Autor Wątek: Marvel Limited od Egmontu  (Przeczytany 50319 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline LukCook

Odp: Marvel Limited od Egmontu
« Odpowiedź #15 dnia: Pn, 03 Sierpień 2020, 15:53:17 »
Jak patrzę na przykładowe plansze w necie, to odnoszę wrażenie, że to jeden z popisowych tytułów Kirby'ego - i już z tego powodu, Przedwieczni bardziej nadają się do takiego wydania, niż Miximum Carnage, czy inne tego typu paździerze.

Nic dodać, nic ująć. Rysunkowo mistrzostwo.

Online michał81

Odp: Marvel Limited od Egmontu
« Odpowiedź #16 dnia: Pn, 03 Sierpień 2020, 16:55:58 »
X-Cutoner Song zbiorczo, na twardo to bym nawet wziął, mimo iż mam to Mega Marvel.

Maximum Carnage w takim wydaniu to by zjedli Egmont potem wykupkali i znowu zjedli i tak z 6 razy :)

@bazyl X-Cutoner Song byś wziął, ale marudzisz za każdym innym razem jak Egmont wznawia komiks, który był już wydany np Spider-man McFarlane'a.  :o

Nie widzę sensu wydawać crossoverów Marvela w takim formacie. Większość z nich jest silnie umieszczona w trwających seriach, więc są średnio przystępne.

Jeśli Egmont miałby już wydawać komiksy w tej linii to powinny one się czymś charakteryzować jak zapowiedziani "Przedwieczni".
Propozycję proszę bardzo:
- Spider-man McFarlane'a, ale to już wydano
- X-men Jim Lee (dokładnie X-men 1-10 plus te dwa numery Ghost Ridera, które są wymagane)
- Weapon X Barry'ego Windsora
- X-men Saga Mrocznej Phoenix
- Vision Toma Kinga w wersji Director's Cut Edition, ale to już wydano
- Rękawica Nieskończoności, ale to też już wydano
- House of X / Powers of X
- The Death of Captain Marvel (tak wiem był w WKKM, ale to nadaje się idealnie)
itd.

ramirez82

  • Gość
Odp: Marvel Limited od Egmontu
« Odpowiedź #17 dnia: Pn, 03 Sierpień 2020, 17:03:11 »
Tak, Mroczna Phoenix, Weapon X, czy Ostatnie łowy Kravena, w takim wydaniu, to dla mnie byłoby mega jaranko.

Offline xanar

Odp: Marvel Limited od Egmontu
« Odpowiedź #18 dnia: Pn, 03 Sierpień 2020, 17:11:29 »
Ja to właśnie bardziej spodziewałbym się takich klasyków niż czegoś "nowoczesnego" ewentualnie "Marvels"
Tak jak np. teraz  wydaje Marvel swoje "GALLERY EDITION" :

X-MEN GOD LOVES MAN KILLS EXTENDED CUT GALLERY EDITION HC
DAREDEVIL ELEKTRA LOVE & WAR GALLERY EDITION
X-MEN BY ROY THOMAS & NEAL ADAMS HC GALLERY EDITION

albo z tych nowszych to co było w TREASURY EDITION lub/i to co Ed Piskor zrobił w GRAND DESIGN.
Twój komiks jest lepszy niż mój

JanT

  • Gość
Odp: Marvel Limited od Egmontu
« Odpowiedź #19 dnia: Pn, 03 Sierpień 2020, 17:25:52 »
Ale to wszystko chętnie kupiłoby dużo osób więc nie powinno iść w limitowanym wydaniu (chyba że obok normalnego)

A proponowanie House of X / Powers of X to już jest mega debilizm bo jest to wstęp do późniejszych X-Men z "Marvel NOW 3.0" które będą mieć co najmniej z 5 razy większy nakład.
« Ostatnia zmiana: Pn, 03 Sierpień 2020, 17:30:09 wysłana przez JanT »

ramirez82

  • Gość
Odp: Marvel Limited od Egmontu
« Odpowiedź #20 dnia: Pn, 03 Sierpień 2020, 17:30:35 »
Silver Surfer: Przypowieść. Oczywiście bez tych wszystkich dodatkowych historii z wydania Egmontu.

Offline xanar

Odp: Marvel Limited od Egmontu
« Odpowiedź #21 dnia: Pn, 03 Sierpień 2020, 17:32:57 »
Ale to wszystko chętnie kupiłoby dużo osób więc nie powinno iść w limitowanym wydaniu (chyba że obok normalnego)
Ale tak to można o wszystkim napisać, Eternalsów też pewnie kupiłoby więcej jak byłoby wydane w "nomalnym" wydaniu"

Silver Surfer: Przypowieść. Oczywiście bez tych wszystkich dodatkowych historii z wydania Egmontu.
To to dubel będzie  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

JanT

  • Gość
Odp: Marvel Limited od Egmontu
« Odpowiedź #22 dnia: Pn, 03 Sierpień 2020, 17:39:50 »
Pod następny film najlepiej to https://www.amazon.com/Master-Kung-Fu-Epic-Collection/dp/1302901354

Idealne do takiego wydania.

