Autor Wątek: Marvel Limited od Egmontu  (Przeczytany 50681 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Marvel Limited od Egmontu
« Odpowiedź #60 dnia: Wt, 04 Sierpień 2020, 09:35:39 »
Bo piszesz debilizmy powtarzając w kółko "że powinno być wydawane jak oryginały".
Napisałem tylko:
Nie idzie w coraz grubsze SC tylko wydaje tak jak w oryginale.
I to bardziej chodziło o zawartość a ty jak zwykle przeinaczasz i odwracasz kota ogonem :)
« Ostatnia zmiana: Wt, 04 Sierpień 2020, 09:37:12 wysłana przez JanT »

ramirez82

  • Gość
Odp: Marvel Limited od Egmontu
« Odpowiedź #61 dnia: Wt, 04 Sierpień 2020, 09:38:22 »
Panowie, znowu zaczynacie stały fragment forumowej gry...  ::)

Offline michał81

Odp: Marvel Limited od Egmontu
« Odpowiedź #62 dnia: Wt, 04 Sierpień 2020, 09:38:46 »
Napisałem tylko:A ty jak zwykle przeinaczasz i odwracasz kota ogonem :)
To się dotyczy wszystkich twoich postów. Nagle jeden napisałeś mądry i już jesteś święty? taaaa... bazylowi też nieraz napisze się coś mądrego.


JanT

  • Gość
Odp: Marvel Limited od Egmontu
« Odpowiedź #63 dnia: Wt, 04 Sierpień 2020, 09:42:55 »
To się dotyczy wszystkich twoich postów. Nagle jeden napisałeś mądry i już jesteś święty? taaaa... bazylowi też nieraz napisze się coś mądrego.
I ciągłe odwracanie kota ogonem. Zablokuj mnie tak jak Bazyla i będzie spokój.

Panowie, znowu zaczynacie stały fragment forumowej gry...  ::)
Też prostowałeś część tych jego mądrości :)
« Ostatnia zmiana: Wt, 04 Sierpień 2020, 09:44:33 wysłana przez JanT »

Motyl

  • Gość
Odp: Marvel Limited od Egmontu
« Odpowiedź #64 dnia: Wt, 04 Sierpień 2020, 09:45:59 »
No to nie jest to porównanie na miejscu - jak sam przyznajesz, kolekcji każdy nie kupi po 30 zł za tom, a Egmonty może kupić każdy z zniżką 40% :)

Na niegdysiejszym bazarku na Centralnym kolekcje latały odpowiednio po 25 zł i 18 zł, więc wiesz, każdy kto wysiadł z pociągu i trafił do odpowiedniego sklepu mógł przebierać jak w ulęgałkach :) Wiem, że porównanie nie na miejscu, ale jak już ktoś rzuca strony i ceny, to jednak powinien rzucić cenę nadrukowaną na okładce, bo to, że jeden wydawca da rabat, a drugi nie zależy wyłącznie od ich polityki. Natomiast jak pokazuje historia i przykłady miejsc, gdzie kolekcje można było trafić taniej, a nawet gildia swego czasu robiła przeceny tomów,  robienie porównań i trzymanie się przy nich kurczowo ceny okładkowej kolekcji (prenumeratorzy przecież też mieli taniej), a w przypadku innych komiksów cen po rabatach, też nie jest do końca na miejscu.

Online Teli

Odp: Marvel Limited od Egmontu
« Odpowiedź #65 dnia: Wt, 04 Sierpień 2020, 09:46:41 »
Taaa, wstaw zatem pomiędzy Jessice Jones aby było chronologicznie bo jest ona z Marvel Now i nawet już teraz z Marvel Now 2.0. ;)


To już lekkie wyolbrzymienie tematu bo wchodzimy tu w relacje między wydawnictwami. Ja nie wymagam żeby Mucha konsultowała swoje wydania z Egmontem. Chodziło mi o wewnętrzny bałagan w wydaniach jednego wydawnictwa. Spójność na tym poziomie (między wydawnictwami) może wymusić tylko licencjonodowaca, a DC czy Marvel wyraźnie mają to w miejscu gdzie plecy tracą swą szlachetną nazwę. Ale jest to możliwe co pokazuje świetnie przykład Dreddoversum gdzie wydania Studia mogą śmiało stać obok tych Ongrysowych i wszystko jest jak z szablonu.
« Ostatnia zmiana: Wt, 04 Sierpień 2020, 09:49:03 wysłana przez Teli »

Offline stachel

Odp: Marvel Limited od Egmontu
« Odpowiedź #66 dnia: Wt, 04 Sierpień 2020, 12:51:57 »


Ale jest to możliwe co pokazuje świetnie przykład Dreddoversum gdzie wydania Studia mogą śmiało stać obok tych Ongrysowych i wszystko jest jak z szablonu.

Inne logo, inna wysokość, już nie przesadzaj z tą spójnością wydań Ongrysa i SL.

(...) jak już ktoś rzuca strony i ceny, to jednak powinien rzucić cenę nadrukowaną na okładce, bo to, że jeden wydawca da rabat, a drugi nie zależy wyłącznie od ich polityki. (...) robienie porównań i trzymanie się przy nich kurczowo ceny okładkowej kolekcji (prenumeratorzy przecież też mieli taniej), a w przypadku innych komiksów cen po rabatach, też nie jest do końca na miejscu.

