Autor Wątek: Marvel Limited od Egmontu  (Przeczytany 50732 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline xanar

Odp: Marvel Limited od Egmontu
« Odpowiedź #150 dnia: Pt, 25 Wrzesień 2020, 17:17:02 »
Przecież te omnibusy od Marvela drukowane w chinach R.R. Donnelley, mają po 1200 stron rozkładają się na płasko i nic się nie rozpada. A ten Animal Man to szyty czy klejony bo to DC to rożne cuda robiło.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Motyl

  • Gość
Odp: Marvel Limited od Egmontu
« Odpowiedź #151 dnia: Pt, 25 Wrzesień 2020, 17:31:33 »
Przecież te omnibusy od Marvela drukowane w chinach R.R. Donnelley, mają po 1200 stron rozkładają się na płasko i nic się nie rozpada. A ten Animal Man to szyty czy klejony bo to DC to rożne cuda robiło.

Szyto-klejony made in USA.

Offline pawlis

Odp: Marvel Limited od Egmontu
« Odpowiedź #152 dnia: So, 05 Grudzień 2020, 21:39:33 »
Odkopię wątek, bo jakiś czas temu wypożyczyłem z Książnicy Pomorskiej Przedwiecznych.

W sumie nie dziwię się, że Egmont ubrał to w szaty "supereksluzywnego rzadkiego wydania za milion cebulionów", bo w normalnej dystrybucji to byłaby finansowa klapa. Od czego by tu zacząć?

Kirby ewidentnie nie ma tu ręki do dialogów. Każdy z nich brzmi jak pełen patosu frazes albo nienaturalny dialog opisujący co za chwilę będzie. Ciężko mi się to czytało, a jestem tolerancyjny do starych komiksów (szczególnie, że Nadejście Galactusa z WKKM czytało się dobrze, a i Madbomb też samodzielnie pisane prze Kirby'ego też było OK). Szczególnie, że historia sama w sobie i jej zamysł są całkiem niezłe i gratuluję Kirby'emu za próbę stworzenia czegoś bardziej ambitnego. Podobały mi się zeszyty, gdy Kro zaprzyjaźniał się z Theną. Także Kirby bawi w odcienie szarości i stara się różnicować charaktery wszystkich ras.

Kirby'emu zrobiono także krzywdę wściskając wbrew jego woli Eternals do głównej linii Marvela i przerabiając ostatnie zeszyty (gdzieś tak od momentu wprowadzenia robotycznego Hulka*) na modłę "Villain of week", przez co zatraciły się te szare niuanse.

Co do rysunków... Szanuję za własny styl i nie odmówię talentu Kirby'emu. Ale mam wrażenie, że zachwyty nad nim wynikają z "Bo Słowacki wielkim poetą był" i faktu, że w latach 60. na tle innych rysowników (którzy byli tacy sobie w najlepszym razie) wybijał się pozytywnie. Podoba mi się nietypowy wygląd Celestialsów. Ale o ile pojazdy, fantazyjne ubrania i gadżety wychodzą Kirby'emu świetnie i nie brak mu wyobraźni, tak postacie przypominają socrealistyczne pomniki z tymi samymi twarzami (Sprite mający w zamierzeniu być "dzieciakiem" wygląda jak kreskówkowy 20-latek).

W sumie jakbym miał polecać to raczej historyczną ciekawostkę. I dużo lepiej czytało mi się podejście Neila Gaimana. Ale mogę powiedzieć, że Eternals Kirby'ego, choć słabo postarzałe, na pewno są ambitne i zapewne będą lepsze od filmowej ekranizacji MCU, dla której większym priorytetem będzie "pierwsze coś-tam LGBT!" (co i tak pewnie ograniczy się do "mrugnij, a przegapisz") i będzie kolejnym meta-śmieszkowym MCU bez wyrazu.

No i ciekawi mnie, co będzie następne w Marvel Limited.

* Nie wiem czy tak było w oryginalnym przekładzie, ale komiks fajnie sugeruje, że świat Eternals to "nasz świat", gdzie Marvel to fikcja komiksowa.

Offline xanar

Odp: Marvel Limited od Egmontu
« Odpowiedź #153 dnia: So, 05 Grudzień 2020, 22:31:22 »
W sumie nie dziwię się, że Egmont ubrał to w szaty "supereksluzywnego rzadkiego wydania za milion cebulionów", bo w normalnej dystrybucji to byłaby finansowa klapa.
Trochę dziwna retoryka. W normalnym wydaniu nikt by nie kupił, ale jak dadzą duże i drogie to kupią, no wtedy raczej wtopa finansowy byłaby jeszcze większa.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline misiokles

Odp: Marvel Limited od Egmontu
« Odpowiedź #154 dnia: Nd, 06 Grudzień 2020, 02:20:42 »
Dziwna, ale działa.

