Autor Wątek: Marvel Legendary - nowa kolekcja wystartowała w UK  (Przeczytany 22719 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline miragepl89

Marvel Legendary - nowa kolekcja wystartowała w UK
« dnia: Wt, 19 Październik 2021, 16:03:43 »
Wątek przewijał się już w temacie DC Bohaterowie i złoczyńcy, ale nie chcę tam specjalnie spamować i off-topikować, dlatego założyłem nowy. Zdaję sobie sprawę, że to tylko rzut testowy na Wielką Brytanię i nie musi nic oznaczać. Ale kolekcja sama w sobie wydaje się być ciekawa, a jakoś trudno mi uwierzyć, że nasz komiksowy rynek wytrzyma bez żadnej kolekcji Marvela na rynku po tym, jak wydany zostanie za chwilę ostatni tom Superzłoczyńców.

Marvel Legendary Collection wygląda póki co całkiem obiecująco. Pytanie tylko, ile w tym wszystkim będzie dubli z WKKM i Superbohaterów Marvela i czy przyjmie się na rynku w UK.

Oficjalna strona kolekcji: https://legendary.hachettepartworks.com/

Pierwsze 4 tomy to:
- The Amazing Spider-Man: New Ways to Die
- Avengers: Disassembled (dubel z WKKM)
- Loki: Agent of Asgard
- Captain Marvel: Higher, Further, Faster, more

Poniżej najlepsze, czyli zdjęcia pierwszych tomów kolekcji, które właśnie trafiają czytelników w UK właśnie dziś.














To co zwraca uwagę to fakt, że Hachette stara się o dość dużo treści poza samymi komiksami, tak jak w "Bohaterach i złoczyńcach". Czyli są dodatki, są artykuły itp. Do tego wydania są dość grube. Przykładowo Loki składa się z 10 zeszytów, a Captain Marvel z 8.

No i nie ogarniam o co chodzi z tymi grzbietami. Czy oni faktycznie nie lecą od jedynek tylko po to, by klient nie uciął sobie panoramy np. w 50 zeszycie? Tylko zebrał wszystko do końca? Niezła jazda :)

Wątek wrzucam typowo informacyjnie. Na tę chwilę kolekcji NIE MA W POLSCE i nie ma żadnych sygnałów, by miała się pojawić. Jeśli jest tutaj ktoś z UK, a zakładam, że jest, to dawajcie znać, czy załapaliście się na rzut testowy i jak to wygląda z Waszej perspektywy.
« Ostatnia zmiana: Wt, 19 Październik 2021, 16:09:53 wysłana przez miragepl89 »

Offline Kandor

Odp: Marvel Legendary - nowa kolekcja wystartowała w UK
« Odpowiedź #1 dnia: Wt, 19 Październik 2021, 16:16:53 »
Ładne okładki, IMHO ;-)

Offline Darth_Simon

Odp: Marvel Legendary - nowa kolekcja wystartowała w UK
« Odpowiedź #2 dnia: Wt, 19 Październik 2021, 16:46:21 »
Jeśli chodzi o wydawanie nie po koleinw UK to chyba faktycznie tak jest. Jak się spojrzy na strone Bohaterów i Złoczyńców w UK to tam jest np. No 17 issue 54.

Co do samej kolekcji to dla początkujących fanów Marvela jak najbardziej.
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline Deathect3D

Odp: Marvel Legendary - nowa kolekcja wystartowała w UK
« Odpowiedź #3 dnia: Wt, 19 Październik 2021, 18:09:56 »
Mieli chyba jakąś obsuwę, ponieważ na stronie oficjalnej kolekcji jest napisane, że tom 1 będzie do zakupu w sklepach od 1 października, natomiast do tej pory nie znalazłem żadnego info czy zdjęć w necie.

Grube tomy zapowiadają się obiecująco. Mam nadzieję, że wyciągnęli wnioski i nie będą urywać historii w połowie jak to zrobili chociażby w WKKM142 (Thor Gromowładny: Bogobójca) czy też SBM18 (Walkiria). Przez takie ucięte tomy odechciewa się to kupować. - Wolałbym mniej historii, ale aby każda była kompletna ;).

