Autor Wątek: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)  (Przeczytany 298130 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Arne

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #570 dnia: Pn, 02 Marzec 2020, 12:30:09 »
Czy ktoś ma może najnowsze wydanie Kaczogrodu? Zdaje mi się, że ostatnio są zmieniane okładki w kolekcji. Mam na myśli sam kolor?
A co masz konkretnie na mysli? Co wedlug ciebie jest w tych okladkach zmieniane? Tlo? Kolor grzbietu? Kolor fontu tytulowego? Czy cos jeszcze innego? I w stosunku do czego sie zmienia?
« Ostatnia zmiana: Pn, 02 Marzec 2020, 12:33:04 wysłana przez BosMan »

KOMIKSIARZ

  • Gość
Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #571 dnia: Pn, 02 Marzec 2020, 12:36:25 »
No na stronie Egmontu są podawane inne okładki niż powinny być. Tom 6  już miał inny kolor okładki a Tom 7 prawdopodobnie też. Chodzi o sam kolor, tomu 7 jeszcze nie mam, ale chyba też coś tam zmienili z tego co widziałem.

Offline adrian23

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #572 dnia: Pn, 02 Marzec 2020, 13:05:39 »
Tak zgadza się. Tom 6 mam z różową okładką od frontu. Tom 7, miasto złotych dachów ma taką jak na stronie Egmontu.

Offline freshmaker

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #573 dnia: Cz, 05 Marzec 2020, 22:51:24 »
czy boxy don rosa library 5&6 i kolejne są gdzieś jeszcze do kupienia w cenach okładkowych?

Offline Damballa

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #574 dnia: Pt, 06 Marzec 2020, 01:08:49 »
@up

Zapytaj w Azylu
kontakt@azylkomiksu.pl

Offline radef

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #575 dnia: So, 07 Marzec 2020, 15:59:42 »
Gdyby ktoś się zastanawiał, czy warto kupić 2. tom kolekcji Rosy, to pojawi się w nim komiks Rosy z Mikim. Niedokończony co prawda, ale po raz pierwszy z polskim tłumaczeniem. Inną nowością będzie historia ze świata Kaczych Opowieści, którą Rosa napisał, ale nie narysował.

Więcej zdjęć z wydania tradycyjnie na komiksydisneya.pl.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

KOMIKSIARZ

  • Gość
Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #576 dnia: Śr, 18 Marzec 2020, 20:47:07 »
Czy ktoś może wie czy w którejś z Kolekcji Barksa czy Rosy ukaże się komiks z Magiką De Czar? Nie ukrywam, że lubiłem czytać komiksy z jej udziałem. I kiedy można się spodziewać komiksu, zależy w jakim roku ukazała się po raz pierwszy? :)

Offline R~Q

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #577 dnia: Cz, 19 Marzec 2020, 14:51:48 »
Czy ktoś może wie czy w którejś z Kolekcji Barksa czy Rosy ukaże się komiks z Magiką De Czar? Nie ukrywam, że lubiłem czytać komiksy z jej udziałem. I kiedy można się spodziewać komiksu, zależy w jakim roku ukazała się po raz pierwszy? :)
Tak. Don Rosa robił komiksy z Magiką de Czar. Niektóre komiksy z nią:

Forget It! (2002)
Of Ducks And Dimes And Destinies (1995)
A Matter Of Some Gravity (1996, zarąbiste, polecam)
On a silver platter (1989)

i parę innych. Z pewnością wszystkie ukażą się w kolekcji Rosy.

Offline Kadet

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #578 dnia: Nd, 22 Marzec 2020, 18:45:47 »
Czy ktoś może wie czy w którejś z Kolekcji Barksa czy Rosy ukaże się komiks z Magiką De Czar? Nie ukrywam, że lubiłem czytać komiksy z jej udziałem. I kiedy można się spodziewać komiksu, zależy w jakim roku ukazała się po raz pierwszy? :)

Pod tym linkiem
znajdziesz listę komiksów Carla Barksa z Magiką de Czar - w jednej z kolumn masz datę pierwszego wydania, więc patrząc, z jakich lat historie zbiera dany tom kolekcji Barksa, możesz określić, czy jest w nim komiks z Magiką.

Jeśli chodzi o kolekcję Dona Rosy, to jeśli dobrze pamiętam, komiksy z istotniejszym występem Magiki znajdą się w tomach 2, 4, 6, 7, 8 i 9.
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

KOMIKSIARZ

  • Gość
Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #579 dnia: Wt, 24 Marzec 2020, 15:38:23 »
Czy ktoś może kojarzy serię KOMIKSOWO, które było kiedyś wydawane z Gazetą Wyborczą? Kiedyś miałem parę numerów, seria kojarzona głównie właśnie z Kaczorem Donaldem. Po jakimś czasie zaczęły dochodzić inne komiksy Disneya. Zastanawiam się nad kupnem kompletu, to była bardzo fajna gazetka... :)

Offline R~Q

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #580 dnia: Wt, 24 Marzec 2020, 15:58:02 »
Czy ktoś może kojarzy serię KOMIKSOWO, które było kiedyś wydawane z Gazetą Wyborczą? Kiedyś miałem parę numerów, seria kojarzona głównie właśnie z Kaczorem Donaldem. Po jakimś czasie zaczęły dochodzić inne komiksy Disneya. Zastanawiam się nad kupnem kompletu, to była bardzo fajna gazetka... :)
Tak, ja kojarzę.

Offline pawlis

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #581 dnia: Wt, 24 Marzec 2020, 16:22:26 »
Czy ktoś może kojarzy serię KOMIKSOWO, które było kiedyś wydawane z Gazetą Wyborczą? Kiedyś miałem parę numerów, seria kojarzona głównie właśnie z Kaczorem Donaldem. Po jakimś czasie zaczęły dochodzić inne komiksy Disneya. Zastanawiam się nad kupnem kompletu, to była bardzo fajna gazetka... :)

Panie, Komiksowo to był Relax mojego pokolenia. Do tej pory mam niemal wszystkie numery. Właściwie od samego początku to były tylko komiksy disneyowskie nie licząc działu Co to znaczy/nie pytaj i zwierzaków Wajraka, potem doszły Cyber-Myk, niusy w świecie magicznym w stylu dziennikarza i kultowy już Tymek i Mistrz.

KOMIKSIARZ

  • Gość
Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #582 dnia: Wt, 24 Marzec 2020, 16:30:26 »
To chyba nie mam innego wyboru jak upolować i skompletować serię!!! :)

Offline nori

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #583 dnia: Śr, 25 Marzec 2020, 09:43:42 »
To chyba nie mam innego wyboru jak upolować i skompletować serię!!! :)

Zajrzyj do giełdy, sprzedaje właśnie prawie komplet w świetnym stanie.
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #584 dnia: Śr, 25 Marzec 2020, 21:39:50 »
Mimo iż serial "Kacze Opowieści (2017 - 2020)" nie jest częścią tegoż to wątku tematycznego, a z komiksem nie ma stricte bezpośredniego powiązania i wpływu, to jednak, co by nie było, wywodzi się on z cudownej klasyki narracji obrazkowych Barksa i Rosy, z tego cudownego motywu, sposobności, stylu, które na przestrzeni lat twórcy ci nam dali - jednego z najbardziej klasycznych ujęć grafiki komiksowej i narracji w dziejach kultury komiksu. Dlatego też korzystam z tego akurat wątku tematycznego kaczogrodzkich komiksów, i wrzucam nieco poniżej intro graficzno muzyczne do "Kaczych Opowieści" - najnowszej wersji z ostatnich kilku lat. Wejściówka animacji w piękny sposób scala dokonania komiksu (szczególnie ton graficzny, wypełnienia, ta technika i styl) Rosy i Barksa oraz starszą wersję serialu - z 1987 roku, ze współczesną wizją kreskówki "Disney'a". Coś w tym jest, że jak się to ogląda i słucha, to melodia sama wpada do ucha, i nostalgiczny dzieciuch, który we mnie siedzi, podryguje nóżką aż miło.


Niedawno pojawiło się w księgarniach polskie wydanie drugiego tomu "Wujek Sknerus i Kaczor Donald" od Dona Rosy.🤩🤩🤗🤗