Autor Wątek: Luna Brothers  (Przeczytany 541 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

c08mk

  • Gość
Luna Brothers
« dnia: Śr, 27 Styczeń 2021, 14:34:16 »
Luna Brohters czyli Jonathan Luna i Joshua Luna. Z ich dorobku miałem okazję zapoznać się z tytułami Girls i Spider-Woman: Origin.

Girls jest to country horror. Spokojnie można też ten komiks zaliczyć do zombieapokalypse z tym, że podejście do tematu jest raczej w typie weird fiction. Postacie są całkiem ciekawe, każda ze swoją historią i motywacją. Od czasu do czasu zdarzy się element humorystyczny. Nie chcę za dużo zdradzać żeby nie psuć fabuły gdyby ktoś kiedyś chciał ten tytuł poczytać. Graficznie komiks się może podobać lub nie. Dla mnie osobiście grafiki i kadry braci Luna doskonale się komponują z tematem. Jeżeli ktoś lubi tematykę horroru (ostrożnie mogę podsunąć sugestię: jak np. Palcojad) to warto przeczytać.

Spider-Woman: Origin - wydaje mi się, że tytuł dość jednoznacznie wskazuje na główną bohaterkę i kierunek fabularny komiksu. Tutaj raczej zwrócę uwagę na oprawę graficzną. Tak jak w Girls grafiki dobrze się komponowały z tematem tutaj już się zawiodłem. Graficznie bohaterka zagubiona w wydarzeniach jeszcze tu pasuje ale reszta postaci to (ostatnio pojawił się termin, który tu użyję) miękiszony. Spider-Woman: Origin jest krótką serią i jeżeli ktoś lubi Marvela można się z nią zapoznać ale nie jest to też pozycja priorytetowa.