Autor Wątek: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)  (Przeczytany 298035 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline wonap

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #135 dnia: Pt, 23 Sierpień 2019, 09:52:01 »
Co myślicie o Duck Tales wydawanego przez IDW? Jest jakies 19 numerów.

Offline Komiksoświr

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #136 dnia: Pt, 23 Sierpień 2019, 09:58:20 »
Z ostatniej chwili:W najnowszym KD jest komiks Rosy. Po raz pierwszy od 5 lat. Architekt krajobrazu. Choć ta historyjka była już u nas publikowana 10 lat temu. Ale tak czy siak jak ktoś nie ma to może kolekcję uzupełnić.

Offline radef

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #137 dnia: Pt, 23 Sierpień 2019, 10:38:14 »
Co myślicie o Duck Tales wydawanego przez IDW? Jest jakies 19 numerów.
Część historii wydano w zeszłym i tym roku w "Kaczorze Donaldzie". Parę komiksów okej, ale w dużej części przeciętne lub słabe.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #138 dnia: Pt, 23 Sierpień 2019, 21:00:52 »
Jak zobaczyłem te żałosne inserty w nowym KD, to mi ręce opadły. Upadek. No chyba że Lego dadzą znowu. Może za miesiąc.

Aha - bluzy z Donaldem jednak za 90 zł w NY. Koszulki mają jeszcze wzory z Bambi i starym Mikim na podzielonych kwadratach, ale nic "żywego" dla radefa.
« Ostatnia zmiana: Pt, 23 Sierpień 2019, 21:02:37 wysłana przez Bazyliszek »

Offline Deg

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #139 dnia: Pt, 23 Sierpień 2019, 21:44:14 »
Jak zobaczyłem te żałosne inserty w nowym KD, to mi ręce opadły.
W tym numerze to chyba z odzysku, bo nie dość, że różne zestawy, to jeszcze dziwnie znajome. Dodatkowo w moim egzemplarzu jeden miał nadszarpnięte opakowanie. Może im się kończą (oby) :)
This is my truth, tell me yours.

Offline Komiksoświr

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #140 dnia: Pt, 23 Sierpień 2019, 23:06:26 »
A za dwa miesiące 1000 numer. Szybko ten czas zleciał.
Jest na sali ktoś kto ma wszystkie numery? ;D

Offline radef

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #141 dnia: So, 24 Sierpień 2019, 07:32:14 »
W tym numerze to chyba z odzysku, bo nie dość, że różne zestawy, to jeszcze dziwnie znajome. Dodatkowo w moim egzemplarzu jeden miał nadszarpnięte opakowanie. Może im się kończą (oby) :)
Od dawna zdarzały się numer z powtarzanymi gadżetami, sam pamiętam wiele podwójnych wydań, gdzie dodatkiem były 2 lub 3 prezenty-niespodzianki, ale prawda jest, że ostatnio takie numery są dużo częściej.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline Arturrro

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #142 dnia: Wt, 27 Sierpień 2019, 18:34:12 »
Tak a propo fajnych gadżetów (koszulek) to zawsze można je samemu stworzyć (np. kubek)  :)
W necie są dostępne też bardzo fajne figurki czy monety kolekcjonerskie ;)

Offline R~Q

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #143 dnia: Wt, 27 Sierpień 2019, 21:18:54 »
Ja znalazłem 3 lata temu kubek z Donaldem i Mikim na śmietniku :P, po umyciu i wyparzeniu używam do tej pory.

Offline Death

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #144 dnia: Śr, 28 Sierpień 2019, 16:08:53 »
W najnowszym Kaczorze Donaldzie jest komiks Dona Rosy pt. Architekt krajobrazu. Polecam.

Offline radef

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #145 dnia: Śr, 28 Sierpień 2019, 16:40:27 »
W najnowszym Kaczorze Donaldzie jest komiks Dona Rosy pt. Architekt krajobrazu. Polecam.
5 dni wcześniej...
Z ostatniej chwili:W najnowszym KD jest komiks Rosy. Po raz pierwszy od 5 lat. Architekt krajobrazu. Choć ta historyjka była już u nas publikowana 10 lat temu. Ale tak czy siak jak ktoś nie ma to może kolekcję uzupełnić.
To przy okazji powtórzę i nawet dam pierwszą stronę - w nowym Kaczorze Donaldzie jest komiks Dona Rosy pt. Architekt krajobrazu. W sumie jest to nawet jedna z moich ulubionych historyjek Rosy.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline JanJ

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #146 dnia: Cz, 05 Wrzesień 2019, 13:26:37 »
Radef, czy tym razem też będzie pomagał Egmontowi przy wydawaniu kolekcji Dona Rosy?
Mam nadzieję, że tym razem nie będą tego tłumaczyć, nie wiem, z niemieckiego, i nie będzie tylu baboli. No i czy J. Drewnowski będzie tłumaczył tylko komiksy, czy całą resztę? Tam jest mnóstwo artykułów. Kolekcji Barksa nie mam, więc pewnie wiecie lepiej, jak E radzi sobie obecnie z wydawaniem komiksów z kaczkami. Najbardziej zastanawia mnie, czy E podoła liternictwu. W oryginale jest sporo czcionek, onomatopei itd. W najnowszym ŻCSM dla mnie to był najsłabszy punkt.

Offline radef

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #147 dnia: Cz, 05 Wrzesień 2019, 13:32:50 »
Radef, czy tym razem też będzie pomagał Egmontowi przy wydawaniu kolekcji Dona Rosy?
Tak.
Mam nadzieję, że tym razem nie będą tego tłumaczyć, nie wiem, z niemieckiego, i nie będzie tylu baboli. No i czy J. Drewnowski będzie tłumaczył tylko komiksy, czy całą resztę?
Z angielskiego wszystko i prawdopodobnie wszystko Jacek (na 99%).
Najbardziej zastanawia mnie, czy E podoła liternictwu. W oryginale jest sporo czcionek, onomatopei itd.
Nie widziałem jeszcze tomu, ale sam bym radził użyć albo czcionki z kolekcji Barksa, albo tej stosowanej w nowoliterowanych komiksach w kolekcji Rosy. Nie widzę sensu by dostosowywać  czcionkę do każdego komiksu, ponieważ różne amerykańskie wydania miały różne liternictwa, które wynikają najczęściej z zaszłości historycznych, a nie decyzji Rosy.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline JanJ

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #148 dnia: Cz, 05 Wrzesień 2019, 13:53:09 »
No mam nadzieję, że tym razem wyjdzie fajnie za pierwszym razem, choć szkoda mi trochę mniejszego fomatu, no ale za to będzie taniej.

Offline Arturrro

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #149 dnia: Cz, 05 Wrzesień 2019, 15:50:28 »
Mam nieco mieszane odczucia. Z jednej strony człowiek straaasznie się cieszy, a z drugiej obawia czy dwie takie kolekcje na raz to trochę nie za dużo? Boję się że sprzedaż Kaczogrodu Barksa spadnie (Rosa cieszy się większą popularnością) i przestaną go wydawać i nie doczekamy wielu świetnych komiksów.
Z drugiej strony Egmont kolejny raz w niedługim czasie będzie powtarzał "Życie i Czasy". Poczekamy, zobaczymy jednym słowem :-)