Autor Wątek: Marvel Legendary - nowa kolekcja wystartowała w UK  (Przeczytany 22745 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline WolfSazen

Odp: Marvel Legendary - nowa kolekcja wystartowała w UK
« Odpowiedź #30 dnia: Pt, 22 Październik 2021, 15:35:41 »
UP:
Dobrze napisze to kolejny raz. W swoim poście napisałem, że na podstawie komentarzy pod tym filmem, da się zauważyć, że są osoby, które nie mają pojęcia o tym, że w Polsce były wydawane jakieś kolekcje komiksowe z Marvela i gdy zobaczyli taką z DC, to zaczęli pisać, że chcieliby taką samą z Marvela. Po raz drugi odpowiadami ci zatem, że nigdzie nie napisałem, że jest masa ludzi chcących właśnie tę kolekcję i sam nadpisujesz znaczenie mojej wypowiedzi.

Rany, zluzuj trochę. Nie miałem żadnych złych intencji, po prostu zastanawiałem się co za nieogary nie wiedzą, że po wpisaniu w google mają mase różnych serii do wyboru do koloru. I nie kupuje za bardzo tłumaczenia, że są zbyt nie zorientowani w temacie żeby od czegoś zacząc. Może w czasach przedinternerowych to było jakieś wyzwanie ale dzisiaj? Wystarczy po prostu chcieć...

Offline Kandor

Odp: Marvel Legendary - nowa kolekcja wystartowała w UK
« Odpowiedź #31 dnia: Pt, 22 Październik 2021, 15:48:18 »
Mi sie marzy i mam nadzieje ze u nas tez bedzie ta kolekcja :)
Nie no też bym kupił, tylko mnie chodziło o to że ludzie ponoć dziwili się że nie ma takich kolekcji Marvela jak ta DC co wystartowała a przecież były dwie przez prawie dekadę. Więc taka ignorancja wydawała się wręcz żenująca.

Offline Adolf

Odp: Marvel Legendary - nowa kolekcja wystartowała w UK
« Odpowiedź #32 dnia: Pt, 22 Październik 2021, 23:08:12 »
Oczywiście bym nie kupił i bym jechał po niej... Jednak skoro są chętni, biedne duszyczki, które nie zaznały poprzednich kolekcji, a w przebogatej ofercie Egmontu i Muchy się gubią, to przecież nie możemy tego zignorować. Dla nich zmięknę i napiszę: dawać tę nową kolekcję.

Offline Lukop

Odp: Marvel Legendary - nowa kolekcja wystartowała w UK
« Odpowiedź #33 dnia: So, 23 Październik 2021, 10:37:03 »
I nie kupuje za bardzo tłumaczenia, że są zbyt nie zorientowani w temacie żeby od czegoś zacząc. Może w czasach przedinternerowych to było jakieś wyzwanie ale dzisiaj? Wystarczy po prostu chcieć...

To są również czasy, w których serwisy streamingowe tworzą ludziom za nich automatyczne kolejki filmów i seriali do obejrzenia. Czasy, kiedy ludzie w grach wideo kupują sobie poziomy i przedmioty za realne pieniądze, bo nie chce im się/nie mają czasu zdobyć ich, grając samemu. Gdy pracowałem na kasie w kinie, to wcale nie tak rzadko podchodziły osoby, które nie miały rozeznania i oczekiwały rekomendacji. Dla mnie byłoby to dziwne, bo sam wiem, jakie typy filmów lubię, wystarczy zerknąć na opis + zwiastun. Jednakże niektórzy zdają się na innych. Tym bardziej mogę zrozumieć, że wolą też ogarnięty za nich temat komiksów, zamiast szukania dostępności, istotności, chronologii itd. na własną rękę.

Co do tej kolekcji, prawdopodobnie kupowałbym, choć oczywiście chciałoby się poznać dalszą listę. Nie miałbym nic przeciwko połączeniu jeszcze jakiejś niezdublowanej klasyki z - na przykład - pojedynczymi NOW, które inaczej nie zostałyby u nas wydane. Najlepiej runy, aczkolwiek nawet takie 1-8 brzmi w porządku, by mieć rozeznanie co tam wypuszczali w ostatnich latach. Z zapowiedzianych tytułów chętnie wziąłbym Spidera (nigdy dość), Cap. Marvel i Lokiego. Kibicuję, by całość wydano i u nas.

