Autor Wątek: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)  (Przeczytany 298118 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline zerodwatrzy

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #690 dnia: Wt, 12 Maj 2020, 22:28:10 »
Ja właśnie czekam najbardziej na Sagę Milenijną. Zobaczymy dopiero co będzie się działo za rok. :) A o czym jest seria PKNA?
PKNA to taka włoska odpowiedź na komiksy superhero. Dojrzalsze podejście do przygód superkweka, dużo nowych ciekawych postaci drugoplanowych, zupełnie inna skala zagrożenia. Poza tym wiele numerów, mamy zarówno wątki krótkie jak i te ciągnące się cała serie. Krótko mówiąc, Superkwek kontra rasa obcych, walka rozgrywająca się na wielu poziomach. Genialne rysunki - najlepsi włoscy twórcy maczali w tym palce. Seria ma rzesze fanów we Włoszech, jest tam prawdopodobnie najbardziej kultowa "modern" seria wśród komiksów Disneya.

Online zombie001

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #691 dnia: Wt, 12 Maj 2020, 22:28:31 »
Według mnie, ale to jest moja własna opinia, poza jakimiś pojedynczymi przypadkami, nie powinno się takich autorskich serii wydawać  w HC. Np. takiego Vicara - kto jest w stanie wyłożyć 70 zł na... kilkanaście, czy nawet kilkadziesiąt tomów po prostu dobrych komiksów.

Według mnie to by było do przeżycia, gdyby robili swoje składaki typu:
The Best of the best  <autor>

i dajmy na to 2-3 tomy po 200-250 strn, dla jednego twórcy. Oczywiście jestem realistą, to pewnie też ujechałoby z 15 tomow, max.

Najgorsze co mogliby zrobić to wskrzeszenie HoFa. Imo to straszny niewypał był.

Zdecydowanie lepszym pomysłem jest to wydawanie miniserii w zbiorczych wydaniach.
Pomysł z tymi parodiami w sumie też na plus, choć ja raczej nie przepadam za takimi.
KEEP CALM AND HATE EVERYONE

Offline Mruk

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #692 dnia: Wt, 12 Maj 2020, 22:29:52 »
Zrobiłem taką oto graficzkę do artykułu o kolekcji

Ok, ale grafika porównuje najnowsze wydanie ze starszymi. A ja pytam o przyszłe wydanie ZiCSMK w kolekcji Rosy, w tomach, które mają ukazać się w październiku i listopadzie.

Trochę ich zawartość opisuje strona: https://www.komiksydisneya.pl/2020/05/podjeto-decyzje-odnosnie-przyszosci.html. Wynika z tego, że ma tam być "Pierwsza dziesięciocentówka", ale nie jest napisane, czy będzie "Skarb Holendra", "Ostatnia podróż do Dawson" i reszta komiksów dodatkowych, która jest w wydaniu z 2017. Poza "Dziesięciocentówką" i głównymi rozdziałami inne opowieści nie są wymienione, więc domyślam się, że ich nie będzie, ale chciałem się upewnić.

Na stronie https://www.komiksydisneya.pl/2017/12/droga-do-zicsm-porownanie-zawartosci.html też jest porównanie zawartości. Najnowsze wydanie wszędzie ma zielony kolor poza dwoma opowieściami: Dziesięciocentówce i Skarbie Holendra (no dobra, Podróż do Dawson jest na żółto). Moje pytanie byłoby: czy gdybyś dopisał do tabelki te niewydane jeszcze tomy z kolekcji Rosy, też będzie tyle zielonych pół, czy może więcej, czy mniej.
« Ostatnia zmiana: Wt, 12 Maj 2020, 22:41:12 wysłana przez Mruk »

KOMIKSIARZ

  • Gość
Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #693 dnia: Wt, 12 Maj 2020, 22:32:54 »
PKNA to taka włoska odpowiedź na komiksy superhero. Dojrzalsze podejście do przygód superkweka, dużo nowych ciekawych postaci drugoplanowych, zupełnie inna skala zagrożenia. Poza tym wiele numerów, mamy zarówno wątki krótkie jak i te ciągnące się cała serie. Krótko mówiąc, Superkwek kontra rasa obcych, walka rozgrywająca się na wielu poziomach. Genialne rysunki - najlepsi włoscy twórcy maczali w tym palce. Seria ma rzesze fanów we Włoszech, jest tam prawdopodobnie najbardziej kultowa "modern" seria wśród komiksów Disneya.


To czy jest szansa na nowe wydanie Superkwęk - Imperator Kontratakuje?

