Autor Wątek: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)  (Przeczytany 298077 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

KOMIKSIARZ

  • Gość
Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #555 dnia: Cz, 13 Luty 2020, 18:28:17 »
Zawsze się zastanawiałem, czy siostrzeńcy Kaczora Donalda kiedyś urosną? Czy to jest tak zrobione na potrzeby komiksu, że już zawsze będą tego samego wzrostu? Ktoś nad tym myślał? :)

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #556 dnia: Cz, 13 Luty 2020, 19:50:17 »
No niestety - nie urośli i nie urosną. Tak samo jak Sknerus mimo swojego wieku nie umrze i Donald nie odziedziczy fortuny. :) Kaczki są zamrożone w czasie jeszcze bardziej niż universum Marvela.

Ale polecam tą starą (już)kreskówkę "Kacza Paczka", gdzie siostrzeńcy dalej mieszkają z Donaldem, ale są już nastolatkami pełną gębą.

https://www.filmweb.pl/serial/Kacza+paczka-1996-96114

Offline gashu

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #557 dnia: Cz, 13 Luty 2020, 19:53:24 »
Pac!



Oczywiście, to wersja fanowska.

Offline kaczogród

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #558 dnia: Cz, 13 Luty 2020, 20:02:26 »



Ostatni obrazek pochodzi prawdopodobnie z któregoś odcinka ,,starych" Kaczych Opowieści, choć nie mogę sobie przypomnieć z którego dokładnie.
« Ostatnia zmiana: Cz, 13 Luty 2020, 20:05:18 wysłana przez kaczogród »
,,le monde est absurde"

Offline James88

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #559 dnia: Pt, 14 Luty 2020, 15:20:43 »
Ktoś może pamięta w którym nr KD jako dodatek była ta talia kart z pierwszego zdjęcia:
https://archiwum.allegro.pl/oferta/mini-karty-do-gry-kaczor-donald-memory-nauka-ang-i7317339071.html

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #560 dnia: Pt, 14 Luty 2020, 17:24:31 »
@UP
Ja mam tylko te stare talie z lat 90-tych. Z taką okładką z Donaldem, to musiały być po 2000 roku.

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #561 dnia: Nd, 16 Luty 2020, 16:44:33 »
Komiksy - a raczej zeszyty z serii, góra kilkudziesięcio stronicowe, te które kupowałem za młodu w kiosku za 5zł, to czysta klasyka, mega pożywka dla nostalgii. Pamiętam, jakby to było wczoraj, że były one pierwszymi komiksami, jakie czytałem w życiu, i pierwszymi w których zetknąłem się z postacią Kaczora Donalda, Sknerusa McKwacza, i w ogóle z tym wszystkim, o czym opowiada Uniwersum Kaczogrodu. I nie mówię tu o sławetnym "Gigancie", lecz o czymś innym - pewnym cyklu wydawniczym, gdzie z każdym jego wydawanym numerem dodawano do niego jakąś geekowską zabawkę; w sam raz dla psotnego dzieciaka. Czy to pistolet na wodę, poduszki pierdziuszki, czy coś innego, nieważne. Liczyły się kolejne doświadczane przygody kaczych bohaterów i mieszkańców Kaczogrodu, i radocha od ucha do ucha z dodanego do komiksu gadżetu. Ach... nostalgia time!

A wracając do wydania zbiorczego "Wujek Sknerus i Kaczor Donald. Tom 1. Syn Słońca" od Dona Rosy, poniżej wrzucam linka do mojego rozwiniętego eseju z elementami recenzji tego tytułu; jeśli ktoś chce przeczytać, zapraszam:

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4899674/syn-slonca/opinia/56472871#opinia56472871

Offline pawlis

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #562 dnia: Nd, 16 Luty 2020, 19:29:39 »

Ostatni obrazek pochodzi prawdopodobnie z któregoś odcinka ,,starych" Kaczych Opowieści, choć nie mogę sobie przypomnieć z którego dokładnie.
Był to odcinek Duck to the Future, gdzie Sknerus za sprawą intrygi Magiki przeniósł się w przyszłości, gdzie to ona rządziła Kaczogrodem, a siostrzeńcy wyrośli na chciwych biznesmenów (z powodu głupiej rady Sknerusa).

KOMIKSIARZ

  • Gość
Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #563 dnia: Pn, 24 Luty 2020, 17:00:13 »
Przeczytałem w końcu nowe wydanie albumu Życie i Czasy Sknerusa Mckwacza, chociaż czytałem je kiedyś parę lat temu. Moimi ulubionymi rozdziałami są: Rozdział 1 - Ostatni z Klanu Mckwaczów oraz rozdział, który stawiam na pierwszym miejscu jeśli chodzi o mnie jest to Rozdział 5 - Nowy Pan na Zamku. Jeśli chodzi o ostatni komiks w albumie Czy to Jawa czy Sen? Uważam, że jest dobry, ale najbardziej lubię te rozdziały, które wymieniłem. Jedynie dodam jeszcze, że nie czytałem chyba komiksu o tym jak Sknerus powrócił do Doliny Białej Śmierci jak uwięził Złotkę O'Gilt. Ale głównie uważam, że cały album warto przeczytać, wolę takie historie o Sknerusie bardziej niż te zwykłe o Kaczorze Donaldzie. :)

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #564 dnia: Wt, 25 Luty 2020, 11:03:38 »
Przeczytałem w końcu nowe wydanie albumu Życie i Czasy Sknerusa Mckwacza, chociaż czytałem je kiedyś parę lat temu. Moimi ulubionymi rozdziałami są: Rozdział 1 - Ostatni z Klanu Mckwaczów oraz rozdział, który stawiam na pierwszym miejscu jeśli chodzi o mnie jest to Rozdział 5 - Nowy Pan na Zamku. Jeśli chodzi o ostatni komiks w albumie Czy to Jawa czy Sen? Uważam, że jest dobry, ale najbardziej lubię te rozdziały, które wymieniłem. Jedynie dodam jeszcze, że nie czytałem chyba komiksu o tym jak Sknerus powrócił do Doliny Białej Śmierci jak uwięził Złotkę O'Gilt. Ale głównie uważam, że cały album warto przeczytać, wolę takie historie o Sknerusie bardziej niż te zwykłe o Kaczorze Donaldzie. :)

Czy mówiąc o komiksie, którego specyfiki doświadczyłeś, masz na myśli “Życie i czasy Sknerusa McKwacza" od Dona Rosy? Domyślam się, że chodzi Ci forumowiczu o to wydanie właśnie; osobiście mam zamiar niedługo zabrać się za to potężne ponad 400 stronicowe tomiszcze. Bo "Syn Słońca", jako pierwszy tom cyklu "Wujek Sknerus i Kaczor Donald" od Dona Rosy, wręcz zauroczył mnie w niesłychany sposób. Nostalgia zżarła mnie z podwójną siłą - taka to świetna lektura była, mało tego, dla mnie stanowiło to powrót do klasyki komiksowej w ogóle.

Oglądając "Kacze Opowieści (2017 - )", reboot serialowy disneyowskiego klasyku z lat 80-tych, nie raz zastanawiałem się - a jestem już na 19 odcinku pierwszego sezonu - czy Sknerus McKwacz jest wszem i wobec jedynym właścicielem całego Kaczogrodu. A mówiąc ,,właściciel" mam na myśli to, czy faktycznie posiada on ,,klucze do miasta" bądź jakiś dokument potwierdzający, że Kaczogród, to jego ,,prywatne włości", lub to, czy Sknerus jest na tyle bogaty, że utrzymuje kaczogrodzką metropolię w całości, finansując ją na każdym szczeblu, od struktur społecznych, naukowych, a na rządowych skończywszy itp. Chyba nikt, kto u niego pracuje nie ma umowy o pracę, czy chociażby kontraktu. Sknerus, jak do tej pory zanotowałem, płaci swoim pracownikom w ,,centach za godzinę".  8)

Online radef

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #565 dnia: So, 29 Luty 2020, 14:57:24 »
Dziś mija dokładnie 8 lat od polskiej premiery "Powrotu do Klondike". Z tej okazji redakcja Kaczej Agencji Informacyjnej zebrała się i porozmawiała o być może najsłynniejszym komiksie Disneya w dziejach.
https://www.komiksydisneya.pl/2020/02/kacza-gadka-1-fenomen-powrotu-do.html

Chętnie poznam też waszą opinię o komiksie. Także cenicie, czy jednak wolicie bardziej inne opowieści o Sknerusie?
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline Corto Maltese

  • Wiadomości: 142
  • Polubień: 314
  • „Jestem Polakiem, więc mam obowiązki polskie"
    • Zobacz profil
Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #566 dnia: So, 29 Luty 2020, 20:00:50 »
Moja historia z opowieściami z Kaczogrodu to klasyczna droga, najpierw KD, potem Giganty. Cieszę się, że Egmont wydaje kolekcję Rosy i kolekcję Barksa, nie zważam na duble, bo taka forma odpowiada mi jako czytelnikowi, a większość Gigantów kiedyś oddałem do lokalnych bibliotek. "Życie i Czasy Sknerusa McKwacza" mam pierwsze egmontowskie wydanie. Nie idealne jeśli chodzi o oddanie historii, już podniszczone, jednak sprzedać nie sprzedam (jak i innych z kolekcji, póki mam za co jeść), co najwyżej dokupię nowe. I odpowiadając po tym wstępie na pytanie o najlepszą historię z McKwaczem, bardzo trudno taką wybrać. Całość ŻiCSM ukazuje Sknerusa z zupełnie innej strony, a niektóre kadry pamiętam do dziś, ponieważ miały mocny wydźwięk. Jak pierwsze spotkanie dorosłego Donalda i Sknerusa z "jestem bratem twojej matki. Twoim wujem.", które brzmi mocno z uwagi na to jak obaj wyglądają i w jakim momencie jest ta scena. Sknerus oczywiście jest postacią, która niestety uległa skąpstwu na stałe, taka jej rola jako komiksowego bohatera, jednak determinacja z jaką dążył do celu, ciężka praca, uczciwość, oszczędność, to są cechy godne podziwu. Lubię też historie w których Sknerus jest postacią drugoplanową lub jedną z kilku pierwszoplanowych, jak tę o zapisaniu w testamencie majątku Hyziowi, Zyziowi i Dyziowi. "Powrót do Klondike" nie psuje pomysłów Barksa, dodaje coś ciekawego, jednak osobiście, nie dałbym tej historii palmy pierwszeństwa. Choćby z prostego powodu, że bez niej nie czulibyśmy, że osobowość i przeszłość Sknerusa jest niepełna. Dobrze jednak, że powstała.
"Głównym obiektem zainteresowania całego chrześcijaństwa jest człowiek stojący na rozdrożu. Natomiast rozległe, płytkie filozofie – wielkie syntezy bredni – zawsze traktują o epokach, ewolucji i ostatecznych rozwiązaniach." G.K. Chesterton

Login lichess/chess.com: CortoMaltesePL

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #567 dnia: So, 29 Luty 2020, 20:42:41 »
Ja ze Sknerusem bardzo lubię tą historię z KD jak przyszedł dzień płacenia podatków i przyszli inspektorzy Wycisk i Wyzysk i jeden mówi "Mogę poprowadzić pierwszą ciężarówkę? Mogę? Mogę?" :) Albo w pamięć zapadła mi też ta jak Sknerus ścigał się na pomniki Kwaczaka z jednym takim Maharadżą. :D

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #568 dnia: Pn, 02 Marzec 2020, 11:06:49 »
Na dudy zakwakane! Nic więcej nie trzeba podkreślać - temat na forum, jak zwykle zresztą, wyjątkowy! A o Sknerusie nie można przecież, ot tak zapomnieć. Bo głównie dzięki serialowi animowanemu "Kacze Opowieści" z początkową emisją w 2017 roku, z czym warto podkreślić, że serial będzie miał 3 sezon, moje własne nostalgiczne przywiązanie do tej produkcji wpłynęło na sięgnięcie przeze mnie po archetypowy kaczogrodzki świat komiksu. Jak wspominałem na forum, w postach wyżej, swą przygodę z tym Uniwersum narracji obrazkowych, zacząłem od pozycji "Wujek Sknerus i Kaczor Donald. Tom 1. Syn Słońca". Przelana tu przez Rosę kreacja Kaczogrodu, sylwetka Sknerusa, Donalda oraz jego niesfornych siostrzeńców, i to w charakterystycznym miękkim, kultowo-kreskówkowym, disneyowsko-bajkowym stylu, spowodowała, że to wszystko, co tak w dzieciństwie się uwielbiało, powróciło ze zdwojoną siłą! Choć pierwotnej, prometeuszowskiej dla Świata Kaczogrodu kreski i scenariuszy Carla Barksa jeszcze nie analizowałem, mogę mieć ogólne rozeznanie i świadomość, jak mistrz wyłaniał na światło dzienne tworzony przez siebie świat, jak wyglądały pociągnięcia ręką przy stole kreślarskim, czy zapełnianie dymków konceptami wychodzącymi z jego genialnego umysłu, podczas długich posiedzeń w swym biurze. Trudno więc powiedzieć, która pozycja z Uniwersum Kaczogrodu będzie przeze mnie niebawem doświadczona: czy będzie to coś od Dona Rosy, a może zdecyduję się na jakiś zbiór komiksowy od prowodyra i mistrza stylu i gatunku, Carla Banksa? Ostateczny wybór jeszcze przede mną; rozmyślam nad "Życie i czasy Sknerusa McKwacza" od Rosy i "Kaczogród. Powrót do Klondike i inne historie z lat 1952-1953. Tom 1" Banksa. Moja podróż z komiksowym Kaczogrodem dopiero się zaczyna... 8)

KOMIKSIARZ

  • Gość
Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #569 dnia: Pn, 02 Marzec 2020, 12:22:18 »
Czy ktoś ma może najnowsze wydanie Kaczogrodu? Zdaje mi się, że ostatnio są zmieniane okładki w kolekcji. Mam na myśli sam kolor?