasadę można przyjąć w przypadku każdego tie-inu.
Z tymże tie-iny, które absolutnie nic nie wnoszą to Avengers i Mockingbird.

Offline sokratesik

Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #764 dnia: So, 12 Grudzień 2020, 12:31:59 »
Jeszcze raz dzięki, bo ja to wszystko dopiero będę czytał i zielony jestem jak jakiś Hulk  ;D
Marvela mam odstawionego na kiedyś od czasu początku Marvel Now, a chciałbym mieć spójną historię (ciekawe czy starczy mi życia by to wszystko przeczytać  ;) ). Mockingbird akurat chciałem, by zobaczyć dzieło polskiej rysowniczki. No to Spider, Iron-Man, ewentualnie All-New Wolverine i Staruszek (nad kompletowaniem tych dwóch serii ciągle się zastanawiam) w zupełności wystarczy. Przygody grup superbohaterów kompletnie mnie już nie ruszają , dlatego cieszę się, że akurat Avengers i X-Men mogę sobie z czystym sercem odpuścić.