Edit: To są Twoje zdjęcia czy z neta? Jeśli Twoje to pytanko - na końcu jest pokazane jakie będą następne tomy? ;)
« Ostatnia zmiana: Wt, 19 Październik 2021, 18:16:51 wysłana przez Deathect3D »

Offline miragepl89

Odp: Marvel Legendary - nowa kolekcja wystartowała w UK
« Odpowiedź #4 dnia: Wt, 19 Październik 2021, 19:10:19 »
Zdjęcia są z brytyjskiej grupy fanów kolekcji na FB. Dopytam, czy na końcu jest zapowiedź kolejnych, ale wątpię, skoro to póki co rzut testowy.

I faktycznie jest obsuwa. Sporo ludzi tam pisze, że pozamawiało i czekają na przesyłkę. Dopiero dziś zaczęło przychodzić.

EDIT. Nie ma zapowiedzi kolejnych tomów. Tylko testówka, bez kolejnych zapowiedzi. Jedynie z taką informacją:


Spekulują, że decyzja i tak dopiero w przyszłym roku na temat oficjalnego odpalenia. Ale są dobrej myśli.

Tutaj więcej fotek od kolejnych szczęśliwców:

« Ostatnia zmiana: Wt, 19 Październik 2021, 20:00:26 wysłana przez miragepl89 »

Offline Czarorkuk

Odp: Marvel Legendary - nowa kolekcja wystartowała w UK
« Odpowiedź #5 dnia: Śr, 20 Październik 2021, 08:22:00 »
W Polsce wydano ogrom Marvela, dużo więcej niż DC. Nie wiem czy kolekcja utrzymałaby się do końca.

Offline Cringer

Odp: Marvel Legendary - nowa kolekcja wystartowała w UK
« Odpowiedź #6 dnia: Śr, 20 Październik 2021, 11:33:49 »
Wydano ogrom, bo Marvel sprzedaje się lepiej niż DC. Śmiem nawet zaryzykować tezę że jeśli Bohaterowie i Zloczyncy będą się dobrze sprzedawać to H wystartuje z jakimś Marvelem.

Offline emedzi 12

Odp: Marvel Legendary - nowa kolekcja wystartowała w UK
« Odpowiedź #7 dnia: Śr, 20 Październik 2021, 13:31:19 »
Przy okazji startu BiZ Hachette rozesłało chyba sporo egzemplarzy do vlogerów, blogerów zajmujących się inną tematyką niż komiksy, jak np. książki czy popkultura(ale nie superbohaterowie) i pod takimi filmami co mnie dość mocno zaskoczyło, rzuciło mi się w oczy kilka komentarzy, że ludziom marzyłaby się taka sama kolekcja, tylko z Marvela. Zatem nadal jest sporo osób (najwidoczniej fanów MCU), którzy nie maja pojęcia o istnieniu WKKM, SBM, czy komiksach wydawanych przez Egmont i Muchę i zapewne jeśli ktoś nie uświadomi ich o tym, że w PL da się kupić sporo komiksów Marvela, to skusiliby się na tę nową kolekcję, jeśli Hachette reklamowałoby ją tymi samymi nowymi kanałami.

Offline Kandor

Odp: Marvel Legendary - nowa kolekcja wystartowała w UK
« Odpowiedź #8 dnia: Śr, 20 Październik 2021, 14:01:17 »
Wydano ogrom, bo Marvel sprzedaje się lepiej niż DC. Śmiem nawet zaryzykować tezę że jeśli Bohaterowie i Zloczyncy będą się dobrze sprzedawać to H wystartuje z jakimś Marvelem.
Dokładnie. Pierwsza kolekcja DC dojechała tylko do podstawowych 80 tomów w naszym kraju. Z drugiej strony samo DC cierpi na "klątwę Batmana", nie wiem ile by tego Batmana wydawali, to i tak się sprzeda. Z preferencjami czytelników nie wygrasz :-) Dlatego choć gacka lubię to łaknę i pragnę każdego tytułu nie związanego z Gotham City :-) Ludzie chcieli Nightfallu, choć to nie jest najlepsza historia, IMHO, być może kierowani nostalgią - dostaniemy Nightfall, łącznie w 4 tomach, a już wstępnie zapowiedziano Roadto/No Man's Land bo jak coś tam Tomasz Kołodziejczak bąknie, to wiadomo już że to teraz kwestia czasu.

Offline Kandor

Odp: Marvel Legendary - nowa kolekcja wystartowała w UK
« Odpowiedź #9 dnia: Śr, 20 Październik 2021, 14:04:36 »
"że ludziom marzyłaby się taka sama kolekcja, tylko z Marvela." - serio (jakieś linki?:-))? To już jest żenada, naprawdę, co tu więcej powiedzieć? ;-)

Offline laf

Odp: Marvel Legendary - nowa kolekcja wystartowała w UK
« Odpowiedź #10 dnia: Śr, 20 Październik 2021, 14:32:29 »
Ludzie chcieli Nightfallu
Nightfallu to ja nie chcę, wolę Knightfall  ;)

Offline Cringer

Odp: Marvel Legendary - nowa kolekcja wystartowała w UK
« Odpowiedź #11 dnia: Śr, 20 Październik 2021, 15:13:43 »
Zatem nadal jest sporo osób (najwidoczniej fanów MCU), którzy nie maja pojęcia o istnieniu WKKM, SBM, czy komiksach wydawanych przez Egmont i Muchę i zapewne jeśli ktoś nie uświadomi ich o tym, że w PL da się kupić sporo komiksów Marvela, to skusiliby się na tę nową kolekcję, jeśli Hachette reklamowałoby ją tymi samymi nowymi kanałami.
Jakby nie patrzeć WKKM wystartowała 9 lat temu a SBM w styczniu minie 5 lat od startu. Kawał czasu. I punkt wejścia nowego czytelnika w serię dawno temu minął.

Online misiokles

Odp: Marvel Legendary - nowa kolekcja wystartowała w UK
« Odpowiedź #12 dnia: Śr, 20 Październik 2021, 15:23:47 »
Ludzie pisząc, że marzyłaby im się taka sama kolekcja, tylko z Marvela raczej nie mają pojęcia, że kolekcje Marvelowskie były/są na rynku - gdyż wówczas napisaliby coś w rodzaju, że Hachette powinno jak najszybciej wydać nową kolekcję z Marvelami czy coś w tym stylu.

Offline WolfSazen

Odp: Marvel Legendary - nowa kolekcja wystartowała w UK
« Odpowiedź #13 dnia: Śr, 20 Październik 2021, 15:28:30 »
Szczerze to nie chce mi się wierzyć w to, że aż tylu ludzi pragnie kolejnej kolekcji z Marvelem. Wystarczy wpisac frazę "komiks Marvel" i  wyskoczy tego zatrzęsienie po polsku ;) Kolejnej fragmentatycznej kolekcji bym już chyba nie przytulił, po WKKM i SBM nie chce takiego podejścia, coś tematycznego prędzej.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Marvel Legendary - nowa kolekcja wystartowała w UK
« Odpowiedź #14 dnia: Śr, 20 Październik 2021, 15:47:55 »
Szczerze to nie chce mi się wierzyć w to, że aż tylu ludzi pragnie kolejnej kolekcji z Marvelem. Wystarczy wpisac frazę "komiks Marvel" i  wyskoczy tego zatrzęsienie po polsku ;) Kolejnej fragmentatycznej kolekcji bym już chyba nie przytulił, po WKKM i SBM nie chce takiego podejścia, coś tematycznego prędzej.

Dla takich ludzi kolekcja jest lepsza. Jak widzą to zatrzęsienie to zupełnie nie wiedzą co kupić, tyle tego jest. A tak to raz na dwa tygodnie idą do kiosku i ktoś wybiera za nich, nie muszę się w ogóle nad tym zastanawiać.