Autor Wątek: Marvel Deluxe  (Przeczytany 4002 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline nayroth

Odp: Marvel Deluxe
« Odpowiedź #15 dnia: So, 01 Maj 2021, 22:20:10 »
Kurde, chyba musze dopiero dojrzeć do tego, bo na pierwszy rzut oka, to wygląda mi jak koślawe przerysowanie klasycznych historii... Tzn. w czym tutaj tkwi magia? Za co ten Eisner (zasłużony zapewne), ale czy to nie taki Oskar za film którego nikt nie obejrzy poza snobami z akademii?   

Offline misiokles

Odp: Marvel Deluxe
« Odpowiedź #16 dnia: Nd, 02 Maj 2021, 00:11:33 »
Gdyż owo przerysowanie klasycznych historii nie jest koślawe.

Offline bibliotekarz

Odp: Marvel Deluxe
« Odpowiedź #17 dnia: Nd, 02 Maj 2021, 09:28:27 »
Eisnera dostał za coś zupełnie innego więc nie dawał bym mu kredytu zaufania na odskok do SH.
Batman returns
his books to the library

Offline Leyek

Odp: Marvel Deluxe
« Odpowiedź #18 dnia: Nd, 02 Maj 2021, 11:41:20 »
Nie cenię Eisnera jakoś strasznie i na pewno nie traktuję jako wyroczni. Ale sposób myślenia, że nagradzany twórca w innym ("łatwiejszym") podgatunku na pewno się nie sprawdzi, jest ciekawy.

Offline bibliotekarz

Odp: Marvel Deluxe
« Odpowiedź #19 dnia: Nd, 02 Maj 2021, 11:50:30 »
Sprawdzi albo nie sprawdzi. Za X-Men nikt mu już Eisnera nie chciał dawać.
Batman returns
his books to the library

Offline xanar

Odp: Marvel Deluxe
« Odpowiedź #20 dnia: Nd, 02 Maj 2021, 11:55:22 »
Nominacje miał w 2018 r.

Best Limited Series

Black Panther: World of Wakanda, by Roxane Gay, Ta-Nehisi Coates, and Alitha E. Martinez (Marvel)
Extremity, by Daniel Warren Johnson (Image/Skybound)
The Flintstones, by Mark Russell, Steve Pugh, Rick Leonardi, and Scott Hanna (DC)
Mister Miracle, by Tom King and Mitch Gerads (DC)
X-Men: Grand Design, by Ed Piskor (Marvel)

Wygrał:
Black Panther: World of Wakanda, by Roxane Gay, Ta-Nehisi Coates and Alitha E. Martinez (Marvel)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Leyek

Odp: Marvel Deluxe
« Odpowiedź #21 dnia: Nd, 02 Maj 2021, 12:20:15 »
Wygrał:
Black Panther: World of Wakanda, by Roxane Gay, Ta-Nehisi Coates and Alitha E. Martinez (Marvel)

Widzę, że komiksowe Oscary, działają już tak samo jak te filmowe.

Offline xanar

Odp: Marvel Deluxe
« Odpowiedź #22 dnia: Nd, 02 Maj 2021, 12:24:28 »
Może tak być.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline misiokles

Odp: Marvel Deluxe
« Odpowiedź #23 dnia: Nd, 02 Maj 2021, 12:56:23 »
Eisnera dostał za coś zupełnie innego więc nie dawał bym mu kredytu zaufania na odskok do SH.

Ale to nie kwestia kredytu zaufania czy nie, gdyż ów komiks jest już jakiś czas temu na rynku i zebrał całkiem niezłe oceny bez posługiwania się Eisnerem.

MaLeKrSkr

  • Gość
Odp: Marvel Deluxe
« Odpowiedź #24 dnia: Pt, 05 Listopad 2021, 08:29:11 »
Przeczytałem wczoraj "Spider-Mana: Historię życia" i mam mieszane uczucia prawdę mówiąc.