Offline radef

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #694 dnia: Wt, 12 Maj 2020, 22:40:36 »
Ok, ale grafika porównuje najnowsze wydanie ze starszymi. A ja pytam o przyszłe wydanie ZiCSMK w kolekcji Rosy, w tomach, które mają ukazać się w październiku i listopadzie.
Ale nie będzie żadnego nowego wydania "Życia i czasów Sknerusa McKwacza", nowe wydanie "Życia i czasów Sknerusa McKwacza", to 4. i 5. tom kolekcji Dona Rosy, które są pokazane w tabelce. Tomy, które będą zawierały wszystkie 12 podstawowych rozdziałów cyklu, "Pierwszą dziesięciocentówkę" i dwa komiksy kompletnie niezwiązane z ŻICSM.
Z niej możesz wyczytać, że "Życie i czasy Sknerusa McKwacza" nie pojawią się jedynie w 4. i 5. tomie kolekcji, lecz także (po 1-2 komiksach) w tomach 6-10.
Z tabelki także wynika, że "Skarb Holendra" pojawi się w 8. tomie kolekcji Rosy, czyli gdzieś we wrześniu przyszłego roku.
i dajmy na to 2-3 tomy po 200-250 strn, dla jednego twórcy. Oczywiście jestem realistą, to pewnie też ujechałoby z 15 tomow, max.
Tylko też twórca twórcy nierówny. Np. w przypadku Roty takimi 2-3 tomami po 200-250 stron praktycznie wydasz wszystko co ciekawszego zrobił, a np. w Scarpie ledwie byś ruszył najlepsze komiksy. Natomiast w przypadku Vicara prawdopodobnie należałoby wprowadzić losowanie, który komiks powinien zostać wydany, bo ciężko u niego wybrać najlepsze historie. Stworzył wiele dobrych, ale wyróżniających kilka, max. kilkanaście.
« Ostatnia zmiana: Wt, 12 Maj 2020, 22:46:51 wysłana przez radef »
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline Mruk

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #695 dnia: Wt, 12 Maj 2020, 22:52:17 »
Z niej możesz wyczytać, że "Życie i czasy Sknerusa McKwacza" nie pojawią się jedynie w 4. i 5. tomie kolekcji, lecz także (po 1-2 komiksach) w tomach 6-10.
Z tabelki także wynika, że "Skarb Holendra" pojawi się w 8. tomie kolekcji Rosy, czyli gdzieś we wrześniu przyszłego roku.

Ok, teraz jasne.

Żeby mieć to co w tomie ZiCSMK z 2017 nie wystarczą mi te dwa tomy, musiałbym kupić znacznie więcej.

Dzięki.

Offline zerodwatrzy

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #696 dnia: Wt, 12 Maj 2020, 22:57:21 »


To czy jest szansa na nowe wydanie Superkwęk - Imperator Kontratakuje?
Imperator kontratakuje to 3 rozdziały z środka tej serii.

KOMIKSIARZ

  • Gość
Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #697 dnia: Wt, 12 Maj 2020, 23:02:21 »
To super. Jednak będzie warto poczekać na nowe wydania i nie trzeba będzie kupować starych!!! :)

Online zombie001

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #698 dnia: Wt, 12 Maj 2020, 23:05:01 »

Tylko też twórca twórcy nierówny.


Rozumiem te dylematy i cieszę się, że to nie mój problem, tylko ludzi z Egmontu :P

W sumie z nagrania wynika, że TK już doskonale wie co pójdzie następne, skoro przymierzał się to wydać w końcówce roku. Te plany mogą ewentualnie zmienić wahania sprzedażowe następnych tomów kolekcji. No ale trzeba im przyznać, końcówkę roku to jednak mocno zapchali tymi kaczkami. Przynajmniej patrząc jakie wcześniejsze mieliśmy luzy. Wygląda trochę jak teścik, czy rynek pochłonie 1tom na miesiąc, taka przymiarka do prowadzenia przez pewien czas 3 kaczych serii jednocześnie: Barks / Rosa / XYZ/ Barks / Rosa itd. 
KEEP CALM AND HATE EVERYONE

Offline asx76

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #699 dnia: Wt, 12 Maj 2020, 23:12:34 »
Obok Barksa i Rosy widzę tylko Scarpę jako trzeciego "muszkietera" ;)

Offline zerodwatrzy

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #700 dnia: Wt, 12 Maj 2020, 23:19:45 »
Tylko Scarpy nie warto wydawać w całości, bo on ma dwa mocne momenty - początek i koniec kariery, gdzie sam pisał scenariusze do tworzonych komiksów. Pomiędzy tym głównie rysował, często do przeciętnych historii. Jeśli mieliby wydać Scarpe, to zdecydowanie trzeba wziąć nożyczki i się porządnie za to zabrać.

Offline asx76

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #701 dnia: Wt, 12 Maj 2020, 23:24:11 »
Ależ oczywiście, że nie w całości, tylko coś w stylu "the best of" :) I takie "składaki" można byłoby zrobić z twórczością innych artystów pokroju Vicara czy Gottfredsona.

KOMIKSIARZ

  • Gość
Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #702 dnia: Śr, 13 Maj 2020, 11:30:12 »
Jeszcze mam pytanie jeśli chodzi o Kolekcję Carla Barksa. Tutaj nie są numerowane tomy tylko są wydane datami. Czy jak cała Kolekcja się ukaże to czy te tomy z Kolekcji będzie można poprzestawiać od daty najstarszej do daty najpóźniejszej? Czy coś by się później stało jak by się wróciło z powrotem do czytania tych komiksów w takiej kolejności? :)

Offline kaczogród

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #703 dnia: Śr, 13 Maj 2020, 11:45:25 »
No i jak oceniacie teraz szanse na PKNA, skoro TK powiedział, że będą tylko twardookładkowe ekluziwy pokroju Barksa/Rosy?
Tak jak wspomnieli już niektórzy to jednak dość długa seria aczkolwiek myślę iż jak najbardziej można by ją wydać w twardookładkowych eksluzivach pokroju Barksa/Rosy . W Niemczech PKNA zostało tak wydane w ramach serii ,,Lustiges Taschenbuch Premium" w tomach po 300-400 stron, bodajże całość zamknięto w ok. 11 tomach.

Pan Kołodziejczak wspomniał też o wydaniu z ,,polskimi" komiksami (polski komiks = komiks, którego akcja rozgrywa się w Polsce lub co najmniej jeden z twórców jest Polakiem). Naliczyłem 5 takich historyjek :
1) https://inducks.org/s.php?c=D+14788
2) https://inducks.org/s.php?c=I+TL+2439-2
3) https://inducks.org/s.php?c=D+2007-058
4) https://inducks.org/s.php?c=D+2012-002
5) https://inducks.org/s.php?c=D+2016-038

To interesujący pomysł aczkolwiek jeśli żadnego komiksu nie pominąłem to byłoby to (tylko) 58 stron komiksów czterorzędowych i 28 stron komiksów trzeciorzędowych , więc nawet jakby jakiś krótki artykuł do tego dodali czy coś to wydaję mnie się iż maksymalnie będzie to 100 stronicowe wydanie. Nawet przy twardej okładce i wysokiej jakości wydania raczej by to było wydanie tańsze niż np. Kaczogrody Carrla Barksa a więc ,,budżetowe" a pan Kołodziejczak pisał iż będą wydawać tylko ,,eksluzivy" (no chyba iż jakieś inne komiksy by do takiego wydania dodali)

Odnośnie kolekcji całej twórczości jednego twórcy to według mnie jedynym twórcą dla którego by to miało sens to Floyd Gottfredson aczkolwiek obawiam się iż sprzedałaby się taka kolekcja dużo gorzej niż np. Rosy czy Barksa obecnie.
Pomysł ,,the best of" jest już dużo lepszy choć tutaj wkraczałoby ryzyko wydań niekoprodukcyjnych z innymi krajami a nie wiem czy to wchodzi w grę (choć pewnie dla kilku najbardziej znanych twórców typu : Gottfredson,Rota,Romano Scarpa,Casty,Daan Jippes,Vicar itp. może by się znalazły jakieś wydania zagraniczne). Tu
np.
- Gottfredson : https://inducks.org/issue.php?c=no%2FFG++++1 , https://inducks.org/issue.php?c=us%2FMMGA+1
Wspomniane już wcześniej Disney Masters czy kolekcje Romano Scarpy (https://inducks.org/publication.php?c=it%2FGSD) czy nawet Hall of Fame (ale wtedy w większym formacie) można by wykorzystać ale tylko wybrane tomy a nie całość . Np. Disney Masters ma bardzo fajny tom  : https://inducks.org/issue.php?c=us%2FDMF++9
Do propozycji bym też dodał jakiś tom zawierający klasyczne komiksy z Superkwękiem.
Przewijają się też propozycje wydania chronologicznie KAWY,CAP lub DoubleDucka. Szczerze mówiąc osobiście jestem trochę sceptycznie nastawiony do takiego pomysłu. CAP to moim zdaniem najgorszy pomysł gdyż sporo komiksów z tej serii jest według mnie dość przeciętnych. Odnośnie tomiku z KAWY to bym bardziej widział jako one-shot a odnośnie DoubleDucka - wiele komiksów z nim jest naprawdę bardzo dobrych i w jakimś sensie nawiązują do poprzednich historii i warto je czytać chronologicznie ale mam z tym taki problem iż wolałbym by Egmont wydał jakąś serię, której większość komiksów nie wyszło jednak w Polsce i która raczej nie pojawi się w przyszłości w gigancie poleca.

Adaptacje dzieł literackich/filmowych to również świetny pomysł i najlepiej wtedy na formacie większym niż gigantowy, gdyż większość takich komiksów ma bardzo widowiskowe, często szczegółowe rysunki ; choć z drugiej strony takie serie jak : Czarodzieje i i ich dzieje czy Ultraheroes moim zdaniem by mogły być w formacie megagigowym.
« Ostatnia zmiana: Śr, 13 Maj 2020, 11:50:13 wysłana przez kaczogród »
,,le monde est absurde"

Offline pawlis

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #704 dnia: Śr, 13 Maj 2020, 20:40:17 »
Jeszcze mam pytanie jeśli chodzi o Kolekcję Carla Barksa. Tutaj nie są numerowane tomy tylko są wydane datami. Czy jak cała Kolekcja się ukaże to czy te tomy z Kolekcji będzie można poprzestawiać od daty najstarszej do daty najpóźniejszej?
Tak.

Cytuj
Czy coś by się później stało jak by się wróciło z powrotem do czytania tych komiksów w takiej kolejności? :)
Nie.