Autor Wątek: Magazyn Marvel Komiks  (Przeczytany 38019 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline radef

Odp: Magazyn Marvel Komiks
« Odpowiedź #180 dnia: Wt, 20 Sierpień 2019, 12:39:55 »
Dziś drugi numer zszedł z kiosków a trzeci... do nich nie przyszedł :)
Może jakieś zmniejszenie nakładu? W Empiku, jak napisał Voitas, pojawił się.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline Pocztar

  • Wiadomości: 528
  • Polubień: 904
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Zobacz profil
    • Movies Room!
Odp: Magazyn Marvel Komiks
« Odpowiedź #181 dnia: Wt, 20 Sierpień 2019, 15:43:09 »
Bryknę się jeszcze jutro i zobaczę. Ale generalnie na 3 czy 4 kioski był w jednym, a dziś nawet w tym jednym nie było :(

Offline Bazyliszek

Odp: Magazyn Marvel Komiks
« Odpowiedź #182 dnia: Wt, 20 Sierpień 2019, 16:43:45 »
Co wy gadacie - do Świata Prasy (mojego) doszło dziś normalnie.

W każdym razie 3 numer odrobinę słabszy od na razie najlepszej dwójki. Znaczy pierwsza historia o trójce Stark-Hulk-Pająk była najlepsza z trzech co wyszły, bo była cudownie i śmiesznie głupia z absurdalnym pomysłem jako wątkiem głównym. Gdyby tylko tak to prowadzili, to byłoby spoko.

Parker licealista słabszy niż ostatnio, bo mamy interludium. W pierwszej części leczy się z ran po walce z Bulseyem PG-13. W drugiej bawi się w berka z Wolverine'm, więc nie było to zbyt porywające. No dobra - protest przestępców przeciwko mutantom odbierającym im prace wyszedł nawet zabawnie. :)

Avengersi "pierwszy" raz spotkali Helmuta Zemo, więc to był taki standardzik z zemstą.

Offline Pocztar

  • Wiadomości: 528
  • Polubień: 904
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Zobacz profil
    • Movies Room!
Odp: Magazyn Marvel Komiks
« Odpowiedź #183 dnia: Śr, 21 Sierpień 2019, 10:14:47 »
Byłem w kiosku na Metrze Politechnika, to jest chyba Relay albo Inmedio i niestety nie dojechało. Dajcie znać czy też mieliście jakieś problemy z dystrybucją kioskową.

Offline eridraven

Odp: Magazyn Marvel Komiks
« Odpowiedź #184 dnia: Cz, 29 Sierpień 2019, 09:37:49 »
Po 3 tomie nie będę walczył z tym, że jest to dla magazyn dla dzieci. Przez to lepiej czytało mi się z synem. Nawet zabawnie wyszedł ten numer. Na luzie wchodzi lepiej ;)
Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy

Offline wonap

Odp: Magazyn Marvel Komiks
« Odpowiedź #185 dnia: Cz, 29 Sierpień 2019, 11:58:23 »
w Empiku na Marszałkowskiej leżało z zapasem.

Offline Kadet

Odp: Magazyn Marvel Komiks
« Odpowiedź #186 dnia: Cz, 29 Sierpień 2019, 22:38:23 »
Nie kupuję tej serii komiksów ale coś czuję ze naginasz tym stwierdzeniem prawdę. Aby było  pg 13 muszą padać trupy bezkrawawo ale jednak  i wątpie aby choć jedna ofiara padła w komiksie dla dzieci   ale jednak, prędzej miałeś na myśli kategorię pg.

No, tak zasadniczo jeden trup padł. W drugim numerze
Spoiler: PokażUkryj
Bullseye zabił jednym ze swoich noży Trzepotka, sowę Chat.


Znaczy pierwsza historia o trójce Stark-Hulk-Pająk była najlepsza z trzech co wyszły, bo była cudownie i śmiesznie głupia z absurdalnym pomysłem jako wątkiem głównym.

Czterech. W pierwszym numerze były dwie. I z tego, co widzę, więcej komiksów o tym tercecie już nie powstało.

Ogólnie rzecz biorąc, mnie też bardzo podobała się pierwsza historyjka. Ulysses Klaw, Władca Dźwięków, postanawia się zresocjalizować i zakłada kapelę country, w której w fikuśnym kapelutku śpiewa o pikapach i psach? Toż to bije na głowę nawet plan Kanga Zdobywcy z poprzedniego numeru (chciał podbić świat, uzależniając ludzi od kasujących pamięć krótkoterminową chipsów). Szkoda, że już nie będzie historyjek z tego cyklu, bo taki jawny i nieskrywany absurd całkiem mi się podobał :)

Opowiastka o Strange'u przęciętnawa, ale team-up ze Spider-Manem (haczyk dla fanów Pająka) spełnia swoją rolę jako wprowadzenie nowej postaci dla dziatwy. Przedstawiona w komiksie geneza doktora jest tu niemal identyczna, co w głównonurtowych komiksach (Wong jest pakerem z kucykiem w dresie i kumplem Stephena z college'u), więc ta wiedza może się młodym czytelnikom przydać. Tylko pytane: jakie w końcu jest przyjęte polskie tłumaczenie "The Ancient One"? Tu jest "Starożytny", a np. w Daredevilu Bendisa było "Pradawny"...

