Autor Wątek: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)  (Przeczytany 298091 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Offline Castiglione

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #630 dnia: Wt, 05 Maj 2020, 06:44:07 »
Ogólnie to jak bardzo lubię komiksy Rosy, tak w tych jego dodatkowych tekstach mocno czuć żal do wydawców i kolegów po fachu, którzy nie podzielili jego wizji i krytykowali jego styl. Niby jest to przykryte pod takim płaszczykiem dystansu do siebie, ale jak to czytam, to wydaje mi się, że dużo udawania jest w jego postawie.

Offline kaczogród

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #631 dnia: Wt, 05 Maj 2020, 13:42:54 »
Odnośnie kolekcjonowania komiksów to kilkanaście lat temu Don Rosa sprzedał część swojej kolekcji komiksowej. W 2013r. w jednym z wywiadów tak o tym mówił :
,,Kilka lat temu, kiedy postanowiłem przestać robić komiksy, sprzedałem część swojej kolekcji. Mój znajomy sprzedał je za mnie i tylko te, które uważałem za „nowsze komiksy”, które kupiłem sam w kiosku do 1985 r. Potem wszystkie komiksy w Stanach stały sie podobne, z superbohaterami i drużynami superbohaterów pokroju Avengers czy X-Men. Gdy Marvel zaczął przejmować powoli rynek w komiksach pojawiała się tylko walka, walka, walka, walka... To było nudne, więc je sprzedałem. Sam je kupowałem, więc były w świetnym stanie, a dużo osób szukało komiksów z tego okresu. Sprzedażą zajął się mój znajomy, stworzył nawet certyfikat, że te komiksy należały do „światowej klasy rysownika Dona Rosy” bla bla bla. Część z nich nawet zatopił w tym plastiku. Tego nigdy nie zrozumiem, ludzie od wieków zbierają książki, ale to przy komiksach ktoś wymyślił, żeby zatapiać je w bloku plastiku. No, ale zarobił dla mnie sporo pieniędzy, choć nie sprzedałem prawie nic ze swoich starszych komiksów, czyli tych z lat czterdziestych do początku siedemdziesiątych. "
,,le monde est absurde"

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #632 dnia: Wt, 05 Maj 2020, 14:33:14 »
Podsumowując - bardzo fajne wydanie, bardzo dobrze przygotowane, fajniejsze komiksy i lepsze dodatki - czekam na więcej. Liczę, że wkrótce zaliczę udaną powtórkę do tych historii Rosy, które najbardziej wspominam z dzieciństwa: "Siedem dni w Tybecie", "Korona krzyżowców", "List z domu", "Pierwszy wynalazek" czy "Z annałów młodych skautów".

Taaaa - "Z annałów Młodych Skautów" było dla mnie tak dobrą historią Rosy, że do dziś ją pamiętam, chociaż ostatnio nie zaglądałem, do tego KD w którym była. Ale połączenie rysunków, humoru i żartów dla mnie miażdży wszystko. Krótka ale dobra forma.

Offline pokia

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #633 dnia: Wt, 05 Maj 2020, 18:18:10 »
Na www.komiksydisneya.pl jest tyle postów o Kaczych opowieściach, że zanim znajdę odpowiedź, to minie cały wieczór.

Czy możecie mi napisać jak się mają nowe Kacze opowieści (serial animowany), do komiksów?
Scenariusze poszczególnych odcinków są oparte na komiksach, a może to nowe historie?

Pytam, bo właśnie moja córka zainteresowała się ŻiCSM i bardzo jej się podoba. No to naprędce kupiłem komplet Barksa i drugi tom Rosy. Do komiksów chce dorzucić serial, ale chciałbym uniknąć sytuacji, że najpierw historię poznają w TV, a dopiero później w komiksie. Wolę odwrotnie.