Offline miragepl89

Odp: Marvel Legendary - nowa kolekcja wystartowała w UK
« Odpowiedź #34 dnia: Wt, 25 Styczeń 2022, 12:28:42 »
Brytyjczycy donoszą, że Marvel Legendary oficjalnie startuje w UK, kilka miesięcy po rzucie testowym. Hachette odezwało się już do dostawców z informacją, że jest możliwy pre-order pierwszych czterech tomów.

Offline R3wolw3rowi3c

Odp: Marvel Legendary - nowa kolekcja wystartowała w UK
« Odpowiedź #35 dnia: Wt, 25 Styczeń 2022, 12:38:14 »
Nie Brytyjczycy, tylko Polacy, będący na grupie UK :D To Atom odezwał się do mnie, że jest już taka możliwość. Zamawiam u nich inne kolekcje to i o tej dali mi info, że jest na nią preorder.

Offline miragepl89

Odp: Marvel Legendary - nowa kolekcja wystartowała w UK
« Odpowiedź #36 dnia: Wt, 25 Styczeń 2022, 12:54:19 »
A, faktycznie, nie zwróciłem uwagi, że to post Polaka ;)

Czyż nie jest to zabawne, że my dowiadujemy się o tym szybciej, niż oni? :D

Offline eridraven

Odp: Marvel Legendary - nowa kolekcja wystartowała w UK
« Odpowiedź #37 dnia: Śr, 26 Styczeń 2022, 12:32:07 »
Oczywiście bym nie kupił i bym jechał po niej... Jednak skoro są chętni, biedne duszyczki, które nie zaznały poprzednich kolekcji, a w przebogatej ofercie Egmontu i Muchy się gubią, to przecież nie możemy tego zignorować. Dla nich zmięknę i napiszę: dawać tę nową kolekcję.

Na szczęście są jeszcze tacy, którzy kupują kolekcje świadomie, bo:
- chcą mieć punkt startowy
- chcą mieć dobre jakościowo wydanie (oprawa, papier, tłumaczenie dyskusyjne, ale jednak Robert Lipsk w BIZ daje czad)
- uzupełniają braki w swojej kolekcji komiksowej o wybrane tytuły
- pisałem już o niskiej cenie za taką jakość wydania?

Poza tym Egmont i Mucha Comics to jedyne źródła informacji na rynku komiksowym, nie róbmy tu dupolu słusznego wyboru.
Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy

Offline R3wolw3rowi3c

Odp: Marvel Legendary - nowa kolekcja wystartowała w UK
« Odpowiedź #38 dnia: Śr, 09 Luty 2022, 21:50:55 »
W UK startują od 16 lutego. W stosunku do testu - nowa panorama oraz wyższa cena za tom 12£.
Tomy Premium (+1,5£ do tomu) też z panoramą.


https://legendarycollection.hachettepartworks.com/


Offline Deathect3D

Odp: Marvel Legendary - nowa kolekcja wystartowała w UK
« Odpowiedź #39 dnia: Cz, 10 Luty 2022, 03:00:52 »
No to ciekawe kiedy u nas ... ^^

Offline Adolf

Odp: Marvel Legendary - nowa kolekcja wystartowała w UK
« Odpowiedź #40 dnia: Cz, 10 Luty 2022, 06:12:53 »
No to ciekawe kiedy u nas ... ^^

Nie ma co poganiać Hachette. Jak pokazała kolekcja Bohaterów i złoczyńców DC, najlepsze co może być to duble. Sięgają po nie głównie nowi czytelnicy, którzy zapoznają się z materiałem źródłowym, a potem zwiększają rynek poprzez kupowanie komiksów od polskich wydawców. I taka kolekcja oprócz masy dubli, da nawet kilka perełek, których nikt by nie wydał, więc w sumie jest fajnie. Dlatego nie ma się co śpieszyć z jej wydaniem, choć w przyszłości mogłaby się pojawić.

