Autor Wątek: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)  (Przeczytany 308022 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Online Zwirek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1800 dnia: Nd, 22 Styczeń 2023, 16:45:59 »
Znalazłem takie coś (na górze Twoja wersja, na dole znaleziona), niestety w webarchive tego nie ma.
Zwróć uwagę na czapeczkę kaczorka, pierwszego od lewej.
https://tineye.com/search/ee872abf079ff8c533ad165d5c1ceb19287afbb0?sort=score&order=desc&page=1

Offline Arturrro

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1801 dnia: Nd, 22 Styczeń 2023, 18:47:03 »
Czapeczka jakby "przekręcona" :-D
Wygląda jakby jeden autor ręcznie narysował "x" kopii i nie zadbał idealnie o szczegóły.
Ps. ta żyrafa w tle wygląda jakoś znajomo...
« Ostatnia zmiana: Nd, 22 Styczeń 2023, 19:40:38 wysłana przez Arturrro »

Online Zwirek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1802 dnia: Nd, 22 Styczeń 2023, 20:06:28 »
Wydaje mi się też, że jest inny napis na tabliczce. U Ciebie jest po szwedzku "Djuren få ej matas" - zwierząt nie wolno karmić.

EDIT
Zabawiłem się w detektywa ;) to jest Szwedzka kartka pocztowa, tylko że masz jakąś inną wersję, a może to reprodukcja? Ale znowu link do ebay nie działa.

« Ostatnia zmiana: Nd, 22 Styczeń 2023, 20:27:38 wysłana przez Zwirek »

Offline Arturrro

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1803 dnia: Pn, 23 Styczeń 2023, 10:00:25 »
Dzięki wielkie za pomoc i poświęcony czas.
Napisałem do tego norewskiego domu aukcyjnego- może oni coś podpowiedzą:-)

Offline Castiglione

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1804 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 18:02:58 »
Zdaje się, że "Druga tajemnica starego zamczyska" Rosy się wyprzedała. Chyba nadszedł czas na dodruk w wersji z ręką z mieczem dla Bazyla.

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1805 dnia: Śr, 08 Luty 2023, 10:47:28 »
Dwa ostatnie numery Gigantów z zeszłego roku, to nic specjalnego jeśli chodzi o treść komiksów. Jakoś nie uchechałem się do łez, czy chwyciłem za serce. Taka typowa średniawka. A poziom druku się pogarsza. Czy wy widzieliście te kolory w GP 8/2022? Farba jest wyblakła, słabo leży, wychodzi poza linie, są przebarwienia i kropki bez tuszu. Przecież to gorzej wygląda niż numery sprzed 20 lat!

Plus literówki i krzaczki nie wyłapane przez korektę. Strona 184 dymek Donalda - po wykrzykniku jest mała literka "a" bez spacji, bo komuś się palec na klawiaturze omsknął. Poza tym też jak w GP 7/22 są błędy postaciowe. Dzióbdziusia w 1 części na samym początku nazywa się KUZYNEM Dziobasa a dopiero potem prawidłowo jego siostrzeńcem. Kiedyś nie było aż takich błędów. Kto tego pilnuje?

Plecak w prenumeracie trochę kusi, ale to pewnie jakieś chińskie, małe badziewie, co się rozpruje przy pierwszym wypchaniu. Podziękuje więc.

Cieszę się, że TK postanowił przychylić się do popieranej też przeze mnie koncepcji i wydać najpierw tomy Kaczogrodu z lat 40-tych a dopiero potem 60-tych i iść już do końca chronologicznie. Uważam to za lepsze rozwiązanie niż skakanie raz tu, raz tu. Zwłaszcza, że niewiele tych najstarszych zostało. "Papuga z Singapuru" jeszcze przede mną. Paczka pewnie przyjdzie w połowie miesiąca.

« Ostatnia zmiana: Śr, 08 Luty 2023, 10:51:00 wysłana przez Bazyliszek »

Offline radef

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1806 dnia: Śr, 08 Luty 2023, 12:04:28 »
Ach te stare Giganty, wcale tam nie było średnio kilku zamienionych dymków na tom, Dziobasów pomylonych z Gogusiami, a w latach 90. był papier cienki jak pergamin.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1807 dnia: Śr, 08 Luty 2023, 13:49:43 »
Ach te stare Giganty, wcale tam nie było średnio kilku zamienionych dymków na tom, Dziobasów pomylonych z Gogusiami

No nie było. Cieszę się, że się ze mną zgadzasz. :) Poza tym ty nie masz wszystkich polskich Gigantów a ja mam. :) I jeśli rocznik np. 99 wygląda lepiej niż 2022 to coś jest nie tak. Zresztą co to za argumentacja? Minęło już 25 lat od rocznika 1997 i powinno być coraz lepiej, a nie gorzej.