Online radef

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #634 dnia: Wt, 05 Maj 2020, 18:28:53 »
Na www.komiksydisneya.pl jest tyle postów o Kaczych opowieściach, że zanim znajdę odpowiedź, to minie cały wieczór.
To nie moja wina, że nawet przy ok. 1,5 poście o KO tygodniowo, są osoby, które narzekają, że nadal za mało o nich pisze, ale tak na serio.
Czy możecie mi napisać jak się mają nowe Kacze opowieści (serial animowany), do komiksów?
Scenariusze poszczególnych odcinków są oparte na komiksach, a może to nowe historie?
Są to nowe historie, które nie raz nawiązują do komiksów Barksa i Rosy, ale są to raczej pojedyncze motywy (np. jak Sknerus zarobił pierwszą dziesięciocentówkę) lub oczka dla fanów (np. posążek z "Siedmiu miast Ciboli"). W wielu momentach są też sprzeczne z komiksami, np. w przypadku genezy Granita Forsanta.

W przypadku starych "Kaczych Opowieści" jest parę odcinków będącymi adaptacjami poszczególnych komiksów Barksa.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline pokia

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #635 dnia: Śr, 06 Maj 2020, 10:10:37 »
No to jeszcze jedno pytanie.

Czy w zbiorczych wydaniach Dona Rosy będzie powtórka z Życia i czasów Sknerusa?

Online radef

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #636 dnia: Śr, 06 Maj 2020, 10:49:46 »
Czy w zbiorczych wydaniach Dona Rosy będzie powtórka z Życia i czasów Sknerusa?
Tak, ponieważ, co wielokrotnie powtarzałem, jest to kompletna kolekcja dzieł Dona Rosy.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #637 dnia: Śr, 06 Maj 2020, 13:02:38 »
Dlatego na 5 pierwszych tomów ja kupuję tylko trzeci, bo reszta to duble.

Online radef

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #638 dnia: Śr, 06 Maj 2020, 13:32:26 »
Dlatego na 5 pierwszych tomów ja kupuję tylko trzeci, bo reszta to duble.
Jeżeli ktoś kupował KD z lat 2007-2012, to tak samo może powiedzieć o trzecim. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline pokia

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #639 dnia: Śr, 06 Maj 2020, 13:52:24 »
Dlatego na 5 pierwszych tomów ja kupuję tylko trzeci, bo reszta to duble.

Ja nie mam żadnych Donaldów i Myszek, Gigantów i innych mega. Chcę za to łyknąć w komplecie Rosę i Barksa.

Mam od jakiegoś czasu Życie... Nie widzę potrzeby dublowania, ale pewnie ten tytuł będzie rozłożony na kilka tomów w których będzie też inna zawartość. W takim wypadku nie widzę powodu robienia dziury w kolekcji.

Offline Kadet

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #640 dnia: Śr, 06 Maj 2020, 18:19:28 »
Mam od jakiegoś czasu Życie... Nie widzę potrzeby dublowania, ale pewnie ten tytuł będzie rozłożony na kilka tomów w których będzie też inna zawartość. W takim wypadku nie widzę powodu robienia dziury w kolekcji.

Chyba kiedyś pisałem... w czwartym tomie kolekcji Rosy będzie pierwszych siedem głównych rozdziałów ŻiCSM (oraz bonusowy rozdział "0", "Pierwsza dziesięciocentówka", którego nie było w ostatnim wydaniu ŻiCSM). W piątym tomie będą rozdziały 8-12 (oraz dodatkowo komiksy "Najdłuższy skok" i "Skarbnica wiedzy", które nie mają związku z "ŻiCSM"). Potem w każdym tomie będzie jakiś rozdział dodatkowy ŻiCSM.

Czy możecie mi napisać jak się mają nowe Kacze opowieści (serial animowany), do komiksów?
Scenariusze poszczególnych odcinków są oparte na komiksach, a może to nowe historie?

Pytam, bo właśnie moja córka zainteresowała się ŻiCSM i bardzo jej się podoba. No to naprędce kupiłem komplet Barksa i drugi tom Rosy. Do komiksów chce dorzucić serial, ale chciałbym uniknąć sytuacji, że najpierw historię poznają w TV, a dopiero później w komiksie. Wolę odwrotnie.