Na szczęście są jeszcze tacy, którzy kupują kolekcje świadomie, bo:
- chcą mieć punkt startowy
- chcą mieć dobre jakościowo wydanie (oprawa, papier, tłumaczenie dyskusyjne, ale jednak Robert Lipsk w BIZ daje czad)
- uzupełniają braki w swojej kolekcji komiksowej o wybrane tytuły
- pisałem już o niskiej cenie za taką jakość wydania?

Poza tym Egmont i Mucha Comics to jedyne źródła informacji na rynku komiksowym, nie róbmy tu dupolu słusznego wyboru.

I masz rację. Jak to nazwałeś - duopol jest zły. Osobiście bym widział również jakieś pojedyncze komiksy Marvela w ofercie Screamu lub NSC. Im więcej tym lepiej. Nie dajmy się inflacji, rezygnujmy z piwa i pizzy (niezdrowe to), byle na komiksach nie oszczędzać. A kolekcja ma przyciągać nowych czytelników, którzy potem będą kupować te dobra od innych wydawnictw.

Offline eridraven

Odp: Marvel Legendary - nowa kolekcja wystartowała w UK
« Odpowiedź #41 dnia: Cz, 10 Luty 2022, 10:09:34 »

I masz rację. Jak to nazwałeś - duopol jest zły. Osobiście bym widział również jakieś pojedyncze komiksy Marvela w ofercie Screamu lub NSC. Im więcej tym lepiej. Nie dajmy się inflacji, rezygnujmy z piwa i pizzy (niezdrowe to), byle na komiksach nie oszczędzać. A kolekcja ma przyciągać nowych czytelników, którzy potem będą kupować te dobra od innych wydawnictw.

Ale nie będzie więcej SH, fani są kłopotliwych targetem, mega wymagającym to wydawcy wolą inne gatunki, wiek odbiorcy. Jeśli chcesz zmiany, trzeba zmiana podstawy społeczności komiksowej, zaprzestanie przesadnych wymagać i ogólnego narzekania na wszystko. Życzę powodzenia.
Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy

Offline Hobgoblin

Odp: Marvel Legendary - nowa kolekcja wystartowała w UK
« Odpowiedź #42 dnia: Cz, 10 Luty 2022, 10:53:15 »
Niezwykle mnie smuci, że większość kolekcji to składaki. Trochę tego, troche tego czyli jak dla mnie NIC.

Z takich rzetelnych kolekcji jak Savage Sword of Conan, Star Wars czy Transformers G1 gdzie wychodziły całe serie po kolei to co jest jeszcze?

Offline Cringer

Odp: Marvel Legendary - nowa kolekcja wystartowała w UK
« Odpowiedź #43 dnia: Cz, 10 Luty 2022, 12:07:21 »
Niezwykle mnie smuci, że większość kolekcji to składaki. Trochę tego, troche tego czyli jak dla mnie NIC.

Z takich rzetelnych kolekcji jak Savage Sword of Conan, Star Wars czy Transformers G1 gdzie wychodziły całe serie po kolei to co jest jeszcze?
Deadpool, Dredd, coś wspominano wcześniej w jakimś kraju o starcie testu Marvel Ultimate, no i jeszcze 2000 AD (nie mam pojęcia jak tu wygląda kolejność).

Offline Bazyliszek

Odp: Marvel Legendary - nowa kolekcja wystartowała w UK
« Odpowiedź #44 dnia: Cz, 10 Luty 2022, 17:28:59 »
@Hobgoblin weź, weź - kto inny wyda ci Loki: Agent of Asgard, tego Spider-Mana - 4 trejd runu Slotta no i wreszcie ARMOR WARS? Dla samego Armor Wars warto uruchomić tą Kolekcję w Polsce. Tak jak WKKM byłaby warta wydania gdyby ukazało się w niej tylko Kree-Skrull War i Operation Galactic Storm.

No i Hachette na razie nie ma problemów z papierem. Znaczy i u nich i u DeAgostini na razie nie ma opóźnień Kolekcji z tego powodu. BiZ wychodzi regularnie.