Autor Wątek: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)  (Przeczytany 298028 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline PJP

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #90 dnia: Nd, 16 Czerwiec 2019, 20:57:47 »

Offline kaczogród

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #91 dnia: Nd, 16 Czerwiec 2019, 23:11:38 »
Mam tę płytę w domu i bardzo polecam (nie tylko dla fanów komiksów Dona Rosy, choć dla nich szczególnie). Album ukazał się w 2014r., powinien być jeszcze gdzieniegdzie do kupienia.
Najbardziej chyba do gustu przypadły mnie następujące utwory z tej płyty :

- „Glasgow 1877”
- „Cold Heart of the Klondike”
Jeśli dobrze pamiętam (a raczej tak) to istnieją co najmniej dwie wersje CD tej płyty : jednopłytowa i dwupłytowa (z wersjami instrumentalnymi utworów). Osobiście mam tę drugą od dawna choć jak dotąd nie przesłuchałem w całości wszystkich utworów w wersji instrumentalnej. Do niektórych płyt były też dołączane tematyczne pocztówki  (zdjęcia : http://disneypolska.pl/viewtopic.php?f=6&t=220&start=240 )

Piosenki czy utwory instrumentalne często nawiązują w swojej treści czy nastroju do komiksów Dona Rosy (przede wszystkim lub wyłącznie do ŻICSM).
Zaprezentuję te nawiązania (niektóre z nich) na przykładzie dwóch utworów, które wymieniłem powyżej.

1) Glasgow 1877 – nawiązuje do komiksu Dona Rosy ,,Ostatni z klanu McKwaczów’’

,, "I remember it as if it was yesterday. My papa took me to see the ancestral home of our clan.”



,,The desolate castle on Dismal Downs,”



,, abandoned since the 17th century,”



,, Now inhabited by no-one but golden eagles in its turrets ‘’



Ptarmigan & grouse in the heather o'the clan cemetery.”



,,1877, the eve of my 10th birthday..."



2) Cold Heart of the Klondike – utwór nawiązuje do relacji Złotki O’Glit i Sknerusa McKwacza czerpiąc przede wszystkim z takich komiksów Dona Rosy jak : ,,Król Klondike” ; ,,Dwa serca w Jukonie” ; ,,Więzień Doliny Białej Śmierci „ ; czy do komiksu Carla Barksa ,,Powrót do Klondike ‘’
,
, The final frontier
Of utter solitude
Of wilderness untamed ''




,, Into White Agony Creek . The cradle of new hope,”



,, Nothing but two cold Klondike hearts ‘’



,, Charm of a dancehall girl
A true star of the north’’




,, Those precious 30 days ‘’



,, A letter in the snow
Love lost yet always there ‘’




,, A burning need of life ‘’




,,le monde est absurde"

Offline Arturrro

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #92 dnia: Wt, 18 Czerwiec 2019, 15:09:17 »
 Też mam tę płytę i gorąco polecam.
Moje top 3 to:
1. The last sled
2. A lifetime of adventure
3. Cold heart of Klondike

Mnie zastanawia czy ktoś ma ten film: https://www.thescroogemystery.com/

Offline kaczogród

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #93 dnia: Wt, 18 Czerwiec 2019, 15:16:53 »
Mam ten film ale Go jeszcze nie oglądałem, nawet choćby we fragmentach.
,,le monde est absurde"

Offline Deg

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #94 dnia: Cz, 27 Czerwiec 2019, 23:14:51 »
Gdyby ktoś jeszcze chciał twierdzić, że KD to pismo dla dzieci:

Po prawej, lipcowy Donald, po lewej, czerwcowy Playboy  ;D
This is my truth, tell me yours.

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #95 dnia: Wt, 02 Lipiec 2019, 20:21:17 »
Ej @radef i inni - widzieliście co w Auchanie po taniości dają? Sam się zdziwiłem jak wczoraj taki regałek zobaczyłem.





Nie mam żadnego z tych tomów, bo słabo zbieram MG i M. Ale tu są po 11 zł, to może bym się skusił. Co polecacie jako najlepsze z tych tomów?