To jest moje niczym niepoparte prywatne wrażenie (nie oglądam też specjalnie nowych "KO"), ale możliwe, że jak Twoja córka zacznie od serialu, to będzie się potem trochę dziwić, czemu w komiksach prawie w ogóle nie ma Delli, a Hyzio, Dyzio i Zyzio wcale nie różnią się od siebie charakterami. Ale może jak zacznie od komiksów, to zdziwienie będzie z kolei w drugą stronę :)
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #641 dnia: Cz, 07 Maj 2020, 01:16:34 »
Jeżeli ktoś kupował KD z lat 2007-2012, to tak samo może powiedzieć o trzecim. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

Jest różnica jak takie zbiorcze wydanie zbiera pojedyncze historyjki publikowane do tej pory tylko w KD a kiedy powtarza inne zbiorcze wydanie tych samych komiksów. Jako posiadacz Kaczogrodu Rosy, Komiksów z Kaczogrodu oraz ŻiCSMK nie potrzebuję jeszcze raz tego samego. Zwłaszcza, że jeszcze dwa tomy Barksa czekają bym je kupił. Gdy tyle komiksów do kupienia dookoła, a budżet jest ograniczony, daję sobie spokój z takimi dublami.

No i poza tym mam tylko parę numerów KD z lat 07-12. Po 2001 kupowałem już tylko Giganty i inne zbiorcze publikacje, bo KD schodził już na psy.

Online michał81

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #642 dnia: Cz, 07 Maj 2020, 07:09:07 »
Jest różnica jak takie zbiorcze wydanie zbiera pojedyncze historyjki publikowane do tej pory tylko w KD a kiedy powtarza inne zbiorcze wydanie tych samych komiksów. Jako posiadacz Kaczogrodu Rosy, Komiksów z Kaczogrodu oraz ŻiCSMK nie potrzebuję jeszcze raz tego samego. Zwłaszcza, że jeszcze dwa tomy Barksa czekają bym je kupił. Gdy tyle komiksów do kupienia dookoła, a budżet jest ograniczony, daję sobie spokój z takimi dublami.
Wiesz, że używasz argumentów takich samych jakich używały osoby w przypadku kolekcji Hachette/Eaglemoss, kiedy wychodziły, a teraz ty używasz ich w przypadku tych dwóch kolekcji? Do twojej informacji bo pomijasz to: "Życie i czasy Sknerusa McKwacza" nie są już dostępne. Wydanie w kompletnej kolekcji Rosy ma jak najbardziej sens. Ten komiks to klasyka, powinien być dostępny w każdej możliwej formie jak Stażnicy Moore'a.

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #643 dnia: Cz, 07 Maj 2020, 11:34:30 »
@UP
Ja dubli z kolekcji Hachette nie kupowałem i nie kupuje tak samo (np Punisher). Jak @radef kilka razy pisał ponad 90% komiksów Rossy wyszło po polsku. Każdy kto ma wszystkie 1000 KD może się zastanowić czy chce zbierać je ponownie na twardo. Ja część mam, część nie. I cieszę się że każdy może sobie wybierać te tomy kolekcji Rossy które chce.

Podobną sytuację mam z Barksem - sporo tych komiksów też mam w miękkich KD, ale akurat tu nie powtarzają jego Kaczogrodu jeden do jednego. I postanowiłem, że chcę mieć to wszystko jeszcze raz, tyle że na twardo. Choć tłumaczenie jest gorsze.

Online radef

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #644 dnia: Cz, 07 Maj 2020, 12:27:30 »
Bazyliszek, zrozum, to są pełne kolekcje dzieł twórców ułożone zgodnie z kolejnością chronologiczną. Tego nie da się "ot tak" wydawać. Nikt podczas tworzenia tego typu publikacji nie patrzy czy dane komiksy były w Polsce czy nie, ponieważ chronologiczna kolejność jest tylko jedna.
Warto podkreślić, że każdy z tomów, niezależnie czy kolekcji Barksa czy Rosy, posiada oryginalny, niepublikowany w Polsce materiał. W przypadku tomów kolekcji Barksa są to komiksy (raz mniej, raz więcej), natomiast w przypadku kolekcji Rosy są to głównie artykuły i ilustracje, ponieważ przed ostatnie 30 lat Egmont wydał praktycznie wszystkie komiksy Rosy (bez bodajże 7).
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya