Autor Wątek: Łasuch  (Przeczytany 4147 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Death

Łasuch
« dnia: Nd, 26 Maj 2019, 22:04:11 »
Kupcie sobie Łasucha. Połknąłem dziś dwa integrale i jestem w połowie trzeciego. Jadę z tym jak z furą gnoju. Bardzo, bardzo dobre i super wciąga. Ostatnio chyba tylko Vision mi się bardziej podobał.

Offline parsom

Odp: Łasuch
« Odpowiedź #1 dnia: Nd, 26 Maj 2019, 22:18:36 »
Kupcie sobie Łasucha. Połknąłem dziś dwa integrale i jestem w połowie trzeciego. Jadę z tym jak z furą gnoju. Bardzo, bardzo dobre i super wciąga. Ostatnio chyba tylko Vision mi się bardziej podobał.

Dzięki za ostrzeżenie, właśnie miałem zabierać się za 2 tom, ale najpierw kupię 3 i poczekam na nieco luźniejszy czas.

Offline arczi_ancymon

Odp: Łasuch
« Odpowiedź #2 dnia: Nd, 26 Maj 2019, 22:26:09 »
Łasuch spoko, ale końcówka jak dla mnie rozczarowująca. Na pewno początek zapowiadał coś ciekawszego.

Offline Arion Flux

Odp: Łasuch
« Odpowiedź #3 dnia: Nd, 26 Maj 2019, 23:09:06 »
Taa, zgadzam się, też uważam, że końcówka jest byle jaka i zawodzi czytelnika zachwyconego (np. mnie) poprzedzającą ją wspaniałą resztą.

A to bardzo źle, bo jednym z tajników sztuki pisarskiej, które odkryłem już jakieś czas temu, jest to, że najważniejsza w utworze jest właśnie końcówka i jeśli ona będzie super, to przeważająca wiekszość czytelników będzie zadowolona z lektury. Reszta jest tylko po to, aby doprowadzić czytelnika do tej końcówki, przy czym musi się to odbyć w miarę bezboleśnie, tak aby czytelnik się np. nie znudził czy w jakiś inny sposób nie zniechęcił i dotrwał do tej świetnej końcówki.

Co wiecej, im lepsza koncowka w stosunku do reszty, tym bardziej czytelnik zadowolony, jednak im lepsza reszta w stosunku do koncowki, tym mniej.

To jest najważniejsza zasada dobrego pisarstwa i wiele świetnych utworów, których jedną wadą jest spieprzona końcówka, w odbiorze masowym jest niedocenianych, bo czytelnik, o ile w ogole dotrwał do końca, pod koniec czuje się rozczarowany i swoje rozczarowanie rzutuje na cały utwór. 

Offline parsom

Odp: Łasuch
« Odpowiedź #4 dnia: Nd, 26 Maj 2019, 23:47:05 »
No to taki Kafka ssie.

Offline dziku77

Odp: Łasuch
« Odpowiedź #5 dnia: Pn, 27 Maj 2019, 00:40:40 »
Kupcie sobie Łasucha. Połknąłem dziś dwa integrale i jestem w połowie trzeciego. Jadę z tym jak z furą gnoju. Bardzo, bardzo dobre i super wciąga. Ostatnio chyba tylko Vision mi się bardziej podobał.
Zgadzam się ,kupujcie Łasucha bo to bardzo dobra seria.

Offline LordDisneyland

Odp: Łasuch
« Odpowiedź #6 dnia: Pn, 27 Maj 2019, 03:44:55 »
Ja po 2 tomach SweetTootha chyba zrezygnuję z zakupu trzeciego. Co dziwne, akurat ta seria Lemire/e'a jest dla mnie taka...hmmm...letnia w odbiorze.
,, - Eeeeech.''

Offline Gascon200

Odp: Łasuch
« Odpowiedź #7 dnia: Pn, 27 Maj 2019, 08:06:12 »
A ja akurat również polecam Łasucha - szybko pochłonąłem te 2 tomy :P serio, w tym roku to chyba tylko serię Injustice szybciej przeczytałem. Pomimo, że zawiera tropy charakterystyczne dla tego gatunku, nie idzie w totalne klisze, ale rozwija je w intrygujący sposób.

Offline KubciO

Odp: Łasuch
« Odpowiedź #8 dnia: Pn, 03 Czerwiec 2019, 13:40:16 »
Ja też proponuję samemu się przekonać. Właśnie skończyłem i nie było źle. Nawet nieźle. Czegoś mi brakowało - może to zakończenie? Nie wiem. Ale w ostatecznym rozrachunku lektura sprawiła mi radochę. ;)

Offline LordDisneyland

Odp: Łasuch
« Odpowiedź #9 dnia: Pn, 03 Czerwiec 2019, 16:03:22 »
No właśnie czegoś w tym komiksie brak. I nie do końca jestem w stanie stwierdzić, czego.
,, - Eeeeech.''

Offline adamarluk

Odp: Łasuch
« Odpowiedź #10 dnia: Śr, 26 Czerwiec 2019, 20:33:07 »
Sporo tu sceptycyzmu odnośnie zakończenia, w moim odczuciu za to, zakończenie było IDEALNE.
Nawet się wzruszyłem  ::)

Offline parsom

Odp: Łasuch
« Odpowiedź #11 dnia: Pt, 28 Czerwiec 2019, 17:42:52 »
Właśnie skończyłem i zgadzam się z adamarlukiem. Drugi tom nie zachwyca? Zakończenie niedobre? Ludzie, co z wami? Co wam tak gust spaczyło?

Offline moai

Odp: Łasuch
« Odpowiedź #12 dnia: Pt, 28 Czerwiec 2019, 17:52:39 »
Właśnie skończyłem i zgadzam się z adamarlukiem. Drugi tom nie zachwyca? Zakończenie niedobre? Ludzie, co z wami? Co wam tak gust spaczyło?
Czytalem dawno temu, za jakis czas przeczytam znow, tym razem po polsku. Seria znakomita. Pierwsze zeszyty jakos srednio mnie wciagnely, ale z odcinka na odcinek wkrecalem sie coraz bardziej. :)

Offline Pig-Pen

Odp: Łasuch
« Odpowiedź #13 dnia: Wt, 01 Czerwiec 2021, 01:45:05 »
Informacja dla fanów tego komiksu - 4. czerwca na Netflixie premiera serialu, ekranizacji "Łasucha".


Offline Zaraz Wracam

Odp: Łasuch
« Odpowiedź #14 dnia: Wt, 01 Czerwiec 2021, 19:41:51 »
Witam, komiksu nie czytałem, ale po zwiastunie widzę, że może to być na miarę Stranger Things.
Pewnie nie zdążę przeczytać do 4 czerwca...