Autor Wątek: Liga Niezwykłych Dżentelmenów  (Przeczytany 4188 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Liga Niezwykłych Dżentelmenów
« dnia: Pt, 01 Kwiecień 2022, 10:22:04 »
Z gory przepraszam jesli juz istnieje post dotyczacy Dzentelmenow, prosze o archiwizacje.
Moje pytanie dotyczy roznicy - jesli takowa istnieje - miedzy pierwszym a drugim wydaniem Egmontu.
Dzienxy

Offline Nawimar III

Odp: Liga Niezwykłych Dżentelmenów
« Odpowiedź #1 dnia: Pt, 01 Kwiecień 2022, 11:50:43 »
Jest temat dotyczący ogólnie twórczości Alana Moore'a. W sumie jednak "Liga" to zagadnienie warte uwagi samo w sobie więc czemu nie.
 
Z racji blisko dekady, która upłynęła pomiędzy pierwszym, a drugim wydaniem dwóch pierwszych zbiorów tej serii znacznie poprawiła się u nas jakość poligrafii. Widać to właśnie nie przykładzie obu edycji "Ligi" na korzyść wydania drugiego. Stąd w jego przypadku twarda oprawa, papier kredowy (lub kredzie bardzo bliski) i przede wszystkim uwzględnienie ciekawych samych w sobie dodatków, których wcześniej zabrakło. Nie miałem natomiast okazji przeglądać zbiorczego wydania "Stulecia" więc trudno mi napisać czy znalazło się w nim coś więcej niż w wersji "osobnej".

Odp: Liga Niezwykłych Dżentelmenów
« Odpowiedź #2 dnia: Pt, 01 Kwiecień 2022, 12:05:28 »
Wlasnie o to mi chodzilo, czy sa jakies dodatki w drugim wydaniu. Jesli juz, to jakie?
Zauwazylem tez, ze drugie wydanie ma wiecej stron, ale tez i mniejszy format.

Offline Castiglione

Odp: Liga Niezwykłych Dżentelmenów
« Odpowiedź #3 dnia: Pt, 01 Kwiecień 2022, 12:35:12 »
Jak mniejszy, wszystkie to B5.

Co do dodatków, to np. w pierwszym tomie w nowym wydaniu jest opowiadanie Moore'a (ok. 10 stron małym drukiem) plus jakieś galerie, itp.

Drugiego jeszcze nie czytałem, ale po przeglądnięciu wyszło mi jakieś 50 stron dodatków, w tym sporo tekstowych.

Odp: Liga Niezwykłych Dżentelmenów
« Odpowiedź #4 dnia: Pt, 01 Kwiecień 2022, 12:42:22 »
Jak mniejszy, wszystkie to B5.

Sorki, czlowiek juz slepnie na starosc  ;)

Co do dodatków, to np. w pierwszym tomie w nowym wydaniu jest opowiadanie Moore'a (ok. 10 stron małym drukiem) plus jakieś galerie, itp.

Drugiego jeszcze nie czytałem, ale po przeglądnięciu wyszło mi jakieś 50 stron dodatków, w tym sporo tekstowych.

Odp: Liga Niezwykłych Dżentelmenów
« Odpowiedź #5 dnia: Nd, 03 Kwiecień 2022, 16:41:24 »
A tak przy okazji czy ktos sie orientuje, czy Egmont planuje wznowienia 1 i 2 ?

Offline Midar

Odp: Liga Niezwykłych Dżentelmenów
« Odpowiedź #6 dnia: Nd, 03 Kwiecień 2022, 17:15:06 »
Ja już z rok czekam na 2 tom.

Odp: Liga Niezwykłych Dżentelmenów
« Odpowiedź #7 dnia: Nd, 03 Kwiecień 2022, 17:27:58 »
Ja już z rok czekam na 2 tom.
Ale czekasz, bo czekasz, czy moze wiesz cos wiecej😉
Pytam, bo na alledrogo pojawilo sie w folii za duze monety😒

Offline Castiglione

Odp: Liga Niezwykłych Dżentelmenów
« Odpowiedź #8 dnia: Nd, 03 Kwiecień 2022, 18:12:56 »
W sumie to w pełni dostępne są tylko "Stulecie" i "Burza", mogliby się pokusić o jakieś spójne wznowienie, skoro seria już zakończona. Bo jak na razie to każdy tom sobie.

Offline Midar

Odp: Liga Niezwykłych Dżentelmenów
« Odpowiedź #9 dnia: Nd, 03 Kwiecień 2022, 18:25:50 »
Kiedy puścili Burzę i jednotomowe Stulecie, liczyłem, że dodrukują brakujący drugi tom. Tak czekam do dziś, a o dodruku nic nie słychać. W międzyczasie zniknęły Czarne akta i tom pierwszy. Egmont kiedyś twierdził, że Moore będzie cały czas dostępny, ale w tym przypadku nic się nie dzieje.
« Ostatnia zmiana: Nd, 03 Kwiecień 2022, 18:27:35 wysłana przez Midar »

ukaszm84

  • Gość
Odp: Liga Niezwykłych Dżentelmenów
« Odpowiedź #10 dnia: Nd, 03 Kwiecień 2022, 18:37:15 »
Taa, mi też brakuje drugiego tomu oraz pierwszej części Nemo i od dawna dodruku nie ma. Czarne akta jeszcze kupiłem w bardzo fajnej cenie na Allegro, ale LNG2 to masakra jakaś.

Offline Midar

Odp: Liga Niezwykłych Dżentelmenów
« Odpowiedź #11 dnia: Nd, 03 Kwiecień 2022, 19:43:05 »
Tu jest fajna cena: https://allegrolokalnie.pl/oferta/liga-niezwyklych-dzentelmenow-tom-1-wi5 na 1 tom w twardej. Jeszcze 2 dni i na razie nikt nie licytuje.

Odp: Liga Niezwykłych Dżentelmenów
« Odpowiedź #12 dnia: Nd, 03 Kwiecień 2022, 19:59:16 »
Tu jest fajna cena: https://allegrolokalnie.pl/oferta/liga-niezwyklych-dzentelmenow-tom-1-wi5 na 1 tom w twardej. Jeszcze 2 dni i na razie nikt nie licytuje.

Akurat czaje sie na to :)

Offline James88

Odp: Liga Niezwykłych Dżentelmenów
« Odpowiedź #13 dnia: Pt, 11 Listopad 2022, 12:18:33 »
Czy oprócz tomów 1 i 2 któryś warto jeszcze zakupić?

Online michał81

Odp: Liga Niezwykłych Dżentelmenów
« Odpowiedź #14 dnia: Pt, 11 Listopad 2022, 12:55:42 »
Czarne Akta, ale należy pamiętać, że to zabawa formą. Moore upchnął tam tle ciekawych rozwiązań, bawiących się formą komiksy, bo scenariuszowo jest tylko poprawnie.
Spoiler: PokażUkryj
Mnie totalnie rozwaliło, kiedy bohaterowie mówią o założeniu okularów 3D, informując w ten sposób czytelnika, aby też to zrobił, po czym komiks przechodzi w 3D i wszystko ma uzasadnienie scenariuszowe.
« Ostatnia zmiana: Pt, 11 Listopad 2022, 13:21:28 wysłana przez michał81 »