Autor Wątek: Komiksy Star Trek  (Przeczytany 5393 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline grzegorz.cholewa

Komiksy Star Trek
« dnia: So, 19 Czerwiec 2021, 23:22:15 »
Star Trek - Rok Piąty to pierwszy komiks z uniwersum Treka jaki zaliczyłem. Ile tego jest? Co jest najlepsze? Komiksy z nową, starą załogą raczej bym nie kupił - filmy Abramsa to niezła rozrywka ale nic ponadto więc czego można się spodziewać po takich komiksach jak nie coś podobnego? Z filmów najlepsze były pierwsze cztery. Jean Luc Picard jeszcze przejdzie ( więc historię o nim biorę jak wyjdzie ), reszta passe.

Offline grzegorz.cholewa

Odp: Komiksy Star Trek
« Odpowiedź #1 dnia: Nd, 12 Wrzesień 2021, 13:13:48 »
Star Trek Picard - Odliczanie

Jak na tak krótką historyjkę sporo tu zwrotów akcji. Ciekawe czy pomyślą o zrobieniu jeszcze jednego filmu kinowego z Jean-Luc Picardem skoro zdecydowali się na serial. Lepszy był Rok Piąty, ten komiks to ciekawostka, głównie dla tych co oglądają Picarda.

Offline Nawimar III

Odp: Komiksy Star Trek
« Odpowiedź #2 dnia: Pt, 12 Listopad 2021, 14:01:15 »
Właśnie przeczytałem "Konflikt Q" i czuję się uspokojony, a lekturą usatysfakcjonowany. Obawiałem się bowiem, że odpowiedzialni za ten projekt scenarzyści pogubią się w "gąszczu" charyzmatycznych osobowości, których wśród czterech "zaangażowanych" w ów projekt załóg przecież nie brakuje. A jednak moje obawy okazały się nieuzasadnione. Nawet pomimo okoliczności "przechyłu" fabularnego w kierunku Picarda, co biorąc pod uwagę jego szczególną relacje z Q jest w pełni zrozumiałe. Szkoda tylko, że warstwa plastyczna (podobnie jak wcześniej w "Picard: Odliczanie") jest wręcz do bólu "tableciana". Niemniej i tak warto, bo to kawał umiejętnie "pospinanej" fabuły z licznymi odniesieniami do bogatego zasobu uniwersum "Gwiezdnej Włóczęgi".

Online LukCook

Odp: Komiksy Star Trek
« Odpowiedź #3 dnia: Pt, 12 Listopad 2021, 20:53:57 »
Po przeczytaniu Roku Piątego, Picarda i Q jestem bardzo na plus zaskoczony jakością komiksów Star Trek. Wciągające historie, format opowieści zbliżony do odcinków serialu. Nawet warstwa graficzna, która jest poprawna i spójna pomiędzy tytułami. Obecnie Star Trek jakościowa przebija to co dostajemy w konkurencyjnej gwiezdno-wojennej franczyzie.

Offline grzegorz.cholewa

Odp: Komiksy Star Trek
« Odpowiedź #4 dnia: So, 13 Listopad 2021, 00:49:29 »
Nie wiem jak komiksy Star Wars, nie mam żadnego i mnie nie interesują w ogóle. Wystarczą filmy i tylko filmy ( seriale też mi latają ). Star Trek to inna bajka. Konflikt Q też już mam i na razie przejrzałem. Wnioski? Aż dziw, że ten Q jeszcze dużego filmu o sobie nie dostał, mają go Borgowie w Pierwszym kontakcie a ten nic. I szkoda, że ekipy Deep Space Nine i Voyager też nie mają chociaż po jednym dużym tytule. Tak będą zawsze w cieniu Kirka i Picarda.

Przy okazji czwarty komiks Star Trek dostanie chyba nieco inny tytuł i okładkę niż było to wcześniej pokazywane.

MaLeKrSkr

  • Gość
Odp: Komiksy Star Trek
« Odpowiedź #5 dnia: So, 13 Listopad 2021, 18:21:43 »
Też przeczytałem właśnie "Konflikt Q" i aż nie mogę uwierzyć jak dobre to było. Momentami łezka się w oku kręciła, kiedy można było zobaczyć współpracę tych wszystkich legendarnych załóg. Od ostatnich seansów, które robiłem chyba z 10 lat temu nawet pamiętałem kto jest kim :-D Jedynie rysunki mogłyby być ciut lepsze, bo niektóre twarze to tak nie bardzo wyszły. Mam nadzieję, że Egmont będzie kontynuował wydawanie tych komiksów pomimo, że sprzedaż zadowalająca ponoć nie jest :-/

Jedynie jedna sprawa nie dawała mi spokoju przez całą lekturę:

Spoiler: PokażUkryj
Czy Jeanwey nie znała Picarda zanim wyruszyła w swoją życiową podróż? Kiedy poznają się w komiksie Picard przedstawia się tak, jakby byli sobie zupełnie obcy. Nie wiem czy znali się osobiście, ale wydaje mi się, że Pani Kapitan powinna go kojarzyć, bo w serialu przecież kilka razy była o nim mowa z tego co pamiętam.

Offline grzegorz.cholewa

Odp: Komiksy Star Trek
« Odpowiedź #6 dnia: So, 01 Styczeń 2022, 15:12:44 »
Tak, Konlikt Q to kolejny dobry Trekowy komiks, którego laików zapozna dość nieźle z tym uniwersum. To było pisane chyba zarówno dla nich jak i dla geeków. Fabuła to raczej pretekst do takiej geekowskiej zabawy by tylko wepchać cztery ekipy i wszelkie do nich nawiązania. Bez posłowia na końcu co wszystko objaśnia niemal nie ma sensu czytać.

Widać jednak wyraźną tendencję, w której komiksy o Picardzie zaczynają dominować a po przeczytaniu przydałby się tytuł tylko o załogach Sisko lub Janeway bo o Kirku na pewno jeszcze coś będzie.

Offline Nawimar III

Odp: Komiksy Star Trek
« Odpowiedź #7 dnia: Wt, 22 Marzec 2022, 22:27:37 »
"Lustrzany wszechświat" rozpoznany i znów można śmiało mówić o sfinalizowanym sukcesem przedsięwzięciu. Co prawda historia (czy raczej aż trzy, bo tyle zebrano w niniejszym tomie) nie jest wolna od drobnych mankamentów. Aczkolwiek wątek wiodący "wciąga" i angażuje, a odpowiedzialni za scenariusz bracia Tipton (znani z pracy przy "Konflikcie Q") spisali się na Tip-Top. Znać u nich pełną swobodę w "poruszaniu" się po "rekwizytorium" uniwersum Gwiezdnej Włóczęgi, a zarazem łatwość w rozpisywaniu angażujących uwagę czytelnika fabuł. Z kolei w roli "ujmującego w kadr" ich pomysły świetnie się odnalazł James Kenneth Woodward, z miejsca wykazujący malarskie zacięcie. Przy okazji zapowiedziano kolejny album w tej linii wydawniczej, którym będzie kontynuacja "Roku piątego". A zatem szykuje się powrót podkomendnych Jamesa Tiberiusa Kirka.
« Ostatnia zmiana: Wt, 22 Marzec 2022, 22:29:22 wysłana przez Nawimar III »

Offline grzegorz.cholewa

Odp: Komiksy Star Trek
« Odpowiedź #8 dnia: Pn, 04 Kwiecień 2022, 19:04:48 »
"Lustrzany wszechświat" to bodaj najlepszy komiksowy Trek z tych czterech wydanych, przebijając nawet Rok Piąty, który może wróci na pierwsze miejsce po przeczytaniu kontynuacji. Choć "Terra Incognita" - trzecia część, wydaje się nieco słabsza od poprzednich. Komiks powoduje nawet pewną zadumę nad działaniem świata złożonych w zasadzie z samych złych istot. Czy takie społeczeństwa powinny w ogóle funkcjonować gdzie nikt nie jest do końca normalny? I na jakiej zasadzie istnieje wymiar wyciągający z wszystkich złe cechy?

Spoiler: PokażUkryj
Zwraca uwagę na pewno wątek przenosin Barclaya do świata normalnego. Czy on poczuł się dobrze w świecie dobrego Picarda i chciał w nim zostać na stałe? Tutaj nikt nie nastawał by na jego życie. Czuł się bezpieczny. Choć sam był zły, niczego nie musiał się obawiać ze strony innych. To nie była przemiana złego Barclaya w dobrego tylko rachunek korzyści dla niego. Co by było gdyby został w wymiarze dobrych?
 

Offline badday

Odp: Komiksy Star Trek
« Odpowiedź #9 dnia: So, 14 Maj 2022, 21:10:45 »
Czy ktoś czytał "Star Trek Boldly Go" z IGW? Dobre to?

Online LukCook

Odp: Komiksy Star Trek
« Odpowiedź #10 dnia: So, 18 Czerwiec 2022, 12:33:24 »
W najnowszym odcinku „Wieści ze Świata Komiksu”, TK zapowiada na grudzień kolejny komiks z uniwersum Star Treka: „Voyager: Wyzwanie Siedem”.

https://m.facebook.com/swiatkomiksu/videos/wieści-ze-świata-komiksu-odc-14/548160376747214/

https://www.idwpublishing.com/product/star-trek-voyager-sevens-reckoning-1/


Offline horror

Odp: Komiksy Star Trek
« Odpowiedź #11 dnia: So, 18 Czerwiec 2022, 13:33:06 »
W najnowszym odcinku „Wieści ze Świata Komiksu”, TK zapowiada na grudzień kolejny komiks z uniwersum Star Treka: „Voyager: Wyzwanie Siedem”.

https://m.facebook.com/swiatkomiksu/videos/wieści-ze-świata-komiksu-odc-14/548160376747214/

https://www.idwpublishing.com/product/star-trek-voyager-sevens-reckoning-1/



to teraz czekamy jakie inne bohaterki ze świata ST lubi TK i na podstawie tego będziemy układać listę wydawniczą :)

Cieszę się, że komiksy są wydawane przez fana i że pan Tomasz robi to z głową nie przegrzewając rynku.

Offline GoNzO

Odp: Komiksy Star Trek
« Odpowiedź #12 dnia: So, 18 Czerwiec 2022, 14:49:44 »
4 Star Treki rocznie dostaniemy, cieszę się z tego bardzo, uwielbiam uniwersum Star Trek.

Offline Warpath

Odp: Komiksy Star Trek
« Odpowiedź #13 dnia: So, 18 Czerwiec 2022, 15:23:59 »
Świetna wiadomość, Treki ponad Warsy ; )

Offline Darth_Simon

Odp: Komiksy Star Trek
« Odpowiedź #14 dnia: So, 18 Czerwiec 2022, 22:58:32 »
Ja jestem bardziej fanem Star Wars ale uniwersum Star Trek bardzo szanuję (szczególnie Next Generation)
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker