Autor Wątek: Green Arrow  (Przeczytany 4032 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sum41

  • Gość
Odp: Green Arrow
« Odpowiedź #15 dnia: Nd, 30 Kwiecień 2023, 14:49:18 »
Wizualnie wyglada mega klimatycznie😀

Offline Burizleif

Odp: Green Arrow
« Odpowiedź #16 dnia: Nd, 10 Wrzesień 2023, 08:12:07 »
Coś wiadomo, czy podobnie jak nowy Nightwing, Green Arrow również zaliczy wydawniczy powrót w Polsce?

Offline michał81

Odp: Green Arrow
« Odpowiedź #17 dnia: Nd, 10 Wrzesień 2023, 08:14:42 »
Coś wiadomo, czy podobnie jak nowy Nightwing, Green Arrow również zaliczy wydawniczy powrót w Polsce?
Nie, bo nie pisze tej serii Taylor.

Offline Burizleif

Odp: Green Arrow
« Odpowiedź #18 dnia: Nd, 10 Wrzesień 2023, 08:17:48 »
Flasha Williamsona wydali do końca pomimo skaczącego poziomu. Batmana wydają wszystko jak leci. To może i na jego GA się skuszą

Offline michał81

Odp: Green Arrow
« Odpowiedź #19 dnia: Nd, 10 Wrzesień 2023, 08:34:52 »
Seria Williamsona dopiero się zaczęła, wyszyły 3 lub 4 zeszyty, więc nawet nie ma jeszcze zbiorczych, żeby ją wydać. Nie liczyłbym na szybki powrót serii.

Offline bibliotekarz

Odp: Green Arrow
« Odpowiedź #20 dnia: Nd, 10 Wrzesień 2023, 09:23:49 »
Niewielkie są szanse na więcej GA. W kolekcji już chyba nie będzie niczego. W ostatnich latach nie ukazało się nic na tyle dobrego i ciekawego, by zainteresować Egmont. Jeśli już to w pierwszej kolejności Egmont tak jak wydał Wieżę Babel i Złoty Wiek obstawiałbym, że kiedyś może wydać zeszyty Mike'a Grella.
Batman returns
his books to the library

Online Bazyliszek

Odp: Green Arrow
« Odpowiedź #21 dnia: Nd, 10 Wrzesień 2023, 12:49:50 »
Wypadło, że w tej Kolekcji GA dostał tylko jeden tom. Mówi się trudno. Dobrze, że to była naprawdę dobra historia. Aquaman miał więcej szczęścia bo wyjdzie ze 4 tomy z jego przygodami.

Czyli wyszło po polsku ta seria z Odrodzenia, GA Lemiera, Rok Pierwszy i Longbow Hunters. Zawsze coś.

Offline Danio

Odp: Green Arrow
« Odpowiedź #22 dnia: Pn, 11 Wrzesień 2023, 18:20:37 »
Czyli wyszło po polsku ta seria z Odrodzenia, GA Lemiera, Rok Pierwszy i Longbow Hunters. Zawsze coś.
I które z nich są ogólnie uważane za najlepsze? Coś bym kupił może, taki bardzo słaby serial kiedyś sporo oglądałem to postać znam trochę. :D

Online Bazyliszek

Odp: Green Arrow
« Odpowiedź #23 dnia: Pn, 11 Wrzesień 2023, 18:59:16 »
Mi się najbardziej z tego wszystkiego zdecydowanie Longbow Hunters podobali (Łucznicy) wydane u nas w BiZDC. Lemiere miał niezłą fabułę i Shado z serialu, ale rysunki były "brudne", surowe i dlatego mi nie podeszły. Rok Pierwszy czytałem w 2016 jak wyszła w WKKDC i dzisiaj nic już nie pamiętam.

