Autor Wątek: Locke & Key  (Przeczytany 5964 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Koalar

Locke & Key
« dnia: Pt, 08 Listopad 2019, 01:11:11 »
Łyknąłem w parę dni wszystkie 6 tomów. Bardzo fajna seria (horror, thriller, akcja, trochę dramatu), trzyma w napięciu, dużo fajnych dialogów, ciekawe postaci, eleganckie twisty i cliffhangery, humor. Rysunki na wysokim poziomie, że aż nie przeszkadzała mi zbytnio powtarzalność kadrów w stylu Ctrl C + Ctrl V. Trochę nie siadło mi zakończenie, a momentami za dużo było tej fajności (większość postaci wygadana i dowcipna, dzieci zachowujące się jak dorośli). Ale oczywiście zachęcam do lektury.
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline nocny

Odp: Locke & Key
« Odpowiedź #1 dnia: So, 22 Luty 2020, 10:31:17 »
Na październik zapowiedziano bardzo ciekawe wydarzenie. Joe Hill i Gabriel Rodriguez stworzyli crossover swojego uniwersum "Locke & Key" z uniwersum "Sandmana", którego autorem jest Neil Gaiman. W ten sposób powstał komiks Locke & Key: Hell and Gone.


Kapral

  • Gość
Odp: Locke & Key
« Odpowiedź #2 dnia: So, 22 Luty 2020, 10:58:56 »
To już się robi śmieszne. Sandman najpierw wchłonął Books of Magic, Hellblazera, a teraz crossover z Locke & Key. Kto następny - Demon, Spectre, Frankenstein, Tom Strong, Mina Murray? Połowę ABC Alana Moore'a już włączyli do DCU, teraz chyba kolej na kolejnych autorów.
« Ostatnia zmiana: So, 22 Luty 2020, 11:05:48 wysłana przez Kapral »

Offline Death

Odp: Locke & Key
« Odpowiedź #3 dnia: So, 22 Luty 2020, 11:46:57 »
W tym przypadku można zrobić coś naprawdę super, bo przecież w chyba w ogóle najlepszym tomie Sandmana czyli Porze mgieł cała historia polega na tym, że wszyscy pragną klucza do piekieł. Jeśli poszli w tym kierunku, to może być znakomicie.

Offline nocny

Odp: Locke & Key
« Odpowiedź #4 dnia: So, 22 Luty 2020, 11:59:49 »
Tak, ma być o kluczu do piekła. Zresztą to chyba on jest na okładce.

Offline amsterdream

Odp: Locke & Key
« Odpowiedź #5 dnia: So, 22 Luty 2020, 13:47:08 »
Ale żałosne odcinanie kuponów.

Offline asx76

Odp: Locke & Key
« Odpowiedź #6 dnia: So, 22 Luty 2020, 14:03:12 »
Ale żałosne odcinanie kuponów.

Ale przeczytał już Pan komiks i na tej podstawie to stwierdził, czy to tylko reakcja na koncept? ;)

Offline Death

Odp: Locke & Key
« Odpowiedź #7 dnia: So, 22 Luty 2020, 16:01:50 »
Czasem lubię jak odcinają kupony. Np. fajnie odcięli niedawno kupony z Blade Runnera. :)

Offline Arthaniel

Odp: Locke & Key
« Odpowiedź #8 dnia: So, 22 Luty 2020, 16:36:27 »
To już się robi śmieszne. Sandman najpierw wchłonął Books of Magic, Hellblazera, a teraz crossover z Locke & Key. Kto następny

no ja słyszałem, że już nawet polskie komiksy chcą amerykańce rebrandowac pod Sandmana...

Offline nocny

Odp: Locke & Key
« Odpowiedź #9 dnia: So, 22 Luty 2020, 16:43:10 »
Ale żałosne odcinanie kuponów.

Odcinanie od czego przez kogo?

Offline misiokles

Odp: Locke & Key
« Odpowiedź #10 dnia: So, 22 Luty 2020, 17:21:25 »
Ten crossover jest bardziej potrzebny słabemu nowemu uniwersum Sandmana niż światowi Joe Hilla :)

Offline nocny

Odp: Locke & Key
« Odpowiedź #11 dnia: So, 22 Luty 2020, 17:44:36 »
Ogólnie pomysł na crossa jest Gaimana ale sprzed kilku lat już, dopiero teraz się za to wzięli.

Online Castiglione

Odp: Locke & Key
« Odpowiedź #12 dnia: So, 22 Luty 2020, 20:26:40 »
Zapowiedź bardzo ciekawa, ale oczywiście zamiast przeczytać lepiej trochę ponarzekać.

Offline carnivale

Odp: Locke & Key
« Odpowiedź #13 dnia: So, 22 Luty 2020, 21:12:06 »
Wiadomo jak to będzie wydane ? Jeden zbiorczy tom czy podzielone na zeszyty?

Offline Torpedo

Odp: Locke & Key
« Odpowiedź #14 dnia: So, 22 Luty 2020, 23:11:45 »
Zwróciłem uwagę, że w komplecie, który niedawno dostałem z gildii, tomy 1-3 to pierwsze wydanie, a tomy 4-6 drugie. Też tak macie?