Autor Wątek: Marvel Limited od Egmontu  (Przeczytany 50330 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bazyliszek

Marvel Limited od Egmontu
« dnia: Pn, 03 Sierpień 2020, 09:15:15 »
Przedwiecznych nie kupię, ale jeśli seria się utrzyma i pojawi się w tym formacie coś mnie interesującego - z pewnością zainteresuję się zakupem. Trzymam kciuki! Kupujcie Eternalsów... 😉

Coś interesującego, nie musi od razu oznaczać czegoś premierowego :) Ja tam bardzo się ucieszę z kilku znanych u nas z TM-Semic i WKKM klasyków 8)

X-Cutoner Song zbiorczo, na twardo to bym nawet wziął, mimo iż mam to Mega Marvel. To samo np. z Maximum Carnage, skoro Kolekcji Spider-Mana nie będzie, bo podobno słabo się w Czechach sprzedaje. :/

Offline xanar

Odp: Marvel Limited od Egmontu
« Odpowiedź #1 dnia: Pn, 03 Sierpień 2020, 09:18:38 »
Niemożliwe żeby jakkolwiek kolekcja słabo się sprzedawała.
Twój komiks jest lepszy niż mój

JanT

  • Gość
Odp: Marvel Limited od Egmontu
« Odpowiedź #2 dnia: Pn, 03 Sierpień 2020, 09:26:01 »
Maximum Carnage w takim wydaniu to by zjedli Egmont potem wykupkali i znowu zjedli i tak z 6 razy :)

Offline Bazyliszek

Odp: Marvel Limited od Egmontu
« Odpowiedź #3 dnia: Pn, 03 Sierpień 2020, 09:30:54 »
Maximum Carnage w takim wydaniu to by zjedli Egmont potem wykupkali i znowu zjedli i tak z 6 razy :)

Dla mnie lepsze od tych Przedwiecznych. W ogóle chyba każdy premierowy tytuł superhero od Marvela byłby lepszy od pierwszej propozycji.

Niemożliwe żeby jakkolwiek kolekcja słabo się sprzedawała.

Czechy to mały kraj, więc jest mniej kupujących. WKKM i SBM też tam szybciej skończyły niż u nas.
« Ostatnia zmiana: Pn, 03 Sierpień 2020, 10:01:25 wysłana przez Bazyliszek »

JanT

  • Gość
Odp: Marvel Limited od Egmontu
« Odpowiedź #4 dnia: Pn, 03 Sierpień 2020, 09:39:38 »
Dla mnie lepsze od tych Przedwiecznych.
Dla dużo osób lepsze i dużo osób by chciało więc wydanie limitowane to byłby debilizm :)

Offline xanar

Odp: Marvel Limited od Egmontu
« Odpowiedź #5 dnia: Pn, 03 Sierpień 2020, 10:16:42 »
Jakby się rewelacyjnie sprzedawało, to pewnie limit by się zwiększył  :)


Czechy to mały kraj, więc jest mniej kupujących. WKKM i SBM też tam szybciej skończyły niż u nas.
No, dokładnie dobrze piszesz, takie UK to większy kraj niż Polska, także tam kolekcje zawsze trwają dłużej  ;D
« Ostatnia zmiana: Pn, 03 Sierpień 2020, 10:19:04 wysłana przez xanar »
Twój komiks jest lepszy niż mój

ramirez82

  • Gość
Odp: Marvel Limited od Egmontu
« Odpowiedź #6 dnia: Pn, 03 Sierpień 2020, 10:20:08 »
...by zjedli Egmont potem wykupkali i znowu zjedli i tak z 6 razy :)

Nie chcę się czepiać, ale kłóci mi się, że autor takich słów, tak lubi innym wytykać "debilizmy" 8)

Offline Bazyliszek

Odp: Marvel Limited od Egmontu
« Odpowiedź #7 dnia: Pn, 03 Sierpień 2020, 11:19:01 »
No, dokładnie dobrze piszesz, takie UK to większy kraj niż Polska, także tam kolekcje zawsze trwają dłużej  ;D

xanar, xanar, xanar, xanar. Czechy maja 10.5 milionów ludności, Polska 38 milionów, Wielka Brytania 66 milionów. Czyli czytelniczy rynek brytyjski jest większy od polskiego, mimo iż powierzchnia tego kraju jest mniejsza od naszego (obecnie) o prawie 70 tyś km kwadratowych. Dlatego Czechy są mniejszym rynkiem od polskiego. Szwecja w sumie też, choć tam 8 mln obywateli ma większą siłę nabywczą niż 10 milionów Czechów. Nie wiem czy Szwecja ogólnie jest lepszym rynkiem komiksowym niż cała Polska, choć PKB na głowę mieszkańca świadczy na naszą niekorzyść.

Możliwe właśnie, że w takiej Szwecji sprzedałoby się więcej egzemplarzy tak wydanych Przedwiecznych niż w całej Polsce.

Nie chcę się czepiać, ale kłóci mi się, że autor takich słów, tak lubi innym wytykać "debilizmy" 8)

Lubi wytykać innym bo sam chce je wypowiadać. Gdzie widzisz sprzeczność? :)

Offline eridraven

Odp: Marvel Limited od Egmontu
« Odpowiedź #8 dnia: Pn, 03 Sierpień 2020, 12:03:39 »
Ktoś w ogóle zna tych Przedwiecznych Kirby'ego? Da się to jeszcze czytać?
Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy

Offline Pawel.M

Odp: Marvel Limited od Egmontu
« Odpowiedź #9 dnia: Pn, 03 Sierpień 2020, 12:08:44 »
Czechy to mały kraj, więc jest mniej kupujących. WKKM i SBM też tam szybciej skończyły niż u nas.
Wielkość rynku książkowego czy komiksowego nie mierzy się ilością obywateli, a ilością czytatych. W Czechach czytelnictwo jest jakoś piec razy większe, co sprawia, że są też większym rynkiem.

EDYCJA. Przepraszam, różnica jest znacznie większa, dane sprzed kilku lat - Polak kupuje średnio 1,5 książki rocznie, a Czech - 14 książek.
« Ostatnia zmiana: Pn, 03 Sierpień 2020, 12:13:36 wysłana przez Pawel.M »

Offline xanar

Odp: Marvel Limited od Egmontu
« Odpowiedź #10 dnia: Pn, 03 Sierpień 2020, 12:13:26 »
Ktoś w ogóle zna tych Przedwiecznych Kirby'ego? Da się to jeszcze czytać?

Ja przeczytałem pierwszy zeszyt, bo tylko to mam na papierze, nie czytam elektronicznie bo mi oczy odpadają.
Dlaczego ma się nie dać, ja przeczytałem i żyje  :)

Tak wyglądają dwie pierwsze strony:

« Ostatnia zmiana: Pn, 03 Sierpień 2020, 12:24:09 wysłana przez xanar »
Twój komiks jest lepszy niż mój

ramirez82

  • Gość
Odp: Marvel Limited od Egmontu
« Odpowiedź #11 dnia: Pn, 03 Sierpień 2020, 12:40:41 »
Jak patrzę na przykładowe plansze w necie, to odnoszę wrażenie, że to jeden z popisowych tytułów Kirby'ego - i już z tego powodu, Przedwieczni bardziej nadają się do takiego wydania, niż Miximum Carnage, czy inne tego typu paździerze.

Offline Szekak

Odp: Marvel Limited od Egmontu
« Odpowiedź #12 dnia: Pn, 03 Sierpień 2020, 13:04:04 »
Wielkość rynku książkowego czy komiksowego nie mierzy się ilością obywateli, a ilością czytatych. W Czechach czytelnictwo jest jakoś piec razy większe, co sprawia, że są też większym rynkiem.

EDYCJA. Przepraszam, różnica jest znacznie większa, dane sprzed kilku lat - Polak kupuje średnio 1,5 książki rocznie, a Czech - 14 książek.
Bazyl mierzy wielkosc rynku w danym kraju iloscia tomow w kolekcjach.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline xanar

Odp: Marvel Limited od Egmontu
« Odpowiedź #13 dnia: Pn, 03 Sierpień 2020, 13:08:13 »
Jak patrzę na przykładowe plansze w necie, to odnoszę wrażenie, że to jeden z popisowych tytułów Kirby'ego - i już z tego powodu, Przedwieczni bardziej nadają się do takiego wydania, niż Miximum Carnage, czy inne tego typu paździerze.

Dokładnie, ta linia jest dla wyrafinowanego czytelnika Komiksów  :)
« Ostatnia zmiana: Pn, 03 Sierpień 2020, 13:59:31 wysłana przez xanar »
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Bazyliszek

Odp: Marvel Limited od Egmontu
« Odpowiedź #14 dnia: Pn, 03 Sierpień 2020, 13:42:27 »
Jak patrzę na przykładowe plansze w necie, to odnoszę wrażenie, że to jeden z popisowych tytułów Kirby'ego - i już z tego powodu, Przedwieczni bardziej nadają się do takiego wydania, niż Miximum Carnage, czy inne tego typu paździerze.

Nie bo Czwarty Świat i stworzenie Darkseida.
A rzuciłem Maximum Carnage bo to jest w 14 zeszytach, więc i na grubość byłoby ok. Marvel Knight Spider-Man jest trochę krótsze.
« Ostatnia zmiana: Pn, 03 Sierpień 2020, 13:44:01 wysłana przez Bazyliszek »