Autor Wątek: Marvel Legendary - nowa kolekcja wystartowała w UK  (Przeczytany 22734 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bazyliszek

Odp: Marvel Legendary - nowa kolekcja wystartowała w UK
« Odpowiedź #90 dnia: Śr, 29 Czerwiec 2022, 12:46:54 »
Z 14 zapowiedzianych tomów tylko 3 to byłyby premiery (Loki: Agent of Asgard, Young Avengers: Sidekicks, Black Widow: Name of the Rose). Owszem część z tych dubli nie jest już dostępna w normalnym obiegu, jak Secret War czy Inhumans (na których swego czasu sam polowałem). Niemniej jednak ja również nie widzę miejsca dla tej kolekcji na naszym rynku. Z takim doborem tytułów ja odpuszczam.

Spider-Man z numeru 1 też byłby u nas premierą.

Problem jest z doborem tytułòw, bo Panini nie daje normalnym wydawnictwom wybrać sobie tytułòw, tylko sprzedaje pakiety. A w tych pakietach tytuły niestety się powtarzają. Gdyby w Polsce mogłaby wyjśç szybka kolekcja na 30 tomów samych premier to byłoby fajnie. Ale jeśli w Legendach na 100 tomów, 65 to duble to w Polsce to nie ma sęsu ;) W Ultimate njest podobnie. Origins byłaby dość premierowa, tylko kto by tyle staroci przetrawił.

Offline laf

Odp: Marvel Legendary - nowa kolekcja wystartowała w UK
« Odpowiedź #91 dnia: Śr, 29 Czerwiec 2022, 13:04:36 »
Spider-Man z numeru 1 też byłby u nas premierą.
Racja. Myślałem, że to początek Marvel NOW. Dzięki za zwrócenie uwagi.

Z 14 zapowiedzianych tomów tylko 4 to byłyby premiery (Spider-Man: New Ways to Die, Loki: Agent of Asgard, Young Avengers: Sidekicks, Black Widow: Name of the Rose).

Offline Maragast

Odp: Marvel Legendary - nowa kolekcja wystartowała w UK
« Odpowiedź #92 dnia: Śr, 29 Czerwiec 2022, 14:19:43 »
Co to za kolekcja staroci Origins?

Offline jotkwadrat

Odp: Marvel Legendary - nowa kolekcja wystartowała w UK
« Odpowiedź #93 dnia: Śr, 29 Czerwiec 2022, 16:11:05 »

Offline Geekboy

Odp: Marvel Legendary - nowa kolekcja wystartowała w UK
« Odpowiedź #94 dnia: Śr, 29 Czerwiec 2022, 17:21:54 »
https://en.wikipedia.org/wiki/Judge_Dredd:_The_Mega_Collection
https://en.wikipedia.org/wiki/2000_AD:_The_Ultimate_Collection

A czy byłby na to popyt w PL? Bo to chyba kluczowe dla produktu prasowego.

Z drugiej strony nigdzie indziej poza wyspami to nie wyszło i albo nigdzie nie wyszedl test albo po prostu nie było licencji na inne rynki dla tych kolekcji.

Offline martinus100

Odp: Marvel Legendary - nowa kolekcja wystartowała w UK
« Odpowiedź #95 dnia: Śr, 29 Czerwiec 2022, 18:55:21 »
Ja bym chętnie brał obie kolekcje ale nie wierzę że byłyby u nas popularne. Pewnie byłby problem ze sprzedażą.

Offline Szekak

Odp: Marvel Legendary - nowa kolekcja wystartowała w UK
« Odpowiedź #96 dnia: Śr, 29 Czerwiec 2022, 19:05:32 »
Ongrys nie moze wyprzedac dreddow ktore maja po tysiac nakladu, a wy mowicie o kolekcji jakiejs. xD
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline 79ers

Odp: Marvel Legendary - nowa kolekcja wystartowała w UK
« Odpowiedź #97 dnia: Śr, 29 Czerwiec 2022, 20:02:16 »
Ongrys nie moze wyprzedac dreddow ktore maja po tysiac nakladu, a wy mowicie o kolekcji jakiejs. xD
Gdyby owe Dreddy chodziły po 40zł jak kolekcyjniaki to by się sprzedało, a za 100-120zł to chwilę musi potrwać.

Offline Szekak

Odp: Marvel Legendary - nowa kolekcja wystartowała w UK
« Odpowiedź #98 dnia: Śr, 29 Czerwiec 2022, 23:41:23 »
Kurde o czym ty mowisz, ta chwila trwa juz ponad 5 lat, 13 akta wyszly w styczniu 2017 i 1000 nakladu sie nie sprzedalo, serio, bez jaj. Patrz ile spider-manow sie u nas sprzedaje, i za 150zl i za 50zl, a kolekcja nie ruszyla, bo za slaba sprzedaz testowa. Dredd w wielkim formacie, gruby, ladnie wydany, za 100zl to nie jest drogo. Film dredd z urbanem tez mial u nas fatalne wyniki box office. Dredd to jest po prpstu u nas temat dla garstki zapalencow i nic wiecej, mowienie o jakiej kolekcji dredda na naszym rynku to totalna abstrakcja.
« Ostatnia zmiana: Śr, 29 Czerwiec 2022, 23:44:11 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Bazyliszek

Odp: Marvel Legendary - nowa kolekcja wystartowała w UK
« Odpowiedź #99 dnia: Cz, 30 Czerwiec 2022, 15:08:19 »
Ja nie chcę w dużym formacie, na drogim papierze, tylko najtaniej jak się da, po 40 zł za ok 180 stronnicowy tom. Znaczy teraz ta cena już odjechała i nie wróci, ale gdyby Dredd wystartował zamiast Transformers, to by się sprzedał. Ja cen ongrysowych płacić za te komiksy nie będę, tak jak nie płaciłem muszych cen za ich Marvele 10 lat temu. Niech sobie leżą u nich do dnia sądu, skoro tak się uparli na wysokie ceny.


Marvel Legendary od Hachette ma jedną niewątpliwą zaletę - tam są Armor Wars. I ten komiks chciałbym wreszcie przeczytać po polsku. Np. zamiast tego nowszego Iron Mana, którym raczy nas teraz Egmont.

Offline Cringer

Odp: Marvel Legendary - nowa kolekcja wystartowała w UK
« Odpowiedź #100 dnia: Cz, 30 Czerwiec 2022, 16:40:15 »
Ja nie chcę w dużym formacie, na drogim papierze, tylko najtaniej jak się da, po 40 zł za ok 180 stronnicowy tom. Znaczy teraz ta cena już odjechała i nie wróci, ale gdyby Dredd wystartował zamiast Transformers, to by się sprzedał. Ja cen ongrysowych płacić za te komiksy nie będę, tak jak nie płaciłem muszych cen za ich Marvele 10 lat temu.
Ceny Ongrysowego Dredda nie są tak wysokie jak ci się wydaje.
Można je upolować po rabatach za cenę około 100zł. Czasem trochę więcej czasem mniej. Nie wychodzi wtedy duża różnica między ceną tomów Ongrysa a ceną tomów kolekcji której nie ma. A za powiekszony format na pewno warto dopłacić kilka złotych.

Offline jotkwadrat

Odp: Marvel Legendary - nowa kolekcja wystartowała w UK
« Odpowiedź #101 dnia: Cz, 30 Czerwiec 2022, 16:58:05 »
Mimo wszystko wolałbym kupować za 40zł niż polować na 100.

Offline Cringer

Odp: Marvel Legendary - nowa kolekcja wystartowała w UK
« Odpowiedź #102 dnia: Cz, 30 Czerwiec 2022, 19:29:37 »
Mimo wszystko wolałbym kupować za 40zł niż polować na 100.
Za te 40zł też musisz polować, jeśli nie zamówisz prenumeraty. A jak nie kupisz w terminie to nawet w sklepie wydawcy możesz tego nie dostać.
Nie chciałbym jednak zaczynać offtopa co lepsze, jedynie zwracałem uwagę że Ongrys nie jest tak drogi jak go opisują niektórzy.

Offline Bazyliszek

Odp: Marvel Legendary - nowa kolekcja wystartowała w UK
« Odpowiedź #103 dnia: Cz, 30 Czerwiec 2022, 21:22:33 »
Przy dzisiejszej inflacji rzeczywiście 100 zł to już nie jest tak dużo. :) Poczekam jeszcze rok i przy 30% inflacji realna cena zmagazynowanych Dreddów rzeczywiście spadnie o połowę i wtedy można kupić.

Offline HugoL3

Odp: Marvel Legendary - nowa kolekcja wystartowała w UK
« Odpowiedź #104 dnia: Cz, 30 Czerwiec 2022, 21:47:17 »
Ktoś się orientuje jaki tomik znajdę w kioskach brytyjskich za równy tydzień albo gdzie mogę to sprawdzić?