Autor Wątek: Marvel Legendary - nowa kolekcja wystartowała w UK  (Przeczytany 23116 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Czarorkuk

Odp: Marvel Legendary - nowa kolekcja wystartowała w UK
« Odpowiedź #45 dnia: Cz, 10 Luty 2022, 17:52:55 »
Dziś rozmawiałem z wróżbitą Maciejem i słyszałem że kolekcja będzie uruchomiona w Polsce pod koniec roku maks początek przyszłego, bo znów zaczyna się seria filmów MCU i każdy chce zarobić.

Offline HugoL3

Odp: Marvel Legendary - nowa kolekcja wystartowała w UK
« Odpowiedź #46 dnia: Cz, 10 Luty 2022, 18:11:11 »
Operation Galactic Storm.

Z tego co pamiętam to we wstępnym planie kolekcji nawet tej trylogii nie było. Chyba dosłownie rzutem na taśmę przed zamknięciem to dodali i trudno było z dostępnością. Może historia Ci się podobała, dla mnie była nawet ok, ale dystrybucja pozostawiała wiele do życzenia.

Offline Bazyliszek

Odp: Marvel Legendary - nowa kolekcja wystartowała w UK
« Odpowiedź #47 dnia: Cz, 10 Luty 2022, 18:49:30 »
@UP
No ale wiadomo czyja to wina. ;) W moim gdańskim Inmedio i wszystkich gdańskich Empikach WKKM była dostępna bez problemu, do samego końca.

Wszystkie eventy i klasyczne historie były naprawdę warte wydania po polsku, by każdy sam mógł się na ich temat wypowiedzieć. Czy Imperatyw Thanosa był dobry? Czy Korvac Saga to był istotny komiks? Czy Tony Stark był fajniejszy jako alkoholik czy abstynent? ;) Straczyński był lepszy w Spider-Manie czy w Thorze? Kim do diabła jest Miles Morales? :)

Nie dowiem się niestety tego o Kang Dynasty, Earth X czy Onslaughcie - przynajmniej na razie.

Online eridraven

Odp: Marvel Legendary - nowa kolekcja wystartowała w UK
« Odpowiedź #48 dnia: Pt, 11 Luty 2022, 13:10:21 »
Dziś rozmawiałem z wróżbitą Maciejem i słyszałem że kolekcja będzie uruchomiona w Polsce pod koniec roku maks początek przyszłego, bo znów zaczyna się seria filmów MCU i każdy chce zarobić.

Jakoś nie słychać nic o rzucie testowym więc w tym roku nici z nowej kolekcji komiksowej...
Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy

Offline laf

Odp: Marvel Legendary - nowa kolekcja wystartowała w UK
« Odpowiedź #49 dnia: Pt, 11 Luty 2022, 13:25:49 »
Jakoś nie słychać nic o rzucie testowym więc w tym roku nici z nowej kolekcji komiksowej...

Przecież wróżbita Maciej mówił o końcówce tego roku, a więc jeszcze mamy trochę czasu na spełnienie jego przepowiedni  ;)

Offline R3wolw3rowi3c

Odp: Marvel Legendary - nowa kolekcja wystartowała w UK
« Odpowiedź #50 dnia: Pt, 11 Luty 2022, 13:37:31 »
Testy wrzucali zazwyczaj kwiecień/maj, a start wrzesień lub końcówka roku.

Offline Hobgoblin

Odp: Marvel Legendary - nowa kolekcja wystartowała w UK
« Odpowiedź #51 dnia: Pt, 11 Luty 2022, 13:39:38 »
@Hobgoblin weź, weź - kto inny wyda ci Loki: Agent of Asgard, tego Spider-Mana - 4 trejd runu Slotta no i wreszcie ARMOR WARS? Dla samego Armor Wars warto uruchomić tą Kolekcję w Polsce. Tak jak WKKM byłaby warta wydania gdyby ukazało się w niej tylko Kree-Skrull War i Operation Galactic Storm.

No i Hachette na razie nie ma problemów z papierem. Znaczy i u nich i u DeAgostini na razie nie ma opóźnień Kolekcji z tego powodu. BiZ wychodzi regularnie.


Wiadomo. Hachette zrobiło Bardzo dużo dla komiksu w Polsce.

Wielu osobom ta kolekcja będzie odpowiadać. Ja osobiście  już jestem za stary na kupowanie kolekcji składaków albo czekanie na jakiś konkretny tom. Jeżeli coś mam trzymać w domu (a rzeczy mam za dużo już teraz) to chcę żeby to było po kolei, np. od issue 200 do 300 czyli około 8lat serii zeszytowej bez dziur .

