Autor Wątek: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)  (Przeczytany 307143 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline radef

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #150 dnia: Cz, 05 Wrzesień 2019, 15:56:06 »
Boję się że sprzedaż Kaczogrodu Barksa spadnie (Rosa cieszy się większą popularnością) i przestaną go wydawać i nie doczekamy wielu świetnych komiksów.
Może się tak stać, ale jednak 40 stron artykułów w każdym tomie Rosy z listami nawiązań do Barksów mogą przekonać parę niezdecydowanych osób do kupna Barksa.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline Komiksoświr

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #151 dnia: Cz, 05 Wrzesień 2019, 16:28:41 »
Zaskok z tym Rosą. Może nie jestem jego fanem ale kupię dla dodatków chociażby. Mimo że mam sporo jego komiksów w Donaldach. :P A i jeszcze kwestia Życia i czasów. Trochę średnio bo mam już tom z 2017. I co? Jak już wyjdzie w tej kolekcji to dalej będą tam dodrukowywać? :P

Offline JanJ

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #152 dnia: Cz, 05 Wrzesień 2019, 16:44:11 »
A z kolekcji Barksa to ile tych tomów jeszcze ma wyjść? Widać, że musi im się to sprzedawać, skoro weszli w Rosę, którego wcześniej jakoś strasznie się bali. Jak Rosę będą wydawać 1 tom na kwartał, to w jakieś 2,5 roku się zamkną.
« Ostatnia zmiana: Cz, 05 Wrzesień 2019, 16:49:21 wysłana przez janjedlikowski »

Offline Komiksoświr

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #153 dnia: Cz, 05 Wrzesień 2019, 16:51:42 »
Ogółem Barks ma 30 tomów. Ale nie wiadomo czy wszystko wydadzą. :P

Offline radef

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #154 dnia: Cz, 05 Wrzesień 2019, 17:00:33 »
Ogółem Barks ma 30 tomów. Ale nie wiadomo czy wszystko wydadzą. :P
Jeżeli do wydanych do tej pory tomów dodadzą 6 wydań zbierających z lat 1947-1952 (czyli ciut wcześniejsze), to w ramach 12 tomów pojawi się 75% najsłynniejszych komiksów Barksa. Nie twierdzę, że w pozostałych tomach nie ma dobrych komiksów, jest ich nawet sporo, są też perełki, ale jednak to już trochę inny poziom.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline Szekak

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #155 dnia: Cz, 05 Wrzesień 2019, 17:27:57 »
Panowie, ja mam takie pytanko - skad taka podjarka? To sa po prostu bardzo dobre historie czy jak? Jaki to jest klimat, bardziej humor dla mlodszych czytelnikow? Rysunki i kaczory mnie odrzucaja, stad pytanie, bo nie wiem czy wchodzic.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Arturrro

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #156 dnia: Cz, 05 Wrzesień 2019, 17:45:14 »
Jeżeli do wydanych do tej pory tomów dodadzą 6 wydań zbierających z lat 1947-1952 (czyli ciut wcześniejsze), to w ramach 12 tomów pojawi się 75% najsłynniejszych komiksów Barksa.
I to byłoby jakieś rozwiązanie gdyby się okazało, że sprzedaż Barksa jakoś mocno spadła. Oczywiście najlepiej byłoby żeby wydali wszystkie 30 tomów   :)
Ps. Czy jest jakiś spis komiksów Rosy, które nie zostały wydane w Polsce? Mam wszystkie opublikowane i chciałbym wiedzieć czego "nowego" można oczekiwać.
« Ostatnia zmiana: Cz, 05 Wrzesień 2019, 17:57:30 wysłana przez Arturrro »

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #157 dnia: Cz, 05 Wrzesień 2019, 17:55:56 »
Żal mi cię Szekak że nie czytałeś starego dobrego Kaczora Donalda. Kto nie przeczytał w 1995 roku "Pierwszej Dziesięciocentówki", albo potem "Z annałów Młodych Skautów", ten nie zrozumie o co kaman. :) Dla mnie dołożenie do Barksa również Rosy, to bardzo dobra wiadomość. Będzie co czytać i czym się chwalić.

Tylko wychodzi na to, że Egmont będzie to ŻiCSM wydawał w kółko aż do znudzenia. I każde wydanie będzie miało inne błędy. :D

ramirez82

  • Gość
Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #158 dnia: Cz, 05 Wrzesień 2019, 17:56:53 »
...choć szkoda mi trochę mniejszego fomatu, no ale za to będzie taniej.

Nie rozumiem? Umknęło mi, że kolekcja Rosy ma być w mniejszym formacie niż Życie i czasy i Kaczogród Barksa?

Edit: już rozumiem, w takim samym, ale mniejszym niż wydanie oryginalne.  8)
« Ostatnia zmiana: Cz, 05 Wrzesień 2019, 18:03:54 wysłana przez ramirez82 »

Offline Szekak

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #159 dnia: Cz, 05 Wrzesień 2019, 18:05:50 »
Żal mi cię Szekak że nie czytałeś starego dobrego Kaczora Donalda. Kto nie przeczytał w 1995 roku "Pierwszej Dziesięciocentówki", albo potem "Z annałów Młodych Skautów", ten nie zrozumie o co kaman. :) Dla mnie dołożenie do Barksa również Rosy, to bardzo dobra wiadomość. Będzie co czytać i czym się chwalić.

Tylko wychodzi na to, że Egmont będzie to ŻiCSM wydawał w kółko aż do znudzenia. I każde wydanie będzie miało inne błędy. :D
Czytalem ten tygodnik z gadzetami i giganty za dzieciaka, ale nic z niego nie pamietam.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline JanJ

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #160 dnia: Cz, 05 Wrzesień 2019, 18:16:03 »
Nie rozumiem? Umknęło mi, że kolekcja Rosy ma być w mniejszym formacie niż Życie i czasy i Kaczogród Barksa?

Edit: już rozumiem, w takim samym, ale mniejszym niż wydanie oryginalne.  8)

Przy tych szczegółowych rysunkach Rosy szkoda, że zdecydowali się na mniejszy format niż w oryginale. Ciekawe też, jaki dadzą papier, bo wydanie w oryginale prezentuje się bardzo zacnie.

Offline Szysza32

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #161 dnia: Cz, 05 Wrzesień 2019, 18:53:56 »
Panowie, ja mam takie pytanko - skad taka podjarka? To sa po prostu bardzo dobre historie czy jak? Jaki to jest klimat, bardziej humor dla mlodszych czytelnikow? Rysunki i kaczory mnie odrzucaja, stad pytanie, bo nie wiem czy wchodzic.
To przede wszystkim komiksy dla dzieci, w swojej kategorii wcale dobre, a jeśli chodzi o komiksy "kacze", to Rosowe i Barksowe są raczej najlepsze - ci "wychowani" na KD zazwyczaj wspominają przede wszystkim historie autorstwa tych panów; obaj panowie mieli talent do pisania pomysłowych, przygodowych historyjek, często nawiązujących do historii, mitologii (czasem mniej oczywistej, jak Kalevala). Jeśli nie pasują Ci rysunki Rosy, to może być gorzej, bo uważam, że wszystkie te humorystyczne detale na bokach kadrów to spory plus.

A uwag o "mniejszym" formacie nie rozumiem - to jest normalny format, w jakim ukazują się komiksy i Disneya, i ogólnie amerykańskie, komiksy Rosy były od początku tworzone pod B5. Drobne detale miały być tylko drobnymi detalami i nic więcej. ;)
« Ostatnia zmiana: Cz, 05 Wrzesień 2019, 19:01:03 wysłana przez Szysza32 »

Offline Kadet

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #162 dnia: Cz, 05 Wrzesień 2019, 19:19:49 »
To przede wszystkim komiksy dla dzieci, w swojej kategorii wcale dobre, a jeśli chodzi o komiksy "kacze", to Rosowe i Barksowe są raczej najlepsze (...)