Podałem ceny, które są/były dostępne bez problemu za produkt. Kupienie Kolekcji wymagało wyłożenia kwoty okładkowej, komiksy Egmontu standardowo kupuje się z rabatem 35-40%. To że gdzieś czasami można kupić taniej nie jest dla mnie żadnym wyznacznikiem - komiksy Egmontu też się trafiały i z 60% rabatem, ale to nie znaczy, że jest on ogólnie dostępny.

Offline michał81

Odp: Marvel Limited od Egmontu
« Odpowiedź #67 dnia: Wt, 04 Sierpień 2020, 14:09:22 »
propozycji ciąg dalszy:

Fantastic Four by John Byrne
Thor by Walt Simonson
New Mutants by Bill Sienkiewicz
The Spectacular Spider-Man by J. M. DeMatteis & Sal Buscema
« Ostatnia zmiana: Wt, 04 Sierpień 2020, 14:12:21 wysłana przez michał81 »

ramirez82

  • Gość
Odp: Marvel Limited od Egmontu
« Odpowiedź #68 dnia: Wt, 04 Sierpień 2020, 14:15:49 »
To ja podpisuję się pod każdą z nich 8) A zwłaszcza tym pająkiem!

Choć pozostałe, to pewnie zbyt długie rzeczy do takiej serii. Oczywiście zakładając, że Egmont chciałby tam tylko jedno tomowe komiksy.
« Ostatnia zmiana: Wt, 04 Sierpień 2020, 14:18:04 wysłana przez ramirez82 »

Offline michał81

Odp: Marvel Limited od Egmontu
« Odpowiedź #69 dnia: Wt, 04 Sierpień 2020, 14:31:22 »
Thor by Walt Simonson omnibus w dwóch częściach

Fantastic Four By John Byrne tu jest rzeczywiście problem większy, trzeba by wybrać.

New Mutants by Bill Sienkiewicz - New Mutants Demon Bear Saga Epic Collection (zabraknie tylko zeszytów #35–38, bo ich w tym zbiorczym po prostu nie ma)
https://www.atomcomics.pl/pl/p/NEW-MUTANTS-EPIC-COLLECTION-TP-DEMON-BEAR-SAGA/128680

The Spectacular Spider-Man by J. M. DeMatteis & Sal Buscema - tego nie ma niestety zebranego

i taki bonus dla tych co to chcieli crossoverów w tej linii ;)

https://www.cbr.com/marvel-comics-best-worst-storylines-of-the-ninties/
« Ostatnia zmiana: Wt, 04 Sierpień 2020, 14:38:35 wysłana przez michał81 »

Online xanar

Odp: Marvel Limited od Egmontu
« Odpowiedź #70 dnia: Wt, 04 Sierpień 2020, 15:03:21 »
Clone Saga - to na takie cztery Marvel Limited bedzie  ;D uważam, że to bardzo dobry wybór  ;D
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline zerodwatrzy

Odp: Marvel Limited od Egmontu
« Odpowiedź #71 dnia: Wt, 04 Sierpień 2020, 15:15:55 »


i taki bonus dla tych co to chcieli crossoverów w tej linii ;)

https://www.cbr.com/marvel-comics-best-worst-storylines-of-the-ninties/

Guardian Devil w best, X-cutioners Song w worst. No raczej kiepska lista.

A Thor Simonsona w odnowionych kolorach świetnie by się prezentował.

Offline michał81

Odp: Marvel Limited od Egmontu
« Odpowiedź #72 dnia: Wt, 04 Sierpień 2020, 16:05:10 »
Guardian Devil w best, X-cutioners Song w worst. No raczej kiepska lista.
Wróciłem po latach X-cutioners Song nie jest tak dobre jak czytało się to w latach 90. A dla osoby nie znającej co się działo w poszczególnych seriach z mutantami w ogóle nie czytelne, poza "dobrzy biją się z dobrymi, co za pomyłka, teraz wszyscy razem pobijemy tych dobrych" wiem, upraszczam, ale dla osoby największy twist fabularny w tym komiksie czyli Cable-Stryfe będzie wielki "MEH" jeśli nie zna historii mutantów.

Offline gashu

Odp: Marvel Limited od Egmontu
« Odpowiedź #73 dnia: Śr, 05 Sierpień 2020, 12:41:11 »
"X-cutioners Song" było już co najwyżej przeciętne w momencie powstania... ::)

Zastanawia mnie mocno to całe wzdychanie na forum do cross-overów z lat 90. lub tasiemców w rodzaju "Clone Sagi" albo (tfu, tfu) "Maximum Carnage".

Zakładam, że piewcy tych historii albo nigdy ich nie czytali, albo skeroza (być może połączona z sentymentem za "lepszymi czasami") już im się rzuciła na głowy i nie pamiętają jakie to wszystko było marne. 

Online xanar

Odp: Marvel Limited od Egmontu
« Odpowiedź #74 dnia: Śr, 05 Sierpień 2020, 13:05:00 »
Ale Spider McFarlane'a rewelacyjny, nawet dodruk Emgont zrobił, takie to dobre  ;D
Twój komiks jest lepszy niż mój