Z jednej strony mamy tutaj przekrój najważniejszych wydarzeń z życie Pająka. Jest Venom, Kraven, Gwen Stacy, Wojna Domowa, nawet Superior. To wszystko podane w inny, mroczniejszy i dojrzalszy sposób. Więcej tutaj Parkera niż Pajęczaka i to też jest fajne. Jednak nie wiem czy tylko ja mam takie wrażenie czy Parker w tym komiksie jest strasznym dupkiem, którego zwyczajnie nie da się lubić? Zwłaszcza na początku. Te jego zaczepki do Flasha, doktora Warrena, nawet Redda Richardsa. Odniosłem wrażenie, że facet zwyczajnie szuka wszędzie zaczepki, MJ w późniejszym czasie ładnie go podsumowała, że jest ciągle myślącym o sobie egoistą. Poza tym Parker z tego komiksu nawet w późniejszym okresie to nie jest wzór do naśladowania. Wiem, że autor chciał pokazać tutaj wszystkie plusy i minusy dorosłości, a także grzechy które zdarzają się zwykłym ludziom, ale trochę nie pasuje mi to znowu do wizji Pajączka, który nadal jest tutaj tym "dobrym pająkiem z sąsiedztwa". To tak jakby Parker i Pająk to dwaj osobni bohaterowie, a nie jedna całość. Samo spojrzenie na znane nam wydarzenia w mroczniejszym i dojrzalszym klimacie jest spoko, ale samemu Parkerowi sam bym w dziób z chęcią dał.

Offline xanar

Odp: Marvel Deluxe
« Odpowiedź #25 dnia: Pt, 05 Listopad 2021, 08:34:12 »
A czytałeś Spidermana od początku ?
Twój komiks jest lepszy niż mój

MaLeKrSkr

  • Gość
Odp: Marvel Deluxe
« Odpowiedź #26 dnia: Pt, 05 Listopad 2021, 08:49:48 »
A czytałeś Spidermana od początku ?

Chodzi Ci o pierwsze komiksy? Tylko to co wyszło u nas - większość Semiców, to co było w kolekcjach, 2 Epici od Egmontu i teraz w kolejce jest Spectacular od Muchy. Wiem, że Parker ideałem nie był, bo chyba o to Ci chodzi. Jednak w komiksach, które czytałem jego zachowanie i postępowanie dało się zrozumieć, a on sam dał się lubić. Dla mnie był i w sumie jest chyba najbardziej pozytywnym i ludzkim bohaterem Marvela i dlatego pewnie tak go lubię. Ale w tym komiksie ciężko było mi go polubić i momentami zrozumieć. Być może spowodowane jest to samą narracją. Chociażby pożegnanie Flasha. Parker wchodzi, przeprasza za spóźnienie i ni z gruszki ni z pietruszki rzuca chamski komentarz w stronę Flasha. To samo z doktorem Warrenem kiedy ten ochrzania go za kolejne spóźnienie. No jak dla mnie facet praktycznie cały czas jest mega negatywnie nastawiony do wszystkiego i wszystkich. No chyba, że w pierwszych komiksach, na samiuteńkim początku też taki był? Ale na nic takiego narazie u nas nie trafiłem.
« Ostatnia zmiana: Pt, 05 Listopad 2021, 08:53:49 wysłana przez MaLeKrSkr »

Offline Cypher

Odp: Marvel Deluxe
« Odpowiedź #27 dnia: Pt, 05 Listopad 2021, 09:31:00 »
W komiksach nie ma jednego Petera Parkera, są tylko jego różne interpretacje w zależności od autorów, którzy tworzyli komiksy z jego udziałem.
A w Historii życia został przedstawiony, jak został przedstawiony.
Co do Flasha... Ten gość robił mu piekło w szkole średniej, naprawde takie szkolne piekło dzień w dzień i w Parkerze zostawiło to ślad. Wątpie czy fakt, że kilka lat póżniej Flash się zmienił i był/został bohaterem, miał jakieś znaczenie, bo Peter ciągle pamietał co innego. Chamski komentarz to tylko dodatkowy mechanizm obronny, na który w liceum by sobie nie pozwolił. Teraz gdy miał już moce, tylko na tyle mógł sobie pozwolić, bo przecież mógłby rozerwać Flasha na kawałeczki w ciemnej alejce. Ale wiadomo 'z wielką mocą wiąże się wielka odpowiedzialność'. ;)

Offline xanar

Odp: Marvel Deluxe
« Odpowiedź #28 dnia: Pt, 05 Listopad 2021, 09:38:45 »
W pierwszych komiksach z lat 60-tych Parker był taki "buraczany".
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Cypher

Odp: Marvel Deluxe
« Odpowiedź #29 dnia: Pt, 05 Listopad 2021, 10:12:20 »
W pierwszych komiksach z lat 60-tych Parker był taki "buraczany".
Nie zgodzę się.
Aż sobie poszukałem definicję slangową słowa burak. :)
I jakbym jednocześnie przeczytał Amazing Fantasy 15 czy coś troche póżniejszego, to z cechami charakteru jakie wtedy reprezentował Parker, nigdy nie nazwałbym go burakiem.
Poza tym on wtedy juz obracał Liz, Betty i Gwen.
A... i Flash też zawsze gdzieś w pobliżu.  :D