Autor Wątek: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)  (Przeczytany 307778 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline radef

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #120 dnia: Nd, 18 Sierpień 2019, 18:30:53 »


Już wkrótce do sprzedaży trafią kolejne dwa "Kaczogrody Carla Barksa", a w nich pojawi się kolejne kilkaset stron klasycznych komiksów. Czy dobrych? Oczywiście, bo to Barks. Jednak czy wśród nich pojawią się doskonałe historie, ważne dla kaczego uniwersum? Dokładną analizę obu tomów znajdziecie na komiksydisneya.pl.
Pokrótce mogę powiedzieć - tak, w obu tomach będzie przynajmniej parę doskonałych komiksów. W piątym tomie pojawi się pierwszy komiks z Granitem Forsantem, a w szóstym historia będąca retrospekcją z udziałem Newtoniusza i młodego Sknerusa. Komiks obowiązkowy dla fanów "Życia i czasów".
« Ostatnia zmiana: Nd, 18 Sierpień 2019, 18:50:33 wysłana przez radef »
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline radef

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #121 dnia: Pn, 19 Sierpień 2019, 21:09:47 »
66 lat - przez tyle lat nieprzerwanie komiksy Disneya tworzył Giulio Chierchini. Niestety włoski rysownik nie będzie miał szansy pobić kolejnych rekordów, bo wczoraj zmarł. Jego komiksy możecie kojarzyć m.in. z "Gigantów", w Polsce wydano 52 narysowanych przez niego historyjek.
https://www.komiksydisneya.pl/2019/08/zmar-giulio-chierchini-czowiek-ktory.html
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #122 dnia: Wt, 20 Sierpień 2019, 16:47:11 »
Zerknąłem na twój link i już pierwsza jego historia publikowana w Polsce była dobra - czyli Gigant z 1999 r i "Wszyscy na jednego". Tą fabułę pamiętam do dziś, jak naprawdę sporo treści ze starszych Gigantów. To był naprawdę dobry i zabawny komiks z Superkwękiem.

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #123 dnia: Śr, 21 Sierpień 2019, 22:28:53 »
A tymczasem Egmont wypuszcza do Empików coraz nowsze archiwalia Giganta w bardzo fajnych cenach 16.99 za 2 numery. Gdybym niedawno nie uzupełnił sobie reszty 2018 roku z pewnością bym brał.


Offline wonap

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #124 dnia: Cz, 22 Sierpień 2019, 10:04:59 »
opłacało się nie kupować prawie niczego od 15 lat;) wiedzialem, ze bedzie promka

Offline Komiksoświr

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #125 dnia: Cz, 22 Sierpień 2019, 10:07:15 »
To jak już kupisz dwa randomowe tomy w promce życzę powodzenia w uzupełnianiu tych 200 tomów. ;)

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #126 dnia: Cz, 22 Sierpień 2019, 13:18:40 »
@UP
Jest zestaw z nr 1 i 2 2018.

Przy okazji byłem dziś też w New Yorkerze. Mają nowe koszulki i bluzy z Donaldem, Daisy, Minnie. i Królem Lwem z 1992 ,Dumbo itp. po 38 zł. Ładnie to wygląda.



Offline Komiksoświr

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #127 dnia: Cz, 22 Sierpień 2019, 13:22:29 »
Bluzę z Donaldem bym brał. I tak bym się w łodzi pokazał. ;D Choć pewnie nie mają mojego rozmiaru. Do tego to ja szczęścia nie mam.
Tymczasem ja nadrabiam Mamuta o Robin Hoodzie i tych nawiązań do Misia jest w tych komiksach więcej niż myślałem. Już w pierwsze historii na początku pada:Podatkowym oszustom mówimy stanowcze nie! ;D A w nowym MGG(tym co teraz jest w kioskach)wyłapałem ze dwa.

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #128 dnia: Cz, 22 Sierpień 2019, 13:29:01 »
@UP
W tłumaczeniach Jacka Drewnowskiego trudno znaleźć jakiś komiks z kaczkami, który by takiego nawiązania nie miał. Przecież co nowy Gigant to coś jest. Ostatnio pamiętam chyba z 1/19 był tekst o Mewie na skalę naszych możliwości. :)

@Komiksoświr - to skocz do NY w swojej okolicy i sprawdź te bluzy. Chyba były po 5 albo 6 dyszek. Może coś się na ciebie znajdzie. :)

Offline Komiksoświr

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #129 dnia: Cz, 22 Sierpień 2019, 13:31:58 »
To jak będę w centrum handlowym. A takowe wypady zaliczam bardzo często.
Jeszcze w temacie nawiązań:Był chyba jakiś komiks w KD co Diodak się bodajże w kobietę zmienił czy cuś. :P To go nazwali:Diodak była kobietą. :D I pomyśleć że Drewnowski jest przeciwnikiem spolszczania komiksów. A w kaczkach jakoś przeciwności nie widzi. :P

Offline radef

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #130 dnia: Cz, 22 Sierpień 2019, 15:28:05 »
I pomyśleć że Drewnowski jest przeciwnikiem spolszczania komiksów. A w kaczkach jakoś przeciwności nie widzi. :P
Według mnie wszystko zależy gdzie. W przypadku Barksa czy Rosy trzeba bardzo uważać by nie przesadzić ze spolszczeniami, bo to są komiksy bardzo dobrze napisane same w sobie i trzeba czuć gdzie można coś dać. Jednak w przypadku komiksów duńskich (większość historyjek z KD) scenariusze powstają po angielsku, ale jest to goły tekst, który nie nadaje się do publikacji, potem nawet Amerykanie tworzą własne dialogi wydając u siebie. Wówczas wszelkie odstępstwa są mile widziane.

A koszulki - ja mam zasadę, nie kupuję produktów ze stockowymi obrazkami postaci Disneya. Jeżeli kiedyś znajdę koszulkę po której będę widział, że to rysunek Barksa lub innego rysownika, to wówczas się zastanowię.
« Ostatnia zmiana: Cz, 22 Sierpień 2019, 15:32:19 wysłana przez radef »
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #131 dnia: Cz, 22 Sierpień 2019, 16:11:32 »
@UP
To tu masz ta białą z dymkiem "Are you kidding me" chyba żywcem wyjętą z jakiejś kreskówki. Coś sobie mgliście przypominam, że kiedyś widziałem coś z tak wściekłym Donaldem jak dawali te bajki w wieczorynce. Jeśli natknę się jeszcze na jakieś inne wzory to dam znać.

Offline radef

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #132 dnia: Cz, 22 Sierpień 2019, 17:02:23 »
@UP
To tu masz ta białą z dymkiem "Are you kidding me" chyba żywcem wyjętą z jakiejś kreskówki.
Toż to nie może być Donald z kreskówki, bo ma czarne ubranie jak w komiksach. A to wygląda na jakoś silnie zmodyfikowany obrazek z jakiegoś komiksu, zupełnie nie w moim stylu.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

ramirez82

  • Gość
Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #133 dnia: Cz, 22 Sierpień 2019, 18:48:10 »
... i Królem Lwem z 1992

A to nie może być Król Lew z 1992, bo w 1992 nie było Króla Lwa. Był w 1994.  ;)

Offline wonap

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #134 dnia: Cz, 22 Sierpień 2019, 21:37:19 »
To jak już kupisz dwa randomowe tomy w promce życzę powodzenia w uzupełnianiu tych 200 tomów. ;)
a po co uzupełniac, tego akurat nie trzeba czytać ciurkiem po kolei.