Autor Wątek: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)  (Przeczytany 307055 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Komiksoświr

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #225 dnia: Nd, 08 Wrzesień 2019, 18:21:25 »
Prędzej to można premiery wydzielić do oddzielnego tomu. :P

Offline Death

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #226 dnia: Nd, 08 Wrzesień 2019, 18:38:22 »
To nie duble mogliby wydzielić, bo prawie wszystko jest nimi.  :) W Polsce nie wyszło zaledwie kilka komiksów Dona Rosy. Zrobiłbyś z nich co najwyżej jeden tom. Ale za to znakomity, bo masz tam historię jak Kaczory drążą tunel w głąb Ziemi, dwie historie o Donaldzie i jego dwóch kumplach,  przenosiny naszej ferajny do czasów króla Artura, pierwsze spotkanie z Czarnym Rycerzem, urodziny Sknerusa, doskonałą podrozniczą historię o Indiach. .. Warto czekać

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #227 dnia: Nd, 08 Wrzesień 2019, 19:25:55 »
Ponieważ osobiście nie mam z 700-set numerów KD, to liczę na jak najwięcej historyjek które w nich były. Z drugiej strony - po ŻICSM "Z Annałów Młodych Skautów" uważam za wybitną opowieść i cieszę się, że będę ją miał na twardo.

Offline radef

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #228 dnia: Nd, 08 Wrzesień 2019, 21:35:43 »
Prędzej to można premiery wydzielić do oddzielnego tomu. :P
Co zresztą (po części) kiedyś proponowałem. Bodajże przy wizycie Rosy w Polsce (która została totalnie zlekceważona przez Egmont) wpadłem na pomysł i chyba nawet go posłałem, by wydać trylogię rozpuszczalnikową (dwa z trzech komiksów w Polsce niewydane) i dwa komiksy o Caballeros (tu oba) jako osobny tomik.
W ogóle to jest śmieszne, że w Polsce ukazały się wszystkie komiksy, które są sequelami Barksa, a kilka naprawdę fajnych i oryginalnych historii nie.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #229 dnia: Śr, 11 Wrzesień 2019, 20:35:59 »
Ja do kutwy nic nie mam i jako dzieciak nigdy nie kojarzyłem tego słowa z wulgaryzmami. Bardzo mi się podoba jako mniej częsty synonim "skąpca" i jest moim zdaniem przejawem bogactwa językowego, tak jak "centuś", "liczykrupa", "dusigrosz", "skąpiradło" i inne takie, którymi raczą nas tłumacze komiksów ze Sknerusem :)

No dokładnie. Kutwa - czyli synonim skąpca. Ja chyba rzeczywiście zbyt dawno do podstawówki chodziłem i mi się podczas lektury w 2000 roku tego komiksu źle nie kojarzyło. Zwłaszcza, że to było genialnie pokazane gdy Sknerus trafił na równego sobie chciwca.

Offline JanJ

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #230 dnia: So, 21 Wrzesień 2019, 11:38:41 »
Don Rosa ma wyjść z lekkim opóźnieniem w grudniu. Mam nadzieję, że dzięki temu dostaniemy na prawdę porządnie dopracowane wydanie.

Offline Arturrro

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #231 dnia: Nd, 22 Wrzesień 2019, 10:58:15 »
Lepiej dlużej poczekać na dopracowany produkt niż miałaby być wpadka jak z "Życiem i Czasami". I tak ostatnio Egmont nas "rozpieszcza" kaczorami :-)

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #232 dnia: Nd, 22 Wrzesień 2019, 11:12:50 »
Ale wy naiwnie myślicie że nie będzie wpadek drukarskich? Gratuluję optymizmu. Po ŻiCSMK, po tym co się ostatnio stało z Batman Noir, ja raczej już się godzę z tym, że jakieś kwiatki dostaniemy. Mam nadzieję, że jak najmniejsze.

Offline Arturrro

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #233 dnia: Nd, 22 Wrzesień 2019, 13:35:35 »
Wpadek oczywiście da się uniknąć ale skoro tak jak w tomach Barksa to Radef będzie brał udział w redagowaniu to śpię spokojnie ;-)

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #234 dnia: Nd, 22 Wrzesień 2019, 14:19:57 »
Ale nie będzie stał w drukarni. A to tam powstają babole.

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #235 dnia: Wt, 24 Wrzesień 2019, 17:11:13 »
Zachodzę sobie dziś do Saloniku Prasowego, a tam nowy numer Kaczora Donalda. Z toaletą z Karaluchem. JPR. Ale dno, ale żenada. Te gadżeciki to jakiś żart - i to wcale nie śmieszny. Jednoczesnie dziś wyszedł np. taki Just Kick, tylko złotówkę droższy. I on ma w dodatku piłkarskie słuchawki. A w KD sedes. Zamykać to pismo od razu.

Offline Komiksoświr

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #236 dnia: Wt, 24 Wrzesień 2019, 17:59:38 »
Jakby co w numerze jest komiks z KD 1995-01. :P

Offline stachel

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #237 dnia: Wt, 24 Wrzesień 2019, 18:04:43 »
Zamykać pismo, bo nie śmieszy Cię dodatek przeznaczony dla dzieci?

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #238 dnia: Wt, 24 Wrzesień 2019, 18:06:09 »
Mam. Świetny numer. Do dziś pamiętam jak go w Hrubieszowie w kiosku Ruchu kupowałem, zaraz po Nowym Roku i początku denominacji. Zbierałem kupony na Kartę Kolekcjonera, którą udało mi się dostać.

@stachel
Ja bym swojemu dziecku takiego gadżetu z klozetowym rodzajem dowcipu nie kupował.


Offline Komiksoświr

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #239 dnia: Wt, 24 Wrzesień 2019, 18:08:04 »
A nie sorry pomyliłem numery. :P Miałem na myśli numer 10 z tego roku.