Autor Wątek: Marvel Limited od Egmontu  (Przeczytany 50814 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline michał81

Odp: Marvel Limited od Egmontu
« Odpowiedź #195 dnia: Wt, 08 Grudzień 2020, 07:48:32 »
Tymczasem wychodzi na to, że jedna Ms Marvel z jakiegoś powodu sprzedaje się lepiej. No i teraz pytanie: kto to kupuje? Mamy zakamuflowane pokolenie nastolatek biegających do Empików po ten tytuł?
A czemu mają tego nie kupować nastolatki? Ta seria jest idealna dla nich. Powiem tak, kiedyś znajoma zapytała mnie jaki komiks byłby dobry dla nastolatki, która chce wejść w świat Marvela, bo bardzo lubi filmy i mogła by sobie go kupować sama, ale ma być to z kobiecą postacią. I tak poleciłem Ms Marvel i jak się okazało to była idealna pozycja, więc one nie są zakamuflowane jak to określasz, one się po prostu tu na forum nie udzielają.
Rozumiałbym sytuację gdyby Ms Marvel stała na półce obok tuzów uniwersum.
W obecnej chwili ta postać stoi obok tych największych herosów Marvela. Wystarczy nadmienić powstający z nią serial, a także jej obecność w grze Marvel's Avengers, gdzie np. taki Spider-man jest ekskluzywny tylko dla jednej konsoli.
Bardzo nie doceniacie tej postaci. Może dlatego, że patrzycie na nią jako facecie, ale ona nie jest zdecydowanie skierowana do tego grona odbiorców.

Obstawiam, że Havok/Wolverine dadzą w Marvel Classic.
Tak, to zostało potwierdzone przez osobę współpracującą z Egmontem. Havok/Wolverine ma być w Klasyce Marvela.

Jakbym miał obstawiać to kolejnym tytułem z Marvel Limited będzie New Mutants Sienkiewicza ;)
« Ostatnia zmiana: Wt, 08 Grudzień 2020, 08:13:58 wysłana przez michał81 »

ramirez82

  • Gość
Odp: Marvel Limited od Egmontu
« Odpowiedź #196 dnia: Wt, 08 Grudzień 2020, 08:24:37 »
Jakbym miał obstawiać to kolejnym tytułem z Marvel Limited będzie New Mutants Sienkiewicza ;)

Nie wiem jakby mieli to wydać, bo to jednak dłuższa seria. Ale nie powiem, kupowałbym!

Choć wciąż marzy mi się w takiej postaci Weapon X + te kilka zeszytów Uncanny X-men Windsor Smitha :(

Offline death_bird

Odp: Marvel Limited od Egmontu
« Odpowiedź #197 dnia: Wt, 08 Grudzień 2020, 08:51:03 »
A czemu mają tego nie kupować nastolatki?

Tu nie chodzi o to dlaczego nastolatki miałyby tego nie kupować tylko o to czy nastolatki jako takie zaglądają do komiksów w ogóle.

A co do stania obok tuzów to może nie wyraziłem się precyzyjnie: chodziło mi o to, że u nas pewne postacie (dalece lepiej rozpoznawalne) nie mają swojej własnej serii podczas gdy wydaje się, że powinny się one sprzedawać lepiej niż niedoceniana przeze mnie Ms Marvel.
No i nie mogę wyjść z podziwu, że ten tytuł miałby sprzedawać się u nas lepiej niż wspierane filmami, bardziej rozpoznawalne Wonder Woman i Harley Quinn - stąd pytanie o zakres popularności Ms M. w gronie nastolatków (których podobno komiksy interesują raczej średnio).
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline michał81

Odp: Marvel Limited od Egmontu
« Odpowiedź #198 dnia: Wt, 08 Grudzień 2020, 08:52:24 »
Nie wiem jakby mieli to wydać, bo to jednak dłuższa seria. Ale nie powiem, kupowałbym!
Myślę, że to wydanie https://www.atomcomics.pl/pl/p/NEW-MUTANTS-EPIC-COLLECTION-TP-DEMON-BEAR-SAGA/128680
idealnie pasowałoby, bo w nim są prawie wszystkie zeszyty stworzone przez Billa Sienkiewicza i dwie zamknięte historie. Wątpię abyśmy dostali kiedykolwiek pełną klasyczną serię New Mutants. Wypuszczony film do kin nie obszedł niestety nikogo, a był zdecydowanie lepszy niż ostatnia część X-men, więc tym bardziej nie nie liczę na regularną serię z New Mutants. Chyba, że będą wydania Dawn of X, ale jako zbiorcze, bo jako pojedyncze serię to też wątpię.


