Autor Wątek: Locke & Key  (Przeczytany 5968 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online nocny

Odp: Locke & Key
« Odpowiedź #15 dnia: Nd, 23 Luty 2020, 11:45:06 »
Wiadomo jak to będzie wydane ? Jeden zbiorczy tom czy podzielone na zeszyty?

Nie było info.

Offline Gazza

Odp: Locke & Key
« Odpowiedź #16 dnia: Nd, 23 Luty 2020, 21:51:28 »
Zwyczajowo zaczną od zeszytów, a zakończą zbiorczym. Chyba, że to jednozeszytowy one-shot będzie.

Online perek82

Odp: Locke & Key
« Odpowiedź #17 dnia: So, 07 Marzec 2020, 19:28:51 »
Kolega mi powiedział o serialu. Trochę się zainteresowałem i kupiłem z gildii zestaw (dostałem część z pierwszego wydania, część wznowień, ale to detal w sumie).
Trochę nie moje klimaty (raczej unikam czarów, duchów, innych wymiarów, potworów itd.), poza tym nie lubię za bardzo komiksów, w których bohaterami jest dorastająca młodzież. Ale nie mogłem się oderwać. Przez 2 tomy przeszkadzały mi rysunki (jakbym oglądał animowany, krwawy horror). Miałem też kryzys, gdy odkryli klucz
Spoiler: PokażUkryj
otwierający głowę.
Później już zupełnie się wciągnąłem. To co mi przeszkadzało, zniknęło pod naporem przemyślanej, oryginalnej historii. Poczułem się jak ktoś, kto wciąga cały sezon jakiegoś serialu w jedną noc.
Przednia rozrywka.
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline donT

Odp: Locke & Key
« Odpowiedź #18 dnia: So, 07 Marzec 2020, 21:14:21 »
Ja L&K kupowalem na biezaco i po obejrzeniu serialu naszlo mnie aby przeczytac calosc pownownie. Tak jak podobalo mi sie za pierwszym razem, tak samo podobalo mi sie teraz. Bardzo solidna, wciagajaca historia. Swietne tempo dodawania nowych watkow, oraz bardzo satysfakcjonujacy final. Duzy plus to zamkniete zakonczenie (w przeciwienstwie do serialowego) oraz nawiazania do Lovecrafta - Shub Niggurath!!! (pamietacie ostaniego bossa z Quake?). Co do rysunkow, to przy pierwszym kontackie rowniez mialem z nimi problem, obecnie jednak nie wyobrazam sobie Locke & Key rysowane przez innego artyste. Warto, oj warto.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline Koalar

Odp: Locke & Key
« Odpowiedź #19 dnia: So, 07 Marzec 2020, 21:35:36 »
Ja już chwaliłem i zachęcałem, ale zapomniałem napisać, że podobało mi się nawiązanie do Calvina i Hobbesa :)
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Locke & Key
« Odpowiedź #20 dnia: Nd, 21 Sierpień 2022, 12:57:20 »
Luźno związane z tematem, ale trochę jednak tak i myślę, że może zainteresować.

Cytuj
Wydawnictwo Albatros szykuje dużą atrakcję z okazji premiery nowej powieści Stephena Kinga Baśniowa opowieść. Na rynku pojawią się dwie wersje, w twardej oraz miękkiej oprawie, ta w twardej będzie wydaniem ilustrowanym. Grafiki przygotowali artyści Gabriel Rodriguez i Nicolas Delort. Ten pierwszy doskonale znany jest fanom Joego Hilla,  odpowiada za rysunki w serii komiksowej „Locke & Key”.

Wydanie ilustrowane do końca roku dostępne będzie tylko w sieci Empik.

Przypominając, książka liczy sobie 704 strony a w sklepach pojawi się 7 września, dzień po premierze amerykańskiej.

Offline Kyms

Odp: Locke & Key
« Odpowiedź #21 dnia: Nd, 21 Sierpień 2022, 13:19:20 »
Czytaliście może cross serii z Sandmanem? Jak wypadł? Warto zainteresować się projektem? Serial bardzo mi leży, pierwszy tom komiksu był też ok - zdecydowanie przeważał nad serialem tempem akcji, wole wolniejsze budowanie niż zasypywanie elementami.

Offline jotkwadrat

Odp: Locke & Key
« Odpowiedź #22 dnia: Nd, 21 Sierpień 2022, 15:57:34 »
Czytałem ten cross akurat wczoraj i muszę przyznać, że całkiem nieźle to wyszło. Z szacunkiem do obydwu serii i bez idiotyzmów.

Online misiokles

Odp: Locke & Key
« Odpowiedź #23 dnia: Nd, 21 Sierpień 2022, 19:19:19 »
Z szacunkiem do obydwu serii i bez idiotyzmów. [2]

Offline Kyms

Odp: Locke & Key
« Odpowiedź #24 dnia: Nd, 21 Sierpień 2022, 21:56:10 »
Dzięki :) Brzmi wystarczająco zachęcająco.

Offline kosmoski

Odp: Locke & Key
« Odpowiedź #25 dnia: Pn, 29 Sierpień 2022, 17:23:32 »
Jestem świeżo po lekturze i mnie ten tomik totalnie pozamiatał.

Całość jest nie dość że świetnie narysowana (rewelacyjne konstrukcje plansz i dobór kolorów) to jeszcze rozwala fabularnie. Historia Locków jest naprawdę wciągająca i emocjonująca. Pomysły oparte na specyfice danych kluczy na długo zostają w pamięci i robią niesamowity klimat. A do tego nawiązania do serii jak już wspomniano są dosłownie w punkt.

Dla mnie tegoroczne podium.

Offline Death

Odp: Locke & Key
« Odpowiedź #26 dnia: Pn, 29 Sierpień 2022, 18:53:16 »
No ja dałem 10/10 na Lubimy czytać. Z pewnością jeden z najlepszych albumów tego roku.

Offline kosmoski

Odp: Locke & Key
« Odpowiedź #27 dnia: Pn, 29 Sierpień 2022, 19:45:40 »
Wiem, pamiętam z któregoś postu ;) Ocena jak najbardziej słuszna, w pełni popieram :)

Offline radioblackmetal

Odp: Locke & Key
« Odpowiedź #28 dnia: Śr, 31 Sierpień 2022, 01:05:46 »
Tak, "złoty wiek" to świetny komiks. Świeżo po lekturze, dołączam do grona osób, które go polecają.

Żadne tam "odcinanie kuponów", wszystko ładnie pasuje i wypada pięknie. Lektura to była czysta przyjemność.
Tolerancja nie oznacza akceptacji.


The darkness will swallow everything

Offline amsterdream

Odp: Locke & Key
« Odpowiedź #29 dnia: Śr, 31 Sierpień 2022, 01:23:35 »
Jak nie przepadam za uniwersum Sandmana to jest to w ogóle sens kupować? Podstawowa seria mi się podobała, nie jakoś bardzo, ale 7/10 bym jej dał.