Autor Wątek: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)  (Przeczytany 307064 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #420 dnia: Wt, 03 Grudzień 2019, 18:09:35 »
Ugh - nowy, dzisiejszy Mega Giga przypomina dlaczego nie lubię tej serii. Pierwszy komiks jest spoko tyle że to dubel. Drugi ma fajne rysunki i historyjke niezłą, ale skopane kolory. I tak przez 100 stron - kolory i kolorystyka tragiczna albo jacyś trzeciorzędni rysownicy na których słabo się patrzy. I to razem odbiera chęć do czytania. Tak mnie to zmęczyło, że jak dotarłem do jakiejś normalnej historii (kolejna książka Goofiego :) ) to mi się odechciało czytać dalej. Dotarłem do wreszcie dobrego komiksu dziejącego się na południu USA w XIX w. ale przeczytam to sobie jutro. Na razie jestem zniesmaczony. MG i Mamuty mozna by robić o wiele lepiej zwłaszcza, że teraz nie ma tyle Gigantów co kiedyś.

Offline radef

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #421 dnia: Wt, 03 Grudzień 2019, 18:19:06 »
Drugi ma fajne rysunki i historyjke niezłą, ale skopane kolory. I tak przez 100 stron - kolory i kolorystyka tragiczna albo jacyś trzeciorzędni rysownicy na których słabo się patrzy.
"Powrót z przeszłości" ma skopane kolory? "Heraldyczna herezja" jest słabo narysowana? 8azyliszek, naprawdę nie przesadzaj. Nikt nie każe czytać "MegaGiga".
Największym problemem tego tomu jest fakt, że połowa komiksów była w "MegaGiga", a nie ciut starsze kolory w niektórych komiksach.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #422 dnia: Wt, 03 Grudzień 2019, 18:28:22 »
Ciut starsze? Ty widziałeś np. jak wychodzi biały kolor z brody Dziadka Be poza linie? Kto to robił?

I tak Heraldyczna Herezja jest słabo rysowana. Piotruś nie jest taki jak lubię. Nigdy nie lubiłem historyjek tego rysownika.

Piratów z Kwaraibów - MG tom 2 mam. Ale czytałem to tak dawno temu, że zapomniałem, że te komiksy po "Skarbie Kapitana Morgana" to przedruki stamtąd.

Offline radef

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #423 dnia: Wt, 03 Grudzień 2019, 18:46:27 »
Ciut starsze? Ty widziałeś np. jak wychodzi biały kolor z brody Dziadka Be poza linie? Kto to robił?
Tak wyglądały komiksy (nie tylko Disneya) w latach 60., 70. czy 80., gdy kolorowano je ręcznie. We włoskich komiksach Disneya widać to tym bardziej, ponieważ rozmiary oryginalnych plansz były mniejsze niż w przypadku innych komiksów, więc przekłamania były większe.

Sam uwielbiam nowe wersje kolorystyczne, zawsze ogromnie się cieszę, gdy jakiś komiks pojawia się w nowych kolorach, ale nie będę narzekał na każdy archaicznie pokolorowany komiks, ponieważ gdyby nie taki sposób przedruków, to starsze komiksy pojawiałyby się zdecydowanie rzadziej, a wśród nich jest wiele genialnych komiksów.
Oczywiście to nie oznacza, że nie było w Gigantach, MegaGiga czy Mamutach fatalnie pokolorowanych komiksów. Z pamięci nie wymienię, ale pewnie mógłbym ich wskazać ze 20, może 30. Jednak sam fakt, że kolory są archaiczne i występują pewnie przekłamania kolorów, nie powoduje, że komiks jest niezdatny do czytania. Niektórzy twierdzą, że w tym nawet tkwi urok starszych historii.
« Ostatnia zmiana: Wt, 03 Grudzień 2019, 18:56:17 wysłana przez radef »
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline Komiksoświr

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #424 dnia: Wt, 03 Grudzień 2019, 20:55:29 »
O ja tak twierdzę np. ;D
Oryginalny coloring dodaje klimatu w tych starych archaicznych i często beznadziejnie głupich komiksach z lat 60-tych. Ale w tym tkwi  ich urok. :P
Tymczasem ja nie mogę się doczekać jutra. ;)

Offline Przemek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #425 dnia: Wt, 03 Grudzień 2019, 21:14:56 »
Tymczasem ja nie mogę się doczekać jutra. ;)

Mam tak samo ;) Zamówiłem na Gildi wczoraj więc jutro powinno być u mnie. Nowy Barks iii.... Pierwszy tom kolekcji Rosy! Kurczę cieszę się znów jak dziecko. Nie sądziłem, że dostaniemy to wydanie po polsku a już na pewno nie, że tak szybko.

Offline Komiksoświr

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #426 dnia: Wt, 03 Grudzień 2019, 21:19:48 »
I tym większa radość że nigdy nie zdecydowałem się kupić jego Kaczogrodu z 2006. ;D
A tu i będzie lepsza jakość edytorska i format odpowiedni i więcej dodatków i ogółem wszystko to lepiej wygląda.
I też co mnie cieszy,że najprawdopodobniej wydadzą całość w 2 lata i nie będzie się to rozwlekało tak jak np.oryginalne kolekcje od Fantagraphics.

Offline Przemek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #427 dnia: Wt, 03 Grudzień 2019, 21:25:59 »
Też nie czytałem KG z 2006 ^^ Normalnie bym się nie chwalił, ale jednak fajnie będzie przeczytać to premierowo i to w takim wydaniu ;) Zastanawia mnie tylko kiedy (w którym tomie) będzie powtórka z ostatniego wydania ŻiCSM? Pewnie Radek będzie wiedział...

Offline Komiksoświr

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #428 dnia: Wt, 03 Grudzień 2019, 21:29:08 »
Z tego co mi wiadomo duble z Życia i czasów będą w każdym tomie nie licząc pierwszych trzech. A najwięcej będzie w 4 i 5 gdzie to około 90 proc.

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #429 dnia: Wt, 03 Grudzień 2019, 21:36:01 »
Ja kupiłem na Allegro cztery ówczesne Kaczogrody za 100 zł. Czyli była to słuszna cena. I dlatego tym Rosą się nie podniecam. I jak lubię rysunki Laury Molinarii, tak kolorystyka jej komiksu z najnowszego MG była strasznie skopana.

Offline Kadet

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #430 dnia: Wt, 03 Grudzień 2019, 21:37:46 »
W pierwszym tomie będzie cała "Ostatnia podróż do Dawson", z której w ŻiCSM była tylko retrospekcja. W czwartym i piątym będzie 12 głównych rozdziałów ŻiCSM (i parę innych komiksów). Rozdziały poboczne będą rozsiane od 6 do 10 tomu. Tutaj można sprawdzić skład każdego tomu:

https://inducks.org/publication.php?c=us%2FDRL
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline radef

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #431 dnia: Wt, 03 Grudzień 2019, 22:25:53 »
W pierwszym tomie będzie cała "Ostatnia podróż do Dawson", z której w ŻiCSM była tylko retrospekcja.
Tak, ale był tylko w fragmencie, więc nie traktuje tego jako reprint.
Jakby ktoś chciał opuścić 4. i 5. tom to mam złą wiadomość. W 4. tomie znajduje się "Pierwsza dziesięciocentówka", najlepszy komiks Rosy wg Macieja Kura, historia często uznawana za rozdział 0 ŻiCSM, natomiast w 5. "Skarbnica wiedzy", czyli według mnie najlepszy komiks Rosy, doskonała historia o Młodych Skarbach.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline Komiksoświr

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #432 dnia: Wt, 03 Grudzień 2019, 22:28:38 »
Skarbnica wiedzy rzeczywiście genialny komiks.
Tylko mam wątpliwości co do tego czy w kolekcji zostanie tekst o nowym numerze Donalda w kiosku.

Offline R~Q

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #433 dnia: Śr, 04 Grudzień 2019, 09:36:29 »


, natomiast w 5. "Skarbnica wiedzy", czyli według mnie najlepszy komiks Rosy, doskonała historia o Młodych Skarbach.
To o tej księdze i Kleopatrze? Rzeczywiście dobre, zachęca do zwiedzania świata niczym Assassin's Creed.  ;)

Offline Szysza32

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #434 dnia: Śr, 04 Grudzień 2019, 11:26:24 »
Cytuj
Jakby ktoś chciał opuścić 4. i 5. tom to mam złą wiadomość. W 4. tomie znajduje się "Pierwsza dziesięciocentówka", najlepszy komiks Rosy wg Macieja Kura, historia często uznawana za rozdział 0 ŻiCSM, natomiast w 5. "Skarbnica wiedzy", czyli według mnie najlepszy komiks Rosy, doskonała historia o Młodych Skarbach.

No chyba, że ktoś ma oba komiksy w KD. ;)