Tu nie chodzi o to dlaczego nastolatki miałyby tego nie kupować tylko o to czy nastolatki jako takie zaglądają do komiksów w ogóle.
A czemu mają nie zaglądać? Na pewno chętniej czytają komiksy/mangę niż chłopcy nastolatkowie, którzy skupiają się niestety na gra.
A co do stania obok tuzów to może nie wyraziłem się precyzyjnie: chodziło mi o to, że u nas pewne postacie (dalece lepiej rozpoznawalne) nie mają swojej własnej serii podczas gdy wydaje się, że powinny się one sprzedawać lepiej niż niedoceniana przeze mnie Ms Marvel.
A kto je będzie kupował? Ile jesteś wstanie tych serii udźwignąć kupując regularnie? Wiele osób przy obecnym natłoku pozycji robi selekcję tytułów i te słabsze odpadają po prostu. Konkretny przykład. Nie bez powodu wg mnie nie ma np regularnej serii X-men. Z 3 serii Marvel Now ostała się tylko jedna, która była krytykowana przez wszystkich recenzentów, by później przejść w serię poboczną (tak Astonishing X-men nie jest serią główną), a dwie główne serię z tego okresu zostały pominięte. Jeśli X-men tak by dobrze się sprzedawało to myślę, że Blue, Gold a nawet Red jak ktoś na tym forum zapewniał byśmy dostali, a ich nie ma. I podaj mi te postacie rozpoznawalne. Iron-man? Dostał swoja serię, późniejsze nie są o Tonym Starku. Kapitan Ameryka też dostał swoją serię. Black Widow? Też dostała swoją serię (tak ten jeden tom to jest kompletna seria). Hawkeye? Postać ma regularną serię od dawana i dostaniemy jeszcze tom z Kate Bishop. Spider-man? Jest. Deadpool? Jest i to w nadmiarze. Wolverine? Jest i to w dwóch wersjach. Avengers? Są. Nawet Doktor Strange i Jessica Jones są. Nie ma na pewno Captain Marvel, tylko ta seria podzieliła by los WW, HQ czy nawet X-menów. Zapowiedziano Hulka i Venoma? Czyli dwie kolejne popularne postacie będą. Brak Czarnej Pantery, prawie brak, bo Hachette wydało jeden tom.

No i nie mogę wyjść z podziwu, że ten tytuł miałby sprzedawać się u nas lepiej niż wspierane filmami, bardziej rozpoznawalne Wonder Woman i Harley Quinn - stąd pytanie o zakres popularności Ms M. w gronie nastolatków (których podobno komiksy interesują raczej średnio).
Nastolatek, nie nastolatków. To jest seria bardziej do żeńskiego czytelnika niż męskiego. Myślę, że nie bez powodu Egmont sięga obecnie po komiks z serii DC Young Adault. Jakbyś zwrócił uwagę, one tematycznie są skierowane do dziewczyn jak Ms Marvel, nawet format będzie bardziej "mangowy". Stąd tez HQ i WW u nas nie były kupowane przez dziewczyny, bo on są bardziej skierowane do męskiego grona, które jak widać się na nie wypięło. Jeszcze HQ bym zrozumiał, bo finalnie Conner i Palmiotti męczyli cały czas to samo (nawet ja odpadłem). Co też jest dziwne bo Deadpool jest pisany na tej samej zasadzie i sprzedaje się masakrycznie dobrze. Przy czym HQ ma dużo lepsze rzeczy do zaoferowania niż ten przedłużający się żart jakim był run Conner i Palmiottiego, chociażby Gotham City Sirens, nawet serię z Kesela z 2000 roku.
« Ostatnia zmiana: Wt, 08 Grudzień 2020, 09:38:49 wysłana przez michał81 »

Offline Mateusz

Odp: Marvel Limited od Egmontu
« Odpowiedź #199 dnia: Cz, 10 Grudzień 2020, 09:51:21 »
Zapraszamy na https://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami

KOMIKSIARZ

  • Gość
Odp: Marvel Limited od Egmontu
« Odpowiedź #200 dnia: Śr, 30 Grudzień 2020, 17:50:19 »
Czy wiadomo może coś więcej na temat tej limitowanej edycji? Chodzi mi głównie o to czego się spodziewać. Czy ta seria jest planowana jakoś na dłuższą metę czyli np. 10 tomów? Albo taką krótką edycję czyli cztery tomy i koniec? :)

Online misiokles

Odp: Marvel Limited od Egmontu
« Odpowiedź #201 dnia: Śr, 30 Grudzień 2020, 18:41:35 »
Nic więcej nie wiadomo.

KOMIKSIARZ

  • Gość
Odp: Marvel Limited od Egmontu
« Odpowiedź #202 dnia: Śr, 30 Grudzień 2020, 18:44:13 »
Dzięki bardzo. To na razie wystarczy poczekać i zobaczymy co będzie dalej. :)

Online misiokles

Odp: Marvel Limited od Egmontu
« Odpowiedź #203 dnia: Śr, 30 Grudzień 2020, 18:48:38 »
Sprytnie to sobie wymyślili - Marvel limited to i limitowane informacje o serii :)

KOMIKSIARZ

  • Gość
Odp: Marvel Limited od Egmontu
« Odpowiedź #204 dnia: Śr, 30 Grudzień 2020, 18:50:53 »
Inaczej mówiąc '' ściśle tajne '' ;)

Offline Bazyliszek

Odp: Marvel Limited od Egmontu
« Odpowiedź #205 dnia: Cz, 31 Grudzień 2020, 00:05:50 »
Przecież plan był taki, by rzucić najgorszy możliwy tytuł do nowej Klasyki Marvela. Potem powiedzieć ludziom, że nie było sprzedaży i zamknąć serię. Coś jak nowe Komiksy Marvela dla dzieci, które padły po 5 numerach.

Offline Castiglione

Odp: Marvel Limited od Egmontu
« Odpowiedź #206 dnia: Cz, 31 Grudzień 2020, 01:18:10 »
Coś jak debilny post

ramirez82

  • Gość
Odp: Marvel Limited od Egmontu
« Odpowiedź #207 dnia: Cz, 31 Grudzień 2020, 07:12:14 »
Na MFKiG TK mówił, że Marvel Limited go druga połowa roku i następnym razem będzie o tym mówił.

Offline Piterrini

Odp: Marvel Limited od Egmontu
« Odpowiedź #208 dnia: Pt, 05 Marzec 2021, 13:08:57 »
Różne były głosy, miałem nadzieję że Havok & Wolverine będzie wydany w Klasyce Marvela, a jednak zgodnie z dawną "plotką" Wolverine będzie w Limited (zapowiedź na maj, cena 199,99zł)...
No szkoda, fajna rzecz, szczególnie jeśli ktoś gustuje w komiksach malowanych :)
Ale nie dla mnie, jeszcze przez długi czas nie przekroczę kwoty 100zl za pojedynczy komiks (jeśli w ogóle), zwłaszcza cztero-zeszytowy...



W sumie rozumiem, styl graficzny jest dosyć osobliwy, zwłaszcza jeśli ktoś kupując oczekiwałby kolejnego "typowego" Marvela. Tym samym dużo to mówi o możliwości (a raczej jej braku) wydania innych bardziej indywidualnych wizji w "standardowych" liniach wydawniczych Egmontu...

A z plusów - w sumie fajnie, że ten nieco odmienny komiks wydany będzie inaczej. Wiem że jestem w mniejszości, ale te plansze faktycznie zyskają na większych wymiarach stron (bardziej niż klasyczne pozycje Ditko, Kirby'ego czy Byrne'a). W Marvelu jeszcze bardziej by pasowały do tych dużych kartek prace Rossa czy Dell'Otto (myślę że szansa na Marvels w Emontowskim Limited jest duża w przyszłości).

Offline death_bird

Odp: Marvel Limited od Egmontu
« Odpowiedź #209 dnia: Pt, 05 Marzec 2021, 13:21:49 »
Cztery zeszyty?
To ile to ma stron?
Myślałem, że to będzie takie samo tomiszcze jak "Przedwieczni".
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".