Historyjki o Spider-Manie też bez rewelacji, ale także bez zażenowania. Zastanawia mnie fakt, że ten "Spider-Man" vol. 2 z Marvel Adventures ma tylko 24 numery, a my jesteśmy już na 7. W tym tempie można stosunkowo szybko się wyprztykać z materiału... i co wtedy? Taki magazyn bez Pająka to chyba raczej nie pociągnie. Zaczną dawać Vol. 1 od początku? (Tak dla informacji, to ten cykl fabularny, który czytamy teraz - z Chat, rodziną Torino itd. itp. zaczął się od numeru 53 Vol. 1 - wtedy scenariusze zaczął pisać Paul Tobin. Wcześniejsze przygody nie za bardzo się chyba łączą z tymi historiami, ale też im raczej nie zaprzeczają).

No i komiks o Avengers również nie wyżej niż przyzwoity. Pamiętam, że ładnych parę lat temu czytałem sobie trochę numerów tej serii, gdy były dostępne za darmo na stronie Marvela, i całkiem mi się podobały. Teraz jakby nie urzekają... a może te dobre będą później? Oby.

No i parę uwag o tłumaczeniu, bo a nuż ktoś z wydawnictwa zagląda :)

Ogólnie wydaje mi się, że jest dobrze, dość zgrabnie. Tekst miło płynie i w ogóle, ale sądzę, że miejscami zbyt mocno polska wersja stara się być młodzieżowa. Po którymś z kolei użyciu słowa "ogarniać" zaczęło mnie razić... a poniższy fragment rozśmieszył mnie, choć chyba nie było to intencją oryginalnego autora :)



Było nawet sławetne od czasów "Archiego" elo! (Cała kwestia: "Elo, ekipa! Chodźta na ulicę!")

Z poważniejszych rzeczy: "kreatura" to wyraz nacechowany pejoratywnie, więc jako tłumaczenie "creature" w większości wypadków lepiej używać neutralnych "stwór"/ "stworzenie". Kiedy Zakimija (przeciwniczka z historii o Strange'u) reaguje na inkantacje Doktora: "Tak. Tak. Faltine. Cinnibus. Znam ich. Fantastyczne kreatury.", wprowadza to moim zdaniem niepotrzebny rozdźwięk między pozytywnym przymiotnikiem, a negatywnym rzeczownikiem. Oprócz tego w kronice filmowej z czasów drugiej wojny światowej Kapitan Ameryka powinien namawiać do kupowania obligacji wojennych, a nie "wekslów wojennych".

W kwestii pseudonimów zauważyłem, że w historyjce o Avengers Iron Man mówi o Janet Van Dyne "Gigantka", choć w sekcji "Poznaj bohaterów" na początku przedstawiona jest jako "Giant-Girl" (poza tym drażni mnie stylistycznie ta "naukowczyni" z jej opisu... Może lepiej brzmiałoby "uczona" albo "badaczka"?) Poza tym w historii o Spider-Manie Chat i Peter wspominają o "Dziewczynie-Wiewiórce" zamiast "Squirrel Girl"... i nie wiem, czy "Tłumik" jako tłumaczenie pseudonimu Emmy Frost ("Silencer") to najszczęśliwsze wyjście. Jeżeli już z uwagi na kontekst konieczne było spolszczenie, to może dałoby się chociaż znaleźć coś rodzaju żeńskiego?

I ostatnia rzecz: rozumiem, że język musi być uproszczony, żeby trafiać do młodego czytelnika. Ale czy w pierwszej historyjce naprawdę trzeba było tworzyć dziwną zbitkę "pająkofob"? Czy "arachnofob" to naprawdę takie niespotykane słowo? W scenie, o której mówimy, Spider-Mana goni olbrzymi pająk, więc sam kontekst wskazuje znaczenie wyrazu i nawet jeśli ktoś by go nie znał, mógłby łatwo przyswoić nowe słówko. Uważam, że to niepotrzebny zabieg.

