Autor Wątek: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)  (Przeczytany 307164 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #795 dnia: Nd, 21 Czerwiec 2020, 12:52:52 »
Ja też wolę epickie przygodówki Rosy. Przecież on dla mnie to właśnie głównie - ŻiCSMK. Ale doceniam też Pierwszą Dziesięciocentówkę i Z Annałów Młodych Skautów.

Offline sneider

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #796 dnia: Nd, 21 Czerwiec 2020, 15:20:10 »

A trzeci tom Rosy jest w mojej opinii najlepszy w całej kolekcji. Ale jestem chyba w mniejszości, która woli Rose w krótkich formach niż epickich przygodowkach.

No to może się przekonam, bo te dotychczasowe Rosy mnie nie przekonują, poza bardzo dopracowanymi obrazkami.

Offline Kadet

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #797 dnia: Nd, 21 Czerwiec 2020, 19:01:22 »
Tak z grubsza, ogólnie mówiąc, z albumu na album moim zdaniem rysunki i fabuły będą coraz bardziej dopracowane.
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline kaczogród

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #798 dnia: Pn, 22 Czerwiec 2020, 22:15:11 »
A jednym z lepszych numerów jest chyba KD 31/1998. To własnie tam znajduje się pierwsze polskie wydanie genialnego komiksu Rosy "Z annałów Młodych Skautów". Każdy kaczkofan powinien je przeczytać, bo jest to genialnie śmieszna historia.
Pomijając wartość sentymentalną i inne historyjki w tym numerze Kaczora Donalda, to tłumaczenie komiksu Rosy z KD 1998/31 zawiera kilka dość znaczących błędów w tłumaczeniu np :
- Babcia Kaczka zostaje nazwana Babcią McKwacz ( a nie pochodzi z rodu McKwaczów)
- Babcia Kaczka mówi iż jest babcią Hyzia,Dyzia i Zyzia a wg. Dona Rosy jest ona babcią ale Donalda (a prababcią Hyzia,Dyzia i Zyzia)
,,le monde est absurde"

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #799 dnia: Wt, 23 Czerwiec 2020, 04:41:52 »
Masz rację. W późniejszych lekturach tego komiksu, to McKwacz mnie też uderzało. Powinno być Doretta (i reszta jej imion) Kaczka. Ale to już wina redakcji, która nie poprawiła błędu tłumacza.
W tym komiksie najbardziej mnie chyba rozwala motyw jak ze trzy razy Sknerus mdleje na samą myśl, że mógłby wykonać jakiś akt dobroczynności i panna Dziab/Stempel, musi go ocucać. :)

Offline zerodwatrzy

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #800 dnia: Wt, 23 Czerwiec 2020, 08:51:39 »
Heh, no tutaj raczej większe pole do popisu miał tłumacz, który nie sprawdził tego nigdzie, nie obwiniajmy redakcji, bo porządny redaktor merytoryczny od Disneya to się tam pojawił dopiero w 2018.

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #801 dnia: Wt, 23 Czerwiec 2020, 09:38:26 »
Dobre.

Jak widziałem skan okładki na INDUKS nr 31/98, to się zastanawiałem czemu dali zdjęcie egzemplarza z wydarciem, po odklejaniu taśmy. Chciałem pokazać swój egzemplarz. Tylko wyszło na to, że jak ja 22 lata temu odrywałem swój mikroskop, to też wydarłem sobie białą plamę. Znaczy mniejszą i w innym miejscu, ale też jest.  :-\




Offline Kadet

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #802 dnia: Wt, 23 Czerwiec 2020, 20:56:38 »
https://www.facebook.com/Centrum.Komiksow.Disneya/photos/a.188384001192716/3363763950321356/?type=3&theater

To jest HC? Wziąłbym bez wahania, mimo że mam wszystkie historyjki w Gigantach :) A może to wydanie z Włoch?

https://inducks.org/issue.php?c=it%2FDDCO+29C


Ważne, żeby w środku było trochę artykułów i grafik, bo widzę na INDUCKS, że są dostępne dla serii. Oczywiście fakt, że to będą duble, może być dla niektórych problemem... Ale może inni będą woleli kupić takie coś niż polować na pojedyncze Giganty, w których występuje Kwantomas.
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline GoNzO

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #803 dnia: Śr, 24 Czerwiec 2020, 06:42:15 »
Czy ktoś wie ile było wersji Zycie i Czasy Sknerusa McKwacza?

Z moich obserwacji wynika, że 4.
  • Wersja z logo na przedniej i tylnej okładce
  • Wersja z logo na przedniej okładce
  • Wersja z logo na tylnej okładce
  • Wersja bez logo

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #804 dnia: Śr, 24 Czerwiec 2020, 08:35:11 »
Za mojego życie polski Egmont Kwantomasa zbiorczego nie wyda. :) Jeśli chodzi o polskie ZiCSMK to razem z przyszłymi tomami Rosy to ja już naliczyłem z 5 wydań.

Offline radef

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #805 dnia: Śr, 24 Czerwiec 2020, 08:37:20 »
Z moich obserwacji wynika, że 4.
  • Wersja z logo na przedniej i tylnej okładce
  • Wersja z logo na przedniej okładce
  • Wersja z logo na tylnej okładce
  • Wersja bez logo
3. Wersji z logiem zarówno na przedniej jak i tylnej okładce nie było.

To jest HC? Wziąłbym bez wahania, mimo że mam wszystkie historyjki w Gigantach :) A może to wydanie z Włoch?

https://inducks.org/issue.php?c=it%2FDDCO+29C


Ważne, żeby w środku było trochę artykułów i grafik, bo widzę na INDUCKS, że są dostępne dla serii.
Akurat zalinkowałeś pakiet zbierających 6 tomów Kwantomasa wydanych trochę w stylu "Marvel Now" (więc już Kołodziejczak się burzy: przecież to tanie wydanie, zbyt blisko "Gigantów"!). A tak na serio - obecnie w ramach "Definitive Collection" ukazało się 7 tomów "Kwantomasa". W każdym jakieś szkice są (jeżeli Kołodziejczak aż tak potrzebuje dodatków). Materiał na 8. tom już pojawił się w "Topolino". Można łączyć tomy po 2, co daje ok. 250 stron, czyli +/- wymiary "Kaczogrodu" Barksa.
« Ostatnia zmiana: Śr, 24 Czerwiec 2020, 08:45:36 wysłana przez radef »
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline kaczogród

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #806 dnia: Śr, 24 Czerwiec 2020, 22:18:20 »
Nie sądzę by zbiorczy Kwantomas powinien być kolejną po kolekcji Rosy i Barksa wydaniem księgarskim komiksów Disneya w Polsce. Oczywiście, według mnie. Szczerze wolałbym aby to było wydanie z mniejszą liczbą reprintów. To już DoubleDuck byłby moim zdaniem lepszy (choć też dużo reprintów).
,,le monde est absurde"

Offline zerodwatrzy

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #807 dnia: Śr, 24 Czerwiec 2020, 22:38:19 »
Spieranie się o reprinty 1:1 bym jeszcze zrozumiał. Ale o zebranie w wyższym standardzie wydawniczym świetnej serii, która wcześniej była dostępna tylko w pojedynczych gigantach? I to jeszcze z dodatkami? Dla większości osób zbierających Barksa i Rose to będzie totalna nowość, więc o jakich reprintach my tu mówimy, nie warto patrzeć na te wydania przez pryzmat "każdy ma wszystkie giganty z ostatnich kilku lat".

Chociaż sam osobiście wolałbym kompletne wydanie WoM, najlepiej w sierpniu żeby zrealizować obietnice z MegaGiga 11.

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #808 dnia: Śr, 24 Czerwiec 2020, 22:47:27 »
Ja mam wszystkie Giganty z ostatnich lat i nie chce reprintów. Za to cały czas jestem za wydaniem polskiego Paperinika - byłby o wiele lepszą opcją.


Offline zerodwatrzy

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #809 dnia: Śr, 24 Czerwiec 2020, 23:06:19 »


Ja mam wszystkie Giganty z ostatnich lat i nie chce reprintów.

No to jest nas dwóch. W całej Polsce liczba takich osób jest co najwyżej dwucyfrowa. Odbiorcy kolekcji Barksa i Rosy to dużo liczniejsza grupa i to oni w takim wypadku glosowaliby portfelem.

A z PKNA bym nie ryzykował, pod te serię trzeba podbudować grunt. Ostatecznie seria miałaby ponad 30 tomów, na ten moment lepiej wejść w coś krótkiego - jeśli będziemy mieli sukces, to i na PKNA przyjdzie czas. Mickey Mouse Mystery Magazine też jest genialne i dałoby radę zmieścić w dwóch tomach.