Autor Wątek: Marvel Legendary - nowa kolekcja wystartowała w UK  (Przeczytany 23079 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline emedzi 12

Odp: Marvel Legendary - nowa kolekcja wystartowała w UK
« Odpowiedź #15 dnia: Śr, 20 Październik 2021, 18:59:22 »
"że ludziom marzyłaby się taka sama kolekcja, tylko z Marvela." - serio (jakieś linki?:-))? To już jest żenada, naprawdę, co tu więcej powiedzieć? ;-)

W sumie w czy problem? Jak nie wiesz co tu więcej powiedzieć, to może powiedz o co ci chodzi z tą żenadą, bo za nic nie idzie wywnioskować z tego wpisu: czy żenadą jest to, że są w Polsce ludzie, którzy nie znają się na rynku komiksowym i marzą o kolekcji komiksów Marvela, nie zdając sobie sprawy, że takowe istnieją, czy może żenadą jest mój wpis, który cytujesz, ale to rozwiń może dlatego tak uważasz.
Proszę dla niewiernych chociażby ten film: www.youtube.com/watch?v=ZtR33rzq2Ls
i np. taki komentarz pod spodem: "Skoro jest DC to czy w przyszłości będzie też coś z Marvel Comics?".
Jestem pewien, że niedługo po publikacji tego filmu,  był co najmniej jeszcze jeden komentarz o podobnej treści. Coś w stylu, że : "ja jestem fanem Marvela i mam nadzieję, że w przyszłości wydadzą także coś z Marvela". Teraz nie mogę go znaleźć. Może został usunięty, przez osobę, która go napisała, bo ktoś ją wyjaśnił w komentarzach, czy coś, ale mogę przysiąc, że taki komentarz widziałem po tym filmem, jeśli ktoś nie wierzy trudno.
Więcej filmów i komentarzy nie chce mi się szukać, bo nie czuje aż takiej potrzeby, odpowiadać szerzej, na ten dość napastliwy komentarz, może gdybyś poprosił, to tak, ale tak to nie ;D.

Szczerze to nie chce mi się wierzyć w to, że aż tylu ludzi pragnie kolejnej kolekcji z Marvelem. Wystarczy wpisac frazę "komiks Marvel" i  wyskoczy tego zatrzęsienie po polsku ;)

W swoim poście chyba zaznaczyłem, że sam jestem zaskoczony, że pojawiają się tego typu wypowiedzi. Może przesadziłem z tym aż tylu ludzi, bo poza przywołanym u góry przykładem, przypominam sobie w sumie jeszcze tylko jeden film i jedne komentarz pod nim w tym stylu, choć nie przeglądałem w tedy całej sekcji komentarzy, tylko zwróciłem na nie uwagę, bo akurat wyświetlały się na początku. Po za tym jest tam wiele wypowiedzi ludzi mających dużą wiedzę na temat rynku komiksowego, zatem nie twierdzę, że wszyscy widzowie tych filmów nie mają pojęcie o komiksach Marvela w PL. Zwrot, aż tylu, użyłem dla tego, że nawet jeśli kojarzę 3 przypadki osób, które wyrażają jakieś zainteresowanie kioskową kolekcją Marvela i nie mają choćby mglistego pojęcia, że coś takiego w Polsce jest, albo było, to w dobie internetu to i tak jest dla mnie właśnie całkiem sporo.
Mój wpis moim zdaniem jasno zwracał uwagę nie na to, że  bardzo wielu ludzi pragnie kolejnej kolekcji Marvela, tylko, że da się znaleźć przypadki osób, które nie siedzą w komiksach, a w sumie, byliby tym tematem zainteresowani i daliby się złapać na kioskową kolekcję komiksów Marvela, gdyby teraz wyszła. Kilka osób widzę, że to załapało, a inni chyba jakoś na siłę robią ze mnie jakiegoś manipulatora, czy propagatora kioskowych kolekcji, który chce wmówić forumowiczom, że masa Polaków pragnie kolekcji Marvela od Hachette i że jak ktoś twierdzi inaczej to jest w mniejszości.
Odpowiadam zatem jeszcze raz nie takie są moje intencje, chciałem tylko zwrócić uwagę na ciekawą obserwację, którą poczyniłem jakiś czas temu i to tyle.
« Ostatnia zmiana: Śr, 20 Październik 2021, 19:17:25 wysłana przez emedzi 12 »

