Autor Wątek: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)  (Przeczytany 298148 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Kadet

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #600 dnia: Nd, 19 Kwiecień 2020, 20:05:30 »
"
Spoiler: PokażUkryj
Płynna Gotówka", gdzie Bracia Be - a jakże by inaczej - spotkawszy jakiegoś profesora od wynalazków (i chyba nie jest to Diodak, lecz ktoś inny)


Czytałeś dodatki do tego tomu? Tam jest wyjaśnione, co to za profesor.

Nie wyczuwam w stylu Rosy żadnej schematyczności i kopiowania któregoś kadru z postacią z, danym akcentem ruchu na któryś kadr.

Hmm... bo nie czytałeś Barksa :) Jeśli dobrze pamiętam, w dodatkach sam Rosa przyznaje, że kiedy zaczynał rysować swoje pierwsze historie, skserował sobie mnóstwo postaci i póz z komiksów Barksa i kopiował je w swoich rysunkach, bo po prostu nie miał wtedy dość umiejętności, żeby tworzyć rysunki od zera.
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #601 dnia: Nd, 19 Kwiecień 2020, 20:31:33 »
Ja "Powrotu do Doliny Okropności" też nie kupuję, bo to znowu dubel prawie w całości którychś tam Komiksów z Kaczogrodu. Poczekam na tom, który będzie zbierał to co się tylko w Kaczorach Donaldach ukazywało, a nie w polskich zbiorczych.

Offline radef

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #602 dnia: Nd, 19 Kwiecień 2020, 21:42:49 »
Poczekam na tom, który będzie zbierał to co się tylko w Kaczorach Donaldach ukazywało, a nie w polskich zbiorczych.
Już niedługo - w trzecim tomie, choć wszystkie komiksy są reprintami, to głównie były publikowane w KD w latach 2008-2010 -  http://www.komiksydisneya.pl/2020/03/kolekcja-dona-rosy-3-pod-kopua-pierwsza.html
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #603 dnia: So, 25 Kwiecień 2020, 21:35:07 »
Deszczowy wieczór mija mi w ciepłej, nostalgiczno-bajkowej, komiksowej atmosferze. Oddaję się lekturze drugiego tomu "Wujka Sknerusa i Kaczora Donalda" Dona Rosy, o którym mówiłem nieco wyżej. I tak jak powiedziałem, tak też uczyniłem - nie mogłem ot tak dłużej czekać, wręcz rozrywało mnie wewnętrznie pragnienie kupna "Powrotu na Równinę Okropności', dlatego ów tom zamówiłem, i po jego otrzymaniu właśnie dzisiaj z masą dobrze zaplanowanego czasu zasiadłem do czytania tego wydania. Tytułowy komiks tomu
Spoiler: PokażUkryj
nawet go nie otwiera, lecz przynajmniej nadrabia on w miarę wysmakowaną, trochę pokombinowaną fabułą, ale akceptowalną z racji specyfiki Uniwersum, do którego należy i specyfiki postaci przy której historia trwa. Wydanie to jest dynamiczne - to tak ogólnie rzecz biorąc; jestem w połowie zawartości tomu drugiego, i z punktu widzenia, cóż, nie aż tak doświadczonego czytelnika kaczogrodzkich historii obrazkowych jakim jestem, mogę powiedzieć, że jest bardzo, bardzo dobrze, jeśli chodzi o wrażenia z dotychczasowej lektury tomu. Mało tego, chyba moje zmysły właśnie doświadczyły, jak do tej pory, najlepszego komiksu autorstwa Dona Rosy. I jest to "Król Sknerus Pierwszy" zawarty w tomie drugim, choć podkreślę to jeszcze raz: dopiero wkraczam, z powoli wrzucanym co raz wyższym biegiem wtajemniczenia, w tematykę Uniwersum Kaczogrodu - bez względu jacy autorzy to Uniwersum by tworzyli, co tyczy się wszystkiego, co dotyczy Kaczogrodu i postaci pokrewnych, jak Myszka Miki, Goofy itp.
. A przy wchłanianiu godnym zaangażowanego nerda treści wydania "Powrotu na Równinę Okropności" towarzyszy mi taka oto szata dźwiękowa, która jest krótka, i którą muszę sobie zapętlać, ale za to jak ciekawie i melodyjnie wybrzmiewa:


Offline James88

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #604 dnia: Nd, 26 Kwiecień 2020, 23:13:59 »
Przypomniało mi to o stronie, gdzie jej twórca wykonał kawał dobrej roboty i postanowił zgromadzić większość gier planszowych jakie ukazały się w KD. Gry są w formie plików pdf, można je pobrać i wydrukować.
Oprócz gier znajdziemy również Encyklopedię przetrwania również w pdf.

Lista gier:
Zbuduj swój Kaczogród
Przygoda podróże

    W labiryntach piramidy
    Świątynia Azteków
    Na wyspie Wielkanocnej
    Zaginiona Atlantyda

Kaczki w kosmosie:

    Gwiezdna flota
    Kosmiczne misje
    Kolonizacja

Gry do plecaka
6 gier na wakacje
Kaczki i Myszy

http://alogikageeka.pl/

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #605 dnia: Pn, 27 Kwiecień 2020, 12:38:36 »
Na powyższą stronę - jej odnośniki w linkach podane - aż byłem zobowiązany zajrzeć, z racji głodu geekowskiej nostalgii! Od razu adres ten zapisałem sobie w zakładkach przeglądarki, Opery. Gdy będzie nieco dłuższa chwila na to, a do tego trzeba przysiąść, nie ma takiej opcji, wnet zabiorę się za realizację takowych planszówkowych cudeniek. Jakaż to niesamowicie soczysta nerdowska pożywka! Ha! A tymczasem, po przeczytaniu drugiego tomu "Wujka Sknerusa i Kaczora Donalda", autorstwa Dona Rosy, o czym wspominałem wyżej, który w wydaniu tym, po wszystkich właściwych komiksach posiada coś w rodzaju zakulisowego zdania i opinii Rosy o swojej pracy, w których to znajdziemy element biografii czy historii związanych z tworzeniem poszczególnych przez Dona opowieści (różności pokroju: znajdź dedykację D. U. C. K., emblemat Myszka Miki inne easter eggi itp.), Rosa również wyraził dość specyficzne zdanie tudzież stanowisko na temat serialu animowanego a lat 1987-1990, "Kaczych Opowieści". Autor stwierdził, cytuję: ,,Zawsze postrzegałem serial Kacze Opowieści jako coś w rodzaju 'sfałszowanej' wersji barksowskiego Kaczogrodu i mieszkających tam postaci". I przyznam szczerze, jest to fundamentalne stanowisko, dość konserwatywne podejście. Co autor, to autor, każdy ma prawo głosu i wolności słowa... Ale i tak obejrzę "Kacze Opowieści" sprzed 30 lat, bo serial ten dla ogólnego Uniwersum Kaczogrodu to rzecz święta, dość mocno go rozbudowywująca i jakoś spajająca.

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #606 dnia: Pn, 27 Kwiecień 2020, 19:57:58 »
Mam te wszystkie gierki. Sorry, że nie wrzuciłem własnych zdjęć, ale nie miałem czasu. Może gdzieś w lipcu. W każdym razi mi by się przydały wszystkie wzory kart do "Zbuduj Swój Kaczogród", to mógłbym sobie na nowo wszystko wydrukować. Mój osobisty zestaw jest zajechany dawnym intensywnym graniem (czasy przedinternetowe :) ) i nie ma wszystkich 150 wzorów. Z kilkadziesiąt mi brakuje.

ramirez82

  • Gość
Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #607 dnia: Pn, 27 Kwiecień 2020, 20:15:41 »
Sorry, że nie wrzuciłem własnych zdjęć, ale nie miałem czasu. Może gdzieś w lipcu.

To ładnie zarobiony jesteś! :o

KOMIKSIARZ

  • Gość
Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #608 dnia: Śr, 29 Kwiecień 2020, 11:40:07 »
Mam pytania dotyczące poszczególnych komiksów z udziałem Kaczora Donalda. Nie ukrywam, że interesują mnie tylko ładne wydania. Dlatego nie kupuję takich wydań jak SERIA GIGANT, GIGANT MAMUT czy MEGAGIGA. I tak: Czy seria komiksów Donald i Spółka było wydane właśnie na takim papierze jak giganty? Jak tak to nie jestem zainteresowany, z tego co widziałem w internecie ładnie się prezentują dwa tomy, które zostały wydane w roku 1991 czyli Kaczor Donald i Wehikuł Czasu i pozostaje jeszcze jedno wydanie. Komiks Urodziny Kaczora Donalda były dwa wydania? Czy jeden to książka a drugi komiks bo zdaje się, że widziałem wydanie w twardej oprawie. Z góry dzięki za odpowiedzi... A tak poza tym kupiłbym też to wydanie Gigant Extra - władcy smoków, tylko nie wiem czy czekać aż egmont może je wznowi jako nowe wydanie. Jeśli jest szansa na coś takiego! :)

Online Castiglione

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #609 dnia: Śr, 29 Kwiecień 2020, 11:57:13 »
Donald i spółka były wydawane identycznie jak Giganty, tyle że mają mniej stron. Jak nie odpowiada ci papier w obecnych Gigantach, to wcześniej był jeszcze słabszej jakości.

Urodziny Donalda jest i komiks i książka występujące pod tym tytułem, tyle że poza tym nie mają raczej ze sobą nic wspólnego. Komiks to teraz perełka i raczej ciężka do dostania, ostatnio na Allegro była oferta za 500 zł.

Władcy smoków byli wydani całkiem estetycznie, w formie trade'a na cienkiej kredzie. Czy Egmont wznowi czy to raczej wie tylko Egmont.

Offline kaczogród

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #610 dnia: Śr, 29 Kwiecień 2020, 12:48:08 »
Tylko raz miałem w ręku numer Donalda i Spółki (i był to egzemplarz z biblioteki) aczkolwiek wydaję mnie się iż różnił się on od Komiksów Gigantów formatem , który był trochę mniejszy.
Kaczor Donald i Wehikuł Czasu to wydania w miękkiej oprawie , w formacie około A4 , z ręcznym lub imitującym ręczny liternictwem. Moje dwa egzemplarze są trochę zniszczone więc trudno mnie ocenić jakość papieru,druku czy wydania .
Odnośnie Giganta Extra to wydaję mnie się iż wznowienie w najbliższej przyszłości jest mało prawdopodobne.
Jeśli nie przeszkadza ci mały format (mniejszy niż B5 w Kaczorze Donaldzie) to poleciłbym serię Kaczogród , której wyszło 5 tomów w latach 2004-2009 następujących twórców : Romano Scarpa,Don Rosa,Vicar,Carl Barks,Marco Rota. Jakość wydania jest wysoka i jest twarda okładka.
Poleciłbym też ,,Kaczor Donald Wydanie Specjalne" (https://inducks.org/publication.php?c=pl%2FKDS ). Są to tomy miękko-okładkowe o formacie zbliżonym do Kaczora Donalda . W latach 2004-2005 wyszło 10 tomów . Moim zdaniem pod kątem jakości wydania czy jakości papieru stoją wyżej niż np. Kaczor Donald i Wehikuł Czasu czy np. Kaczory Donaldy (choć nie jest to oczywiście jakość obecnie wydawanych Kaczogrodów Carla Barksa i Dona Rosy czy ŻICSM). Zawartość komiksowa większości tomów również jest moim zdaniem wysoka (słabsze tomy to moim zdaniem : Formuła 1 ,Powracające prezenty oraz Drużyna I-team ; reszta tomów moim zdaniem zawiera bardzo dobre komiksy w tym też komiksy Dona Rosy i Carla Barksa choć nie tylko).
« Ostatnia zmiana: Śr, 29 Kwiecień 2020, 12:50:21 wysłana przez kaczogród »
,,le monde est absurde"

KOMIKSIARZ

  • Gość
Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #611 dnia: Śr, 29 Kwiecień 2020, 13:07:07 »
Te dwa tomy Kaczora Donalda i Wehikułu czasu mimo wszystko bym brał oraz Urodziny Kaczora Donalda też, Powracające Prezenty niestety odpadają ponieważ zostały wydane tak jak giganty. Serię Kaczogród oraz Giganta Extra też, ale wszystko w swoim czasie. Co do wydań specjalnych to się nad tym zastanowię, ale może też je uzupełnię. ;)

Offline PJP

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #612 dnia: Śr, 29 Kwiecień 2020, 19:29:35 »
Zerknąłem z ciekawości na Donaldy i Spółkę i papier wydaje się podobny do starszych Gigantów, chociaż ciut gorszy w DiS. W Donaldzie i S-ce były też przypadki innego papieru ;) Obecny papier gigantowy jest o wiele lepszy od tych starszych numerów. Formaty Donaldów i S-ki oraz Gigantów były identyczne, chociaż wiadomo, że Giganty grubsze.

Offline Szysza32

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #613 dnia: Śr, 29 Kwiecień 2020, 23:19:38 »
Pierwotnie w Gigantach były głównie dłuższe historie, a do DiS trafiały wyłącznie krócizny (oczywiście, do Polski trafiał tylko co któryś numer obu "pism") i wyłącznie na tym polegała różnica. Jak Gigant stawał się w Polsce miesięcznikiem to już było to trochę tego i trochę tego.

Offline Kadet

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #614 dnia: Śr, 29 Kwiecień 2020, 23:52:30 »
Mam pytania dotyczące poszczególnych komiksów z udziałem Kaczora Donalda. Nie ukrywam, że interesują mnie tylko ładne wydania. Dlatego nie kupuję takich wydań jak SERIA GIGANT, GIGANT MAMUT czy MEGAGIGA. (...)

W sumie ja bym raczej kierował się tym, czy w danym wydaniu są dobre komiksy, niż tym, jak ono się prezentuje, ale rozumiem, że przy natłoku komiksów Disneya wydanych w Polsce można sobie narzucić jakieś kryterium selekcji :)

Jeżeli chcesz mieć na półce estetyczne wydania, to chyba najlepiej zainwestować w ukazujące się obecnie kolekcje komiksów Carla Barksa i Dona Rosy. Masywne tomy w dużym formacie i twardej oprawie, a do tego z jednymi z najlepszych komiksów o Kaczorze Donaldzie i wujku Sknerusie, jakie kiedykolwiek się ukazały.

Bardzo ładnie wydana jest też "Kawa Zombo" Egmontu o Mikim autorstwa Loisela, ale niektórzy mogliby powiedzieć, że jakość wydania jest trochę wyższa niż jakość samej historii :)

Można też rozważyć starszą serię "Kaczogród", ale tu format jest już mniejszy, a do tego komiksy z tomów o Don Rosie i Carlu Barksie ukazały już się lub prawdopodobnie się ukażą w tych kolekcjach, o których piszę wyżej.

Te dwa tomy Kaczora Donalda i Wehikułu czasu mimo wszystko bym brał

Należy jednak zwrócić uwagę, że komiks z pierwszego tomu "Kaczor Donald i wehikuł czasu" jest również zawarty w tomiku "Kaczogród. Marco Rota".

Co do wydań specjalnych to się nad tym zastanowię, ale może też je uzupełnię. ;)

Wszystkie komiksy Barksa i Rosy, które były w tych wydaniach (czyli te z "Sknerusa", "Zaginionych skarbów", "Tajemniczego kosmosu", "Dzielnych rycerzy" i "Diodakowego wynalazku") powinny wyjść w kolekcjach Barksa i Rosy.
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!