Autor Wątek: Magazyn Marvel Komiks  (Przeczytany 37973 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

John

  • Gość
Odp: Magazyn Marvel Komiks
« Odpowiedź #210 dnia: Cz, 26 Grudzień 2019, 18:43:47 »
Są te komiksy na podstawie kreskówek, z których korzystał kiedyś Mix Komiks. Nawet jedną perełke z tych komiksów wyda Egmont - Batman: Mad Love. A poza tym tony historyjek prostych i fajnych, takich i dla dzieci, i nastolatków spokojnie, nie gorsze niż wiele historii z TM-Semic. Za to niech się wezmą, bo narracyjnie to kategoria w okolicach Magazynu Marvel Komiks, jeśli nie troche lepiej (nie licząc takich perełek dla starszych jak Mad Love).


Offline Pocztar

  • Wiadomości: 525
  • Polubień: 897
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Zobacz profil
    • Movies Room!
Odp: Magazyn Marvel Komiks
« Odpowiedź #211 dnia: Wt, 21 Styczeń 2020, 11:58:00 »
Ktoś ma jakieś info czy po 5 numerze to już koniec?

KOMIKSIARZ

  • Gość
Odp: Magazyn Marvel Komiks
« Odpowiedź #212 dnia: Pn, 27 Styczeń 2020, 19:14:11 »
Mam pytanie dotyczące podobnej serii wydawanej przez egmont Komiksy dla dzieci Marvel, która ukazywała się w 2008. Czy warto ją uzupełnić do Marvel Komiks? Czy nie? Wiem, że ukazało się wtedy 8 tomów. Z góry dzięki.  :)

Offline Kadet

Odp: Magazyn Marvel Komiks
« Odpowiedź #213 dnia: Pn, 27 Styczeń 2020, 21:45:23 »
Pisałem o tym kiedyś tak:

Stare Spidery to pierwsze numery tego tytułu o Pająku, który teraz idzie w nowym Marvel Komiks (Egmont zrobił w nowym magazynie przeskok do początku vol. 2 tej serii), ale to dzieło innego scenarzysty i fabularnie raczej nie znajdziesz żadnych powiązań między tymi starymi a nowymi. Iron Man też chyba nie ma powiązań.

 Ogólnie rzecz biorąc, te serie z imprintu Marvel Adventures raczej nie tworzą jednego spójnego uniwersum.

To dość fajne historie (jak na taki typ komiksu) i całkiem miło mi się je czytało, ale nie są w żaden sposób fabularnie związane z nowym Marvel Komiks, więc brak ich lektury w niczym nie szkodzi pod względem rozumienia wątków itp.

Jednak,rzecz jasna, jeśli lubisz takie klimaty, to możesz je dozbierać :)
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

KOMIKSIARZ

  • Gość
Odp: Magazyn Marvel Komiks
« Odpowiedź #214 dnia: Pn, 27 Styczeń 2020, 21:58:32 »
To jeszcze się nad tym zastanowię i zobaczę. Bo ten 5 tom Marvel Komiks był chyba ostatni. :)

Offline Pocztar

  • Wiadomości: 525
  • Polubień: 897
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Zobacz profil
    • Movies Room!
Odp: Magazyn Marvel Komiks
« Odpowiedź #215 dnia: Cz, 30 Styczeń 2020, 11:19:14 »
Mam pytanie dotyczące podobnej serii wydawanej przez egmont Komiksy dla dzieci Marvel, która ukazywała się w 2008. Czy warto ją uzupełnić do Marvel Komiks? Czy nie? Wiem, że ukazało się wtedy 8 tomów. Z góry dzięki.  :)

Ja zebrałem te tomy, chociaż z delikatnym trudem (jeden trudniej zdobyć niż pozostałe), ale generalnie warto.
Moim zdaniem duuuuużo lepsze historie niż te w aktualnym Marvel Komiks, zarówno pod względem fabuł jak i rysunków.

KOMIKSIARZ

  • Gość
Odp: Magazyn Marvel Komiks
« Odpowiedź #216 dnia: Cz, 30 Styczeń 2020, 11:32:11 »
To chyba je chętnie zdobędę, a jeśli można spytać to jak można je zdobyć? Ten jeden tom co trudno zdobyć to pewnie IRON MAN. Chyba, że zobaczę na allegro albo na olx. Ewentualnie gdzie indziej. :)

Offline Pocztar

  • Wiadomości: 525
  • Polubień: 897
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Zobacz profil
    • Movies Room!
Odp: Magazyn Marvel Komiks
« Odpowiedź #217 dnia: Cz, 30 Styczeń 2020, 12:06:10 »
Na Allegro spokojnie dostaniesz większość, w tym Iron Mana. Ja największy problem miałem z ostatnim tomem "Ale Cyrk", pewnie ze względu na mniejszy nakład.

KOMIKSIARZ

  • Gość
Odp: Magazyn Marvel Komiks
« Odpowiedź #218 dnia: Cz, 30 Styczeń 2020, 12:12:17 »
To spróbuję upolować. Dzięki. :)

Online nori

Odp: Magazyn Marvel Komiks
« Odpowiedź #219 dnia: Cz, 30 Styczeń 2020, 12:47:47 »
Te stare jak dla mnie są o wiele lepsze niż to co dostaliśmy w Marvel Komiks. Natomiast całość wygląda dość śmiesznie, tj mamy misz-masz formatów, czyli są zarówno A4 jak i miniaturowe książeczki.

8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline Pocztar

  • Wiadomości: 525
  • Polubień: 897
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Zobacz profil
    • Movies Room!
Odp: Magazyn Marvel Komiks
« Odpowiedź #220 dnia: Pt, 31 Styczeń 2020, 11:42:30 »
Bo zmienili format żeby ratować sprzedaż, ale po 3 tomikach uznali, że to nie ma sensu.
Natomiast szacun za podjęcie kolejnej próby. Szkoda, że chyba znów nie wypaliło.

Offline Bazyliszek

Odp: Magazyn Marvel Komiks
« Odpowiedź #221 dnia: Nd, 02 Luty 2020, 08:48:57 »
Nie mam tych dwóch ostatnich Spider-Manów i Iron Mana, bo w 2008 jeszcze nie widziałem filmu. :) W ogóle TM Semic dość olewał Avengersów (poza Ex Post Facto), więc ta grupa i poszczególni bohaterowie mnie nie kręcili. Zmieniło się to dopiero po 2012.

Offline Bazyliszek

Odp: Magazyn Marvel Komiks
« Odpowiedź #222 dnia: Wt, 21 Lipiec 2020, 23:19:26 »
Ma ktoś jeszcze jakieś przemyślenia co do szybkiego powstania i (raczej już na pewno) upadku tego magazynu? Jak pisałem wcześniej, mi się podobał numer 2 i 3, ale tak ogólnie to komiksy raczej słabsze, bo nie dla mnie. W ogóle to chyba było spore przestrzelenie, bo wyszło że są ona dla nikogo. Znaczy niewielu jest 7-13-latków, którzy tak lubią Marvela i mają tyle kieszonkowego by kupować takie pismo. Niby to mają im rodzice kupować. Ale patrząc jako dorosły w moim odczuciu 15 zł, za gazetkę na miękkim papierze, bez żadnych dodatków, plakatów, naklejek, z infantylnymi komiksami to za dużo. Nie mieści się to w format "kupię coś dziecku po drodze ze szkoły by cicho było i się czymś zajęło". Ba - przecież nawet ograniczono liczbę Gigantów w roku, bo sprzedaż spadła, też prawdopodobnie z tego powodu.

W moim odczuciu wydawnictwo tylko straciło pieniądze na tym projekcie. Jak pokazał Star Wars Komiks, taka forma musi być dla starszego, świadomego czytelnika. Gdyby to były premierowe "zwykłe" marvelowskie Komiksy, tylko sprzedawane w kiosku a nie księgarniach internetowych, to mogło by być tak samo popularne jak Marvel Now.

Offline SawiK

Odp: Magazyn Marvel Komiks
« Odpowiedź #223 dnia: Śr, 22 Lipiec 2020, 07:52:17 »
Up
Magazyny dla młodszego czytelnika, może i fajna dystrybucja i dostępność. Zapewne przegrał z magazynami z saszetkami Lego i innymi które przyciągały dodatkowym bonusem.