Autor Wątek: Marvel Limited od Egmontu  (Przeczytany 50336 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gashu

Odp: Marvel Limited od Egmontu
« Odpowiedź #75 dnia: Śr, 05 Sierpień 2020, 13:13:56 »
Spider McFaflane'a to ani crossover, ani tasiemiec przewalający się przez kilka serii.
Ot, po prostu zbiorek kilkunastu zeszytów wspomnianego twórcy.

Offline Maragast

Odp: Marvel Limited od Egmontu
« Odpowiedź #76 dnia: Śr, 05 Sierpień 2020, 13:17:48 »
Nie tylko McFarlane jest wart uwagi z tego okresu - Age of Apocalipse, które wydaje Mucha to rewelacja (no chyba, że ktoś nie zna/nie lubi mutantów).

Jest też wiele innych fajnych serii z pajaczkiem z tego okresu - swietnie pisana relacja małżeńska Petera z MJ.
Początek Clone Sagi też jest super - powrót Bena Rilego, tajemnica wokół Kaina - bardzo fajnie to zaczęli. Generalnie to co wydali w Polsce w miarę trzyma się jeszcze kupy - jest tam trochę głupotek pod koniec ale dalej czyta się fajnie. Zniżka formy po Maximum Clonage nas już ominęła.

Jakby tak poszukać to pewnie znalazło by się jeszcze kilka fajnych rzeczy z tego okresu.

A co do Maximum Carnage i Pieśni Egzekutora to działa bardzo duży sentyment - "wzdychają" do tych pozycji chyba tylko te osoby, które czytały to za dzieciaka.

Offline michał81

Odp: Marvel Limited od Egmontu
« Odpowiedź #77 dnia: Śr, 05 Sierpień 2020, 13:19:14 »
Spider McFarlane'a rysunkowo jest rewelacyjny, scenariuszowo to jest mielizna wystarczy porównać z Amazing Spider-Manem, którego rysował wcześniej. Z tych historii na obecną chwilę broni się tylko "Perception".

Zniżka formy po Maximum Clonage nas już ominęła.
Dlatego, że Tm-Semic ciał na potęg historię i teraz jakby ktoś dostał całość to pewnie dziwiłby się jak to kiedyś mogło mu się podobać. Zresztą samo "X-cutioners Song" zostało pozbawione najlepszego zeszytu wg mnie czyli Uncanny X-Men #297 gdzie Jubs po prostu rozmawia z Xavierem (wyleciał też X-Force #19).
« Ostatnia zmiana: Śr, 05 Sierpień 2020, 13:26:10 wysłana przez michał81 »

Offline gashu

Odp: Marvel Limited od Egmontu
« Odpowiedź #78 dnia: Śr, 05 Sierpień 2020, 13:27:47 »
A co do Maximum Carnage i Pieśni Egzekutora to działa bardzo duży sentyment - "wzdychają" do tych pozycji chyba tylko te osoby, które czytały to za dzieciaka.

Ja czytałem i nie wzdycham :).

Co więcej pamiętam, że właśnie w czasach "Maximum Carnage" porzuciłem na kilka dobrych lat czytanie komiksów superbohaterskich z myślą, że nie będę więcej tracił czasu na te głupoty.

Odnośnie Spidera Todda - zgadzam się, że "Amazing Spider-man" pisany przez Davida Michelinie'a jest dużo lepszy, ale uważam, że w przypadku autorskiej serii Todda, tragedii również nie ma. 

Osobiście chętnie ujrzałbym zebrane numery "Spectacular Spider-mana" DeMatteisa i Buscemy, ale takie coś nie wyszło chyba nawet w US, więc szanse na wydanie Egmontu są pewnie zerowe :(

JanT

  • Gość
Odp: Marvel Limited od Egmontu
« Odpowiedź #79 dnia: Śr, 05 Sierpień 2020, 13:31:17 »
Spider-Man lat 80tych i początek 90tych ma mnóstwo dobrego materiału. Najlepiej wydawać Epici bez numerku i np takie Kraven's Last Hunt zbiera zeszyty:

Amazing Spider-Man #289–294, Annual #20–21;
Spider-Man versus Wolverine;
Spectacular Spider-Man #131–132 and
Web of Spider-Man #29–32

496 stron.

Offline xanar

Odp: Marvel Limited od Egmontu
« Odpowiedź #80 dnia: Śr, 05 Sierpień 2020, 13:47:17 »
Spider McFaflane'a to ani crossover, ani tasiemiec przewalający się przez kilka serii.
Ot, po prostu zbiorek kilkunastu zeszytów wspomnianego twórcy.

Odniosłem się do tego

Zakładam, że piewcy tych historii albo nigdy ich nie czytali, albo skeroza (być może połączona z sentymentem za "lepszymi czasami") już im się rzuciła na głowy i nie pamiętają jakie to wszystko było marne. 

Spider McFarlane'a to jest dramat, ktoś tu pisze, że rysunkowo się broni, no fajnie ale komiks raczej składa się z jakiejś tam fabuły i rysunków zazwyczaj, jedyna historia, która się jakoś broni to ta z Wolverinem/Wendigo, z tymi rysunkami też jakoś rewelacyjnie nie jest, już ktoś tutaj pisał, że im dalej tym gorzej.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Yossarian

  • Gość
Odp: Marvel Limited od Egmontu
« Odpowiedź #81 dnia: Śr, 05 Sierpień 2020, 15:52:56 »
Grzbiet i środek Przedwiecznych
« Ostatnia zmiana: Śr, 05 Sierpień 2020, 16:11:17 wysłana przez Yossarian »

Offline xanar

Odp: Marvel Limited od Egmontu
« Odpowiedź #82 dnia: Śr, 05 Sierpień 2020, 15:56:42 »
To już z tydzień na egmont.pl jest :
https://egmont.pl/Przedwieczni,33115145,p.html
Twój komiks jest lepszy niż mój

Yossarian

  • Gość
Odp: Marvel Limited od Egmontu
« Odpowiedź #83 dnia: Śr, 05 Sierpień 2020, 16:01:42 »
A to nie widziałem wcześniej. W porównaniu z omnibusem, to mocno średnio ten grzbiet wygląda

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Marvel Limited od Egmontu
« Odpowiedź #84 dnia: Śr, 05 Sierpień 2020, 16:21:30 »
Kurcze, fajnie to wygląda. Szkoda że ramota. Nie bardzo rozumiem politykę Egmontu - pierwszy polski omnibus z prawdziwego zdarzenia, a oni nie dość, że wybrali jakichś Eternalsów, to dają ramotę :( Ja nie kupię, ale mam nadzieję, że dobrze się sprzeda i zachęci to Egmont do kolejnych omniaków, tym razem fajnych. Ale obawiam się, że raczej będzie lipa i potem TK będzie opowiadał, że w Polsce omnibusy się nie sprzedają...

Offline xanar

Odp: Marvel Limited od Egmontu
« Odpowiedź #85 dnia: Śr, 05 Sierpień 2020, 16:26:59 »
Parzcież to bardziej wymiary amerykańskiego absoluta niż omnibusa, wcześniej były wydane Batmany w tym formacie, także to żadna nowość.
Twój komiks jest lepszy niż mój

ramirez82

  • Gość
Odp: Marvel Limited od Egmontu
« Odpowiedź #86 dnia: Śr, 05 Sierpień 2020, 16:42:19 »
Kurcze, fajnie to wygląda. Szkoda że ramota. Nie bardzo rozumiem politykę Egmontu - pierwszy polski omnibus z prawdziwego zdarzenia, a oni nie dość, że wybrali jakichś Eternalsów, to dają ramotę :( Ja nie kupię, ale mam nadzieję, że dobrze się sprzeda i zachęci to Egmont do kolejnych omniaków, tym razem fajnych. Ale obawiam się, że raczej będzie lipa i potem TK będzie opowiadał, że w Polsce omnibusy się nie sprzedają...

ooooooo znów będzie pięć stron dywagacji dlaczego Przedwieczni  ;D

a ja popcornu nie mam.....

Offline xanar

Odp: Marvel Limited od Egmontu
« Odpowiedź #87 dnia: Śr, 05 Sierpień 2020, 16:46:49 »
Fakt, już chyba ze stronę nie było komentarza w stylu - jak bardzo tego nie kupie.
Twój komiks jest lepszy niż mój

ramirez82

  • Gość
Odp: Marvel Limited od Egmontu
« Odpowiedź #88 dnia: Śr, 05 Sierpień 2020, 16:48:33 »
Grzbiet i środek Przedwiecznych


Dobrze, że kolorki nie takie jak na okładce!

JanT

  • Gość
Odp: Marvel Limited od Egmontu
« Odpowiedź #89 dnia: Śr, 05 Sierpień 2020, 17:37:16 »
Widać że grzbiet zrobiony tak żeby pasował do następnych.