Autor Wątek: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)  (Przeczytany 307307 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline radef

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #450 dnia: So, 07 Grudzień 2019, 09:44:59 »
Na 99% sądzę, że nie należy się przejmować chwilowymi problemami z dostępnością. Często tak jest, szczególnie w grudniu, że zainteresowanie komiksem na premierę jest tak duże, że Egmont nie nadąża z wysyłaniem kolejnych partii tytułu do hurtowni.
Oczywiście jet 1% szansy, że szedł cały nakład, ale jakoś nie widzę na to szans.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline GoNzO

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #451 dnia: So, 07 Grudzień 2019, 09:52:42 »
Ewidentnie niedoszacowują popularności kaczorów w Polsce :(.

ramirez82

  • Gość
Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #452 dnia: So, 07 Grudzień 2019, 10:06:55 »
Ale czego brakuje? Wg. ceneo oba grudniowe Kaczogrody są wszędzie dostępne.

Offline martin685

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #453 dnia: So, 07 Grudzień 2019, 12:27:41 »
Może koledze chodziło o nakład tomu 3, Siedem Miast Ciboli i inne historie. Tego rzeczywiście próżno szukać w znanych mi księgarniach internetowych. Lub o życie i czasy sknerusa.
« Ostatnia zmiana: So, 07 Grudzień 2019, 12:29:41 wysłana przez martin685 »

Offline radef

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #454 dnia: So, 07 Grudzień 2019, 15:32:03 »
A w lutym lub marcu... Miasto złotych dachów i inne historie z lat 1957-1958.

W środku m.in. pierwszy komiks z Dziadkiem Be. Dla przeliczających złotówki na strony doskonała informacja - tom będzie liczył aż 256 stron.
Skład - http://www.komiksydisneya.pl/2019/12/kaczogrod-carla-barksa-7-miasto-zotych.html
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline mack3

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #455 dnia: So, 07 Grudzień 2019, 21:51:45 »
Będą The Money Well i The Golden River?  :)

Offline radef

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #456 dnia: So, 07 Grudzień 2019, 21:58:29 »
Będą The Money Well i The Golden River?  :)
"The Money Well" tak, natomiast w 7. nie będzie "The Golden River" (które pojawi się w 8. tomie), lecz "City of Golden Roofs".
Ogólnie - tak jak pisałem, do ósemki wszystkie tomy to must-have'y, potem - to już zależy, ale będę to analizował później.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline tomsawyer

  • Wiadomości: 250
  • Polubień: 228
  • Żywych zwołuję, zmarłych opłakuję, gromy kruszę.
    • Zobacz profil
    • Rush Hemispheres
Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #457 dnia: Nd, 08 Grudzień 2019, 17:08:48 »
Radef uległem Twojej pasji do tematu kaczek, złapałem bakcyla i jedzie do mnie Barks i Rosa. Jakby co będzie na Ciebie ;-).
Skoro jesteśmy przy komiksach Disneya, to chciałbym się zapytać o kanon w przypadku innego bohatera, czyli myszki Miki. Czy były podejmowane jakieś próby albo może są plany, aby wydać w Polsce (na wzór Barksa) historie stworzone przez Gottfredson'a?
"Nie od razu Rzym zbudowano, oczywiście, z tamtą robotą nie miałem nic wspólnego."

Offline radef

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #458 dnia: Nd, 08 Grudzień 2019, 17:19:00 »
Czy były podejmowane jakieś próby albo może są plany, aby wydać w Polsce (na wzór Barksa) historie stworzone przez Gottfredson'a?
Ja bym bardzo chciał je zobaczyć po polsku, ale czy Egmont jest zainteresowany? Szczerze wątpię, jednak komiksowy Miki nie ma dobrej prasy w Polsce.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline Komiksoświr

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #459 dnia: Nd, 08 Grudzień 2019, 18:09:38 »
A byłoby możliwe wydanie w Polsce (jak będą kończyć Rosę) kolekcji na wzór Disney masters?

Offline Castiglione

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #460 dnia: Nd, 08 Grudzień 2019, 18:47:36 »
A mnie zawsze podobały się kryminalne historie z Mikim w Gigantach albo choćby te, w których spotykał się z Donaldem. Później jak wszedłem w internety mocno mnie zdziwiło, że tyle osób odrzucały te komiksy. Chociaż ja w tamtych czasach ogólne podchodziłem raczej bezkrytycznie do komiksów, ale do dzisiaj nie wydaje mi się, żeby między historiami o kaczkach i myszach była jakaś wielka różnica w poziomach.

A jakiś tom poświęcony Gottfredsonowi chętnie bym przyjął, w końcu to klasyka nie tylko disneyowskiego komiksu.

Offline PJP

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #461 dnia: Nd, 08 Grudzień 2019, 19:24:37 »
Miki to trochę nudziarz jak się wraca po latach do komiksów ale te z podróżami w czasie czy z przenikaniem uniwersów (z Donaldem) akurat się bronią :)

Offline radef

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #462 dnia: Nd, 08 Grudzień 2019, 20:47:04 »
A byłoby możliwe wydanie w Polsce (jak będą kończyć Rosę) kolekcji na wzór Disney masters?
Pewnie szanse są, lecz podkreślałbym w każdym momencie dwa słowa - NA WZÓR.
Disney Masters to seria na rynek amerykański i tylko tam powinna być wydawana. Np. tomów Murry'ego nie ma sensu wydawać po polsku, ponieważ artysta ten jest otoczony kultem tylko w USA, gdzie przez lata były to najlepsze komiksy z Mikim (Gottfredson od lat 50. praktycznie nie był wznawiany). W Europie byli lepsi twórcy, więc takiego sentymentu Murry'ego nie ma.
Reszta tomów też jest ułożona wprost pod rynek amerykański. Np. pojawia się 3. komiks z Superkwękiem, prawdopodobnie dlatego, że 1. i 2. kilkanaście miesięcy wcześniej było IDW.

Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline Castiglione

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #463 dnia: Nd, 08 Grudzień 2019, 20:47:58 »
O właśnie, tę serię z wehikułem czasu też bardzo lubiłem.

Tak z innej beczki, w oryginale kolekcja Rosy ma połowę grzbietów w kolorze zielonym i połowę w niebieskim, w zdaje się losowej kolejności. Stoi za tym jakiś zamysł?

Offline R~Q

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #464 dnia: Nd, 08 Grudzień 2019, 21:39:25 »
Mi się podobały historie z tymi robotami wysysającymi paliwo i energię itd. w Myszogrodzie oraz z duchami, którzy przejęli ciała mieszkańców Myszogrodu przechodząc przez nich, co oblewało ich ektoplazmą i zadawało cierpienie i wywoływało drgawki. To były czasy. Gigant, 1997