Autor Wątek: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)  (Przeczytany 307032 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #780 dnia: Pt, 19 Czerwiec 2020, 14:03:01 »
Maszyna Diodaka, która robi mleko z siana i wody, jest przegenialna. Gdyby takie coś istniało naprawdę, to od razu bym ją kupił. :) Takich wynalazków potrzebujemy.

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #781 dnia: Pt, 19 Czerwiec 2020, 20:27:19 »
Jacek Drewnowski dał radę dodając tytuły komiksów, które Siostrzeńcy kupują w sklepiku przed pustynią w "Handlu Wymiennym". Gigant, Megagiga, Kuperman (komiks rysowany przez Donalda w którymś Gigancie) i najlepszy Vat-Man Heros Fiskusa. :)

Rozwaliła mnie też nazwa firmy przewozowej "Hajs&Kasunia" :)

Tak sobie czytam te historyjki i mnie trochę nużą, bo znowu wychodzi, że mam większość tych Donaldów, w których te były co były i pamiętam ich treści. Cenię takie tytuły jak prześmieszny "Strażnik jeden z wielu", ale kasy trochę szkoda. Że też nie można wziąć komiksów premierowych i upchać ich w jednej części Kolekcji, a duble w drugiej i sprawa byłaby załatwiona. Tym bardziej nie zamierzam kupować zdublowanych ŻiCSMK w 4 i 5 tomie Rosy, bo to nie ma sensu. Zobaczymy czy mi się spodoba ten 3 tom z sierpnia.

Offline zerodwatrzy

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #782 dnia: Pt, 19 Czerwiec 2020, 20:58:43 »


Tak sobie czytam te historyjki i mnie trochę nużą, bo znowu wychodzi, że mam większość tych Donaldów, w których te były co były i pamiętam ich treści. Cenię takie tytuły jak prześmieszny "Strażnik jeden z wielu", ale kasy trochę szkoda. Że też nie można wziąć komiksów premierowych i upchać ich w jednej części Kolekcji, a duble w drugiej i sprawa byłaby załatwiona.

No, też mnie denerwuje że Egmont wziął gotowa kolekcje zamiast poustawiać to wszystko tak, żeby wygodnie było najliczniejszej grupie kilkunastu osób mających większość KD...

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #783 dnia: Pt, 19 Czerwiec 2020, 21:16:49 »
Dokładnie. Przecież wszyscy komiksiarze w Polsce mają wszystkie Kaczory Donaldy z XX wieku jak ja. :) :P
Oj, no wiem że się nie da wydać Classiców jak w Niemczech, ale nie lubię dubli i sobie trochę narzekam. Znaczy myślałem, że inna jakość wydania, twarde okładki, zmienią mój odbiór tych historyjek i z przyjemnością je ponownie przeczytam i będę trzymał na półce. Ale na razie tak to do mnie nie dociera. Znaczy wiem że to tylko moje odczucie, bo każdy ma swoje doświadczenie. Tak tylko opisuje moje wrażenia. No i to liternictwo w dymkach nie pomaga. Przyzwyczajony do gigantowego i donaldowego, gorzej mi się to czyta.

Offline radef

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #784 dnia: Pt, 19 Czerwiec 2020, 21:31:07 »
Oj, no wiem że się nie da wydać Classiców jak w Niemczech, ale nie lubię dubli i sobie trochę narzekam.
Ale przecież w Classicach są dokładnie te same duble. Tylko są to tomy ciut grubsze i wydane w mniejszym formacie.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #785 dnia: Pt, 19 Czerwiec 2020, 21:35:40 »
No ale można by było połowę Classiców wyładować polskimi premierami (bo tam nie są roczniki tylko przekroje) a połowę dublami z KD i wtedy kupiłbym tylko te co ich nie mam. :) Tzn jeśli Egmont Polska drukowałby swoje wersje. Niestety tak nie da rady, wiec będę dalej nieszczęśliwy, jak Sknerus po zakupie tej kuli w lodzie.

Offline radef

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #786 dnia: Pt, 19 Czerwiec 2020, 21:46:53 »
No ale można by było połowę Classiców wyładować polskimi premierami (bo tam nie są roczniki tylko przekroje)
Przecież NASZA KOLEKCJA JEST IDENTYCZNA pod tym względem. U nas też nie ma roczników, lecz każdy tom zawiera komiksy Barksa z okresu ok. 10 miesięcy. W niemieckim "Classicu" jest podobnie, lecz każdy z tomów zawiera historie z ok. 15 miesięcy. Więc Bazyliszek, nie pleć bzdur.

Dla przykładu,
https://inducks.org/issue.php?c=de%2FLTBCE++4 - ten tom zawiera komiksy z "Tajemnicy starego zamczyska" i "Zagubionych w Andach", a dokładnie wszystkie historie opublikowane od marca 1947 do lutego 1949
https://inducks.org/issue.php?c=de%2FLTBCE++5 - a ten z "Zagubionych w Andach" i kolejnego tomu "Luck of the North", który pojawi się na początku przyszłego roku, a dokładnie wszystkie historie opublikowane od marca 1949 do marca 1950
« Ostatnia zmiana: Pt, 19 Czerwiec 2020, 22:00:05 wysłana przez radef »
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #787 dnia: Pt, 19 Czerwiec 2020, 21:55:40 »
No przykro mi ale się mylisz. Miałem w ręku 5 tom, otworzyłem spis treści. I tam pierwszy komiks to ten "Nikt nie rodzi się kowbojem" z 1949 roku. A potem lecą coraz wyższe roczniki aż do lat 60-tych. Przy każdym tytule (po niemiecku) była data. Ślepy nie jestem.



Offline radef

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #788 dnia: Pt, 19 Czerwiec 2020, 22:02:22 »
No przykro mi ale się mylisz. Miałem w ręku 5 tom, otworzyłem spis treści. I tam pierwszy komiks to ten "Nikt nie rodzi się kowbojem" z 1949 roku. A potem lecą coraz wyższe roczniki aż do lat 60-tych. Przy każdym tytule (po niemiecku) była data. Ślepy nie jestem.
Mam przed sobą spis treści tego tomu. Jest dostępny tutaj - https://www.amazon.de/Lustiges-Taschenbuch-Classic-05-Comics/dp/3841324142/ . Najstarszy komiks jest z marca 1949 roku, a najmłodszy z marca 1950 roku. No chyba, że patrzysz na daty premier w Niemczech, ale chyba nie popełniłeś tak głupiej pomyłki
« Ostatnia zmiana: Pt, 19 Czerwiec 2020, 22:10:39 wysłana przez radef »
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #789 dnia: Pt, 19 Czerwiec 2020, 22:08:58 »
A to chyba że to są daty tylko premier niemieckich. To wtedy przepraszam za swój błąd. Miałem to tylko chwilę w ręku, no i nie znam niemieckiego. Patrzyłem tylko na rozstrzał dat w spisie treści, który kilka-kilkanaście lat wynosił.

Skaaaazzzzaaaanyyyy na duuubleeee, skaaaaznannyy na dubleeeee
« Ostatnia zmiana: Pt, 19 Czerwiec 2020, 22:22:10 wysłana przez Bazyliszek »

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #790 dnia: So, 20 Czerwiec 2020, 20:41:58 »
Pytanie - czy "Zakazana Dolina" z tomu "W krainie Wielkich Jezior", powraca potem w którymś komiksie Barksa lub Rosy?

Kiszona brukiew - dobre. :)

Tak jeszcze powiem od siebie, że w sumie fajnie, że wszystkie dotychczasowe Barksy z Kolekcji, wcześniej publikowane w Polsce, to mieszczą się w Donaldach z XX wieku. Bo akurat te numery prawie wszystkie mam. Dopiero od 2001 roku całkowicie przeniosłem się prawie wyłącznie na Giganty.

A jednym z lepszych numerów jest chyba KD 31/1998. To własnie tam znajduje się pierwsze polskie wydanie genialnego komiksu Rosy "Z annałów Młodych Skautów". Każdy kaczkofan powinien je przeczytać, bo jest to genialnie śmieszna historia. Plus jeszcze mamy "Czarną Środę" Barksa z 1951 roku, oraz niezłą "Animanię" o uciekających monetach. Rysował ją całkiem dobry Scalabroni.

Oto kolejna opowieść z niezgłębionej skarbnicy młodoskauckich dziejów. Tym razem poznamy zamierzchłe początki skautowskiej kariery Hyzia, Dyzia i Zyzia

« Ostatnia zmiana: So, 20 Czerwiec 2020, 21:31:48 wysłana przez Bazyliszek »

Offline Kadet

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #791 dnia: Nd, 21 Czerwiec 2020, 00:05:29 »
Pytanie - czy "Zakazana Dolina" z tomu "W krainie Wielkich Jezior", powraca potem w którymś komiksie Barksa lub Rosy?

Powraca w komiksie Rosy, który znajdzie się w ósmym tomie kolekcji i wyszedł już u nas w trzecim tomie "Komiksów z Kaczogrodu" z 2001 r.

https://inducks.org/story.php?c=D+98346
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline radef

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #792 dnia: Nd, 21 Czerwiec 2020, 09:45:03 »
Tak jeszcze powiem od siebie, że w sumie fajnie, że wszystkie dotychczasowe Barksy z Kolekcji, wcześniej publikowane w Polsce, to mieszczą się w Donaldach z XX wieku. Bo akurat te numery prawie wszystkie mam. Dopiero od 2001 roku całkowicie przeniosłem się prawie wyłącznie na Giganty.
Co za bzdury pleciesz? Przecież w tych tomach jest masę komiksów, które były w Polsce po raz pierwszy w XXI wieku. Choćby wspomniana przez ciebie "W Krainie Wielkich Jezior" - komiks był w KD w 2009 roku. "Handel wymienny" z tego samego tomu, 2008 rok KD, parę historii z Diodakiem z tego samego wydania było w KD w 2007 roku. No chyba, że ci chodziło, że wszystkie Barksy, które masz, pochodzą z KD z XX wieku. Ale to wynika samo z siebie, jeżeli nie masz późniejszych KD, bo w Gigantach nigdy Barksa nie było (poza jedną historią inspirowaną jakimś niedokończonym szkicem).
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #793 dnia: Nd, 21 Czerwiec 2020, 10:24:42 »
No tak. I skoro nie mam większości tych KD z XXI wieku, to "W Krainie Wielkich Jezior" czyta mi się lepiej, bo wcześniej tego nie znałem. Ale zawsze znajdzie się np. taka "Zakazana Dolina", która jest polską premierą. I wiem, że Barksów nie ma w Gigantach bo on trójrzędówek nie pisał/rysował.

Ponieważ sporo Rosy jest w tych późniejszych KD, to mam nadzieję, że dobrze będzie mi się czytało "Pod Kopułą".

Offline zerodwatrzy

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #794 dnia: Nd, 21 Czerwiec 2020, 12:37:52 »


I wiem, że Barksów nie ma w Gigantach bo on trójrzędówek nie pisał/rysował.

Ponieważ sporo Rosy jest w tych późniejszych KD, to mam nadzieję, że dobrze będzie mi się czytało "Pod Kopułą".

Barks trzyrzedowki rysował i pisał, na początku kariery.

A trzeci tom Rosy jest w mojej opinii najlepszy w całej kolekcji. Ale jestem chyba w mniejszości, która woli Rose w krótkich formach niż epickich przygodowkach.