Autor Wątek: Marvel Legendary - nowa kolekcja wystartowała w UK  (Przeczytany 23131 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline R3wolw3rowi3c

Odp: Marvel Legendary - nowa kolekcja wystartowała w UK
« Odpowiedź #75 dnia: Pn, 23 Maj 2022, 22:26:54 »
Volume 11: Young Avengers: Sidekicks

Offline laf

Odp: Marvel Legendary - nowa kolekcja wystartowała w UK
« Odpowiedź #76 dnia: Śr, 25 Maj 2022, 09:14:36 »
Volume 11: Young Avengers: Sidekicks
W końcu jakaś premiera. Pierwszy story arc nowej serii i początek runu Heinberga. Dobre uzupełnienie Young Avengers z kolekcji SBM i świetnej Dziecięcej Krucjaty z WKKM.
Taki opis znalazłem na Wiki: "In "Sidekicks" (issues #1–6), reporters Jessica Jones (a former teen superhero known as Jewel) and Kat Farrell of The Daily Bugle and heroes Captain America and Iron Man investigate a new group of teenage heroes. The story is set in the time between the "Avengers Disassembled" storyline and the beginning of New Avengers. Although the team defeats Kang the Conqueror, Captain America and Iron Man take away their gear and refuse to train the team without their parents' consent. Despite the heroes' warnings, the team continues with a new headquarters, new costumes, and new names." - https://en.wikipedia.org/wiki/Young_Avengers

Offline R3wolw3rowi3c

Odp: Marvel Legendary - nowa kolekcja wystartowała w UK
« Odpowiedź #77 dnia: Pt, 24 Czerwiec 2022, 23:47:14 »
12 - Ms. Marvel: No Normal
13 - Inhumans Part One
14 - Black Widow: Name of the Rose

Offline Bazyliszek

Odp: Marvel Legendary - nowa kolekcja wystartowała w UK
« Odpowiedź #78 dnia: Wt, 28 Czerwiec 2022, 14:15:56 »
Ale którzy Inhumans? Ci co już byli w WKKM, czy jacyś nowi?

Offline R3wolw3rowi3c

Odp: Marvel Legendary - nowa kolekcja wystartowała w UK
« Odpowiedź #79 dnia: Śr, 29 Czerwiec 2022, 01:08:04 »

Offline Arne

Odp: Marvel Legendary - nowa kolekcja wystartowała w UK
« Odpowiedź #80 dnia: Śr, 29 Czerwiec 2022, 07:21:21 »
Dubel po Egmoncie.... Meh.... ;D ;) 8)

Offline Maragast

Odp: Marvel Legendary - nowa kolekcja wystartowała w UK
« Odpowiedź #81 dnia: Śr, 29 Czerwiec 2022, 08:56:54 »
Generalnie ta kolekcja to zestaw dubli.
Oby nigdy nie wystartowała u nas.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Marvel Legendary - nowa kolekcja wystartowała w UK
« Odpowiedź #82 dnia: Śr, 29 Czerwiec 2022, 09:09:46 »
Generalnie ta kolekcja to zestaw dubli.
Oby nigdy nie wystartowała u nas.

A w czym byłby problem gdyby wystartowała i kto nie chciał by jej nie kupował? Czy zakładasz jakiś przymus państwowy?

Offline Geekboy

Odp: Marvel Legendary - nowa kolekcja wystartowała w UK
« Odpowiedź #83 dnia: Śr, 29 Czerwiec 2022, 09:20:38 »
Generalnie ta kolekcja to zestaw dubli.
Oby nigdy nie wystartowała u nas.

A czy którakolwiek miała by obecnie sens w Polsce? Bo w sumie to jest najważniejsze pytanie...

Offline death_bird

Odp: Marvel Legendary - nowa kolekcja wystartowała w UK
« Odpowiedź #84 dnia: Śr, 29 Czerwiec 2022, 09:21:37 »
A w czym byłby problem gdyby wystartowała i kto nie chciał by jej nie kupował? Czy zakładasz jakiś przymus państwowy?

Pytanie brzmi czy te kolekcje mają jeszcze u nas rację bytu.
Wydaje mi się, że żeby dzisiaj kupować jakąś kolekcję to trzeba być raczej świadomym rynku i faktu, że takowa jest wydawana. To już nie ten czas, że zobaczy się coś wyeksponowanego na ściance frontowej kiosku i kupi się z ciekawości.
Tymczasem jeżeli ktoś "zna rynek" to znaczy, że kolekcje znajdują się u niego raczej bardziej u końca niż na początku kolejki potrzeb.
Innymi słowy: kolekcja jest dobra na rozpoczęcie przygody z komiksem a tymczasem kanały dystrybucji premiują raczej zaawansowanych czytelników. W takim Empiku to po prostu stoi wśród innych tomów. Trzeba trafu żeby wybrać akurat tom z kolekcji.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline laf

Odp: Marvel Legendary - nowa kolekcja wystartowała w UK
« Odpowiedź #85 dnia: Śr, 29 Czerwiec 2022, 09:22:28 »
A w czym byłby problem gdyby wystartowała i kto nie chciał by jej nie kupował?
Z 14 zapowiedzianych tomów tylko 3 to byłyby premiery (Loki: Agent of Asgard, Young Avengers: Sidekicks, Black Widow: Name of the Rose). Owszem część z tych dubli nie jest już dostępna w normalnym obiegu, jak Secret War czy Inhumans (na których swego czasu sam polowałem). Niemniej jednak ja również nie widzę miejsca dla tej kolekcji na naszym rynku. Z takim doborem tytułów ja odpuszczam.

Online misiokles

Odp: Marvel Legendary - nowa kolekcja wystartowała w UK
« Odpowiedź #86 dnia: Śr, 29 Czerwiec 2022, 09:28:41 »
Innymi słowy: kolekcja jest dobra na rozpoczęcie przygody z komiksem

Czyli sam sobie odpowiedziałeś - kolekcje mają rację bytu.

Offline Maragast

Odp: Marvel Legendary - nowa kolekcja wystartowała w UK
« Odpowiedź #87 dnia: Śr, 29 Czerwiec 2022, 09:31:39 »
Napisałem, że lepiej by taka kolekcja złożona w większości z dubli nie wystartowała u nas by nie zajmowała miejsca - jeśli Hashette czy jakiekolwiek inne wydawnictwo ma wydać jedną kolekcję komiksową to lepiej niech to będzie jakiekolwiek inna kolekcja niż ta złożona z prawie samych dubli.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Marvel Legendary - nowa kolekcja wystartowała w UK
« Odpowiedź #88 dnia: Śr, 29 Czerwiec 2022, 09:32:28 »
No ale to, że ktoś sam by jej nie kupił albo nie widzi dla niej miejsca rynku to nie powód żeby mieć nadzieję, żeby ona nie wyszła. Też bym nie kupił, czy jest dla niej miejsce na rynku nie wiem, ale to jest problem wydawnictwa nie mój i jest mi obojętne czy ona wyjdzie. Dlaczego niby miałbym sobie życzyć żeby nie wyszła? A pomysł, że jeśli akurat ta nie wyjdzie to wyjdzie w zamian jakaś inna jest zupełnie pozbawiony podstaw.

Offline death_bird

Odp: Marvel Legendary - nowa kolekcja wystartowała w UK
« Odpowiedź #89 dnia: Śr, 29 Czerwiec 2022, 11:42:11 »
Czyli sam sobie odpowiedziałeś - kolekcje mają rację bytu.

Czy mają rację bytu to przy tak słabych kanałach dystrybucji dopiero się okaże. Żeby była racja bytu musi być popyt. Żeby był popyt musi być świadomość istnienia produktu.
Istotą mojej wypowiedzi było to, że ci, którzy znajdują się w grupie docelowej i dzisiaj może nawet nie wiedzą, że się w niej znajdują będą mieli niewielkie szanse na rozpoczęcie przygody z kolekcją, bo zwyczajnie nie będą wiedzieli, że coś takiego funkcjonuje.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".