Offline PJP

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #96 dnia: Wt, 02 Lipiec 2019, 20:28:49 »
Dynastię i Kaczki w rajtuzach :)

Offline Kadet

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #97 dnia: Wt, 02 Lipiec 2019, 21:18:42 »
A w "Efekcie badyla" jest świetny komiks Scarpy - debiut Protonika Bip Bip. Zresztą myślę, że jak wejdziesz na blog radefa, to znajdziesz tam znacznie pełniejsze opisy większości tych tomów :)
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline radef

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #98 dnia: Wt, 02 Lipiec 2019, 21:31:42 »
A w "Efekcie badyla" jest świetny komiks Scarpy - debiut Protonika Bip Bip.
Tylko ma on koszmarne (ale w tym wypadku naprawdę!) kolorowanie. Mam ten komiks po angielsku i wygląda on tam 1000 razy lepiej.
Dynastię i Kaczki w rajtuzach :)
W pełni się pod tym podpisuje. Ale reszta tomów też jest lepsza lub gorsza, tak naprawdę szczerze bym odradził z ostatnich lat "Komputerową przygodę", reszta tomów była co najmniej okej.

Wiem o tym, że przeglądanie starych tekstów na moim blogu nie jest najlepsze, ale szukajcie po tagach, ponieważ pod nie są podpięte wszystkie teksty o danych tomach - megagiga 50, gigant mamut 30 itp.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Bartus0806

  • Gość
Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #99 dnia: Cz, 04 Lipiec 2019, 21:04:41 »
W Empiku dwa pakiety:
Gigant Mamut tom 26 (Safari) + Mega Giga tom 49 (Dynastia)
Gigant Mamut tom 28 (Kaczki w rajtuzach) + Mega Giga tom 48 (Ale cyrk)

Offline radef

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #100 dnia: Cz, 04 Lipiec 2019, 23:06:52 »
Dzięki za info, postaram jakiegoś newsa na bloga wrzucić.
Oba warto kupić, bo i "Dynastia", i "Kaczki w rajtuzach" to świetne tomy (a pozostałe dwa - też całkiem dobre).
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #101 dnia: Pt, 05 Lipiec 2019, 00:00:17 »
Ale jeśli ktoś ma w pobliżu Auchana to bardziej tam się opłaca kupić, bo tomy są po 10.99, a w tych pakietach wychodzi 12.50 za tom.

Online parsom

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #102 dnia: Wt, 09 Lipiec 2019, 00:37:47 »
Może niekoniecznie na temat, ale tak mi się przypomniało - skąd w zasadzie pochodziły historyjki w gumach "Donald"? Kto to rysował?

Offline wonap

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #103 dnia: Wt, 09 Lipiec 2019, 15:53:39 »
niezła wyprzedaż. Ostatnio pakiet w Empiku kupiłem. Teraz pora na odwiedzenie Auchana;)

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #104 dnia: Nd, 14 Lipiec 2019, 08:21:08 »
Ja ponownie zapraszam do Auchana po brakujące Kaczory. Wczoraj byłem w drugim markecie (w Gdańsku są dwa) i tam promocja jest jeszcze lepsza. Bo nie dość, że cena to 10 zł (a nie 10.99), to jeszcze dorzucili trochę zwykłych Gigantów. Zatem odżałowałem moje skąpstwo i zamiast szukać gdzieś jeszcze po necie sztuk za 8 zł, to kupiłem ostatni numer brakujący mi z zeszłego roku - "Przytul mnie Glino" (pewnie radef zachwyca się tym dobrze rysowanym komiksem z Mikim), oraz dokupiłem "Wirtualną Pułapkę" z poczatku tego roku. Czyli teraz jestem tylko 2 numery do tyłu, a wszystkie inne Giganty mam. :) Oczywiście czeka mnie długotrwałe dozbierywanie Mega Giga i Mamutów. Ale na to na razie nie mam środków, więc będą musiały poczekać.