Autor Wątek: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)  (Przeczytany 307169 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Online radef

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #75 dnia: Pt, 17 Maj 2019, 21:43:28 »
PKNA to najlepsze komiksy z kaczorami wszechczasów, na równi z komiksami Rosy
Kłócić się nie będę, bo dla mnie najlepszy jest Barks, ale pozostawmy wszelkie spory i pytajmy Kołodziejczaka kiedy się da, czy jest szansa na wydanie "Paperinik New Adventures" (koniecznie zaznaczając, że jest to doskonałe kacze superhero z Superkwękiem w roli głównej). Jak to mówią - kropla drąży skałę. Lata się wydawało, że nie ma co liczyć na Rosę i Barksa w KŚK, a jednak się udało.
PKNA można byłoby wydawać podobnie jak jeden tom w 2001 roku, czyli 3 zeszyty jako jeden trejd, ok. 200 stron. Biorąc pod uwagę, że komiksy Disneya są w KŚK tańsze od Marvela czy DC, to może nawet dałoby się utrzymać cenę 39,99 zł.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #76 dnia: Cz, 23 Maj 2019, 23:09:01 »
Dziś na WTK udało mi się nabyć takie zeszyty których mi brakowało. "Wyznawca rzucizmu" rządzi. :) Radef czy mógłbyś mi o nich coś jeszcze ciekawego powiedzieć?

Spoiler: PokażUkryj






Online radef

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #77 dnia: Pt, 24 Maj 2019, 07:01:23 »
Dziś na WTK udało mi się nabyć takie zeszyty których mi brakowało. "Wyznawca rzucizmu" rządzi. :) Radef czy mógłbyś mi o nich coś jeszcze ciekawego powiedzieć?
Jeżeli chcesz bym analizował każdy przez ciebie zakupiony numer, to niestety nie ma na to szans. Zapraszam na Inducks, tam znajdziesz informacje kogo komiksy są w danych tomach/numerach. Większość to starsze numery, więc DD/MM są średnie, a KD dobre lub bardzo dobre.
Odnośnie dwóch najnowszych KD (ostatnie zdjęcie) - 2018-04 ma parę świetnie narysowanych komiksów, w tym 1-stronicowe parodie klasyków literatury, a 2015-19... chyba ten komiks Korhonena o szkole by naprawdę fajny.
Do soboty (jeżeli tym razem uda tobie się mnie złapać).
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #78 dnia: Nd, 26 Maj 2019, 19:12:21 »
Zerknąłem sobie na targach wreszcie do środka Kaczogrodu "Powrót do Klondike". Podobają mi się duże ilustracje i np mapa drogi do Dawson. Natomiast nie podchodzi mi i czcionka w dymkach i nowe tłumaczenie. Wolałem gdy tytuł brzmiał "Jajecznica Wielka" a zakończenie "To była najdroższa jajecznica w moim życiu".

Offline PJP

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #79 dnia: So, 01 Czerwiec 2019, 15:09:21 »
Podpisałbym się pod powyższym ;) Mam pytanie: jak wygląda struktura rysowników kaczek w podziale na narodowości? Z jakich państw jest ich najwięcej?

Online radef

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #80 dnia: So, 01 Czerwiec 2019, 17:23:13 »
Najwięcej z krajów, gdzie najwięcej się produkuje: Włosi, Holendrzy, potem pewnie Hiszpanie. Z reszty raczej pojedyncze przypadku. W przypadku scenarzystów jest też wiele Amerykanów oraz Skandywawów.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #81 dnia: So, 01 Czerwiec 2019, 21:44:03 »
Nowy Gigant jest taki sobie. Pierwsza historia z zamkiem McKwacza jest oczywista od początku. Inwazja kosmitów z Mikim jest naprawdę cieniutka i głupawa. To samo z "Niespodziewaną Przygodą". Pomysł Sknerusa na Święto Wody też strasznie gupawy. KAWA nie dość że gupawa, to jeszcze ten rysownik kreskę ma coraz gorszą. Ogólnie słaby tom w tym miesiącu moim zdaniem.
« Ostatnia zmiana: So, 01 Czerwiec 2019, 21:50:11 wysłana przez Bazyliszek »

Online radef

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #82 dnia: So, 08 Czerwiec 2019, 14:03:30 »
To już 50 lat. Dokładnie pół wieku temu na łamach magazynu "Topolino" zadebiutował  Superkwęk, najpierw kaczy mściciel, teraz raczej superbohater.

Z tej okazji przygotowałem ranking najlepszych komiksów z Superkwękiem wydanych w Polsce.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline R~Q

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #83 dnia: So, 08 Czerwiec 2019, 14:43:02 »
Mam tego Giganta z 1997 z Powrotem do Korzeni, rzeczywiście jest mroczny mocno, najlepsze jak Superkwęk męczy Sknerusa 8)

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #84 dnia: So, 08 Czerwiec 2019, 21:43:01 »
Mi najbardziej chyba zapadł w pamięć "Łowca Cyborgów" z Giganta z 1998 roku. Nie jest to może najlepsza jego polska przygoda, ale dobra. Oraz komiks jak walczył z Kwękrepusem. I jeszcze to w dalekiej przyszłości ala Matrix.

Online radef

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #85 dnia: Nd, 09 Czerwiec 2019, 10:52:46 »
A dziś - 85 lat Kaczora Donalda!

I podobnie jak wczoraj, zrobiłem ranking najlepszych historyjek z Donaldem (w tym wypadku wyłączyłem parodie, komiksy historyczne czy też należące do serii). Ranking znajdziecie na komiksydisneya.pl
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #86 dnia: Pt, 14 Czerwiec 2019, 20:28:15 »
Drewnowski dalej w formie. Nadrobiłem sobie Giganta 6/18, a tam jak zawsze wciśnięty dowcip z "Misia" Bareji. Odkąd tylko pamiętam, pan Jacek w tym stylu dodaje dowcipy do Kaczek. I mi się to stale podoba. :)

Offline R~Q

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #87 dnia: Nd, 16 Czerwiec 2019, 12:08:25 »
Drewnowski dalej w formie. Nadrobiłem sobie Giganta 6/18, a tam jak zawsze wciśnięty dowcip z "Misia" Bareji. Odkąd tylko pamiętam, pan Jacek w tym stylu dodaje dowcipy do Kaczek. I mi się to stale podoba. :)
No ja też pamiętam te dowcipy z Seksmisji i jakieś harcerskie nawiązania w Donaldach od samego początku. Miałem 5 lat, nic z tego nie rozumiałem.

Offline Komiksoświr

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #88 dnia: Nd, 16 Czerwiec 2019, 16:37:34 »
Pamiętam komiks gdzie Donald zaczął pracować dla Kwakerfellera i padł tekst "Przypadkiem przechodziłem z tragarzami.😁

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #89 dnia: Nd, 16 Czerwiec 2019, 20:04:46 »
Albo jeszcze w którymś innym Gigancie z 2018 (albo 1/19) było jakieś święto Mewy i padł tekst, że to jest "Mewa na miarę naszych możliwości" :D