Offline laf

Odp: Green Arrow
« Odpowiedź #24 dnia: Wt, 12 Wrzesień 2023, 08:48:36 »
Jak dla mnie najlepsza historia, w której wiodącą rolę pełni GA to Kryzys Tożsamości. Uwielbiam ten komiks, a Queen jest tutaj taki, jaki powinien być: wyszczekany, pewny siebie, przekonamy o swojej racji, niejednokrotnie rzucający dowcipem.
GA Lemire'a (nie Lemiera  ;) ) jest niestety słaby. Nowe rozdanie w ramach linii wydawniczej New 52 i zupełne zaprzeczenie osobowości Queena. Mamy młodego chlopaka, który sprawia wrażenie, że w ogóle nie wie o po co biega z łukiem po miejskich dachach. Natomiast rysunki Sorretino to absolutna petarda, ale nie jestem obiektywny, bo uwielbiam tego rysownika. Ogólnie jednak komiksu nie polecam.
Rok pierwszy to typowy origin story, ale bardzo ciekawy. Czytałem 2 razy i zawsze czerpałem przyjemność z lektury. Problem mogą stanowić rysunki i ogólnie mówiąc uproszczona kreska, a także dostępność komiksu, który wyszedł w nieistniejącej już kolekcji WKKDC.
W tej kolekcji ukazał się również tom Włóczęga bohaterów, czyli mariaż dwóch zielonych bohaterów - Latarni i Strzały. Opowieść uznawana za przełomową w historii komiksów superbohaterskich i podejmująca ważne aspekty społeczne. Niestety jak dla mnie ten komiks zanadto się zestarzał (ma już na karku ponad 50 lat) i bez żalu się go pozbyłem, ale na pewno ma swoich zagorzałych zwolenników.
Pozostałych solowych występów Zielonej Strzały nie czytałem, choć mam na półce Longbow Hunters z kolekcji BiZ i kiedyś na pewno przeczytam  :). Natomiast zupełnie odpuściłem sobie serię z DC Odrodzenie.

Offline bibliotekarz

Odp: Green Arrow
« Odpowiedź #25 dnia: Wt, 12 Wrzesień 2023, 09:28:35 »
I które z nich są ogólnie uważane za najlepsze? Coś bym kupił może, taki bardzo słaby serial kiedyś sporo oglądałem to postać znam trochę. :D
Moja topka dotąd wydanych w Polsce:
1. Łucznicy (Mike Grell)
2. Kołczan (Kevin Smith)
3. Green Lantern/Green Arrow: Włóczęga Bohaterów (Dennis O'Neil), choć faktycznie to staroć i polskie wydanie jest zbyt pocięte

Odrodzenie Percy'ego właściwie podobał mi się tylko pierwszy zeszyt. Lemire nie jest taki zły, ale skoncentrował się na rodzinnych zawiłościach i GA jest nieco out of character. Rok pierwszy nie podobał mi się zupełnie - nudny, naiwny origin.

Z nie wydanych w Polsce:
Grell po Łucznikach nadal tworzył dobre historie z GA (Here There Be Dragons, Blood of the Dragon, Hunter's Moon). Meltzer, ten od chwalonego Kryzysu Tożsamości, również ma na koncie ciekawą historię z Łucznikiem -
The Archer's Quest. Bardzo dobre opinie zbierają również Cross Roads oraz niedawny 80th Anniversary 100-Page Spectacular.
Batman returns
his books to the library

Online Bazyliszek

Odp: Green Arrow
« Odpowiedź #26 dnia: Wt, 12 Wrzesień 2023, 09:54:14 »
@UP
O właśnie - Kołczan. Czytałem to tak dawno, że zdążyłem zapomnieć o tym komiksie w WKKDC. Dzięki za przypomnienie @bibliotekarz. Też można się zapoznać z tą historią, skoro polskie przygody GA są w tak skromnej ilości prezentowane po polsku. Nie miałem jakichś wybitnie negatywnych odczuć w związku z tamtym komiksem.

https://forum.gildia.pl/index.php/topic,39190.msg1357862.html#msg1357862
https://forum.gildia.pl/index.php/topic,39298.msg1371917.html#msg1371917

Dla mnie Kryzys Tożsamości, to jednak dyskusja o tym czy słuszne jest że cel uświęca środki. No i oczywiście o tym jak część Ligi Sprawiedliwości zdradziła Batmana. Z drugiej strony po wyjściu na jaw "Wieży Babel", to co się dziwił? Odpłacili mu pięknym za nadobne. Sam bym się wkurzył, gdyby okazało się, że kolega z drużyny cię szpieguje i ma sposób by cię załatwić. Numer z tym, że Batman zainstalował w Injustice Cyborgowi wirusa w dniu ich spotkania też był przezabawny. :)
« Ostatnia zmiana: Wt, 12 Wrzesień 2023, 10:48:00 wysłana przez Bazyliszek »

Offline michał81

Odp: Green Arrow
« Odpowiedź #27 dnia: Śr, 13 Wrzesień 2023, 07:03:31 »
Kołczan Smitha jest wg mnie całkiem niezłym komiksem, ale totalnie nieprzystępnym dla nowego czytelnika, dlatego, że Smith upchnął sporo rzeczy nawiązujących do tego co czytał i oglądał w dzieciństwie (wydanie Egmontu ma bardzo dobrze to opracowane). Lektura wymaga znajomości trochę więcej rzeczy niż tylko wydarzeń poprzedzających losy GA, aby wiedzieć kim są niektóre postacie.