Żeby jednak nie wypaść zbyt krytycznie, powtórzę raz jeszcze, że poza tymi uwagami warstwa językowa naprawdę daje radę. Widać też, że korekta i redakcja były w robocie, bo żadnych rzucających się w oczy literówek czy potworków stylistycznych nie uświadczyłem. Ciekawe, co oprócz "Avengers" będzie w numerze za dwa miesiące :)

Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline Szekak

Odp: Magazyn Marvel Komiks
« Odpowiedź #187 dnia: So, 07 Wrzesień 2019, 15:21:20 »
Słyszałem o komiksie raczej krytyczne uwagi, że dziecinne, że słabe. Wczoraj zmęczony po bieganiu miałem ochotę na coś lekkiego, szybkiego i sięgnąłem po Marvel Komiks. I co? I jestem zadowolony. Nie miałem żadnych oczekiwań, lektura była taka jak miała być, miła i leciutka. Ja będę kupował kolejne numery jak najbardziej i czytał właśnie w takich momentach jak wczoraj, gdy na nic poważniejszego nie mam ochoty. Normalnie nie przeczytamy o tym jak Hulk, Spider-Man i Iron Man opiekują się psiakami Herculesa, a dzięki temu komiksowi miałem możliwość i to naprawdę fajna odskocznia o ile nie oczekuje się niczego więcej. Ja nie miałem żadnych oczekiwań odnośnie komiksu po tym co o nim czytałem i może dlatego nie jestem zawiedziony, a zadowolony. Fajna inicjatywa. Częstotliwość wydań też ok.


Te wcześniejsze komiksy Marvel Komiks z dawnych lat to gdzie jest ich jakiś wykaz? Ile tego wyszło?
« Ostatnia zmiana: So, 07 Wrzesień 2019, 15:24:37 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Tymon Nadany

Odp: Magazyn Marvel Komiks
« Odpowiedź #188 dnia: So, 07 Wrzesień 2019, 16:33:29 »
Tutaj jest spis wszystkich spiderów  z serii dawnego egmontu dla dzieci był jeszcze jako numer drugi  iron man
https://www.komiks.gildia.pl/komiksy/spider-man/1

Offline Szekak

Odp: Magazyn Marvel Komiks
« Odpowiedź #189 dnia: So, 07 Wrzesień 2019, 17:03:18 »
A w jakim względzie to jest ta sama seria?
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Kadet

Odp: Magazyn Marvel Komiks
« Odpowiedź #190 dnia: Nd, 08 Wrzesień 2019, 17:44:11 »
Stare Spidery to pierwsze numery tego tytułu o Pająku, który teraz idzie w nowym Marvel Komiks (Egmont zrobił w nowym magazynie przeskok do początku vol. 2 tej serii), ale to dzieło innego scenarzysty i fabularnie raczej nie znajdziesz żadnych powiązań między tymi starymi a nowymi. Iron Man też chyba nie ma powiązań.

 Ogólnie rzecz biorąc, te serie z imprintu Marvel Adventures raczej nie tworzą jednego spójnego uniwersum.
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline Pocztar

  • Wiadomości: 528
  • Polubień: 904
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Zobacz profil
    • Movies Room!
Odp: Magazyn Marvel Komiks
« Odpowiedź #191 dnia: Śr, 11 Wrzesień 2019, 11:17:32 »
A ja nadal chętnie kupię "Ale cyrk" z poprzedniej serii. Nie chcecie się pozbyć? ;)
phalanx091 mi narobił nadziei, że mi sprzeda, ale nie może znaleźć :(

Offline Crono

Odp: Magazyn Marvel Komiks
« Odpowiedź #192 dnia: Śr, 11 Wrzesień 2019, 12:56:06 »




Ej ciulu w komiksie dla dzieci? Wkurzyłbym się, gdyby to moje dziecko czytało.

Offline Martin Eden

Odp: Magazyn Marvel Komiks
« Odpowiedź #193 dnia: Śr, 11 Wrzesień 2019, 13:00:18 »
Niestety, to co przywołujesz powyżej, staje sie już powoli standardem. Ostatnio zwróciłem uwagę na Mc Kutwa w Donaldach. Chyba tłumacze trochę na opak rozumieją luzackość i młodzieżowość w języku potocznym, i trochę na opak chcą za wszelką cenę dostosować sie do poziomu czytelnika.

Offline radef

Odp: Magazyn Marvel Komiks
« Odpowiedź #194 dnia: Śr, 11 Wrzesień 2019, 13:14:09 »
Niestety, to co przywołujesz powyżej, staje sie już powoli standardem. Ostatnio zwróciłem uwagę na Mc Kutwa w Donaldach.
Nie czaję, przecież kutwa to zwyczajny synonim dusigrosza, skąpca spotykany w komiksach z Donaldem od wielu lat.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya