Autor Wątek: Marvel Limited od Egmontu  (Przeczytany 50858 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline michał81

Odp: Marvel Limited od Egmontu
« Odpowiedź #300 dnia: So, 23 Październik 2021, 05:04:21 »
Z Doktorem Strangem widzę podobna sytuacja, premiera filmu ucieka, choć tylko nieznacznie. Na szczęście jest to popularniejsza postać, która pojawi się choćby w No Way Home, co podtrzyma właściwe zainteresowanie.
Premiera filmu przesunęła się znacznie, bo spadł z marca obecnie na maj (żartuje się że Marvel wystraszył się premiery Batmana ;), co może śmieszyć, ale przesunął swoje filmy po zeszłotygodniowym DC Fandome).
Dla Dr Strange polscy czytelnicy mają alternatywę w postaci regularnej miękko okładkowej serii, która dla jest i tak bardziej przystępna dla takiego filmowego fana MCU.

Offline ThePinkFin

Odp: Marvel Limited od Egmontu
« Odpowiedź #301 dnia: So, 23 Październik 2021, 13:10:12 »
Premiera filmu przesunęła się znacznie, bo spadł z marca obecnie na maj
2 miesiące. Szkoda, ale minie szybko, więc dla mnie to nie jest znaczne przesunięcie.

Offline Kadet

Odp: Marvel Limited od Egmontu
« Odpowiedź #302 dnia: Nd, 24 Październik 2021, 18:40:42 »
Nawet nie wiedziałem, że tego nie przetłumaczyli, no to Egmont zrobił marketingowy błąd :)

To nie Egmont zrobił błąd, tylko ludzie od filmu - tak samo jak w przypadku "Wojny bohaterów", "Wojny bez granic", "Ant-Mana i Osy"...

Ja bym jednak wolał, żeby pierwsze komiksy ze Spider-Manem nie wychodziły w takim formacie, bo mam nadzieję, że w długoterminowej perspektywie uda się wydać wszystkie Epiki, w tym te z najstarszymi historyjkami. Ale np. jakby wydali początki "FF", tobym się zastanowił nad zakupem.

Jak to jest, że Marvela z lat sześćdziesiątych ciężko się czyta, a taki Asteriks czy Donald Barksa (nawet z lat wcześniejszych!) bawi do dziś?

Widać, co było lepsze  ;) Albo porównaj choćby nawet album "Tintina" z lat 60. do komiksów superhero, które wychodziły w tym samym czasie.
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline Castiglione

Odp: Marvel Limited od Egmontu
« Odpowiedź #303 dnia: Pn, 25 Październik 2021, 00:03:17 »
To nie Egmont zrobił błąd, tylko ludzie od filmu - tak samo jak w przypadku "Wojny bohaterów", "Wojny bez granic", "Ant-Mana i Osy"...
Ciężko powiedzieć, żeby te tytuły były jakimś błędem. Może nie są do końca wierne oryginałom, ale to swoją drogą.

Offline Kadet

Odp: Marvel Limited od Egmontu
« Odpowiedź #304 dnia: Nd, 31 Październik 2021, 00:29:02 »
Ciężko powiedzieć, żeby te tytuły były jakimś błędem. Może nie są do końca wierne oryginałom, ale to swoją drogą.

Chodzi mi o to, że przy ich tworzeniu nie sprawdzono, jakie są polskie tytuły komiksów (i nazwa postaci), których te filmy dotyczą - a takie tytuły już funkcjonowały u nas. To trochę tak - zachowując proporcje - jakby nową ekranizację "Wojny i pokoju" wprowadzono do kin pod tytułem "Batalia i cisza".
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Online xanar

Odp: Marvel Limited od Egmontu
« Odpowiedź #305 dnia: Nd, 31 Październik 2021, 01:06:39 »
Twój komiks jest lepszy niż mój

sum41

  • Gość
Odp: Marvel Limited od Egmontu
« Odpowiedź #306 dnia: Śr, 03 Listopad 2021, 08:40:02 »

Online Leyek

Odp: Marvel Limited od Egmontu
« Odpowiedź #307 dnia: Śr, 03 Listopad 2021, 23:33:47 »
Coś słaby ten kolekcjoner jak nie ma nawet regału gdzie się mieści komiks w formacie Marvela Limited. Ja zwykły, szary zbieracz mógłbym ich upchnąć ze 200 na półkach (hipotetycznie, bo problem jest u mnie miejsce wszerz a nie na wysokość :) ).
Tymi rękoma jeżdżenie po stronach to też zbrodnia :)

Za to w temacie okładek widzę, że jest ekspertem - matowa śliska, matowa gumowana, twarda, miękka ze skrzydełkami itd.

Sam komiks prezentuje się super, ale nie wróżę sukcesu sprzedażowego, szczególnie jak połowa była już wydana w WKKM, no i Ditko to jednak nie tak przyciągające nazwisko jak Kirby.

sum41

  • Gość
Odp: Marvel Limited od Egmontu
« Odpowiedź #308 dnia: Cz, 04 Listopad 2021, 07:57:14 »
No regaly ma dosc imponujace, bedzie nawet filmik. No Ditko gdyby nie asystowal przy Spiderze to raczej w histori komiksu by sie nie zapisal za bardzo.

Online Takesh

Odp: Marvel Limited od Egmontu
« Odpowiedź #309 dnia: Cz, 04 Listopad 2021, 08:58:29 »
Ditko nie asystowal, tylko jest współtwórcą Spider-Mana. I kilka lat swego życia mu poświęcił tworząc jego przygody. Nie tylko rysował, ale był odpowiedzialny za pomysły i scenariusz. Często Stan "tylko" wpisywał teksty do dymków.

"Ditko eventually desired credit for the plotting he was contributing under the Marvel Method. Lee concurred, and starting with #25 (June 1965), Ditko received plot credit for the stories."

Gdyby nie Steve Ditko nie byłoby Spider-Mana.

Edit
Kirby zrobił pierwszą wersję z bohaterem strzelajcym sieciami z pistoletu. Stan odrzucił tę wersję. Steve zrobił całą postać od nowa i tak to trwa...
« Ostatnia zmiana: Cz, 04 Listopad 2021, 09:05:55 wysłana przez Takesh »

sum41

  • Gość
Odp: Marvel Limited od Egmontu
« Odpowiedź #310 dnia: Cz, 04 Listopad 2021, 09:39:31 »
Dobra zle sie wyrazilem o to mi chodzilo. Co nie zmienia faktu ze jest bardziej znany/wspominany  z szacunku i zaslog dla Spidera. O innych jego pracach juz sie tak nie mowi.

Rysowal poprawie ale bez szalu, ale to moja opinia.

Offline ThePinkFin

Odp: Marvel Limited od Egmontu
« Odpowiedź #311 dnia: Cz, 04 Listopad 2021, 10:24:11 »
Sam komiks prezentuje się super, ale nie wróżę sukcesu sprzedażowego
Ja ogólnie mam nadzieję, że inicjatywa padnie. Jeszcze nie wydali, ani nie zapowiedzieli czegoś, co by mnie zainteresowało, ale jeśli będzie to Spidey, to będę musiał go kupić, a nie chcę wydawać tyle kasy. Już mnie boli, że tu jest jego annual, ale jakoś to wytrzymam.

Offline Castiglione

Odp: Marvel Limited od Egmontu
« Odpowiedź #312 dnia: Cz, 04 Listopad 2021, 10:25:45 »
Coś słaby ten kolekcjoner jak nie ma nawet regału gdzie się mieści komiks w formacie Marvela Limited. Ja zwykły, szary zbieracz mógłbym ich upchnąć ze 200 na półkach (hipotetycznie, bo problem jest u mnie miejsce wszerz a nie na wysokość :) ).
Tymi rękoma jeżdżenie po stronach to też zbrodnia :)

Za to w temacie okładek widzę, że jest ekspertem - matowa śliska, matowa gumowana, twarda, miękka ze skrzydełkami itd.
Nie wiem, wy jakieś kompleksy tu leczycie?

ukaszm84

  • Gość
Odp: Marvel Limited od Egmontu
« Odpowiedź #313 dnia: Cz, 04 Listopad 2021, 10:29:11 »
Ja ogólnie mam nadzieję, że inicjatywa padnie. Jeszcze nie wydali, ani nie zapowiedzieli czegoś, co by mnie zainteresowało, ale jeśli będzie to Spidey, to będę musiał go kupić, a nie chcę wydawać tyle kasy. Już mnie boli, że tu jest jego annual, ale jakoś to wytrzymam.

Jakie to słabe jak się samemu nie jest zainteresowanym i życzy się aby coś padło. Ja Limited kupuję, nie kupuję Marvel Now / Fresh, ale do głowy by mi nie przyszło żeby życzyć żeby to padło.

Online donT

Odp: Marvel Limited od Egmontu
« Odpowiedź #314 dnia: Cz, 04 Listopad 2021, 11:21:51 »
Ja ogólnie mam nadzieję, że inicjatywa padnie. Jeszcze nie wydali, ani nie zapowiedzieli czegoś, co by mnie zainteresowało...

Bo ja, to prosze pana, najbardziej lubie jak sie sasiadowi nie powodzi...
 ::)
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.