Offline Rodrigues

Odp: Marvel Legendary - nowa kolekcja wystartowała w UK
« Odpowiedź #16 dnia: Śr, 20 Październik 2021, 19:11:52 »
 ;) Musi być jakaś konkurencja dla Egmontu, bo tak nic ciekawego nie będą wydawać.

Offline Hasszz

Odp: Marvel Legendary - nowa kolekcja wystartowała w UK
« Odpowiedź #17 dnia: Śr, 20 Październik 2021, 19:17:34 »
"że ludziom marzyłaby się taka sama kolekcja, tylko z Marvela." - serio (jakieś linki?:-))? To już jest żenada, naprawdę, co tu więcej powiedzieć? ;-)
Mi sie marzy i mam nadzieje ze u nas tez bedzie ta kolekcja :)

Offline Avarest

Odp: Marvel Legendary - nowa kolekcja wystartowała w UK
« Odpowiedź #18 dnia: Śr, 20 Październik 2021, 20:58:54 »
Piękne okładki. Okropna panorama.

Ważną kwestią dla Hachette jest odpowiedz na pytanie, jak wielu komiksiarzy decyzuje się na dwie kolekcje w jednym czasie. W czasie wydawania SBM, inne kolekcje nie dały rady wystartować lub były zamykane przed czasem… Teraz po zakończeniu SBM zainwestowali w BiZ DC i ta kolekcja najpewniej sprzedaje się dobrze (zabrakło gadżetów). Pewnie wiec sporo osób przesiadł się z kolekcji jednej na następną. Zasobność ich portfeli może tu być kluczowa (co pewnie zweryfikowałby rzut testowy).

Offline miragepl89

Odp: Marvel Legendary - nowa kolekcja wystartowała w UK
« Odpowiedź #19 dnia: Śr, 20 Październik 2021, 22:25:51 »
Masz rację i jestem niemal pewny, że gdyby na naszym rynku leciała kolekcja Marvel Legendary, miała powiedzmy 20 tom i Hachette chciałoby odpalić DC Bohaterowie i Złoczyńcy, to rzut testowy by to zweryfikował. Chętnych byłoby mało.

Ale w drugą stronę, gdy mówisz o uruchomieniu kolekcji  Marvela, to mam wrażenie, że DC nie waży tutaj aż tak mocno. Kolekcje Marvela były wydawane przez 9 lat o ile dobrze liczę. Jeśli Hachette nie wypełni tej luki na rynku, to przyjdzie ktoś inny kto to zrobi swoją kolekcję.

Wchodzenie w kolekcje Marvela wydaje się być dużo łatwiejsze niż w DC. Szczególnie z perspektywy tego niedzielnego czytelnika, który bardziej od komiksów, ogląda filmy, czeka na Disney+ i jest zagubiony w komiksach, nie wiedząc, za co się zabrać.

Offline ThePinkFin

Odp: Marvel Legendary - nowa kolekcja wystartowała w UK
« Odpowiedź #20 dnia: Śr, 20 Październik 2021, 22:50:24 »
Dopytam, czy na końcu jest zapowiedź kolejnych, ale wątpię, skoro to póki co rzut testowy.
Egzemplarze, które do nich wrócą po teście, pewnie są używane przy właściwej dystrybucji, więc nie mogą mieć znamion testu. Oczywiście w Polsce przy WKKM był ten problem z "Upadkiem Avengers", ale tam zapowiedzi nie było, a w KSM są, więc, gdyby był test, to dostalibyśmy zapowiedź 5. tomu. Ej, a co ze Spider-Manem? Tam była zapowiedź kolejnego tomu.

Offline miragepl89

Odp: Marvel Legendary - nowa kolekcja wystartowała w UK
« Odpowiedź #21 dnia: Cz, 21 Październik 2021, 00:25:28 »
W UK ten rzut testowy wgl jest dziwny. Albo po prostu inny niż u nas. Tam nie ma losowego rzutu komiksów do kiosków, z nadzieją, że ktoś może się zainteresuje i kupi.

Testowy rzut polega na tym, że wysyłają maila do swoich klientów z informacją, że chcą ruszyć z taką kolekcją i czy byliby zainteresowani. Dostają linka do strony, która i tak sobie stoi na tyle, że każdy kto chce może wejść i zamówić testowy rzut. I tak, na podstawie zainteresowania wśród swoich klientów badają, czy warto w to iść, czy nie.

Do tego zauważcie, że tam są dwie subskrypcje. Tańsza i droższa, w ramach której mają dostać ekskluzywne, grube wydania bodaj 6 komiksów w trakcie trwania całego runu 100 numerów standardowej kolekcji.

Z tego co czytałem, to tam nie będzie żadnych zmian i jeśli kolekcja wystartuje, to dokładnie te 4 zeszyty trafią do sklepów. Z resztą będę starał się do śledzić na bieżąco i informować Was w tym wątku.

Offline Cringer

Odp: Marvel Legendary - nowa kolekcja wystartowała w UK
« Odpowiedź #22 dnia: Cz, 21 Październik 2021, 01:15:02 »
Ważną kwestią dla Hachette jest odpowiedz na pytanie, jak wielu komiksiarzy decyzuje się na dwie kolekcje w jednym czasie. W czasie wydawania SBM, inne kolekcje nie dały rady wystartować lub były zamykane przed czasem…
Co takiego Hachette zamknęło przed czasem?
W czasie wydawania SBM, Hachette wydało Conana, Transformery. W tym samym czasie na rynku była Wielka Kolekcja Komiksów DC od Eaglemoss i Kolekcja Star Wars od DeAgostini. Teraz SBM się kończy, Transformery zbliżają się do końca a konkurencyjnej kolekcji nie ma żadnej. Więc Hachette ze swoimi Bohaterami i Złoczyńcami zostanie jedyną kolekcją komiksową na rynku. Wydaje mi się też że SBM całkiem dobrze się sprzedawali skoro H ich przedłużyło o mini kolekcję złoczyńców no i wyszło z kolekcją DC. A że Marvel się lepiej sprzedaje od DC to jestem pewien że coś wydadzą (może Deadpool :))

Do tego zauważcie, że tam są dwie subskrypcje. Tańsza i droższa, w ramach której mają dostać ekskluzywne, grube wydania bodaj 6 komiksów w trakcie trwania całego runu 100 numerów standardowej kolekcji.
To jest często spotykane w zagranicznych kolekcjach (nie tylko tych od Hachette). W Polsce jeszcze nikt się na to nie odważył, no chyba że liczymy Deagostini z ich hełmami do kolekcji Star Wars.



Offline ThePinkFin

Odp: Marvel Legendary - nowa kolekcja wystartowała w UK
« Odpowiedź #23 dnia: Cz, 21 Październik 2021, 09:54:43 »
Testowy rzut polega na tym, że wysyłają maila do swoich klientów z informacją, że chcą ruszyć z taką kolekcją i czy byliby zainteresowani. Dostają linka do strony, która i tak sobie stoi na tyle, że każdy kto chce może wejść i zamówić testowy rzut. I tak, na podstawie zainteresowania wśród swoich klientów badają, czy warto w to iść, czy nie.
O, i to jest sposób! Hachette Polska, ucz się!

Offline WolfSazen

Odp: Marvel Legendary - nowa kolekcja wystartowała w UK
« Odpowiedź #24 dnia: Cz, 21 Październik 2021, 11:14:11 »
.
Proszę dla niewiernych chociażby ten film: www.youtube.com/watch?v=ZtR33rzq2Ls

Ale pod tym filmikiem są może ze 3 komentarze, że ktoś chciałby kolekcję Marvela? To trochę mało żeby wyciągać jakieś daleko idące wnioski  :)

Offline emedzi 12

Odp: Marvel Legendary - nowa kolekcja wystartowała w UK
« Odpowiedź #25 dnia: Cz, 21 Październik 2021, 13:57:35 »
UP:
Dobrze napisze to kolejny raz. W swoim poście napisałem, że na podstawie komentarzy pod tym filmem, da się zauważyć, że są osoby, które nie mają pojęcia o tym, że w Polsce były wydawane jakieś kolekcje komiksowe z Marvela i gdy zobaczyli taką z DC, to zaczęli pisać, że chcieliby taką samą z Marvela. Po raz drugi odpowiadami ci zatem, że nigdzie nie napisałem, że jest masa ludzi chcących właśnie tę kolekcję i sam nadpisujesz znaczenie mojej wypowiedzi.

Offline Deathect3D

Odp: Marvel Legendary - nowa kolekcja wystartowała w UK
« Odpowiedź #26 dnia: Cz, 21 Październik 2021, 14:15:18 »
Ja osobiście w ogóle się nie dziwie, że tak jest. Sam o WKKM i SBM dowiedziałem się zupełnie przypadkowo, szukając czegoś związanego z Marvelem na allegro.
Jeśli Hachette zrobi odpowiednią reklamę w mediach społecznościowych nie tylko związanymi z komiksami i książkami, ale również grami i filmami to myślę, że trafi do większej liczby odbiorców :).

Offline Motyl

Odp: Marvel Legendary - nowa kolekcja wystartowała w UK
« Odpowiedź #27 dnia: Cz, 21 Październik 2021, 22:56:44 »
Dla takich ludzi kolekcja jest lepsza. Jak widzą to zatrzęsienie to zupełnie nie wiedzą co kupić, tyle tego jest. A tak to raz na dwa tygodnie idą do kiosku i ktoś wybiera za nich, nie muszę się w ogóle nad tym zastanawiać.

Od tego jest internet, można znaleźć wszystko, co się chce wiedzieć na temat danego tytułu. Tłumaczenie, że się nie wie, co się chce kupić to takie trochę naciągane. Więc albo młodzi czytelnicy są leniwi, albo nie chce im się szperać w wujku google. W dobie przed internetem jak się chciało zasięgnąć języka, to się ściągało katalogi i prospekty zza Wielkiej Wody. Teraz wszystko podane jest na tacy, zatrzęsienie tytułów, czyli szeroki wybór.  Co chwila jakiś jutuber krzyczy: ale to dobre albo jakie to złe. Opinii tyle, co filmików. Można bez ryzyka kupować ;)

Offline misiokles

Odp: Marvel Legendary - nowa kolekcja wystartowała w UK
« Odpowiedź #28 dnia: Pt, 22 Październik 2021, 07:22:53 »
Przed internetem wszelakie kolekcje były popularne, gdyż ludzie zdawali się na wybór 'profesjonalistów' niż swój.

Offline Kandor

Odp: Marvel Legendary - nowa kolekcja wystartowała w UK
« Odpowiedź #29 dnia: Pt, 22 Październik 2021, 08:54:36 »
Emedzi 12 - cośmy tacy nerwowi? Z góry zakładasz że cię atakuję? Człowieku, oczywiście że chodziło mi o tych youtuberów co nie wiedzą jakie kolekcje wyszły i jakie są proporcje. Mylisz się co do tego że rzekomo to niejasno napisałem - na pierwszy rzut oka widać że mnie to rozbawiło bo  w ogóle cała sytuacja była niedorzeczna. No napisałeś co żeś napisał nic na to już nie poradzimy...