Z tego, co pamiętam z wywiadów, to Rosa powtarzał, że tworząc komiksy, nie skupiał się na dzieciach, tylko pisał historie, które spodobałyby się fanowi takiemu jak on - co widać np. jak zaczyna cytować wiersze Samuela Taylora Coleridge'a, analizuje, jak wyglądałby ruch obiektów pozbawionych tarcia i siły bezwładności, czy wylicza podróżników, którzy według niektórych źródeł dotarli do Ameryki przed Kolumbem... :)

Panowie, ja mam takie pytanko - skad taka podjarka? To sa po prostu bardzo dobre historie czy jak? Jaki to jest klimat, bardziej humor dla mlodszych czytelnikow? Rysunki i kaczory mnie odrzucaja, stad pytanie, bo nie wiem czy wchodzic.

To są rewelacyjne historie. Jedne z moich ulubionych komiksów i niezrównane w kategorii humorystycznych przygodówek (przy czym często jest nawet więcej przygody niż humoru). Autor, jako olbrzymi fan Barksa i perfekcjonista, drobiazgowo dbał o zgodność z komiksami Carla i wzajemną spójność oraz wykonywał OLBRZYMIĄ ilość badań, żeby zadbać o to, że wszystkie detale historyczne, które cytuje w komiksach są prawdziwe. Przygodówki Rosy to normalnie klimat jak z Indiany Jonesa.

Rzecz jasna kolekcja idzie chronologicznie, więc nie spodziewaj się, że w pierwszym tomie z samego początku kariery Dona kreska i fabuła będą już na najlepszym możliwym poziomie, ale z każdą częścią serii będzie coraz lepiej :)

Radef podaje w newsie, że tom będzie miał 208 stron, z czego wynika, że będą wszystkie dodatki - a w kolekcji Rosy od Fantagraphics jest ich duuuuużo więcej niż w "Kaczogrodzie" Barksa :) W każdym tomie jest wstęp Rosy, jego komentarze do każdego komiksu, galeria okładek i plakatów, a w paru także odcinkowa biografia Dona Rosy.
« Ostatnia zmiana: Cz, 05 Wrzesień 2019, 19:24:11 wysłana przez Kadet »
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline Szekak

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #163 dnia: Cz, 05 Wrzesień 2019, 19:39:38 »
To sam nie wiem co robic. I tak noe nadazam z czytaniem tego co mam, wiec chyba odpuszcze, skoro to dla dzieci.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Kadet

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #164 dnia: Cz, 05 Wrzesień 2019, 20:16:36 »
To sam nie wiem co robic. I tak noe nadazam z czytaniem tego co mam, wiec chyba odpuszcze, skoro to dla dzieci.

Osobiście nigdy nie odpuściłbym komiksów Rosy. Weź też pod uwagę, że poruszane są w nich bardziej dojrzałe tematy niż w zwykłych komiksach z Kaczorem Donaldem: śmierć, rozłamy w rodzinie, utrata młodzieńczych ideałów, wątki romansowe... No i są takie kadry :) (źródło)



Ps. Czy jest jakiś spis komiksów Rosy, które nie zostały wydane w Polsce? Mam wszystkie opublikowane i chciałbym wiedzieć czego "nowego" można oczekiwać.

Tak na szybko chyba te:

Tom 2: "The Starstruck Duck" (komiks istnieje jedynie w postaci szkicu); "Back in Time for a Dime!" (komiks ze świata "Kaczych Opowieści", Don Rosa stworzył tylko scenariusz)
Tom 6: "The Universal Solvent"
Tom 7: "The Once and Future Duck", "The Treasure of The Ten Avatars", "A Little Something Special", "Gyro's Beagletrap"
Tom 8: "The Black Knight" + jednostronicowy epilog do "The Quest for Kalevala"
Tom 9: "The Three Caballeros Ride Again!"
Tom 10: "The Magnificent Seven (Minus Three) Caballeros" i "The Hot Meeting" - komiks Thomasa Schrødera i Marco Roty, w którym występuje Don Rosa.
« Ostatnia zmiana: Cz, 05 Wrzesień 2019, 20:34:52 wysłana przez Kadet »
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!