Online michał81

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1808 dnia: Śr, 08 Luty 2023, 14:12:27 »
Poza tym ty nie masz wszystkich polskich Gigantów a ja mam.
Serio? Będzie licytował się jak dziecko?  :-\
« Ostatnia zmiana: Śr, 08 Luty 2023, 14:21:37 wysłana przez michał81 »

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1809 dnia: Śr, 08 Luty 2023, 14:53:25 »
Często mi zarzucasz że piszę coś na czym się nie znam. Co jest zwykle tylko atakiem na moją osobę. Teraz sam piszesz o kaczkach, choć Gigantów nie czytasz. A ja kupuję i czytam. Ponad 25 lat. Mam je u siebie w domu na półce i wiem jak to wyglądało kiedyś i jak wygląda teraz. I jak widzę na stronach Giganta 8/2022 że czerwona farba na obrazkach wygląda jakby przeszła przez sitko i są na niej żółte kropki, to wyraźnie widać, że coś jest nie tak.

Kiedyś Doubleduck w Gigantach wyglądał jak spod igły - dobre kolory, świeża kreska. A teraz jest po prostu wyblakły, plus błędy w dymkach. A cena komiksu wzrosła. To jasne, że mi się taka sytuacja nie podoba.


Online michał81

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1810 dnia: Śr, 08 Luty 2023, 15:25:46 »
Często mi zarzucasz że piszę coś na czym się nie znam. Co jest zwykle tylko atakiem na moją osobę.
Zwróć uwagę na zacytowany fragment. Ja naprawdę podziwiam twoją kolekcję kaczek, mając tylko kolekcję Rosy. Ale wyskakujesz z takim tekstem do Radka? On i tak ma w tym temacie większą wiedzę, więc robisz jakieś podchody jak dzieciuch.

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1811 dnia: Śr, 08 Luty 2023, 15:46:17 »
Ma wiedzę, ale widziałem zdjęcia jego Kolekcji i nie ma on wszystkich polskich Gigantów. Ja mam i przeczytałem je wszystkie. I widzę wyraźnie spadek jakości współczesnych numerów. Spadek jakości kolorystyki jest najbardziej dotkliwy. Plus literówki i krzaczki w dymkach. Kiedyś takie błędy nie kuły w oczy tak bardzo. A skopane kolory były głównie w Mamutach i Megagiga przy przedrukach starych komiksów z lat 50-tych. Ty widzisz tego wyblakłego Doubleducka z GP 7/2022? Tak ma to wyglądać? Przecież to jest strasznie marna jakość.

Online michał81

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1812 dnia: Śr, 08 Luty 2023, 15:59:09 »
Nie rozumiesz nadal o co mi chodzi. I nie zaprzeczam, że nie ma tam literówek o których piszesz, po prostu chodzi o twój ton wypowiedzi. Jakby to że masz wszystkie komiksy z kaczkami oznaczało, że jesteś lepszy od Radka.
« Ostatnia zmiana: Śr, 08 Luty 2023, 17:18:43 wysłana przez michał81 »

Offline radef

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1813 dnia: Śr, 08 Luty 2023, 16:06:12 »
Cytuj
Kiedyś Doubleduck w Gigantach wyglądał jak spod igły - dobre kolory, świeża kreska. A teraz jest po prostu wyblakły, plus błędy w dymkach. A cena komiksu wzrosła. To jasne, że mi się taka sytuacja nie podoba.
Serio? Ja akurat czytam narzekania na jakość kolorów w "Doubleducku" w Gigantach od jakichś 13 lat. I wiadomo, że przy tej technice druku zastosowanej w Gigantach nie ma szans, żeby oddać prawidłowo wszystkie efekty kolorystyczne. I ciężko tego oczekiwać po budżetowym 256-stronicowym tomie w cenie niższej niż paczka papierosów (chyba, nie wiem, nie palę). I jeszcze mówisz, że zdrożał. Tak, z 16 na 18 zł, pierwsza podwyżka od 2016 roku. Tak naprawdę wobec inflacji staniał.

A co do literówek - tu jestem w stanie się zgodzić, że jest to rzecz, która ostatnimi czasy pojawia się w prasowych kaczych komiksach częściej niż kiedyś. I sam parę razy na to narzekałem. Ale wszelkie inne dolegliwości związane z średnią jakością druku, pomyłkami typu zmienione imiona postaci (raz na święty czas) i pomylonymi dymkami zawsze były.
« Ostatnia zmiana: Śr, 08 Luty 2023, 16:10:08 wysłana przez radef »
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

ukaszm84

  • Gość
Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1814 dnia: Śr, 08 Luty 2023, 16:53:50 »
Swoją drogą przypadkiem przeglądałem dzisiaj Giganta z 1997 i mam podobnie jak Bazyliszek, to znaczy tamte tłumaczenia wydają mi się bardziej zabawne. Nie siedzę w kaczkach za specjalnie, ale kupuję Barksa i nie mam przy tekstach poczucia żeby były one jakoś specjalnie zabawne. A tutaj przy samym przeglądaniu zaśmiałem się kilkukrotnie. Nie jest to z mojej strony negatywna ocena nowych tłumaczeń - jeśli w oryginale dany tekst nie był zabawny to nie powinno się go "uśmieszać" na siłę, to tylko taka dygresja żeby zaznaczyć, że nie tylko Bazyl uważa te stare tłumaczenia za bardziej zabawne.