Offline xanar

Odp: Marvel Limited od Egmontu
« Odpowiedź #155 dnia: Nd, 06 Grudzień 2020, 02:36:34 »
No jak działa ? Jakby wydali w normalnym formacie to kupiłby więcej osób niż w tym "luksusowym"
Ankietę zrobiłem, zagłosowało 148 osób - 71% zaznaczyło, że nie zamierza kupić.
Twój komiks jest lepszy niż mój

JanT

  • Gość
Odp: Marvel Limited od Egmontu
« Odpowiedź #156 dnia: Nd, 06 Grudzień 2020, 09:00:44 »
Ale tu na jednym egzemplarzu zarobią tyle co na kilku "zwykłych" :)
« Ostatnia zmiana: Nd, 06 Grudzień 2020, 09:06:11 wysłana przez JanT »

sum41

  • Gość
Odp: Marvel Limited od Egmontu
« Odpowiedź #157 dnia: Nd, 06 Grudzień 2020, 09:36:34 »
Bez tego formatu i ceny pewnie przeszlo by to bez takiego echa...

Offline xanar

Odp: Marvel Limited od Egmontu
« Odpowiedź #158 dnia: Nd, 06 Grudzień 2020, 10:27:37 »
Ale tu na jednym egzemplarzu zarobią tyle co na kilku "zwykłych" :)
No to wszytko powinni tak wydawać  :)
Na takim Deadpoolu ile by przycięli  :)
« Ostatnia zmiana: Nd, 06 Grudzień 2020, 10:29:32 wysłana przez xanar »
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline R~Q

Odp: Marvel Limited od Egmontu
« Odpowiedź #159 dnia: Nd, 06 Grudzień 2020, 10:47:47 »
Polscy komiksiarze chętniej kupią droższe wydanie niż tańsze. Oczywiście nie dotyczy bieżącej pulpy typu Deadpool.

JanT

  • Gość
Odp: Marvel Limited od Egmontu
« Odpowiedź #160 dnia: Nd, 06 Grudzień 2020, 12:54:02 »
No to wszytko powinni tak wydawać  :)
Na takim Deadpoolu ile by przycięli  :)
No właśnie nie wszystko tylko takie rzeczy jak Eternals. To naprawdę nie jest trudne do ogarnięcia :)

Polscy komiksiarze chętniej kupią droższe wydanie niż tańsze.
Chyba nie za bardzo :)


Offline xanar

Odp: Marvel Limited od Egmontu
« Odpowiedź #161 dnia: Nd, 06 Grudzień 2020, 12:59:23 »
No właśnie nie wszystko tylko takie rzeczy jak Eternals. To naprawdę nie jest trudne do ogarnięcia :)

No tak średnio to twoje ogarnianie, Batmany wydają na miękko, twardo i takie duże jak te Eternalsy i jakoś wszytko się sprzedaje.
Twój komiks jest lepszy niż mój

JanT

  • Gość
Odp: Marvel Limited od Egmontu
« Odpowiedź #162 dnia: Nd, 06 Grudzień 2020, 13:11:00 »
Bo wydają to odpowiednio? Nie wydają Noir jak Odrodzenie/Uniwersum bo to nie miałoby sensu. Tak samo dobrze wydali tych Eternals bo w Klasyce by to słabo zeszło.

Offline michał81

Odp: Marvel Limited od Egmontu
« Odpowiedź #163 dnia: Nd, 06 Grudzień 2020, 13:22:54 »
Z tym Batmanem to pierwsze Noir cały czas dostępne. Z Black&White poszło natomiast szybko. Egmont na pewno liczył na lepszą sprzedaż Przedwiecznych dzięki filmowi, który jak wiadomo się przez obecną covidową sytuację nie wszedł do kina. Na pewno nie sprzedałoby się lepiej w standardowym formacie i większym nakładzie.

Poza tym na otwarcie nowej linii wydawniczej ten tytuł co by nie mówić jest jedną z lepszych rzeczy ze względu na nazwisko Kirbiego.

Offline xanar

Odp: Marvel Limited od Egmontu
« Odpowiedź #164 dnia: Nd, 06 Grudzień 2020, 13:23:34 »
Bo wydają to odpowiednio? Nie wydają Noir jak Odrodzenie/Uniwersum bo to nie miałoby sensu. Tak samo dobrze wydali tych Eternals bo w Klasyce by to słabo zeszło.

Mogliby te Batmany jakoś bardziej odpowiednio wydawać np. "Batman by Jeph Loeb and Tim Sale Omnibus" wydać w 3 takich książkach, zresztą TK nawet mówił, że nie sprzedaje się tak jak się spodziewali.

I tak się słabo sprzedają w porównaniu do tych Batmanów co wyszły z w tym samych czasie, zresztą wiadomo było, że nikt tego nie kupi  :)

Co to znaczy "Bo wydają to odpowiednio?" przecież wiadomo, że Egmont wszytko źle robi  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój