Autor Wątek: Marvel G.O.D.S (Jonathan Hickman)  (Przeczytany 1210 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Leyek

Marvel G.O.D.S (Jonathan Hickman)
« dnia: Śr, 24 Maj 2023, 23:19:16 »
Ale fajnie się to zapowiada:

Cytuj
Poznajcie G.O.D.S.:
1. Wyn to potężny ekspert od magii, który działał w tajemnicy przez tysiące lat, a teraz jest zmuszony wyjść z cienia.
2. Aiko Maki to wysokiej rangi agentka, do bólu wierna naukom ścisłym i gotowa zrobić wszystko, by zachować równowagę w „budulcu stworzenia”.
3. Dmitri the Science Boy, lekkomyślny partner Wyna, posiadający tajną misję odkrycia mrocznej prawdy o swojej przeszłości.
4. Mia the Magic Girl, młoda czarodziejka, która stara się w pełni wykorzystać swój potencjał.
5. Cubisk Core, tajemnicza istota owładnięta „czystym zepsuciem”, dążąca do zniszczenia istniejącego systemu.
(Update)
Ta grupa to wysłannicy / agenci Naturalnego Porządku Rzeczy oraz słudzy samych „budulców stworzenia”. Mogą być nowi dla czytelników, ale knują od eonów, ścierając się ze sobą za kulisami dobrze znanych wydarzeń.
Jak zdradził Jonathan Hickman, „G.O.D.S.” to druga z „biblii” jakie stworzył dla komiksowego Domu Pomysłów (pierwszą było „House of X”).
Fabuła tej historii ma rozgrywać się w odrębnym, specjalnym zakątku Uniwersum Marvela – „w szczelinach, które leżą na skrzyżowaniu nauki i magii”.
W opowieści mamy odwiedzić niektóre niektóre postacie i koncepcje, które zostały dostosowane do oczekiwań bardziej nowoczesnej, „zorientowanej na ciągłość” publiczności.

Okładki variantowe ich promujące niestety mocno wyrobnicze:













« Ostatnia zmiana: Śr, 24 Maj 2023, 23:32:03 wysłana przez Leyek »

Offline wujekmaciej

Odp: Marvel G.O.D.S (Jonathan Hickman)
« Odpowiedź #1 dnia: Cz, 25 Maj 2023, 09:52:31 »
Propsuje wszystko co pisze Hickman :)

Offline jotkwadrat

Odp: Marvel G.O.D.S (Jonathan Hickman)
« Odpowiedź #2 dnia: Cz, 25 Maj 2023, 12:39:24 »
Trochę mi to pachnie takimi Eternalsami Bis. Byli w cieniu od zawsze, nikt o nich nie słyszał, nie pokazywali się podczas żadnego z tysiąca kryzysów i teraz wyskoczyli jak diabeł z pudełka.
Aha, knują od eonów, ale jeden ma imię rosyjskie a druga jedna japońskie.
Nie lubię takich motywów.
« Ostatnia zmiana: Cz, 25 Maj 2023, 12:41:10 wysłana przez jotkwadrat »

Offline wujekmaciej

Odp: Marvel G.O.D.S (Jonathan Hickman)
« Odpowiedź #3 dnia: Cz, 25 Maj 2023, 12:47:04 »
Trochę mi to pachnie takimi Eternalsami Bis. Byli w cieniu od zawsze, nikt o nich nie słyszał, nie pokazywali się podczas żadnego z tysiąca kryzysów i teraz wyskoczyli jak diabeł z pudełka.
Aha, knują od eonów, ale jeden ma imię rosyjskie a druga jedna japońskie.
Nie lubię takich motywów.

E tam, znając Hickmana, będzie to fajnie wyjaśnione i wplecione w continuity ;)

Offline Castiglione

Odp: Marvel G.O.D.S (Jonathan Hickman)
« Odpowiedź #4 dnia: Cz, 25 Maj 2023, 12:59:09 »
Trochę mi to pachnie takimi Eternalsami Bis. Byli w cieniu od zawsze, nikt o nich nie słyszał, nie pokazywali się podczas żadnego z tysiąca kryzysów i teraz wyskoczyli jak diabeł z pudełka.
Aha, knują od eonów, ale jeden ma imię rosyjskie a druga jedna japońskie.
Nie lubię takich motywów.
Identycznie pomyślałem.

Offline Leyek

Odp: Marvel G.O.D.S (Jonathan Hickman)
« Odpowiedź #5 dnia: Cz, 25 Maj 2023, 14:56:04 »
Aha, knują od eonów, ale jeden ma imię rosyjskie a druga jedna japońskie.

Takie imiona sobie przybrali na obecne czasy, żeby być bardziej "ludzcy".

Odp: Marvel G.O.D.S (Jonathan Hickman)
« Odpowiedź #6 dnia: Cz, 25 Maj 2023, 20:08:54 »
Trochę mi to pachnie takimi Eternalsami Bis. Byli w cieniu od zawsze, nikt o nich nie słyszał, nie pokazywali się podczas żadnego z tysiąca kryzysów i teraz wyskoczyli jak diabeł z pudełka.
Aha, knują od eonów, ale jeden ma imię rosyjskie a druga jedna japońskie.
Nie lubię takich motywów.

Hickman całkiem zgrabnie przetasował status quo uniwersum zgrabnymi retconnami w HOXPOX, jednocześnie nie naruszając historii z przeszłości. U mnie chłop ma duży kredyt zaufania, czekam z piwem w łapie.