Ale tak to można o wszystkim napisać, Eternalsów też pewnie kupiłoby więcej jak byłoby wydane w "nomalnym" wydaniu"
Na pewno więcej by kupiło ale i tak dużo mnij niż inne tytuły z Klasyki Marvela.
« Ostatnia zmiana: Pn, 03 Sierpień 2020, 17:42:42 wysłana przez JanT »

Offline xanar

Odp: Marvel Limited od Egmontu
« Odpowiedź #23 dnia: Pn, 03 Sierpień 2020, 17:52:24 »
W w ogóle to zbędny ten format, tylko same problemy, nie można wydawać tak jak było wcześniej po co coś zmieniać, od razu więcej niezadowolonych ludzi jest niż zwykle  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

JanT

  • Gość
Odp: Marvel Limited od Egmontu
« Odpowiedź #24 dnia: Pn, 03 Sierpień 2020, 17:55:29 »
Zobaczymy co z tym Egmont będzie cudował :)

ramirez82

  • Gość
Odp: Marvel Limited od Egmontu
« Odpowiedź #25 dnia: Pn, 03 Sierpień 2020, 17:59:43 »
W w ogóle to zbędny ten format, tylko same problemy...

Choć nie jestem jakimś zwolennikiem takich wielkich formatów (zwłaszcza za ceny Libertago :) ) , to takie graficzne perełki jak właśnie Kirby, Byrne, Zeck, Windsor-Smith, Sienkiewicz, czy Moebius, byłyby tego warte.

No jestem bardzo ciekaw, jakie tytuły Egmont da w tej kolekcji...

Offline Bazyliszek

Odp: Marvel Limited od Egmontu
« Odpowiedź #26 dnia: Pn, 03 Sierpień 2020, 18:01:50 »
Normalne wydanie dla Kirby'ego bym kupił. Ale nie będę za ramotkę z 400 stronami płacił ~180 zł . Essentiale były grubsze i tańsze. Batman Eternal też. Animal Man będzie tańszy. Ten tytuł ma jedną zaletę - to premiera. Jeśli Egmont pójdzie za waszymi radami i będzie duble klasyków wydawał, to w sumie nie będzie takie złe. Zaoszczędzę pieniądze i na dodatek Egmont wtopi kasę, bo to się nie sprzeda. Ta seria ma sens tylko jeśli to będą premiery, a nie duble jak np. DD Frank Miller 1 i 4.

@michał81
Spider-Man McFarlane'a wydany został tylko i wyłącznie by zablokować Kolekcję. Tylko dlatego narzekałem.

JanT

  • Gość
Odp: Marvel Limited od Egmontu
« Odpowiedź #27 dnia: Pn, 03 Sierpień 2020, 18:08:15 »
Jak premiery to tylko coś dla wąskiego grona jak ci Eternals inaczej to mega debilizm  :)

Online michał81

Odp: Marvel Limited od Egmontu
« Odpowiedź #28 dnia: Pn, 03 Sierpień 2020, 19:15:00 »
A proponowanie House of X / Powers of X to już jest mega debilizm bo jest to wstęp do późniejszych X-Men z "Marvel NOW 3.0" które będą mieć co najmniej z 5 razy większy nakład.
Chciałbym zwrócić uwagę że Uniwersum DC – Odrodzenie , czyli one shot otwierający Odrodzenie DC zostało wydane też w innym formacie niż pozostało komiksy. Kosztowało też dużo więcej niż standardowe DC Odrodzenie.

House of X / Powers of X jest idealnym komiksem do tej linii
- historia ma swój początek - rozwinięcie i zaskakujące zakończenie i na tym można ją zamknąć 
- jest niezależna od wcześniejszych komiksów z serii X-men, może funkcjonować samodzielnie nawet bez kontynuacji
- jest epicka
- jest startem nowej linii wydawniczej X-men (nie czegoś co nazywasz X-men Marvel NOW 3.0) patrz wyjaśnienie z Uniwersum DC – Odrodzenie
- jest przekozacko zilustrowana i w tym formacie będzie wyglądać jeszcze lepiej

"debilizm" to jest proponowanie crossoverów do tej linii wydawniczej.

Pod następny film najlepiej to https://www.amazon.com/Master-Kung-Fu-Epic-Collection/dp/1302901354
Jestem ciekaw na jakiej zasadzie to wybrałeś? Bo film? Trochę słabo, bo żaden z wymienionych twórców z tego albumu nie jest szerzej znany polskiemu czytelnikowi.
« Ostatnia zmiana: Pn, 03 Sierpień 2020, 19:22:22 wysłana przez michał81 »

ramirez82

  • Gość
Odp: Marvel Limited od Egmontu
« Odpowiedź #29 dnia: Pn, 03 Sierpień 2020, 19:38:44 »
Nie no, bez jaj, tak ważny tytuł dla masowej linii Marvel Now, w takim wydaniu? Totalny absurd.