Offline laf

Odp: Marvel Legendary - nowa kolekcja wystartowała w UK
« Odpowiedź #52 dnia: Pt, 11 Luty 2022, 13:44:36 »
Testy wrzucali zazwyczaj kwiecień/maj, a start wrzesień lub końcówka roku.
Chcesz się kłócić z wróżbitą Maciejem  :o

Offline Bazyliszek

Odp: Marvel Legendary - nowa kolekcja wystartowała w UK
« Odpowiedź #53 dnia: Pt, 11 Luty 2022, 19:36:52 »

Wiadomo. Hachette zrobiło Bardzo dużo dla komiksu w Polsce.

Wielu osobom ta kolekcja będzie odpowiadać. Ja osobiście  już jestem za stary (...)

 Jeżeli coś mam trzymać w domu (a rzeczy mam za dużo już teraz) to chcę żeby to było po kolei, np. od issue 200 do 300 czyli około 8lat serii zeszytowej bez dziur .

No daj spokój - 39 lat to jeszcze nie tak dużo. ;)

Od issue 200 do 300 to była właśnie hiszpańska Kolekcja Spider-Mana. chlip. :(

Offline R3wolw3rowi3c

Odp: Marvel Legendary - nowa kolekcja wystartowała w UK
« Odpowiedź #54 dnia: So, 12 Luty 2022, 15:45:07 »
Panorama w pełnej okazałości

https://fb.watch/b7w7Rkf_eR/

Offline Kandor

Odp: Marvel Legendary - nowa kolekcja wystartowała w UK
« Odpowiedź #55 dnia: So, 12 Luty 2022, 16:11:22 »
No i super. Tylko nie wiem jak tam w UK z tymi panoramami w PRAKTYCE ale u nas to ładnie wygląda na półce jak się za dokładnie człowiek w nią nie WPATRZY. Jeden tomik w akcie desperacji podparłem od spodu kawałkiem papieru aby twarz Elektry nie wydała się taka "rozstrzelona", a na prawą pierś Spider-Woman to staram się po prostu nie patrzeć. Też macie takie doświadczenia. Jest sens szukać "lepszych" egzemplarzy danego numeru czy z reguły cały/większość nakładu tak ma, że dany komiks "psuje" panoramę? Mam sporo numerów WKKDCK (od innego wydawcy) i tam nie było tak źle. Nawet 8-numerową panoramę Złoczyńców skopali.
« Ostatnia zmiana: So, 12 Luty 2022, 16:13:11 wysłana przez Kandor »

Offline emedzi 12

Odp: Marvel Legendary - nowa kolekcja wystartowała w UK
« Odpowiedź #56 dnia: So, 12 Luty 2022, 17:04:13 »
Niby zamysł tej panoramy ok, ale wykonanie :'(. Jeśli faktycznie wyjdzie w takiej formie to będzie najgorsza panorama ze wszystkich. Nie mówię już nawet o uciętym w połowie Czarnej Panterze (bo tu przynajmniej pojawia się sympatyczne nawiązanie do polskiej edycji WKKM ;)), ale z tego filmiku można lepiej przyjrzeć się początkowi tej panoramy i tam przecież obok Kapitana i Buckyego jest sam tułów Hulka, bo głowa się nie zmieściła.

Offline Motyl

Odp: Marvel Legendary - nowa kolekcja wystartowała w UK
« Odpowiedź #57 dnia: So, 12 Luty 2022, 17:18:59 »
Testy wrzucali zazwyczaj kwiecień/maj, a start wrzesień lub końcówka roku.

Test WKKM - sierpień 2012 r.
Test Conana - sierpień 2017 r.
Test Transformers - sierpień 2018 r.

Zazwyczaj?

W marcu testowali LL, w kwietniu Asteriksa i Spider-Mana. Thorgal ruszył we wrześniu.

Offline Bazyliszek

Odp: Marvel Legendary - nowa kolekcja wystartowała w UK
« Odpowiedź #58 dnia: So, 12 Luty 2022, 17:51:00 »
SBM - start bez testu
Kolekcja Spider-Mana - test od 10 kwietnia
BiZ - test od marca 2021, start w wakacje

Nie pamiętam kiedy był test Star Warsów.

Szach mat. :)

Online OokamiG

Odp: Marvel Legendary - nowa kolekcja wystartowała w UK
« Odpowiedź #59 dnia: So, 12 Luty 2022, 20:07:44 »
Czyli wiosenne testy czasami były gwoździem do trumny.