Autor Wątek: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)  (Przeczytany 298204 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #285 dnia: So, 19 Październik 2019, 19:51:09 »
Ale serio - to w tym Władcy Słońca nie będzie ani jednego premierowego komiksu? Wszystko zdublowane z Kaczogrodu Rossy??

Offline Antari

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #286 dnia: So, 19 Październik 2019, 20:05:07 »
Podpinam się pod pytanie. Czy mógłby ktoś wypisać dokładną zawartość obu wydań?

Offline Kadet

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #287 dnia: So, 19 Październik 2019, 20:18:19 »
Komiksy będą te same. W nowym wydaniu będzie znacznie więcej dodatków, no i rzecz jasna lepszy format (taki jak Barksa)

To jest nowe wydanie:
https://inducks.org/issue.php?c=us%2FDRL+++1#p013

To jest stare:

https://inducks.org/issue.php?c=pl%2FKGD+++4#p015
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #288 dnia: So, 19 Październik 2019, 20:22:52 »
Oczywiście. Jak Egmont rusza z nową serią to oczywiście musi być dubel, który mam. Grrrr - jestem wkurzony jak Forsant na Sknerusa. Dziękuję, postoje do drugiego tomu z jakimś materiałem komiksowym którego w Polsce jeszcze od Rosy nie było.

Offline Kadet

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #289 dnia: So, 19 Październik 2019, 20:26:32 »
Oba te wydania to w oryginale pierwsze tomy kolekcji wszystkich komiksów Rosy w kolejności chronologicznej, więc to logiczne, że się komiksy pokrywają.

W drugim tomie jedyną premierą będzie "Starstruck Duck", która istnieje tylko jako szkic, i "Back in Time for a Dime", komiks ze świata Duck Tales, którego Rosa nie rysował.
« Ostatnia zmiana: So, 19 Październik 2019, 20:29:34 wysłana przez Kadet »
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline Szysza32

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #290 dnia: So, 19 Październik 2019, 20:28:53 »
Kaczogród 4: Don Rosa (Polska) - czyli stare polskie wydanie
https://inducks.org/issue.php?c=pl%2FKGD+++4

Hall of Fame: Don Rosa (Norwegia) - pierwowzór polskiego tomu; w ramach serii HOF ukazał się komplet komiksów Rosy, w 10 tomach
https://inducks.org/issue.php?c=no%2FHOF+++1

Don Rosa Library: The Son of the Sun (Stany) - czyli 1. tom zbiorówki Fantagraphics, która ma u nas wyjść, również 10-tomowej
https://inducks.org/issue.php?c=us%2FDRL+++1

Zawartość komiksowa w istocie jest identyczna. Ponadto, w Polsce było wydanie odpowiadające również drugiemu tomowi (oraz drugiemu norweskiemu HOF o Rosie), czyli Komiksy z Kaczogrodu tom 3 z 2011. Nic w tym dziwnego - w obu seriach komiksy są ułożone chronologicznie. Dopiero teraz widać, jak bardzo u nas Rosa jest wyeksploatowany, na szczęście teraz będzie wszystko w jednolitym wydaniu. Szkoda tylko, że niepotrzebnie kupowałem nowe "Życie i czasy...", skoro w kolekcji będę mieć jeszcze jeden egzemplarz. :S
« Ostatnia zmiana: So, 19 Październik 2019, 20:31:09 wysłana przez Szysza32 »

Online Cringer

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #291 dnia: So, 19 Październik 2019, 20:29:18 »
Oczywiście. Jak Egmont rusza z nową serią to oczywiście musi być dubel, który mam. Grrrr - jestem wkurzony jak Forsant na Sknerusa. Dziękuję, postoje do drugiego tomu z jakimś materiałem komiksowym którego w Polsce jeszcze od Rosy nie było.
doskonale cię rozumiem. Miałem to samo gdy startowała WKKDC ze swoimi dublami.

Offline Antari

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #292 dnia: So, 19 Październik 2019, 20:46:34 »
Oczywiście. Jak Egmont rusza z nową serią to oczywiście musi być dubel, który mam. Grrrr - jestem wkurzony jak Forsant na Sknerusa. Dziękuję, postoje do drugiego tomu z jakimś materiałem komiksowym którego w Polsce jeszcze od Rosy nie było.

Przecież wystarczy sprzedać stare wydanie (na które na pewno będą chętni) i cieszyć się z nowego. To cenna informacja dla wielu osób, które chcą zrobić upgrade wydania. Nie zwalaj winy na Egmont. To tylko i wyłącznie twoja postawa i odwieczna upartość jest problemem.

Offline radef

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #293 dnia: So, 19 Październik 2019, 20:56:50 »
e tam, lepiej kupić Kaczogród i pokazać że jest zainteresowanie komiksem a nie chińską tandetą  ;)
Z takim komiksem nie kupić "Kaczora Donalda"? Oj, nieładnie, od 10 złotych nikt nie zbiedniał.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #294 dnia: So, 19 Październik 2019, 21:02:15 »
@Cringer
Miałeś Husha z 2005 na miękko? Nice

Ten 3 tom komiksów z Kaczogrodu też mam, więc parę dych w kieszeni zostanie w takim razie. A to że Egmont lubi duble to znany fakt, ale ja im nie muszę się do nich dokładać.

Offline glutamiluta

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #295 dnia: So, 19 Październik 2019, 21:03:48 »
Z takim komiksem nie kupić "Kaczora Donalda"? Oj, nieładnie, od 10 złotych nikt nie zbiedniał.

sa lepsze, wrzuciłam tylko część plansz ;)

Offline radef

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #296 dnia: So, 19 Październik 2019, 21:07:05 »
sa lepsze, wrzuciłam tylko część plansz ;)
Lepsze? Nie sądzę. Tzn. tej historii nie czytałem (bo skąd, jest całkowicie premierowa), ale Korhonen to najlepsze co spotkało ostatnio "Kaczora Donalda". Choć ciekawie zapowiada się holenderski komiks o Sknerusie i inflacji.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Online Cringer

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #297 dnia: So, 19 Październik 2019, 22:17:07 »
Ten 3 tom komiksów z Kaczogrodu też mam, więc parę dych w kieszeni zostanie w takim razie. A to że Egmont lubi duble to znany fakt, ale ja im nie muszę się do nich dokładać.
niby tak z drugiej strony tamta seria padła a teraz jest popyt na nową serię to czemu nie wydać dla tych co tamtego nie mają? Dziwie się że tak krytycznie do tego podchodzisz, jakby nie patrzeć nawet i WKKM zdublowała nie jeden wcześniejszy komiks Egmontu (jedne z pierwszych dubli to Wolverine, Daredevill - Diabeł Stróż, 1602)
Z takim komiksem nie kupić "Kaczora Donalda"? Oj, nieładnie, od 10 złotych nikt nie zbiedniał.
Niezmiernie irytują mnie te tandetne gadżety. Starałem się zbierać Kaczora, ale na plastikowym nożu wymiękłem.

Online Castiglione

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #298 dnia: So, 19 Październik 2019, 22:36:51 »
@Cringer
Miałeś Husha z 2005 na miękko? Nice

Ten 3 tom komiksów z Kaczogrodu też mam, więc parę dych w kieszeni zostanie w takim razie. A to że Egmont lubi duble to znany fakt, ale ja im nie muszę się do nich dokładać.

Boże co za bzdury. Jakie duble? Ty wiesz, że w Polsce nie wydano dosłownie tylko kilku komiksów Rosy? W jaki sposób chcesz wydać czyjąś kompletną twórczość bez wydawania powtórek? Idą po kolei, to chyba logiczne rozwiązanie. Mają zacząć serię od trzeciego tomu czy kontynuować teraz edycję sprzed 15 lat w pomniejszonym formacie bo kilku fanów ma jeszcze stare wydanie?

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #299 dnia: So, 19 Październik 2019, 22:56:33 »
No dobra, ale powtarzać wydany już raz na twardo jeden Kaczogrod to trochę za dużo jak dla mnie. W Barksach to przynajmniej mieszają premiery i duble z Donaldów.